Şimdi Ara

Ankara Gimsa da Torku 450 Gr Süzme peynir 7.50 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
1.178
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Net gramajı 450 Gr. SKT: 10.05.2021 Ankara Gimsa da Torku 450 Gr Süzme peynir 7.50 TL

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hocam siz çok yanlış gelmişsiniz. O bahsettiğiniz şey sizin veremediğiniz eğitim. Benim ya da moda oldu dediğiniz şey ise şu; elinizde veya cebinizde kolonya veya dezenfektanla mı girdiniz, geçmiş olsun. "Aynı üründen bizde de var, onu dolaba koyun çıkınca alırsınız veya pis bandımızdan bir parça koparıp üstüne yapıştıralım sonrasında o bant artık kaç gün üstünde kalıp yapış yapış rahatsız edecek bizi bağlamaz." tavırları. Yine aynı şekilde, 100 ya da 200 lira nakit verin ve izleyin. Aynı parayı 20 ayrı kontrolden beşer kez geçirdiklerini gördüğünüzde de aynı tavrı beklerim.

Vakti zamanında carrefour yapardı bunun benzerini, ona da tepkim aynıydı buna da. Ki carrefour, Fransa'daki mağazalarında burada yaptıklarını yapmıyordu, düşünün.

• Tarihi yakindir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçeriye giren müşteriden tut, ödeme yapan müşteriye kadar herkese hırsız muamelesi yapan gimsa yine skt kasan ürünler sürmüş piyasaya. çorum kurnazları yine sahnede.

• parker312 P kullanıcısına yanıt

Her Gimsa konusunda moda oldu sanırım bunu yazmak.. Haftalık sebze meyvemi, su ve ufak tefek ihtiyacımı Gimsa dan alırım hiç bir zaman hırsız muamelesi görmedim. Bir çok personeli ilgili ve kibar. Hatta bir defa çocuğum ben görmeden aldığım çikolatayı açıp yemişti kağıdını cebime atıp kasada verdim kasiyere dediginiz gibi olsa cebime attigim an üzerime hücum etmeleri lazımdı.

• Torku'yu seven,destekleyen biriyim ama süt ürünlerini hiç beğenmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yagmur2780 kullanıcısına yanıt

Hocam siz çok yanlış gelmişsiniz. O bahsettiğiniz şey sizin veremediğiniz eğitim. Benim ya da moda oldu dediğiniz şey ise şu; elinizde veya cebinizde kolonya veya dezenfektanla mı girdiniz, geçmiş olsun. "Aynı üründen bizde de var, onu dolaba koyun çıkınca alırsınız veya pis bandımızdan bir parça koparıp üstüne yapıştıralım sonrasında o bant artık kaç gün üstünde kalıp yapış yapış rahatsız edecek bizi bağlamaz." tavırları. Yine aynı şekilde, 100 ya da 200 lira nakit verin ve izleyin. Aynı parayı 20 ayrı kontrolden beşer kez geçirdiklerini gördüğünüzde de aynı tavrı beklerim.

Vakti zamanında carrefour yapardı bunun benzerini, ona da tepkim aynıydı buna da. Ki carrefour, Fransa'daki mağazalarında burada yaptıklarını yapmıyordu, düşünün.

• tarihine 21 gün vardır
    Her önlem mutlaka geçmiş derslerden çıkarılıyor. İçeride hırsızlık, suistimal vs çok fazla ise mecburen önlem alıyorlardır.

Gimsa İstanbula göre çok uygun. Büyük mağazalarında kuruyemiş, pastane vs taze ve uygun bu yüzden Ankarada Bim şok a101 carrefour migros vs çok tutunamıyor.

Paranın 1 yüzünün gerçek olması yetmiyor. Diğer yüzü de kontrol ediyorlar sahte mi diye.
    Bir de kutulu ürün veya içinde haznesi olan bir ürün aldıysanız onların da içi açılıp kontrol ediliyor.

Ayrıca üreticiler Gimsa'nın kapısını genelde tarihi yakın ya da buna benzer problemi olan ürünleri eritmek için çalarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nautilus- -- 25 Nisan 2021; 19:23:30 >
  • Ben buranın jelatinli ampul kutusunun jelatinini açıp kutunun içine baktığını bile gördüm.

Nasıl bir manyak jelatinli ampulü yırtmadan güzelce açıp içine birşey koyup geri yapıştırıp kasaya götürür bilmiyorum ama yaptıkları çok yanlış,müşteriye küfür etmek gibi birşey bu.

Varsa hırsızlık gibi bir olay alarmlı ürünleri arttırırsın,kamera sistemini ve güvenliği geliştirirsin ama bunun çözümü her müşteriyi kasada hırsız yerine koymak değil.

Ya Türkiye de sadece gimsa da hırsızlık oluyor,ya da piyasadaki diğer marketler aptal bir gimsa akıllı.

