Şimdi Ara

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14 gidiş 14 dönüş verisi ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
10.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gocaman52

çevreyolundakilerden değil de şehir merkezine girip hasan karakuştan almanızı tavsiye ederim 3-4 tane şubesi var yada sungurludan geçerseniz özgürler var yol kenarında, ben hep buralardan alırım.
    Giderken bende hep özgürlerden alıyorum dönerkende hışıroğlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

Evet ankaradan samsuna. Öğlen 2de çıktık, akşam7de vardık. Yolda siyah cls 400d yi görünce passatı unutuverdim. Ağzımın suyu aktı

Tamamdır hocam başka araçlarlada ankara_samsun seyahatlerin olursa paylaşırsan güzel olur. 4 yıllık konu benden başka paylaşım yapan sadece sen oldun. Tekrar Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: integral77

Ankara Samsun değil ama, İstanbul-Manavgat ve Manavgat-İstanbul gidiş dönüş.😀İstanbul,Bozüyük, Kütahya,Afyon, Antalya Manavgat. Ardından geri dönüş. Nerede ise her şehre girildi ve 2 yerde kalındı. Klima 1620 km'lik yolun en az 1300kmsinde açıktı. Bozüyük'e kadar 4 ,sonrasında 3 kişiydik,bagaj tıka basa dolu idi.

Araç Volvo V40 1.5 t3 motor (152 bg 250nm benzinli ve tam otomatik)
    Kullanım sitiliniz nasıldı hocam sanırım son derece sakin bir kullanım sitiliniz vardı çünkü mükemmel bir veri

Aynı motorlu s60 ile uzun yol tecrübem var aynı kullanım koşullarında tamamen kasarak kullansam bile 6 litrenin altını tutturabilirmisin deseler mümkün değil tutturamam derdim.

• Son derece sakin ve hız sabitleyici ile. Genelde cc 100. Yalnız şunu belirteyim dönüşte pazar akşamı olduğu için Sakarya otobanında inanılmaz trafik vardı. Bu arada araç 2 yıldır bende 0km almıştım. Herhalde araca alıştığımdan olsa gerek ilk defa bu kadar düşük tüketime ulaştım. Daha önce 5.4 falandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi integral77 -- 20 Temmuz 2018; 22:31:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: integral77

Son derece sakin ve hız sabitleyici ile. Genelde cc 100. Yalnız şunu belirteyim dönüşte pazar akşamı olduğu için Sakarya otobanında inanılmaz trafik vardı. Bu arada araç 2 yıldır bende 0km almıştım. Herhalde araca alıştığımdan olsa gerek ilk defa bu kadar düşük tüketime ulaştım. Daha önce 5.4 falandı.
    Mükemmel bir tüketim

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Yalnız şunu belirtmek isterim araç ağır (boş ağırlık 1554kg). Şehir içinde kullanınca ya da gereksiz gaz fren yapınca tüketim uçuyor. Dizel gibi rahat kullanamazsınız. Klasik turbo benzinli 😀. Şehir dışı çok kasarak Ankara Çorum ve Çorum Ankara 4,6 ile gidip gelmiştim; ama İstanbul şehir içi 12,2 yi de gördüm(anlık değil gün sonu). Hiçbir dizelde makas bu kadar açık değil. Birçoğu şehir dışı 4,5 şehir içi 6,5. Bazen çok özeniyorum;)

• Yazmayı unuttum passatın üzerinde kış lastiği vardı. Yaz lastiğiyle tüketim biraz daha az olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: iquique

Yazmayı unuttum passatın üzerinde kış lastiği vardı. Yaz lastiğiyle tüketim biraz daha az olurdu
    İlk mesaja ekladım hocam sağ ol
  • Samsundan ankaraya 2 yetişkin 2 çocuk full bagaj ve klima açık geldik.

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )

• Hocam senin surus stilinde de var bir maharet.

Baskasi bu guzergahta bu kosullarla ort 101km hizla kullansa senin tuketimini elde edemez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

Hocam senin surus stilinde de var bir maharet.

