Şimdi Ara

ANKARA ETİMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
3
Favori
239.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BaRiS

quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

Orijinalden alıntı: ghostrider07

acemiliği dün bitirdik kurtulduk ankaradan.

kötü bi yermi

Zeynel Ustegmen'den 1 saat istikamet ye, karar verirsin iyi mi kotu mu

oraya vardıktan sonra öğreniceksem sana sormamın bi faydası yok
  • ankara etimesgut zırhlı birliklerden saygilar sevgiler forumda göz attigim kadariyla gerekli bilgi verilmemiş genel olarak:
    kısa donem arkadaşlar çavuş egitim bölüğü denilen bölükte eğitim almak suretiyle 1 ay afedersiniz hayattan sogutuluyor forumdan arkadaslarinda tecrubeyle sabitledigi ilk 1 ay kalk 5 15 iştima 6 olmak uzere aksam 9 a kadar gereksiz ne kadar iş varsa yaptiriliyor
    ki son 2 hafta tören hazirliği diye günde 3.5 km 4 defa git gel olam k suretiyle uygun adim tören alanina gidiş geliş izdirabi istikamet yemek dediğimiz komutanin söledigi yöne kosmak ve her düdük caldiginda sinav cekip devam etmek suretiyle 20 km yakin oluyor
    ki komutanlardan zeynel abidin er en sert olani olup "BOKUNUZDA BONCUKMU VAR" LAFİYLA ÜNLÜDÜR.Acemiliğin bitişiyle birlikte en az5 kilo verdirilerek tümen içinde veya türkiyenin cesitli yerlerine yollanirsiniz tümen içi kalan arkadaşlar genellikle meslegiyle ilgili olarak kısımlara dagitilir burada komutanin habercisi yazicisi postasi artik ne olarak adlandiriliyorsaniz ayak işlerini görüp mesleki olarak pek bişi yapmazsiniz.şanslı olanlar (lojistik,tümen karargah ,karagücü ,kantin başkanlığı) bölümlerinde bulunarak ortalama her hafta çarşı ve nöbetsiz usta birliği gecirirlr birde batsız kardeslerimiz vardirki en bahtsizi A.M.M. dedigimiz acil müdahale ve muhafiz mangasidir uzun boylu arkadaşlari buraya alirilar günde ortalama 15 16 saat nöbet 4 saat uykuyla sapitirlarken simülasyon merkezi sosyal tesisler çağlayan gibi arkadaşlar 6-8 saat nöbet bilimum gereksiz işle( çalı çırpı toplama mıntıka )ugrasirlar , komutanin bol uzmanin daha bol yapilan gerekli işin az gösterişin tavan yaptigi dünyanin en büyük tümeni olup gelecek arkadaslara sabir dilerim...
  • ben burada karma çavuş eğitim bölüğü denen yerde acemilik yaptım,bu tümende insanın gerçekten değeri yok 2 ay boyunca hastalık ve soğuktan kırıldım. her komutan birbirinden anlayışsızdı,ziyaretçi geldiğinde geçen zamanı gecenin 12 sinde eğitimle telafi ettirirlerdi. günde 20km yürümek zaten standarttır bu tümende,buraya düşen yanar Ankara diye sakın sevinmeyin.
  • 333 kd zamanında çvş eğitim taburunda türker özen yüzbaşı ve gürkan yılmaz üsteğmen vardı.
    hala oradalar mı acaba, görevleriyle ilgili bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G0ksel -- 10 Ağustos 2011; 2:23:51 >
  • İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2011

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. 2'nci Tnk. Eğt. A. 1'inci Tırt. Arç. Sür. Er Eğt. Tb. 1'inci Sür. Er Eğt. Bl. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

ikiside ankara çıktı hadi hayırlısı.

KAYSERMELİKGAZİ
    ETİMESGUT ANKARA

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. 1'inci Tnk. Eğt. A. 1'inci Tnk. Er Eğt. Tb. 4'üncü Tnk. Er. Eğt. Bl. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

Haydi bakalım. Okuduğum kadarıyla Zeynel Üsteğmen meşhurmuş burda. Görecez bakalım :)

Yukardaki upuzun okumaya üşendiğim ustalıkla ilgili yorumunuz nedir arkadaşlar? Sık nöbetli mi olur, meslekle ilgili mi olur falan..
    ETİMESGUT ANKARA

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri K.K. Loj. K.lığı Müht. K. 1'inci Müht. Blg. 13'üncü Müht. Bl. K.lığı
    ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ
  • ETİMESGUT ANKARA

YOLCULARI ARKADAŞLAR perşembe gece mi binsek iyi olur cuma sabah mı?
    tecrübeli arkadaşlar cvp verirse menmun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin0352

ETİMESGUT ANKARA

http://www.illerarasimesafe.com/?nereden=kayseri-melikgazi&nereye=ankara-etimesgut&tab=guzergah

yolunuz çok uzun değil. yaklaşık 4.5 saat. Aşti'den aktarma yaparsınız heralde, 5 saat diyelim. o yüzden cuma sabahına (en geç 8-9 civarına) otobüs bulabilirseniz daha iyi olur. perşembe gecesi çıkarsanız fazla erken orda olmuş olursunuz bence. ben bursa'dan sabah 9 gibi çıkacağım yola.
  • hocam bende etimesguta gidicem fakat sınıfmda bakım yazıyo bunun anlamını bilen var mı?
  • Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa seviniriz
    Üstte bahsedilen sıkı eğitim herkes için geçerli mi? Bir bölük yapar diğeri yapmayabilir mi?
    Çok kalabalık olduğundan meydana gelebilecek bir sıkıntı var mı?
    Bir ay içinde çarşıya çıkma imkanı var mı?
    Banyo durumu nasıl?
    Sadece acemiler mi olacak yoksa başka askerler de olacak mı?

