Şimdi Ara

Ankara kitap fuarı kalabalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

18 şubat saat 15.00 Ankara kitap fuarı önündeki kalabalık. Sanıyorum 3000 civarında insan içeriye girebilmek için sırada bekliyor. Ankaranın nüfusuda az değil ama oldukça kalabalık geldi bana. Gerçi fazla vaktim yoktu içeri giremedim ama hoşuma gitti, en azından fotoğrafını çekip atayım dedim.

Birde nereden aklıma geldi bilmiyorum ama theo yu ekleyim dedim :) O da belki mutlu olur biraz.
    @Theologist

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kitap fuarına foto çektirmek için gidileceğini sanmıyorum. Bende kaç kere gittim. En ufak farklı amaçla gidene denk gelmedim. Forumlarda 7*24 dolananlar bilmez, kitap fuarları devamlı kalabalık olur, hediye, kampanya, imza günleri olur. Çok güzel ortamlardır.

Hiç olmadı AVM ye gidin d&r ye bir uğrayın, sürekli kitap kısmı kalabalıktır.
  • Popüler kültür amaçlı gidilen fuarlar... Bedava kitap veren kütüphaneler boşken bunlar sadece reklam havası maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizde kitap fuarlarina ekstra bir ilgi var nedense (diger fuarlara kiyasla) ama yazarlardan imza almak disinda bir artisi oldugunu dusunmuyorum. fiyatlar zaten internetteki gibi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu oraya gidip sosyal medyeda paylaşımlar yaparak, ne kadar kültürlü olduklarını millete gösteriyor.

• ato nun yanındaki fuar değilmi orası ?
  • Evet.

• Ben fuarlardan aklimda bir kitap olmasa bile, sirf destek olmak icin kitap alan biriyim.

Bu elektronik yayinlarin bol oldugu bir ortamda, kitap fuarinin boyle ilgi gormesi beni memnun etti.

• Kitap fuarına foto çektirmek için gidileceğini sanmıyorum. Bende kaç kere gittim. En ufak farklı amaçla gidene denk gelmedim. Forumlarda 7*24 dolananlar bilmez, kitap fuarları devamlı kalabalık olur, hediye, kampanya, imza günleri olur. Çok güzel ortamlardır.

Hiç olmadı AVM ye gidin d&r ye bir uğrayın, sürekli kitap kısmı kalabalıktır.
  • İstanbul'da aynı şekilde uzun bir kuyruk oluyor. Küçük kütüphaneye sahip birisi olarak bu sebepten ötürü gitmiyorum. Benim gibi gitmeyen binlercesi vardır. Yoğunluk daha fazla olabilirdi demek istiyorum.

Sosyal medyaya fotoğraf atmak için bu yoğunluğa giren insan sayısı emin olun azdır. (yok denecek kadar az) Umarım fuarlar hep böyle dolu olur 🤯 kitaba ilgi daha çoğalır.

Son olarak fuara her giden kitap alacak diye bir zorlama yok. Hehehe adam fuara gidiyor kitap almadan dönüyor diyenler oluyor. Ee arkadaşım amaç yazarı görmektir, ortamı görmektir veya kitap kokusunu içine çekmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodiac Killer -- 18 Şubat 2018; 16:58:53 >
  • Bizde kitap fuarları doludur ama kitap okuyan yoktur.

• Bilgi ve kültür aşığı oldukları için gitmiyolar ki oraya. Avm gezer gibi geziyolar.
  • Eskiden kitap fuarları cidden ucuz oluyordu ve keyifli vakit de geçiriliyordu. Sonra test kitapları sarmaya başladı ortalığı, tadı kaçtı yani. Bazen sahaflara bakınmak için gidiyorum onun dışında pek tercih etmiyorum. İnternet daha uygun.
  • Bazen çok güzel kampanya yapıyorlar alıyoruz kitap ama 2-3 senedir boş boş çıkıyorum fuardan.
  • sahaflar boş gidince çay bile ısmarlıyorlar, köşe başı kitapcılar boş,2.el kitapcılar boş ama fuar dolu sanki bedava dağıtıyorlar kitabı. yukarıda yazan üyenin dediği gibi fotoğraf çekip instagramda-facebookda gösteriş yapmak için gidiyorlar fuara. birde fuar ismi çekici geliyor ondandır . geçen çöp de 1 çuval kitap atmışlar hemde güncel kitaplar kimse o çuvalı almamış . düşünün farkı
  • Bir suredir baski kitap okumuyorum elektronige gectim. 1-2 kere fuara gitmistim ancak cok kalabalik oldugundan birdaha gitmedim.

Devir degisiyor, elektronik kitaplara ulasim kolay oldugu ve daha uygun fiyatli/ucretsiz oldugu icin bircok kisi tercih etmeye basladi.

Yabancilarda kitap okuma daha yaygin cogu kisi kindle gibi elektronik cihazlara gecmis durumda. Zamanla baski kitaplar dahada azalacak gibime geliyor, gorecegiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.