Şimdi Ara

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14 gidiş 14 dönüş verisi ) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
10.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 corsa 1.2, araçta 2 yetişkin var 110_120 gibi hızlarda Ankaradan Samsuna az önce geldi araçta Nokian marka kışlık lastikler var ölçüm evden eve şeklinde yapıldı sürücü yakıt tüketiminden zerre anlamaz (klasik bayan sürücü) değerler aşağıdaki gibi

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Corsa nın kış lastikleri ile yokuşla imtihanı sonucu durum bu, geçen ki paylaşıma göre %10 luk bir kış lastiği farkı var.

Sürüş özellikleri ise evden eve ölçüm hız 110_130 bandında 4 kere durularak, araçta 2 yetişkin var. Sürücü ekonomik sürüş tekniklerinin hiçbirisini bilmiyen bir sürücü

• Bende geçen hafta Ankara - Bursa (Gemlik) arası (sıfır derece sıcaklıkta) 420km sonunda ortalama 3.8lt ile katettim.

Genelde Hız sabitleme kullandım 102-106 km/h civarı. (Nokian WR D4 Kış lastikleri ile)

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 2 Şubat 2018; 21:8:12 >
  • Samsundan Ankaraya 1 yetişkin 2 çocuk klima sürekli açık hız 100_130 bandında kullanılarak gelindi. Ölçüm evden eve

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )yapılmıştır

• Son veriden sonra konya'ya geçtik dönüşü konya_kırıkkale_samsun şeklinde yaptık arabada tek kişiyim bagaj dolu, klima 200 km açıktı hız 100_130 bandında değişken olarak kullanıldı.

Tüketim şu şekilde.

(Ölçüm evden evedir.)

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Son veriden sonra konya'ya geçtik dönüşü konya_kırıkkale_samsun şeklinde yaptık arabada tek kişiyim bagaj dolu, klima 200 km açıktı hız 100_130 bandında değişken olarak kullanıldı.

Tüketim şu şekilde.

(Ölçüm evden evedir.)
    Buda samsundan konyaya (kırıkkale üzerinden) 130 un altına genelde inmeden kullanıldı (kırıkkale_kulu arası zemin çok kötü olduğundan burada biraz daha yavaş gidildi) klima 400 km açıktı araçta tek kişi var

• Ankaradan Samsuna 2 yetişkin 2 çocuk full bagaj bütün yol boyunca klima açık şekilde gelindi toplam 5 kez duruldu ve kırıkkale yol ayrımında yol işaretleme çalışması olduğundan ortalama hız çok düştü ama şunu belirteyim ki burada paylaşılan veriler içerisinde ki en hızlı kullanım bu sürüşte oldu. Eğer kırıkkalede ki bekleme olmasaydı ortalama hız 110 dan aşağı olmazdı.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Yakıt ekonomisi hususunda Peugeot-Citroën grubunun dizel araçları gerçekten çok başarılı... Benzinli araçlarının tüketimi ne alemde acep? Temmuz sonunda Adana-Konya-Antalya güzergahını kullanacağım inşallah, bakalım bizim TSI ne yakacak;)

Ekleme: Hocam sizin bagaj full+full olmuş zannımca:) ön koltuk ayak bölümünde de çanta görüyorum sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mathematician_01 -- 14 Temmuz 2018; 0:41:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Yakıt ekonomisi hususunda Peugeot-Citroën grubunun dizel araçları gerçekten çok başarılı... Benzinli araçlarının tüketimi ne alemde acep? Temmuz sonunda Adana-Konya-Antalya güzergahını kullanacağım inşallah, bakalım bizim TSI ne yakacak;)

Ekleme: Hocam sizin bagaj full+full olmuş zannımca:) ön koltuk ayak bölümünde de çanta görüyorum sanki
    Hocam full artı full artı gırtlak dolusu 2 haftalık 2500 km lik ufak bir qezi yaptık (samsun_konya_kumluca_belek_denizli_uşak_afyon_ankara_samsun şeklinde ve yazılan her yer duraktı yani geçtiğimiz değil gezdiğimiz yerler) çoluk çocuk böyle bir gezi yapınca haliyle arabaki her yer tıka basa doluyor (bu tür gezileri sık yaptığımız için sw d segmenti araç bakıyordum) en son çorumda aldığımız leblebileri bile koyacak yer yoktu

Aracın yakıt tüketimi gerçekten çok iyi, benzinlileri bilmiyorum ama bu gezinin toplam tüketimi full depo başlayıp fulleyinceki durum şu

Ve bu tüketim aracın en zorlu şartlar altında kullanımının sonucu hiç yakıt tüketimi düşülmedi ve şehir dışında hep yardırma usulüyle kullanıldı araç ve klima hiç kapatılmadı.

