Şimdi Ara

ANKARA HUKUK İSTİYORUM. MEMNUN MUSUNUZ BURADA HAYALİMDEKİ MESLEGİ YAPAN İNSANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düşünceleriniz benim için önemli. Burada vardır belki istediğim bölümden mezun, yaşamış ve yaşamakta olan gerçek insanlar. Ygs de 8k dayım. Ankara hukuk çocukluktan beri hayalimdi. Ne düşünüyorsunuz mutlu musunuz?

• hukuk fakültesinden mezun olup yapabileceğin tonla meslek var.öncelikle hangisini istediğini bilmek lazım. son dönemlerde mezun ve mesleğe yeni başlamış olan hukukçuların %90'ı mesleğin gelmiş olduğu noktadan rahatsız. özellikle meslekte geçirilen ilk yıllar işkence haline gelmiş durumda ve her geçen gün daha kötüye gidiyor. bırak kendi ofisini açmayı , herhangi bir ofiste iş bulmak bile zorlaştı.herkes bir şekilde kuruma veya devlete girmeye çalışıyor.bunun dışında eğlenceli tabi
  • Yol yakınken başka fakülte seç derim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Neden hocam? Çocukluk hayalim fakat bilmek isterim niye böyle söylediniz?
  • selvetarm S kullanıcısına yanıt
    Savcılık istiyorum. Benim için sıkıntı değil günlerce gecelerce çalışabilecek biriyim. Boş vakit bırakmam kendime, öğrenme hevesim hep var. Zaten mezun olduğumda da sıradan avukat olmak istemiyorum alanımda en iyisi olmak istiyorum ne yaparsam yapayım. Ama haklısınız hocam millet hedeflerini koymadan sırf adı olsun diye yazıyor artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnkaHukuk

Neden hocam? Çocukluk hayalim fakat bilmek isterim niye böyle söylediniz?

insanın hayalinin peşinden gitmesi güzel bir şey ancak "hayaller Paris hayatlar Muş" durumu var. savcılık hakimlik istiyorsan o ayrı, ama avukatlık düşünüyorsan 1 değil 3 değil 10 kere daha düşün
  • quote:

Savcılık istiyorum. Benim için sıkıntı değil günlerce gecelerce çalışabilecek biriyim. Boş vakit bırakmam kendime, öğrenme hevesim hep var. Zaten mezun olduğumda da sıradan avukat olmak istemiyorum alanımda en iyisi olmak istiyorum ne yaparsam yapayım. Ama haklısınız hocam millet hedeflerini koymadan sırf adı olsun diye yazıyor artık

ahh be canım kardeşim :/ inan hukuk fakültesine giren herkes bu hevesle giriyor. ben hiç mezun olurum gider küçük bir kasabada avukatlık yaparım diyen görmedim. herkes hsyk üyesi , herkes yargıtay'da ama gerçekler hiç öyle değil. hukuk okumak istiyorsan oku ama kolay değil artık o işler. galatasaray hukuk dışında ben mezun olup geleceğin parlak diyebileceğim bir üniversite görmüyorum. Galatasaray hukukta 2 dil bilme avantajı sebebiyle o şekilde yoksa hukuk eğitimi çok iyi diye değil. bununla beraber sen ankara'dan mezun olursun gider yurtdışında yüksek lisans yaparsın. burada tanıdığın vardır güzel bir şirkete atarsın kapağı o güzel olur.

Hocam cevremizde okuyan kesim yok. Zaten babam bundan dolayi bizi okutmak icin cok caba sarf etti. Abimi doktor yapti bende savcilik istiyorum. Haklisiniz ne deyim bilemedim. Ama hayallerimi birakacak degilim. O halde universitede elimden geldigince dil ogrenmek, kendimi her alanda yetistirmek yararima olacak. Yoksa dediginiz gibi siradan biri olursam bana cok koyar. Yasamayim daha iyi o durumda.

• sertosman S kullanıcısına yanıt
    Kisa zaman avukatlik ardindan savcilik ve akademisyenlik istiyorum. Gozum korkmuyor degil bu kadar emek verip hayallerimin pesinden kostuktan sonra bir ise yaramamasi uzucu olur. Fakat calisan bugun degilse yarin, yarin degilse seneler sonra elbet alir emeginin karsiligini. Dort sene sonra insallah keske bu kadar ugrasmayip baska bir sey yazsaydim demem. Fakat ulkede her meslegin de hali ortada. Hicbirinde is garantisi yok tip okumadigimiz surece.