Bunların dışında aklınıza gelen tavsiyeleriniz varsa beklerim. Şimdiden hayırlı tezkereler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi@sayar -- 10 Ağustos 2011; 4:49:31 >
  • Birliğin ana kapısının yerini merak ediyorsanız google earth'de arama kısmına 39°55'36.84" 32°42'13.19" yazın

Bu arada şu ana kadar araştırdığım kadarıyla pek rahat bir askerlik beklemiyor bizi. İçerde tümgeneral varmış düşünün. Çok çok sıkı bir yer. Acemilik ustalığa göre daha rahatmış burda ama şans o ki benim ustalık da burası. İyi yönleri de yemeklerinin çok iyi ve bölüklerin tuvaletlerin falan temiz olması. Hayırlısı..
  • Benimde araştırmalarım sıkı bir eğitimde geçeceğimiz arkadaşlar fakat benim sınıfım BAKIM ne demek oluyor ustalığım da BALIKESİR e çıktı Cuma sabahı Ankara da olacağım ben de
  • Benim de bakım, oradan da Sivas nasipse. Ayrıca üstteki sorularım da cevap bekliyor. Önceki sayfalarda birisi berbat yemekler, yatacak yer bile yok yazmış, diğeri de 6. kişilik ranzasız odalar, temiz bir ortam yazmış. Hangisine inansak?
  • uzun dönemler için galiba rahatlık öyle anladım ben benimde acemilik orda sonra Balıkesire gidicem meslek ne bilgi@sayar ?
  • hocam benim de matematik öğretmenliği orda irtibata geçelim
  • Arkadaşlar benim kardeşimde burada yapacak kısa dönem ve bakım yazıyor sanırım @hightowers ile aynı çünkü usta biriligide balıkesir yazıyor.

önceden yapan arkdaşlar bilgilerni paylaşabilirlermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa seviniriz
    Üstte bahsedilen sıkı eğitim herkes için geçerli mi? Bir bölük yapar diğeri yapmayabilir mi?
    Çok kalabalık olduğundan meydana gelebilecek bir sıkıntı var mı?
    Bir ay içinde çarşıya çıkma imkanı var mı?
    Banyo durumu nasıl?
    Sadece acemiler mi olacak yoksa başka askerler de olacak mı?

Bunların dışında aklınıza gelen tavsiyeleriniz varsa beklerim. Şimdiden hayırlı tezkereler herkese.

337. KD olarak etimesgutta yaptım askerliğimi sizlere yol göstermek açısından birkaç bilgi paylaşayım.

1) Eğitim olarak sıkı değil zaten kalabalık olacağınız için sıkı bir eğitim imkanı olmuyor içiniz rahat olsun
    2) Kalabalık olmanız biraz sıkıntılı gelebilir ilk başlarda ama alışıyorsunuz zaten arkadaş ortamı ediniyorsunuz zira tüm kısa dönemler aynı taburda olacaktır( Çavuş Eğitim Tb) .Koğuşlarınızda sadece kısa dönemlerle kalacaksınız ortam felan güzel oluyor :)
    3) Acemilik boyunca çarşı olayı yok ama yemin töreninden sonra evci çıkabilirsiniz. ( 2 gün veya 3 gün olabilir yemin töreninin gününüze göre değişebilir)
    4) Banyo haftada 2 kez zorunlu, ayrıca her sabah ihtiyaç banyosu adı altında banyo yapabilirsiniz
    5) Kısa dönem acemi askerler hep birlikte olacaksınız lakin başınızda çavuşlar ve onbaşılar olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin0352

ETİMESGUT ANKARA

Birliğinize çok geç katılmayın ama sabahın köründe katılmaya gerek yok ; benim önerim 11-1 arası katılırsanız işlemleriniz çok sıkıntı olmadan halledebilirsiniz. Geç teslim olursanız işlemlerinizde çok uzuyor zira son saatlerde yığılma oluyor yatağa gece yarısından sonra yatabilirsiniz ertesi günde pert olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

İlk Katılışını Yapacağı
    ETİMESGUT ANKARA

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. 1'inci Tnk. Eğt. A. 1'inci Tnk. Er Eğt. Tb. 4'üncü Tnk. Er. Eğt. Bl. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

Haydi bakalım. Okuduğum kadarıyla Zeynel Üsteğmen meşhurmuş burda. Görecez bakalım :)

Yukardaki upuzun okumaya üşendiğim ustalıkla ilgili yorumunuz nedir arkadaşlar? Sık nöbetli mi olur, meslekle ilgili mi olur falan..

Mesleğinle ilgili seçmeler olacaktır tümenin çeşitli yerlerinden gelip ihtiyaçlarına göre asker seçecektirler. MEsela makina mühendislerini kazan dairelerine inşaatçıları istihkam, lojistik veya hizmet bölüğüne gibi.
    Nöbet tamamen gittiğin bölükle ilgili nöbet ağacıda olabilrsin hiç nöbet de tutmayabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.