• Ankarada iken, Gimsadan karper peynir aldım, kutu açılıp içinden peynir alınmış, evde farkettim. Değişik bir müşteri profili var, anlatılmaz, yaşanır

• agtr A kullanıcısına yanıt

Bunu yapan baya cesaretliymiş:)

tuhaf kuralları var ve gerçekten insan kendini kötü hissediyor. Dendiği gibi, kasada kutulu gıda hariç ürünleri kesin açıp bakıyorlar, kapaklı vs ürünse kapak o ürünün mü veya kapak uyuyor mu bakılıyor fincan bardak vs sayısı sayılıyor. Tabaklı tavuk aldınız elimde tutmayım sebze reyonundan bktan bi poşete koysanız sanki mağazayı çalmış gibi güvenlik uyarıyor. Balık aldıysanız kasiyer ödemede illa adını söyleyip teyit alıyor, kasada banda tüm ürünleri koydunuz arabayı kasanın ilerisine geçirirken kasiyer yerinden kalkıyor ve araba boş mu kontrol ediyor. Özellikle bu sonuncusu beni inanılmaz geriyor. Ha bir de meyve sebze seçmek için 1 krşluk eldiveni tek veriyor ikincisini alsan eline taksan güvenlik gelip uyarıyor. Çok nadir gidiyorum bu sebeplerle...

ha bir de karpuz aldın karpuzu kaldırmayım kasaya sadcee barkodu vereyim okusun olmuyor illa karpuz kasadan geçecek, noluyosa... hırsız muamelesi yaparsan hırsızlık bitmez sadece dürüstler kaçar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysahin2000

Bunu yapan baya cesaretliymiş:)

tuhaf kuralları var ve gerçekten insan kendini kötü hissediyor. Dendiği gibi, kasada kutulu gıda hariç ürünleri kesin açıp bakıyorlar, kapaklı vs ürünse kapak o ürünün mü veya kapak uyuyor mu bakılıyor fincan bardak vs sayısı sayılıyor. Tabaklı tavuk aldınız elimde tutmayım sebze reyonundan bktan bi poşete koysanız sanki mağazayı çalmış gibi güvenlik uyarıyor. Balık aldıysanız kasiyer ödemede illa adını söyleyip teyit alıyor, kasada banda tüm ürünleri koydunuz arabayı kasanın ilerisine geçirirken kasiyer yerinden kalkıyor ve araba boş mu kontrol ediyor. Özellikle bu sonuncusu beni inanılmaz geriyor. Ha bir de meyve sebze seçmek için 1 krşluk eldiveni tek veriyor ikincisini alsan eline taksan güvenlik gelip uyarıyor. Çok nadir gidiyorum bu sebeplerle...

ha bir de karpuz aldın karpuzu kaldırmayım kasaya sadcee barkodu vereyim okusun olmuyor illa karpuz kasadan geçecek, noluyosa... hırsız muamelesi yaparsan hırsızlık bitmez sadece dürüstler kaçar.

Kahkaha attım okurken :D

Demek ki insanlar rahatsız, ama insanlar rahatsız. İnsanlar...

Market arabasını kasan boş geçirme, balık, tek eldiven bizzat yaşadığım ve altına imzamı atacağım olaylardır.

Bir de unutmadan, meyve sebzeyi illa elleyip okutma hastalığı ise personele eli ile takribi ürün tartma eğitimi veriyorlar. Kasada şahit olmasan inanmazdım ama var böyle bir şey. Diyelim ki, 2 adet birer kiloluk salatalık aldınız ve 2. poşeti birinciye doldurup 1 kilo olarak kasadan geçmek isterseniz diye önlem(!) almışlar. Kasiyer ürünü eliyle yokluyor ve etikette gördüğü gramaja yakın hissetmezse tekrar tartıma gönderiyor. Bu da böyle bir anımdır.

• Bu gimsa da neymiş mübarek:) hikayeler oku oku bitmiyor...
  • Müşteri içinden yer de kasiyere söylemezse diye simiti poşete koymadan önce üzerine keçeli kalemle adet yazıyorlardı. Lan, simidi yer, poşeti atarım bir kenara. Çok mu zor? Salgının başından beri gitmiyorum. Özlemişim.

Bu arada ilginç bir not düşeyim: Bir market çalışanıyla konuşmuştum, en çok ürün çalınan kategori kozmetikmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nautilus- -- 26 Nisan 2021; 4:8:33 >
  • Güzel hikayeler varmış ilk defa duydum. Demekki çalınan ürünlerden çok canı yanmış gimsanın. Simitlerden bile çalınıp çalınmadığını teyit ediyorsa. Kasiyer asgari ücretli çalışan, o da istemiyordur kontrol etmeyi. Üsttekiler baskı yapıyordur. Biraz empati yapmak lazım. Aynı şekilde arkadaşın bahsettiği Fransada yapmadığını burda yapan carrefour un nedenini sorgulamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Her önlem mutlaka geçmiş derslerden çıkarılıyor. İçeride hırsızlık, suistimal vs çok fazla ise mecburen önlem alıyorlardır.

Gimsa İstanbula göre çok uygun. Büyük mağazalarında kuruyemiş, pastane vs taze ve uygun bu yüzden Ankarada Bim şok a101 carrefour migros vs çok tutunamıyor.
    İçeride hırsızlık oluyorsa git hırsızı yakala, neden %99 hırsız olmayan vatandaşı rahatsız ederek yapıyorsun.

