Şimdi Ara

Ankara Ortodontist(diş teli) doktor tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
16.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlığa da yazdığım gibi,uçuk fiyatlar istemeyen, 5000 civarında bir fiyata bu tedaviyi Ankara'da yaptırabileceğim iyi bir doktor bilenler lütfen yazsın.

• hocam ben de düşünüyorum siz ne yaptınız doktor konusunu?
  • MehmetNK19506 kullanıcısına yanıt
    Hocam yaşadığım şehirde başladım tedaviye yani Manisa'da. Diş teli yerine de şeffaf aparey diye yeni bir tedavi sistemi varmış onla başladım, siz de araştırabilirsiniz isterseniz.
  • emrengn E kullanıcısına yanıt
    hocam öyle bir şey duymuştum ama tuzlu diye hatırlıyorum.yaşım da 20 tek dişim arkadan çıktı diğerleri fena değil ama dümdüz gözükse de fena olmaz aslında bazen gülmek de zorlanıyorum diyebilirim.tavsiye eder misiniz?fiyat vs.yönlerden
    Fiyat aynı zaten hocam hatta daha ucuz bile olabilir tele göre ben 4000'e taktırdım mesela. Benim de yaş 20 aynı şekilde sağ arka taraftan bi tane 20'lik çıktı valla tedavi öncesi yapılan analizlere göre ön taraf komple dümdüz gözükecek benim zaten istediğimde o, ön üst 2 dişim arasında gözle görülür bir boşluk vardı onu komple kapatmış bir de sol alt kısımda bayağı neredeyse bir dişlik bir boşluk vardı onu da 1 mm'e indirmiş. Hatta resmini de atayım.
    Ankara Ortodontist(diş teli) doktor tavsiyesi

Tabi tam olarak böyle olmama ihtimali de varmış kullanıma göre. Doktora gidersen o zaten anlatır detaylıca ama bunu söylemez büyük ihtimal :D Ön dişlerin kapanacağını garanti ettiği için tercih ettim ben açıkçası zaten onun dışında da pek fazla bir şey yok gibi benim dişlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrengn -- 27 Haziran 2017; 15:15:36 >

hocam bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.aslında ben ankara'nın ilçesinde oturuyorum burada sadece tek 1 diş hekimi tel tedavisi uyguluyor o da klasik tel tedavisi 3700 civarında ,bahsettiğiniz şeffaf aparey burada yok diye biliyorum.ankara'da mutlaka dediğiniz yöntemi yapanlar vardır ama güvenilir bir doktor var mı daha doğrusu doktorlar hakkında bilgim yok sizin tavsiye edebileceğiniz birisi var mı?

siz fiyatı peşin mi verdiniz yoksa taksitle mi?
    ne kadar süre takıyoruz bu apareyi?

ve son olarak hocam benim alt dişlerde de biraz eğrilik var şeffaf apareyin alt dişlere de etkisi oluyordur heralde?

size de hayırlı olsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNK19506 -- 28 Haziran 2017; 14:20:19 >

Öncelikle rica ederim. Ankara bir sürü vardı ben baktığımda ankara şeffaf aparey diye yazarsanız bir sürü doktor çıkar, hakkında yapılmış yorumlardan kestirebilirsiniz bence hangi doktor daha iyi. Sadece şeffaf aparey de değil invisalign, aligner hepsi aynı sistem sadece markalar farklı.

Başta 2000 civarı peşin vermen gerekiyor fiyatı doktorun belirler aslında ama genelde bu civarda çünkü o apareyler en başta planlanıp topluca üretiliyor. Tedavi süresi de vakanın derecesine göre değişiyor 5 ayla 10 ay arasında. Gün içerisinde de en az 20-22 saat takmak gerekiyormuş, mümkünse sadece bir şeyler yiyip içerken çıkarman iyi olur diyorlar, su hariç tabi aparey varken bi su serbest. Teşekkür ederim hocam henüz daha ilk apareydeyim ben de.
    hocam zaten önceden,dediklerinizi yapmıştım birkaç doktara ya da diş merkezine email yoluyla başvurdum mesela enver akın özkan diye bir hekim var baya methediyorlar sorduk insivalign 2000-4000 dolar filan diyor tabi biraz şok olduk ama çabuk atlattık... neyse birkaç yere daha yazdığımı söylemiştim onlar da haklı olarak muayene olmadan taksit ya da ücretlendirme hakkında bir bilgi veremeyiz dediler.artık teorik kısımları atlatıp işi pratik'e dökmek lazım yoksa işin içinden çıkamayacaz heralde önümüzdeki haftalarda bu işi de çözerim umarım...

hocam vaktinizi ayırdığınız için size çok teşekkür ederim.her şey gönlümüzce olsun

