Şimdi Ara

Ankara Gross Marketler firsatlari (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
56
Favori
99.582
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hafta içi city gross a gittik fiyatlar piyasa fiyatı gibi geldi. Et reyonu ucuz gerisi normal geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    Siz nereyi öneriyorsunuz?

• enoktakenokta kullanıcısına yanıt
    acik ve net.

migros konusunu takip edin.migrosta satilan herseyi en az %20-30 daha ucuza alirsiniz. birde alisveris aliskanliginizi degistirin. ihtiyac olunca degil, stoklu calismayi ogrenin.

Dana bugun migros sanal market siparisim geldi. siparisteki hersey %50 indirimliydi.

migros konusunu sıkı takip edin. Garanti money karti edinin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aşağıdaki yazıyı 12 Kasım 2016 tarihinde yazdım ama bugün paylaşıyorum. Umarım faydalı olur. Tabii ki o günden bugüne fiyatlar değişti. Son durum nedir bilmiyorum.

""Ben bugün önce Rizegross'a daha sonra Nevgross'a ve en son Gimsa'ya (Batıkent) gittim.

Önce fiziki koşullardan bahsedeyim:

-Rize gross park sorunu olabiliyor. Mal çeşidi Nevgross'a göre daha az. (Rize gross'un yanındaki nevgross değil, arkada yeni açılan nevgross'a gittim). Rize grossta poşetler ücretsiz. Pastacılık ürünleri için alt katta ayrı bir bölüm var. Diğerlerine göre bence biraz mallar ve reyonlar daha sıkışık. Rizegross 2 katlı.

-Yeni açılan nevgross'ta otopark geniş ve fiziki olarak daha düzgün, temiz. Mal çeşidi fazla. Örneğin rize grossta 4-5 çeşit sıvı sabun markası varsa nevgrossta 7-8 çeşit var gibi. Ama birçok ürün çeşit ve fiyat olarak aynı.

-Gimsa (batıkent) ulaşım olarak rahat, otopark ve servis imkanı iyi. Bir de Gimsa kendince bir konsept yapmış. Market, hırdavat, ayakkabı, tekstil, fırın, çocuk oyun parkı vs. BU yönüyle diğerlerinden ayrılıyor bence.

Gelelim fiyat konusuna;

-Gimsa fiyat olarak genelde daha yüksek. Ama bazı ürünlerde daha avantajlı. Örneğin beyaz leblebi nevgrossta 12 lira iken gimsada 8 lira.

-Genel olarak Rize grossun fiyatları daha makul. Diğerlerine göre 1-2 lira daha düşük.

-Bir de bazı ürün grupları var ki fiyatları üç markette de aynı; Solo 32 li Wc kağıdı üç markette de 18,50 TL idi. M.Aydın marka zeytinyağlı sabun, bıttım sabunu vb hem fiyat hem de çeşit olarak aynı. Fax 4 lt sıvı sabun fiyatı aynı. Gross marketlerde gördüğüm ama Gimsada olmayan Doruk (400 ml ve kiloluk satılıyor) marka köpük el sabunu fiyatları aynı. Makarna fiyatlarında (500 gr) dikkate değer fiyat farkı yoktu.

-Nevgrossun manav reyonu daha uygun geldi bana. Ama Gimsanınki kadar geniş bir manav reyonu yok. Rizegrossun manav reyonuna dikkat etmedim. Galiba manav reyonu yok.

- Gimsanın kendi ürünleri var. Gimsa marka şeker, ıslak mendil vb satışları oluyor. Diğer marketlerde rastlamadım.

edit: Daha sonra rizegrossta "yurdun malı" marka ürünler gördüm. galiba rize grossun kendi markası.

-Rize gross ile nev gross arasında fiyat farkı çok yok ama neredeyse her üründe 1-2 lira nevgross daha pahalı. Gimsa ise nevgrosstan 1-2 lira daha pahalı.
    Örnek verecek olursam colgate twister 4'lü diş fırçası Rizegrossta 4,9 TL, Nevgrossta 5,9 TL ve Gimsada 7,5 TL idi.
    Yine kaşar, çay, şeker ve tereyağında buna benzer fiyat farkları vardı.
    Bazı ürünlerde nevgross daha uygun. Örneğin fairy bulaşık tabletleri daha uygundu.

Benim genel değerlendirmem alacağınız ürüne ve ulaşım imkanınıza göre bir alışveriş rotası çizmeniz. Örneğin gıda ve temizlik ürünleri ağırlıklı alış-veriş için gross marketler bir adım önde. Özellikle Rizegross.

