Şimdi Ara

Ankara, motor yağı, filtreler vs değişim ücreti 50 tl..bugün gittim..detaylar altta. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
85
Favori
36.792
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazı için teşekkürler. bende denerim vakit gelince. siz buradaki her şeyden şikayetçi tayfaya kulak asmayın, iyi iş yaptınız. fiyat uygunsa istediğini paylaşır insanlar, reklam olsa da ucuz şeyin reklamı yapılır.

• Konuyu açan arkadaşa teşekkürler. Adamlara da helal olsun.

Bunu yarın yetkili servise gidip 4. yıl bakımı için 1180 lira verecek biri olarak söylüyorum. Yıllık bakımda değişen filtreler ve yağ dışında, antifriz değişecek ve yağlama sistem temizliği yapılacak. Malzemeleri dışardan almaya kalksam 500 lira civarına halledebiliyorum ancak herhangi bir servise gitsem zaten tüm bunların değişimi için 150'den aşağı kapı açmaz, yapacakları işe de ne kadar özenirler emin olamıyorum.

Ayrıca müşteri memnuniyetini de korumak adına yetkili servise gidiyorum. 2 ay önce müşteri memnuniyeti kapsamında, garanti bitmiş olmasına rağmen Megane 4 aracımın direksiyonunu 500 liraya değiştirdiler.

Ancak böyle bir amacım olmasa idi kesinlikle böyle esnafları tercih ederdim. Ülkede birçok insan günlüğü 200 liranın altına çalışırken, yarım saatlik (bunun da belli bir kısmı yağın akmasını beklemekle geçiyor) bir işlem için 50 liraya az demek, gelin beni yolun demekle aynı benim gözümde.

Tekrardan teşekkürler konu için.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Petrol Ofisi internette 200-250 tl ye satiliyor. castrol magnatec 4l 250 tl demisti bayisi yağlar dolardan hizli artıyor. 5 lt ise normal bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • istanbulda varmı böyle bir yer ümraniye sanayi vs  

• Hocam emeğinize sağlık. Boş verin başkalarını siz harika bir iş yaptınız. Eğer Ankara'da olsam mutlaka dediğin yere giderdim. Diyelimki adamlar şunlar şunlar değişecek dedi değiştirmemki kendi ustama sorarım. Üstadlar cevaplarsa sevinirim ben bugüne kadar yağın tapadan boşaltılmaması gerektiğini biliyordum tapa yalama olmasın diye makineden çektiriyordum kirli yağı. Sorum şu tapadan boşaltmak mı sağlıklı makineden çektirmek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef bilginiz oldukça yanlış :(

çok zorda kalmadıkça yağı çektirmemek lazım çünkü içinde 0.5-1 litre yağ kalıyor. o tapanın görevi yağ boşaltmak olduğu için yalama vs olmaz. sadece 1-2 bakımda bir tapa + bakır pulu değiştirilir (5 lira fiyatı var) ve alüminyum kartelde çok fazla sıkarak zorlanmamalı.

• Hocam öneri açıklama için çok teşekkür ederim .............

Makine ile fren yağı değişimine öyle paralar istedilerki aklım almadı sevgilimin de içine doğsa gerek bu başlığı attı yarın gidip yağı değiştiricem teşekkürler bu başlığın altınada fotoğraflandırıcam

• Bence az yazmışsınız. O işçiliğe usta adam yerinden kalkmaz.

• Bence 350 TL lik bir motul aşırı. Gereksiz en son 150 TL ye aldığım mobil 3000 dolduruyorum 2008 model arabama. Bı problem yaşamadım. Çok fiyat muhabbeti dönmüş. Madem daha iyi iş yaptırma derdindeyiz bu motul un fiyatı çok saçma geldi bana. Adam anladığım kadarıyla zaten çok titiz. Yıllık yağ değişimi yaptırıyor dur. Bu kadar pahalı bir yağa ne gerek var. 150 200 bandindaki yağlar zaten işinizi görecek.

• En son termostattan su kaçıran arabaya sanayide kapak yapılacak denmişti bana eve geldim termostatın orada hafif küf gibi birşey gördüm civataları sıktım sorun çözüldü.
    Başka da bir şey demiyorum.

• Değişim ücreti 50 TL günde yatarak 10 tane değiştirse 500 TL ayda 15bin TL yapıyor yani

• Uygulama fiyat sahane.Biz bu zamanda fiyatina bakmaz olduk yeterki gittigimiz usta isini duzgun yapsin bizi silkelemesin demeye basladik.İyi denk gelmis ellerine saglik.

• Ankaradayım, mutlaka 1 kez deneyeceğim

• dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: fox_doctor

motosiklet yağ değişimine 50 lira işçilik veriyorum. lift falan yok. hava vurma yok. fatura yok. tapayı, filtreyi sök-tak. yağı koy.

Sadece yağ değişimini tek bijon sökerek siz de yapabilirsiniz.

Ben dün kayış ve yağ değişimi için (parça benden) 50 tl verdim. Kayış değişimi biraz zor, havalı alet istiyor açmak için ama yağ kolay.

• LizOzOM kullanıcısına yanıt
    Hocam klima gaz dolumu yapıyorlar mı hiç farkettiniz mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @slickman

Tanesi 55 TL hocam hava ve polen bosch'du yağ mann orjinal kutuluydu.+360 tl castrol edge 4litre

50 tl işçilik ücreti ile Toplam 585 TL ile 10.000 bakımını tamamladım.

@metinTasci

Yağ 4litre castrol edge kullanıldı.İnternette 200 TL'den 400TL'ye kadar satışı var bu yağın 

ancak çok fazla sahtesi olduğuyla ilgili yazı okudum o yüzden biraz fazla verdim içim rahat etmesi için yanlış hatırlamıyorsam geçen sene yine bir yağcıdan 240 TL civarına almıştım.

@szymek61

Benim aracımda garanti olmadığı için o kadar detaylı sormadım ama verdikleri belge ile aracımın bakımları yetkili serviste yapıldı diyebilirsiniz demişlerdi.

@righteous@

Hocam klima gazı sormadım.Genelde yağ(fren hidroliği) ve su üzerine ölçümler yapılıyor.Klima gazı ölçmediler muhtemelen dolum yapmıyorlardır ama sormak lazım.

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Ben görmedim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 3 sene önce kendi yağımı filtremi aldığımda 30 lira işçilik veriyordum. Sonra 50 oldu. Bu sene 100'ün altına yapacak yer çıkmaz. Baya baya sıcak fırsat, Ankara sakinleri değerlendirmeli

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.