Şimdi Ara

Ankara'dan Antalya'ya hangi yoldan gidilmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
14.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pazartesi sabaha (yarın) doğru Antalya (Side -Manavgat) Çolaklı'ya tatile gidiyoum. Konya tarafından gitmek istemiyorum ve çıkış noktam Ankara Kazan.
    Yolların güncel durumu hakkında bilgisi olan ve en işlek ve yolların en düzgün olduğu yolu tarif edebilir misiniz?

• Manavgat'a gideceksen Konya üzeri gidersen 470 km, Afyon üzeri gidersen 630 km yol yaparsın. Kazan'dan merkez mesafene göre hesabını sen yaparsın artık
  • -afyon üstünden eğer kemere gideceksen

-alanyaya gideceksen konya üstündne
  • en iyisi konya üzerinden çünkü direk manavgat tarafına inersin afyon üzerinden daha uzak dendiği gibi. Ayrıca kazanlımısın
  • Manavgat-Çolaklıya gideceksen Konya yolundan başkası mantıksızlık olur.Yollar gayet iyi 1.5ay önce kullandım o yolu.
    Serik-Belek tarafı olsaydı Afyon-ısparta yolunu önerirdim.
    Antalya merkeze olsaydı Afyon-burdur.
  • Arkadaşlar yolun uzunluğu ya da kısalığı benim için sorun değil. Önemli olan yolların temiz mucursuz ve çok keskin virajlı olmaması. eğer konya üzerinden gidersen takip etmem gereken yollar hangisi.

Başlangıç ANKARA
    ANKARA'dan GÖLBAŞI (ANKARA)'a kadar 15.3 km. 750-07 üzerinde git.
    GÖLBAŞI (ANKARA)'dan KARAHAMZALI'ya kadar 69.0 km. 750-08 üzerinde git.
    KARAHAMZALI'dan KULU'ya kadar 21.6 km. 715-01 üzerinde git.
    KULU'dan TAVŞANÇALI'ya kadar 18.8 km. 715-01 üzerinde git.
    TAVŞANÇALI'dan KIRKIŞLA'ya kadar 49.7 km. 715-02 üzerinde git.
    KIRKIŞLA'den KONYA HAVALİMANI'ya kadar 78.5 km. 330-13 üzerinde git.
    KONYA HAVALİMANI'dan İNLİCE (KONYA)'a kadar 55.3 km. 696-01 üzerinde git.
    İNLİCE (KONYA)'dan KARACAÖREN (KONYA)'a kadar 9.4 km. 696-01 üzerinde git.
    KARACAÖREN (KONYA)'dan ÇAVUŞ'a kadar 10.0 km. 696-01 üzerinde git.
    ÇAVUŞ'dan GEVREKLİ'e kadar 9.4 km. 696-01 üzerinde git.
    GEVREKLİ'den SEYDİŞEHİR'e kadar 15.8 km. 695-08 üzerinde git.
    SEYDİŞEHİR'den TAŞKESİĞİ'e kadar 113.9 km. 695-10 üzerinde git.
    TAŞKESİĞİ'den MANAVGAT'a kadar 21.7 km. 400-11 üzerinde git.
    MANAVGAT'dan SARILAR (ANTALYA)'a kadar 6.2 km. 400-11 üzerinde git.
    SARILAR (ANTALYA)'dan ÇOLAKLI (ANTALYA)'a kadar 6.7 km. 400-11 üzerinde git.

Yukarıdaki tabloda çıkardığım yolda herhangi bir yol çalışması var mı? 2 ay önce giden amcam yollarda çalıma olduğunu ve Seydişehir taşkesiği arasının çok tehlikeli olduğunu dağlık olduğunu dinlenme tesisinin bile olmadığını yolların ıssız olduğunu yolda, arabaların nadir olduğunu söyledi. Bana korku filmi gibi geldi. Sabaha karşı 4-4,5 gibi çıkmayı düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz.

ankara-polatlı-sivrihisar-afyon-sandıklı-keçiborlu-burdur-bucak-antalya(merkez)-Manavgat

Siz olsanız yolun uzunluğundan bağımsız düşündüğünüzde hangisini tercih edersiniz.
    Bu arada kazanlı değilim. Kazanda öğretmenim.
    Teşekkür ederim.

