Şimdi Ara

ANKARA ETİMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
3
Favori
239.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unicornn

Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

acemelikde bende burdayım devreler istanbuldan kac kişi var kısa dönem

ben varım....
  • acemide bende buradayım beyler kısa dönem. aştiden ulasım kolay tek dolmusla 25 dk da tümenin önünde oluyorsunuz (sınavada burada girmiştim)
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TANK
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı LEOPARD1 A3, LEOPARD2 A4, LEOPARD1 T TNK.TK.K.
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
    ETİMESGUT ANKARA

ben ankarada yaşıyorum bana da burası çıkmış da acaba usta birliğinde de burada kalabilme gibi bir imkanım var mı? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • Adı ve Soyadı AYTAÇ ZEHİR
    Baba Adı TUNCER
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2012
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Bkm. Okl. ve EM Loj. Des. K.lığı K.lığı
    BALIKESİR

Bu bakım ne oluyor üstadlar :) İng. Öğretmeniyim tamir filan yapmim :)
  • Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı
    İlk Katılışını Yapacağı
    ETİMESGUT ANKARA

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri K.K. Tatb. Mrk. K.lığı
    ŞEREFLİKOÇHİSAR ANKARA

Cümleten hayırlı olur inşallah!
  • quote:

Orijinalden alıntı: activex26

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TANK
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı LEOPARD1 A3, LEOPARD2 A4, LEOPARD1 T TNK.TK.K.
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
    ETİMESGUT ANKARA

ben ankarada yaşıyorum bana da burası çıkmış da acaba usta birliğinde de burada kalabilme gibi bir imkanım var mı? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

bransimiz ayni seninle.. madem ankaralisin havaalanindan etimesguta ne kadar surer gitmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ankara cephesi baya durgun sanirim... etimesguta dusen arkadaslardan geyik ve makara bransinda arkadaslar varsa iyi olur

• DEVRELER BENİM DE " Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı ETİMESGUT ANKARA " . Bu Komutanlıkta hangi bankalar var. Bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

ankara cephesi baya durgun sanirim... etimesguta dusen arkadaslardan geyik ve makara bransinda arkadaslar varsa iyi olur

tertıpp tam adamına mı carptın etımesgut havacı olan var mı ?
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    ETİMESGUT ANKARA
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Hv. Svn. Okl. ve EM Hv. Svn. Eğt. Tb. 3'üncü Hv. Svn. Eğt. Bl. K.lığı
    KONYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrik_Mühendisi

DEVRELER BENİM DE " Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı ETİMESGUT ANKARA " . Bu Komutanlıkta hangi bankalar var. Bilgisi olan var mı ?

gugıl ört ten bakabilirsin bankalara

• Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

Benimde acemilik burda Ulusoydan 12sine 09.30 a bilet aldım
  • 341. KD olarak hepinize geçmiş olsun arkadaşlar,öncelikle acemiliğiniz rahat geçecek askerliğin geri kalan 4 ayında hep acemilik günlerinizi arıycaksınız,2. alay nispeten daha rahat olduğunu söylerler.Ben 1 . alay oxforddaydım 121 de.Bölüklere düşerseniz acemilerle uğraşmaktan kafayı yersiniz 60 kişilik koğuşlarda tinerci,hırsız uyuşturucu bağımlısı ile sizi aynı koğuşta yatırırlar(1 koğuşun boş olmasına rağmen acemilerle usta askerleri aynı koğuşa tıkıolar).Kantin olayını unutun hem acemilikte hemde usta birliğinde,giderken bol bol bozuk para götürün.Yanınınza iç çamaşırı şampuan tırnak makası gibi kişisel eşyalarınızı alın yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

quote:

Orijinalden alıntı: Elektrik_Mühendisi

DEVRELER BENİM DE " Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı ETİMESGUT ANKARA " . Bu Komutanlıkta hangi bankalar var. Bilgisi olan var mı ?

gugıl ört ten bakabilirsin bankalara

Sadece TEB var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Kara.

341. KD olarak hepinize geçmiş olsun arkadaşlar,öncelikle acemiliğiniz rahat geçecek askerliğin geri kalan 4 ayında hep acemilik günlerinizi arıycaksınız,2. alay nispeten daha rahat olduğunu söylerler.Ben 1 . alay oxforddaydım 121 de.Bölüklere düşerseniz acemilerle uğraşmaktan kafayı yersiniz 60 kişilik koğuşlarda tinerci,hırsız uyuşturucu bağımlısı ile sizi aynı koğuşta yatırırlar(1 koğuşun boş olmasına rağmen acemilerle usta askerleri aynı koğuşa tıkıolar).Kantin olayını unutun hem acemilikte hemde usta birliğinde,giderken bol bol bozuk para götürün.Yanınınza iç çamaşırı şampuan tırnak makası gibi kişisel eşyalarınızı alın yeter.

Kantini unutun derken :) çay kahve sigara olmadan benim isim zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: innocent_

quote:

341. KD olarak hepinize geçmiş olsun arkadaşlar,öncelikle acemiliğiniz rahat geçecek askerliğin geri kalan 4 ayında hep acemilik günlerinizi arıycaksınız,2. alay nispeten daha rahat olduğunu söylerler.Ben 1 . alay oxforddaydım 121 de.Bölüklere düşerseniz acemilerle uğraşmaktan kafayı yersiniz 60 kişilik koğuşlarda tinerci,hırsız uyuşturucu bağımlısı ile sizi aynı koğuşta yatırırlar(1 koğuşun boş olmasına rağmen acemilerle usta askerleri aynı koğuşa tıkıolar).Kantin olayını unutun hem acemilikte hemde usta birliğinde,giderken bol bol bozuk para götürün.Yanınınza iç çamaşırı şampuan tırnak makası gibi kişisel eşyalarınızı alın yeter.