"""

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meritxyz -- 8 Aralık 2016; 19:44:29 >
  • yumurta fiyatları ne durumda acaba bu grossmarketlerde son bir aç gün alan olduysa? a101 15 li yumurtayı 6,75 yapmış bugün.. sürekli zamlanıyor
  • kayigit K kullanıcısına yanıt
    Bimde 5.45.

• Meritxyz kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirici bir yazı olmuş hocam eline sağlık
  • birinde ucuz öbüründe pahalı ürünler mevcut. illa kar edeceğim diyarsan 3 ünüde dolaşıp parça parça toplayacaksın ürünleri. yada hepsini bir yerden alıp gene aynı hesaba getireceksin. şurası ucuz burası pahalı demek biraz yanlış olur. totalda nevgrostan da alsan rize den de aynı ürünleri 3 aşağı 5 yukarı aynı parayı ödemiş olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayigit

yumurta fiyatları ne durumda acaba bu grossmarketlerde son bir aç gün alan olduysa? a101 15 li yumurtayı 6,75 yapmış bugün.. sürekli zamlanıyor

15 Kasım da 6-8 lira arasıydı
    05 Aralıkta AHİGROS ta 10lira
    NevGrosta en ucuz türe yumurtayı.
    Oda 11 liraydı.
    Bu kadar neden arttı bende merak ediyorum?

• Yumurta xl 13.50 l sarı yumurta 13.50 ve l beyaz 12.50

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • libertetos L kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar,

Türkiye'de yumurta piyasası Afyon/Başmakçı'da belirlenir derler. Yani bu ilçede yoğun yumurta üretimi vardır.
    Başmakçı'daki fiyatlara (üretici fiyatları/Başmakçı teslim) şu linkten ulaşabilirsiniz:http://www.basmakcitavukculuk.com/

Sonuç olarak üretici fiyatları baya yükselmiş bu da perakende fiyatlara yansımış.

En önemli sıkıntı, yumurtanın uzun vadeli stoğunun yapılamıyor olması. Yumurta evde yapılan birçok şeye giriyor ama stok yapmak mümkün değil-(En azından bir çay-şeker-deterjan gibi olmuyor).
  • Arkadaşlar grosslarda axess puanları geçerli mi kullanabiliyor muyuz bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
  • 19sng19 kullanıcısına yanıt
    Uye isyeri olmadiklarindan puan kullanilmaz kazanilamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19sng19

Arkadaşlar grosslarda axess puanları geçerli mi kullanabiliyor muyuz bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

City gross'ta chip para kullanmıştım hocam. Yaklaşık 3 ay önceydi sanırım kullandığım tarih.
  • Ankara da en ucuzu Gimsa ve Nevgross tartışmasız. Kendim Ülker de çalışıyorum bu iki firmayada satış yapıyoruz. Alırken peşin aldıkları için vadeli mal alan diğer (altunbilekler,akyurt,makro,carrefour vs ) marketlere nazaran ciddi fiyat avantajları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendaryTURK

Ankara da en ucuzu Gimsa ve Nevgross tartışmasız. Kendim Ülker de çalışıyorum bu iki firmayada satış yapıyoruz. Alırken peşin aldıkları için vadeli mal alan diğer (altunbilekler,akyurt,makro,carrefour vs ) marketlere nazaran ciddi fiyat avantajları var.

Sizin su shoptaki arkadaki hatali urunler diye satilanlar skt si gecmis urun deniyor dogrumu buradan cvp vermek istemezsen pm
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    tarihi geçmiş değil hocam ambalajı bozulmuş , patlamış , çatlamış ürünler bildiğim kadarıyla.
  • Gimsada eski fiyatlar yok.nevgross u tek geçerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf07.

quote:

Arkadaşlar grosslarda axess puanları geçerli mi kullanabiliyor muyuz bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

City gross'ta chip para kullanmıştım hocam. Yaklaşık 3 ay önceydi sanırım kullandığım tarih.

Sağol hocam deneyelim inşallah

Birde gimat tarafında ucuz bir oyuncakçı varmış grosslar gibi bilirmisiniz yerini acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf07.

quote:

Sağol hocam deneyelim inşallah

Birde gimat tarafında ucuz bir oyuncakçı varmış grosslar gibi bilirmisiniz yerini acaba

Ben de duydum öyle bir oyuncakçı ama neresi olduğunu bilmiyorum. Bilen varsa söylerse iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.