• konya üzeri daha mantıklı,hem daha kısa hem yol daha düzgün afyon yoluna göre
  • 115km'lik bir noktada dinlenme tesisi olsa ne olacak olmasa ne olacak? Konya merkez'de doldurursunuz depoyu öyle devam edersiniz. Hiç Karadeniz taraflarına gitmediniz heralde. Korkudan düşüp bayılabilirsiniz dağlarda.
  • Hocam sana tavsiyem,kesinlikle yolun uzunluğu-kısalığı ile ilgili değil.Şimdi sen kazandan çıkacaksın yola polatlı eskişehir yoluna döneceksinki o dümdüz yolda sivrihisara kadar kafanı dinleyeceksin giderken,güzel bir müzik eşliğinde bu dümdüz yolda gideceksin,sivrihisar yol ayrımından dönüp afyona kadar yükleneceksin gaza,köroğlu beli mevkiinde manzaraya karşı bir fotoğraf çekeceksin,afyon merkeze uğrayıp meşhur kaymağını alacaksın,sandıklı mevkiine dönüp sandıklıya girmeden adalya tesislerinde durup dinleneceksin ve sonra burdur antalya üzeri gideceğin yere gideeksin.
  • yaş falan çok mu genç? ve yalnız mı gideceksiniz merak ettim doğrusu. bukadar sıkıntı yapmaya gerek yok, sakin sakin, kurallara uyarak gittikten sonra herhangi bir tehlike olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 19 Temmuz 2009; 16:25:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^miHARBİ^^

Hocam sana tavsiyem,kesinlikle yolun uzunluğu-kısalığı ile ilgili değil.Şimdi sen kazandan çıkacaksın yola polatlı eskişehir yoluna döneceksinki o dümdüz yolda sivrihisara kadar kafanı dinleyeceksin giderken,güzel bir müzik eşliğinde bu dümdüz yolda gideceksin,sivrihisar yol ayrımından dönüp afyona kadar yükleneceksin gaza,köroğlu beli mevkiinde manzaraya karşı bir fotoğraf çekeceksin,afyon merkeze uğrayıp meşhur kaymağını alacaksın,sandıklı mevkiine dönüp sandıklıya girmeden adalya tesislerinde durup dinleneceksin ve sonra burdur antalya üzeri gideceğin yere gideeksin.

Mihrabi arkadaşım yaklaşımın içim teşekkür ederim.
    joushkun arkadaşım, son 2 yılda işe gidip gelmek için şehirler arası 130.000 km yol yaptım. karadenize de arabayla gittim. akçaabat hıdırnebi yaylasına da çıktım.
    suicide arkadaşım yaş 34 yolun yarısına yakın ama benim anlatmak ya da sormak istediğim şey bunlar değildi. siz olsaydınız yukarıda belirttiğim şartlar altında hangi yoldan giderdiniz.

Ben sadece bilmediğim bir yola yol güvenliği işlekliği ve yukarıda belirriğim şartlar altında hangi yoldan gitmek daha uygun olur bunu anlamaya çalışıyorum.

Karda devrilmiş ya da yan yatmış kamyonların aradsından onlarca kez geçmiş ve burada kendimi ispatlamak zorunda kaldığım için üzgünüm.

Soruma tekrar dönersek siz hangi güzergahtan giderdiniz?