Baskasi bu guzergahta bu kosullarla ort 101km hizla kullansa senin tuketimini elde edemez bence.
    Belkide,

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Belkide,

Alıntıları Göster
    Hocam yanilmiyorsam toplam 2 araciniz var . Yilda toplam kac km yapiyorsunuz bu iki aracla (varsa 3)

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Hocam yanilmiyorsam toplam 2 araciniz var . Yilda toplam kac km yapiyorsunuz bu iki aracla (varsa 3)

Alıntıları Göster
    Hocam benim tek aracım var.

Konudaki astrayı sattıktan sonra cactus aldım

Yılda kendi aracım ile 15.000 km civarı yol yapıyorum.

Ama evin diğer araçları kiralık araçlar vesiare dahil ortalama yıllık 20.000 km diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Hocam benim tek aracım var.

Konudaki astrayı sattıktan sonra cactus aldım

Yılda kendi aracım ile 15.000 km civarı yol yapıyorum.

Ama evin diğer araçları kiralık araçlar vesiare dahil ortalama yıllık 20.000 km diyebiliriz.

Alıntıları Göster
    Fazlada km yapmiyormussunuz aslinda hocam hatta o kadar uzun yola hic yapmiyormussunuz

Bende suan sahsi aracim yok fakat yilda 20 bin km sadece sehirici yapiyordum

Tahminimce evlenince yilda 40.000 km yi felan yaparim . Tabi akaryakit fiyatlarinin cok yukselmemesi lazim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Fazlada km yapmiyormussunuz aslinda hocam hatta o kadar uzun yola hic yapmiyormussunuz

Bende suan sahsi aracim yok fakat yilda 20 bin km sadece sehirici yapiyordum

Tahminimce evlenince yilda 40.000 km yi felan yaparim . Tabi akaryakit fiyatlarinin cok yukselmemesi lazim:)

Alıntıları Göster
    Hocam ben şehir içi her gün (hafta sonlarıda dahil)araba kullanmama rağmen mesafem kısa olduğu için şehir içi toplamda çok az yol yapıyorum. Küçük şehir ve şehir merkezine yakın oturmanın faydası

Benim 15 yıldır hep böyle yaptığım yolun çok büyük kısmı şehir dışıdır.

• 4-5 ayda 23000 km yaptım
    Yılda 60 3 yılda 180 yapıp vericez
    Muhtemelen 180 de yetmeyecek

Cuma akşam arabayı bırakıp pazartesi sabah marşa bastığımda benden mutlusu yok 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

4-5 ayda 23000 km yaptım
    Yılda 60 3 yılda 180 yapıp vericez
    Muhtemelen 180 de yetmeyecek

Cuma akşam arabayı bırakıp pazartesi sabah marşa bastığımda benden mutlusu yok 😀
    Siz ne yaptınız hocam ya eskiden yılda 30-40 bin km yaptığım yıllar oldu o zamanlar resmen arabadan nefret ediyordum (forumda da yazmışımdır) arabada sürücü olduğunda gözünün içine bakardım o kullansın diye.

Allah kolaylık versin

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Benim kaderim ya
    İşim şoförlük olsa eminim bu kadar yol yapmazdım
    Askerde sabah 5 de devriyeden gelmiştim 8 de teskereyi alıp gitmiştim 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Benim kaderim ya
    İşim şoförlük olsa eminim bu kadar yol yapmazdım
    Askerde sabah 5 de devriyeden gelmiştim 8 de teskereyi alıp gitmiştim 😀

• Cactusle bir kaç kez daha ankara_samsun yaptık ama aynı şekilde olduğu için paylaşma gereği görmemiştim.
    Bu defa araç farklı olduğu için paylaşayım istedim.
    Araç 2012 508. 1.6 ehdi auto6r sw.
    Bagaj silme dolu (götürmemiz gereken şeyler vardı)
    2 yetişkin 2 çocuk
    Klima sürekli açık 120-140 bandında kullanıldı.
    durum bu.
    Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 2 Haziran 2019; 16:51:59 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.