Bizim bölükte çay ocağı vardı çay konusunda sıkıntı yok poşet çay tabiki:) Kantin yok derken rahat rahat gidemezsiniz sigarayı 3 er paket alırsan sorun çıkmaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: innocent_

quote:

Bizim bölükte çay ocağı vardı çay konusunda sıkıntı yok poşet çay tabiki:) Kantin yok derken rahat rahat gidemezsiniz sigarayı 3 er paket alırsan sorun çıkmaz

Ustam çok sağol biraz rahatladım, çamaşırı çorabı filan hep 5er tane aldım kentinden tedarik ederim diye, olmazsa tandogana bi ugrayayim mi ?

Bi de acemi iken ziyaretçi kabul ediyorlar mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi innocent_ -- 10 Nisan 2012; 13:24:21 >
  • evet beyler bende 12 si sabahı istanbuldan yola çıkıyorum. Ben hem acemiliği hem ustayı etimesgutta yapıcam. hepimize hayırlısı olsun. Umarım rahat geçer
  • Bu başlığı görünce gerçekten yaşlandığımı biraz daha anladım :)

Ben 1999 yılında oradaydım. Öncelikle bu birlik Türkiye'deki tek tümendir. Dünyada da en büyük askeri birliklerden birisidir. Birlik içerisinde tank tatbikat alanı bile vardır, ana nizamiyeden 1. tank alayına gitmek için neredeyse yarım saat yürümeniz gerekir. :)

Bizim zamanımızda susuzluğu ile meşhurdu umarım gittiğinizde böyle bir sorun kalmamıştır. "Aman bahar geldi oh oh havalar da ne kadar güzeldir orada" diye düşünenler büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşacaklarından emin olabilirler. Mayıs, haziran aylarında bile sabahları donmamak mümkün değildir bilgilerinize.

Bahar aylarında eğitimlerden kalan vakitlerde bol bol dağlardaki otları yolmaya gidersiniz. Bizim dönemimizde spor çok sıkı idi her sabah muntazaman 5 km koşu ve diğer spor hareketleri yapılırdı. Bunun dışında Tankçı olarak gidecekler acemilik süresince bere takacaklar usta er olduklarında ancak siyah berelerden takabilecekler. Tankçı olmak bir ayrıcalıktır bunu unutmayın :) . Tank in tank bin vay bee ne günlerdi :)

Bu birlikte sadece tank sınıfı yok bunun dışında başka bölümlerde mevcut yani her giden ben tankçıyım diye sevinmesin ya da üzülmesin.

İstanbuldan gidecekler için uçak çok mantıklı değil atlayın otobüse aştiden bir dolmuş ya da otobüsle çabucak gidebilirsiniz. Uçakla giderseniz 1 saatte esenboğadan ankara ya oradan da etimesguta baya uzun sürer.

Nizamiyeden geçtikten sonra asker olduğunuzu unutmayın!!! Zaten hemen anlamanızı da sağlarlar merak etmeyin :)

Hatırladıklarım şimdilik bu kadar. Sorularınız varsa aklımda kaldıkça cevaplamaya çalışırım.

Hepinize hayırlı görevler, sağ salim gider gelirsiniz inşallah.

Sevgilerimle
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillaca

Bu başlığı görünce gerçekten yaşlandığımı biraz daha anladım :)

Ben 1999 yılında oradaydım. Öncelikle bu birlik Türkiye'deki tek tümendir. Dünyada da en büyük askeri birliklerden birisidir. Birlik içerisinde tank tatbikat alanı bile vardır, ana nizamiyeden 1. tank alayına gitmek için neredeyse yarım saat yürümeniz gerekir. :)

Bizim zamanımızda susuzluğu ile meşhurdu umarım gittiğinizde böyle bir sorun kalmamıştır. "Aman bahar geldi oh oh havalar da ne kadar güzeldir orada" diye düşünenler büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşacaklarından emin olabilirler. Mayıs, haziran aylarında bile sabahları donmamak mümkün değildir bilgilerinize.

Bahar aylarında eğitimlerden kalan vakitlerde bol bol dağlardaki otları yolmaya gidersiniz. Bizim dönemimizde spor çok sıkı idi her sabah muntazaman 5 km koşu ve diğer spor hareketleri yapılırdı. Bunun dışında Tankçı olarak gidecekler acemilik süresince bere takacaklar usta er olduklarında ancak siyah berelerden takabilecekler. Tankçı olmak bir ayrıcalıktır bunu unutmayın :) . Tank in tank bin vay bee ne günlerdi :)

Bu birlikte sadece tank sınıfı yok bunun dışında başka bölümlerde mevcut yani her giden ben tankçıyım diye sevinmesin ya da üzülmesin.

İstanbuldan gidecekler için uçak çok mantıklı değil atlayın otobüse aştiden bir dolmuş ya da otobüsle çabucak gidebilirsiniz. Uçakla giderseniz 1 saatte esenboğadan ankara ya oradan da etimesguta baya uzun sürer.

Nizamiyeden geçtikten sonra asker olduğunuzu unutmayın!!! Zaten hemen anlamanızı da sağlarlar merak etmeyin :)

Hatırladıklarım şimdilik bu kadar. Sorularınız varsa aklımda kaldıkça cevaplamaya çalışırım.

Hepinize hayırlı görevler, sağ salim gider gelirsiniz inşallah.

Sevgilerimle

Öncelikle teşekkür ederim. Benim kısa döenm çıktı. Acemiliğim orda. Genel olarak bizi orada ne bekliyor. Acemilik eğitimi nasıldır.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.