• quote:

Hocam sana tavsiyem,kesinlikle yolun uzunluğu-kısalığı ile ilgili değil.Şimdi sen kazandan çıkacaksın yola polatlı eskişehir yoluna döneceksinki o dümdüz yolda sivrihisara kadar kafanı dinleyeceksin giderken,güzel bir müzik eşliğinde bu dümdüz yolda gideceksin,sivrihisar yol ayrımından dönüp afyona kadar yükleneceksin gaza,köroğlu beli mevkiinde manzaraya karşı bir fotoğraf çekeceksin,afyon merkeze uğrayıp meşhur kaymağını alacaksın,sandıklı mevkiine dönüp sandıklıya girmeden adalya tesislerinde durup dinleneceksin ve sonra burdur antalya üzeri gideceğin yere gideeksin.

^^miHARBİ^^ Bey,

Yazınızı tekrar okudum. Siz hem Afyon tarafından giden yolutarif etmişsiniz hem de yolun durumu hakkında bilgi vermişsiniz. Teşekkür ederim.

• Estağfurullah. Ama dediğim gibi sadece 115km'lik bir bölüm. Canınız nerden istiyorsa oradan gidin. Yakıt önemli değil diyorsanız Muğla'dan dolanın.

Yol bozuktur dersiniz anlarım haklısınız sormakta ama yol ıssız diyince garibime gitti.

Hayırlı yolculuklar.
  • Ankara gölbaşı tarafından gidersen

Başlangıç ANKARA
    ANKARA'dan GÖLBAŞI (ANKARA)'a kadar 15.3 km. 750-07 üzerinde git.
    GÖLBAŞI (ANKARA)'dan KARAHAMZALI'ya kadar 69.0 km. 750-08 üzerinde git.
    KARAHAMZALI'dan KULU'ya kadar 21.6 km. 715-01 üzerinde git.
    KULU'dan TAVŞANÇALI'ya kadar 18.8 km. 715-01 üzerinde git.
    TAVŞANÇALI'dan KIRKIŞLA'ya kadar 49.7 km. 715-02 üzerinde git.
    KIRKIŞLA'den KONYA HAVALİMANI'ya kadar 78.5 km. 330-13 üzerinde git.
    KONYA HAVALİMANI'dan İNLİCE (KONYA)'a kadar 55.3 km. 696-01 üzerinde git.
    İNLİCE (KONYA)'dan KARACAÖREN (KONYA)'a kadar 9.4 km. 696-01 üzerinde git.
    KARACAÖREN (KONYA)'dan ÇAVUŞ'a kadar 10.0 km. 696-01 üzerinde git.
    ÇAVUŞ'dan GEVREKLİ'e kadar 9.4 km. 696-01 üzerinde git.
    GEVREKLİ'den SEYDİŞEHİR'e kadar 15.8 km. 695-08 üzerinde git.
    SEYDİŞEHİR'den TAŞKESİĞİ'e kadar 113.9 km. 695-10 üzerinde git.
    TAŞKESİĞİ'den MANAVGAT'a kadar 21.7 km. 400-11 üzerinde git.
    MANAVGAT'dan SARILAR (ANTALYA)'a kadar 6.2 km. 400-11 üzerinde git.
    SARILAR (ANTALYA)'dan ÇOLAKLI (ANTALYA)'a kadar 6.7 km. 400-11 üzerinde git.

koordinatları doğru mu arkadaşlar ve her iki yol için öneriniz var mı?

• Aslında yol güzergahı hakkında bilgim yok ama biz otobüs ile ankara(aşti)'dan antalya-side-çolaklı'ya vardık afyon üzerinden geldik ve yollarda çalışma yoktu ama çok yavaş geldik nedense (!) bilgin olsun istedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erseverse

quote:

^^miHARBİ^^ Bey,

Yazınızı tekrar okudum. Siz hem Afyon tarafından giden yolutarif etmişsiniz hem de yolun durumu hakkında bilgi vermişsiniz. Teşekkür ederim.

Rica ederim,hayırlı yolculuklar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.