Rica ederim hocam, öncelikle umarım her şey dilediğiniz gibi olur. Gözünüze kestirdiğiniz bir kaç dişçiye muayene olup fiyat almanızda fayda var bence. Benim burada pek öyle bir seçeneğim yoktu çünkü Manisa'nın bi ilçesi burası ve 1 tane doktor var sadece. Umarım istediğimiz gülüşlere kavuşuruz ikimiz de :)
    tekrardan merhabalar hocam şöyle bir bildirimlere aktivitelere bakıyım derken bu mesajı gördüm ve tekrardan hortlatayım dedim :)

ankara kızılay'da insivalign yapan doktor buldum ne kadar dedim 3000 4000 dolar deyince şok geçirdim neyse artık şeffaf diş teline karar verdim o da 5500 tl buldu geçen hafta taktırdım 12 ay tedavi dedi ama daha da uzar sanırım şimdilik üste taktı...
    Merhaba hocam konuyu tekrardan hortlattım ama ,şeffaf plak tedavisini bende düşünüyorum şu ana kadar senin dişlerindeki durum nedir düzelme var mı? memnun musun acaba?
  • grbzosman kullanıcısına yanıt
    Cevap bayağı bir geç oldu sanırım ama kusura bakmayın :) Tedavi başlayalı 8 ay oldu şuanda 8. ayın ilk plaklarını takıyorum. Dişlerimde epey bir düzelme var ki daha 5 plak daha takacağım sanırım. Ama tabiki de inci gibi dümdüz olmadı yani tel takanlarda gördüğüm etkiyi alamadım tam olarak. Ön tavşan dişlerin arasındaki boşluk kapandı ama biri sanki biraz yamuldu, umarım tedavi bitene kadar bu durum da düzelir. Bunun dışında genel olarak memnunum tedavi bitince unutmazsam tam sonucunu hatta before-after şeklinde atabilirim.
  • Arkadaşlar benim tavsiyem ortodonti ücretini peşin ödemek yerine part part ödeyin.Tedavi sürecinde doktor değiştirmek isterseniz paranızı geri almada sıkıntı yaşamamış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odur_o -- 24 Ekim 2018; 8:25:18 >
  • Ortodontist Derya Çalpan Altekin hanımı tavsiye ediyorum. Çok başarılı bir hekim. Hastalarla ilişkisi, samimiyeti ve güleryüzü ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı gösterdi. Fiyatlarda da yardımcı olup, ödeme kolaylığı sağlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Gültekin

Ortodontist Derya Çalpan Altekin hanımı tavsiye ediyorum. Çok başarılı bir hekim. Hastalarla ilişkisi, samimiyeti ve güleryüzü ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı gösterdi. Fiyatlarda da yardımcı olup, ödeme kolaylığı sağlıyor
  • yıllardır ortodonti yaptıracağım bir arkadaşım Doktor enver akın ozkan a tedavi oluyor çok memnun ama fiyatlar uçuk taksitte olsa hesap ediyorum olabilecek gibi değil diş teli tam bir çıkmaz benim için. 5000 lafini görünce foruma gireyim dedim bir baktım ki mesaj sene 2017 de yazılmış :)))) nerede 5000
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrengn

Cevap bayağı bir geç oldu sanırım ama kusura bakmayın :) Tedavi başlayalı 8 ay oldu şuanda 8. ayın ilk plaklarını takıyorum. Dişlerimde epey bir düzelme var ki daha 5 plak daha takacağım sanırım. Ama tabiki de inci gibi dümdüz olmadı yani tel takanlarda gördüğüm etkiyi alamadım tam olarak. Ön tavşan dişlerin arasındaki boşluk kapandı ama biri sanki biraz yamuldu, umarım tedavi bitene kadar bu durum da düzelir. Bunun dışında genel olarak memnunum tedavi bitince unutmazsam tam sonucunu hatta before-after şeklinde atabilirim.
    hocam durum nedir bu şeffaf plağı tavsiye eder misiniz

• Merhaba arkadaşlar, ön dişlerim arasında çok açıklık var ve tel taktırmak istiyorum. Şeffaf apere kullanan arkadaşlar nasıl memnun musunuz? Uygun fiyatlı önerebileceğiniz ortodontist var mı? Formun başında 5000tl diye okuyunca mutlu olmuştum ama 2017 imiş.

• Merhaba hocam benim de dişler arasında açıklık var, özellikle üst taraf bozuk. Şu an araştırma aşamasındayım, 2 doktorla görüştüm ve bu hafta karar vermeyi planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalinalp93

Merhaba hocam benim de dişler arasında açıklık var, özellikle üst taraf bozuk. Şu an araştırma aşamasındayım, 2 doktorla görüştüm ve bu hafta karar vermeyi planlıyorum.
    Hocam ne oldu, ortodonti ile ilgili bir gelişme var mı? Karar verebildiniz mi? ,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.