Reel tüketim ise 5.4 litre toplam 777 liralık yakıt harcandı.

Leblebileri koyacak yer bulamamakta iyiymiş Geçen sene bende buna benzer bir gezi yapmıştım( Adana-kapadokya bölgesi-Eskişehir-Alpu yolunu kullanarak Nallıhan-Abant-Safranbolu-Amasra-Ankara-Adana) zaman dolayısı ile biraz hızlı bir gezi oldu benimkisi ama çocuklar için iyi olmuştu. Toplam 2300 km yapmıştım ve depo ölçümüm 5.9 lt idi. Tam 700 tl likte yakıt sarfiyatım olmuştu ( geçen yılki fiyatlarla tabi) Bagajımda da 2 valiz ve yoldan aldıklarımız dışında bişey yoktu. Arabalar daha ne yaksın ama fiyatlar malum işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Leblebileri koyacak yer bulamamakta iyiymiş Geçen sene bende buna benzer bir gezi yapmıştım( Adana-kapadokya bölgesi-Eskişehir-Alpu yolunu kullanarak Nallıhan-Abant-Safranbolu-Amasra-Ankara-Adana) zaman dolayısı ile biraz hızlı bir gezi oldu benimkisi ama çocuklar için iyi olmuştu. Toplam 2300 km yapmıştım ve depo ölçümüm 5.9 lt idi. Tam 700 tl likte yakıt sarfiyatım olmuştu ( geçen yılki fiyatlarla tabi) Bagajımda da 2 valiz ve yoldan aldıklarımız dışında bişey yoktu. Arabalar daha ne yaksın ama fiyatlar malum işte...
    Aynen artık arabalar gerçekten az tüketiyor lar ama yakıt fiyatları uçtu. İnşallah dahada uçmaz

• Bugün eniştemin aracını teslim etmeye samsuna gittim. Annem ve ben. Bagajda 10 kg dan az yük vardı. Ortalama hız 97, tüketim 5.5 lt. Depo yarımın bir çentik üstünde kaldı. Yeğenin otomatik ceedinden az yaktı.
    Edit: arabayı yazmayı unuttum.2016 model passat 2.0 tdi bmt scr 190 ps highline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquique -- 21 Temmuz 2018; 11:6:38 >

umarım leblebileri çevre yolundaki leblebicilerden almamışsınızdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

Bugün eniştemin aracını teslim etmeye samsuna gittim. Annem ve ben. Bagajda 10 kg dan az yük vardı. Ortalama hız 97, tüketim 5.5 lt. Depo yarımın bir çentik üstünde kaldı. Yeğenin otomatik ceedinden az yaktı.
    Edit: arabayı yazmayı unuttum.2016 model passat 2.0 tdi bmt scr 190 ps highline

Paylaşım için teşekkürler hocam, ilk mesaja ekleyeceğim

Ankaradan Samsuna gelindi değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: gocaman52

umarım leblebileri çevre yolundaki leblebicilerden almamışsınızdır
    Bizim yerimiz hışıroğlu hep oradan alıyoruz daha iyi bir tavsiyeniz varsa denemek isteriz.

çevreyolundakilerden değil de şehir merkezine girip hasan karakuştan almanızı tavsiye ederim 3-4 tane şubesi var yada sungurludan geçerseniz özgürler var yol kenarında, ben hep buralardan alırım.
  • Evet ankaradan samsuna. Öğlen 2de çıktık, akşam7de vardık. Yolda siyah cls 400d yi görünce passatı unutuverdim. Ağzımın suyu aktı

• Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi ) Ankara Samsun değil ama, İstanbul-Manavgat ve Manavgat-İstanbul gidiş dönüş.😀İstanbul,Bozüyük, Kütahya,Afyon, Antalya Manavgat. Ardından geri dönüş. Nerede ise her şehre girildi ve 2 yerde kalındı. Klima 1620 km'lik yolun en az 1300kmsinde açıktı. Bozüyük'e kadar 4 ,sonrasında 3 kişiydik,bagaj tıka basa dolu idi.

Araç Volvo V40 1.5 t3 motor (152 bg 250nm benzinli ve tam otomatik)

• Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )

Fotoğraf görünmüyor. Tüketim 5.1 litre/100km idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi integral77 -- 20 Temmuz 2018; 21:47:25 >
  • 4.5 - 5 litreler bana hayal araba 15 litre yaktigi icin
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.