• savcılık istiyorsan 4. sınıftan itibaren hakimlik ve savcılık sınavına hazırlanman lazım. bunun akabinde torpil bulman lazım ki artık milletvekili değil bakan veya bakanlıktan torpil gerektiğini söylüyorlar. benim ailemden bir yakınım hakim oldu. bunun için 3. kere sınava ve mülakata girdi. sonuncusunda yüksek bir yerden referans bulabildi anca öyle hakim olabildi. yani bazı şeyler artık sırf senin çalışmanla alakalı değil. o yüzden kendini çok şartlamadan hayallerini çeşitlendirerek bir yol izle. yoksa ben savcı olucam yoksa olmaz diyerek bu işe girersen sonunda mutsuz olursun. zira hukuk fakültesinin yurtdışında bir karşılığı ve geleceği yok. sadece bu ülkede hukuk ve çevresi alanlarda iş yapabilirsin.avukatlık yapmak istesen mutlaka ve mutlaka çevren olması lazım. çevre olmazsa ya bir hukuk bürosunda ya bir şirkette cüzi maaşlarla idare etmen gerekecek.akademisyenlik desen üniversitede hocalarla aranı iyi tutup biraz tabiri caizse yaltaklanman gereken bir durum. zira kadro veya öğretim görevlisi olarak üniversitede kalmak zor iş. olacakları bil öyle gir diye söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selvetarm -- 12 Nisan 2017; 15:49:21 >

Su yazdiklariniz ne yazik ki dogru. Evet bir cevre gerekiyor fakat her avukat olanin cevresi olmuyordu. Yani bir sulalede diyelim ilk avukat cikan kisinin cevresi olmazken kendisi kuruyor cevreyi ve digerleri onun izinden gidiyor. Bende bu ilk olmak isterim. Fakat dedikleriniz ne yazik ki dogru. Bu ulkede gercekten calisip hak ettigi yere gelen hic mi insan yok hukukta? 1 kisi bile olsa o benim umudumdur suan. Referansta torpil de kabul edemem hayatimda. Babamin vasiyetini cignemem. Bu durumda cok calissam da hak ettigimiz yerde olamayacagiz demek. Kendi tirnaklarimla kaziyip gelebildigim yere kadar o halde.

• quote:

Su yazdiklariniz ne yazik ki dogru. Evet bir cevre gerekiyor fakat her avukat olanin cevresi olmuyordu. Yani bir sulalede diyelim ilk avukat cikan kisinin cevresi olmazken kendisi kuruyor cevreyi ve digerleri onun izinden gidiyor. Bende bu ilk olmak isterim. Fakat dedikleriniz ne yazik ki dogru. Bu ulkede gercekten calisip hak ettigi yere gelen hic mi insan yok hukukta? 1 kisi bile olsa o benim umudumdur suan. Referansta torpil de kabul edemem hayatimda. Babamin vasiyetini cignemem. Bu durumda cok calissam da hak ettigimiz yerde olamayacagiz demek. Kendi tirnaklarimla kaziyip gelebildigim yere kadar o halde.

tabi ki var, yok diyemeyiz ama şartlar gitgide zorlaşıyor. işinin zor olduğunu söylüyoruz sadece, yolun başında bunu bilerek hareket edersen senin iyiliğine olur. yoksa iyi ve kalifiye hukukçulara da ihtiyaç var bu memlekette. hele ki şu son dönemde hukukçuyum deyip tv'lerde boy gösterenleri gördükten sonra...

• İÜHF candır, gerisi yalandır.
  • beratad B kullanıcısına yanıt
    Ankaradan ne gibi farklari var hocam?

• AnkaHukuk kullanıcısına yanıt
    sınavları daha zor ve İstanbul'da.
  • eşim istanbul üniversitesi mezunu , ankara üniversitesi mezunu tanıdıklarımda var. Türkiye'nin dört bir yanındaki hukuk fakültelerinden mezun avukat arkadaşlarım var. hiçbirinin bizim sınavlar çok kolaydı dediğini duymadım.
    Ankara'da sınav falan yok zaten ne kolayı?

Bu sınav yok diye uçanlarda geçen yıl ki medeni sınavından sonra türedi, sanırım a veya b sınıfının kolay bir sınavı düşmüştü twitter'a.
    Ben c sınıfındaydım, 8 sayfa sınava girdim ne yapayım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan mersedes -- 19 Nisan 2017; 9:36:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    Bizde A veya B alanlar 12-16 sayfa cevap yazıyor. Ben 8 sayfa cevap yazmama rağmen zor geçmiştim. İkincisi elime ankara hukukun medeni usul sınavı ve cevapları geçmişti bir tane. Soruların zorluk derecesi kesinlikle iühf ile aynıydı. Tek farkı ankara h. ta kanun açmak serbest, bizde kanun açmak yasaktı.

Yazmak var yazmak var, hocanın zorluğu önemli. Subjektif bir mesele, ama Aühf kolay değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimseyi dinlemeyip kendi yolundan gidiceksin yoksa her kafadan ayri ses cikar sen inan isini duzgun yap iyi calis her ne istersen olursun torpilmis neymis viz gelir Allah calisana verir sen haram katma calis yeter

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.