Hırsızı yakalamak için önce tüm herkese kodese tıkalım sonra kimse hırsızlık yapamasın :-))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 26 Nisan 2021; 8:37:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

Güzel hikayeler varmış ilk defa duydum. Demekki çalınan ürünlerden çok canı yanmış gimsanın. Simitlerden bile çalınıp çalınmadığını teyit ediyorsa. Kasiyer asgari ücretli çalışan, o da istemiyordur kontrol etmeyi. Üsttekiler baskı yapıyordur. Biraz empati yapmak lazım. Aynı şekilde arkadaşın bahsettiği Fransada yapmadığını burda yapan carrefour un nedenini sorgulamak lazım.

Fransada yapılıp burada yapılmamasının sebebi;

Senin önerdiğin gibi "empati kurmak lazım" demeyip carrefoura taş koyan dize getiren Fransızlar olmasın ?

Senin kafaya göre empati kurup , kısa yoldan kalas kafa düşüncesi ile kestirmeden çözümler üretelim.

Mesela gimsaya girmeden önce herkese zorunlu 10dk kodeste bekletelim. gimsanın 3 kat altında havasız bir zindan yapılabilir.İçeriye 1watt lık bir ampül yeterli.

Valla senin yaptığın gibi empati kurup çözüm ürettim. Nasıl ama ? :-)))

Aslında empati kurunca daha yaratıcı fikirler aklıma geliyor.

Gimsa hırsızlık çok oluyor 2 ay gimsayı kapatalım bak ortada hırsızlıktan eser kalıyor mu !

Tüm bu dezavantajlara rağmen bu forumda gimsa ya halen ucuz diyen forumda bomboş geziyor demektir.

Migros kampanyasını takip eden bilir. Migros burdan açık ara hep daha ucuz. Ama migros her adamın harcı değil.

Migros için matador olmak lazım. Yoksa 2. saniye üzerinden atar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 26 Nisan 2021; 8:51:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Fransada yapılıp burada yapılmamasının sebebi;

Senin önerdiğin gibi "empati kurmak lazım" demeyip carrefoura taş koyan dize getiren Fransızlar olmasın ?

Senin kafaya göre empati kurup , kısa yoldan kalas kafa düşüncesi ile kestirmeden çözümler üretelim.

Mesela gimsaya girmeden önce herkese zorunlu 10dk kodeste bekletelim. gimsanın 3 kat altında havasız bir zindan yapılabilir.İçeriye 1watt lık bir ampül yeterli.

Valla senin yaptığın gibi empati kurup çözüm ürettim. Nasıl ama ? :-)))

Aslında empati kurunca daha yaratıcı fikirler aklıma geliyor.

Gimsa hırsızlık çok oluyor 2 ay gimsayı kapatalım bak ortada hırsızlıktan eser kalıyor mu !

Tüm bu dezavantajlara rağmen bu forumda gimsa ya halen ucuz diyen forumda bomboş geziyor demektir.

Migros kampanyasını takip eden bilir. Migros burdan açık ara hep daha ucuz. Ama migros her adamın harcı değil.

Migros için matador olmak lazım. Yoksa 2. saniye üzerinden atar

Alıntıları Göster

1 tane mantıklı cümlen yok o kadar yazmışsın, sanırım sabah kahveni içmemişsin henüz. İkincisi empati nedir bilmiyorsun, onuda öğren gel sonra konuşuruz.

• "madem öyle gimsaya neden gidiyorsunuz migros daha avantajlı" ifadesi kısmen doğru olsa da (ben de çoğu şeyi migrostan alırım) her durumda öyle olmuyor. kendi adıma az da olsa gitme sebebim pazarları sevmemem ve gimsanın sebze meyve anlamında çoğunlukla taze ve (diğer marketlere göre) makul fiyatlı olması, fiyat politikasının migros vb yerler gibi oynak olmaması (fiyatlar bir artıp bir azalmaz hep en ucuza yakındır stabildir), 50 tane kampanyayı birarada yürütüp migrosun puan yatırmasını bekleme derdi olmaması ve kışları taze balık gelmesi (bu sene balık yoktu).

ha bir de sürekli gömdük iyi tarafını da diyelim, şimdiye kadar bir kere bile etiket/kasa fiyatı uyuşmazlığı yaşamadım, sanırım etiketleri kontrol eden de ayrı bir ekip var gezip duruyor reyonları. ayrıca her kutuyu açıp kontrol eden kapayan, elle tartım ve sahte para uzmanı kasiyerleri çok seridir belliki eğitimler sıkı. günün her saati kalabalık olan marketlerde 20 civarı kasa bulunur ve tüm kasalar açık olur. mikron kalınlığındaki poşetten kısıp yağ çıkaran firma kasiyer çalıştırma açısından bol gönüllüdür.

şartlar mı onları bu hafiyeliğe zorluyor bilmem ama bu kadar belli ederek olağan şüpheli gibi davranılması anlamlı değil, duy sesimizi ey Gimsa:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.