Şimdi Ara

Ankara'daki Hondacılara...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara'daki çoğu Hondacı bilir; Ostim'deki Altan Honda'da ustabaşı olarak çalışan Kadir Usta yetkili serviste bile halledilemeyen pek çok problemi çözmüş bir ustadır. Geçenlerde uğradığımda 21 yıldır çalıştığı yerden ayrıldığını söylediler. Şaşmaz 36. sokakta mütevazi bir dükkan açmış. Bu forumdaki pek çok arkadaşın da sorununu halletmiş gerçek bir HONDACI olan Kadir Usta'ya ulaşmak isteyenlerin haberi olsun istedim.
    Herkese selamlar.

• Bilgilendirmeniz için tesekkurler
  • Bir şey değil kardeş, belki birilerine faydamız dokunur.
  • sagolasın dukkan adı falan varmı arkadasım
  • Ben gittiğimde tabela asılmamıştı henüz; fakat kartvizite "Hondacı Kadir" diye yazacaktı. Muhtemelen dükkanın adı da öyledir.
    Selamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: omer49

sagolasın dukkan adı falan varmı arkadasım
  • Accord'un 60 bin bakımını yaptırmak için Kadir Usta'ya gittim. Bu arada dükkanın adı Hondacı Kadir olmuş.
    İlgilenenler için tel: 0312 278 81 13.

Otm. şanzıman yağı 4 litre
    Motor yağı 5 litre
    Direksiyon Hidrolik Yağı
    Yağ filtresi
    Hava Filtresi
    Subap Ayarı
    Karter Tapa Pulu
    Fren Bakımı (Disk temizleme + balata spreyi)
    Genel Kontrol + Test sürüşü
    150 YTL + 40 YTL işçilik = 190 YTL tuttu.
    Fiyatlarına göz attım da, yetkili servisten 300 YTL'den aşağı çıkamazdım herhalde.
  • adam senın burda bu kadar reklamını yaptıgını gorse ne yapar kım bılır.
    bılgılendırdıgın ıcın cok saol.
  • honda bar da cok iyi bi servvis.şaşmazda.sahibi honda servis eğitmeni.eğitimlerinide japonyadan alıp geliyor.bi alternatif daha.
  • Hüseyin Usta'yı diyorsun; onu da en az Kadir Usta kadar tutarım. Gerçekten iyi bir Hondacı

quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

honda bar da cok iyi bi servvis.şaşmazda.sahibi honda servis eğitmeni.eğitimlerinide japonyadan alıp geliyor.bi alternatif daha.
  • Kendisinin haberi yok dostum; sadece işinin ehli bir usta olduğu ve şimdiye kadar arkadaşlarla memnun kaldığımız için paylaşmak istedim.
    Selamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: radicalultras

adam senın burda bu kadar reklamını yaptıgını gorse ne yapar kım bılır.
    bılgılendırdıgın ıcın cok saol.
  • ARKADAŞLAR 1993 den beri HONDA ya binerim 1978 den 1994 e kadar her yaşta accord um oldu. tamirinede kadir ustadan dolayı altan hondaya giderdim.
    ANKARA İÇİNDE HONDA da MOTOR ve mekanik üzerine KADİR ustadan başka tanımam tavsiyede ederim....

Kadir usta: 278 81 13

deneyin......farkı görürsünüz....kendisi işinin ehli gönlü bol mütevazi insandır.......
    HONDACI KADİR 'in webi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozcan -- 10 Ekim 2008; 18:28:08 >
  • Accord kulübüne koymuştum, ama topikle ilgili olduğu için buraya da koyuyorum. Hem de güncelleme olsun:
    Kadir Usta, Accord'a 80 bin bakımı yaptı. Araç kabına sığmıyor; hem sesi, hem de performansı hissedilir derecede değişti.
    Değişenler:
    Yağ+yağ filtresi
    Hava filtresi
    Polen filtresi
    Bujiler
    LPG dolu ağzı kapağı

Kontrol Edilenler:
    LPG filtresi temizliği
    Subap ayarı
    Hava akış metre temizliği
    Fren kontrol (Sağ arkadaki kaçak giderildi)
    Test sürüşü
    Cam suyu ekleme
    Akü suyu ekleme

Hepsi 150 TL.

Ayrıca motor silk bor katkısı eklettim. Ama araçtaki canlılık, bundan mı, yoksa bakımdan mı bilemedim.
  • mücahit selamlar
    bende son 10.000 bakımı hüseyin ustada yaptırdım buraya yazayımda fikir sahibi olsun arkadaşlar.
    motor yağı castrol 10-40 4 litre 64.00
    yağ filtresi 11.00
    hava filtresi 34.00
    işçilik 30.00 + kdv toplam 156.00
  • Keşke kadir ustayı da bu foruma cagırsak da bizi bilgilendirse, irtibata gecebilcek olanlar varsa davet etsin bence
  • Bu hesaplar ortadayken, bence, 4-5 yaşından büyük araçlar için, elektronik arızası vs dışında, yetkili servise gitmeye gerek yok.

quote:

Orjinalden alıntı: patchwork

mücahit selamlar
    bende son 10.000 bakımı hüseyin ustada yaptırdım buraya yazayımda fikir sahibi olsun arkadaşlar.
    motor yağı castrol 10-40 4 litre 64.00
    yağ filtresi 11.00
    hava filtresi 34.00
    işçilik 30.00 + kdv toplam 156.00
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

honda bar da cok iyi bi servvis.şaşmazda.sahibi honda servis eğitmeni.eğitimlerinide japonyadan alıp geliyor.bi alternatif daha.

honda bar'ı ben de tavsiye ederim. hem benim, hem babamın Jazzını oraya götürüyoruz
  • arkadaşlar bu kadir usta kel ve gözlüklü değilmi şaşmazda dükkanı sanırım bende 2003 crv var acaba kadir ustada arıza tespit cihazı varmı
  • Bildiğim kadarıyla yok.

quote:

Orjinalden alıntı: sadoz5775

arkadaşlar bu kadir usta kel ve gözlüklü değilmi şaşmazda dükkanı sanırım bende 2003 crv var acaba kadir ustada arıza tespit cihazı varmı
  • müco yok demekteki kastın arıza tespit cihazımı
  • keşke bi kadir ustada izmirde olsaydı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.