Şimdi Ara

Ankara'daki ALFA yetkili servis/satış bayisi (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
18.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 eylül tarihini veren bendim ama yalan oldu gibi gerçekten. Büyük ihtimal hazırlıklarını bitiremeyecek ve açamayacaklar. Bu tarihi veren açılacak alfa bayinin sahibi olan arkadaşımın bizzat kendisidir.Ben de onun yalancısı oldum. Özür dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Techinn60

5 eylül tarihini veren bendim ama yalan oldu gibi gerçekten. Büyük ihtimal hazırlıklarını bitiremeyecek ve açamayacaklar. Bu tarihi veren açılacak alfa bayinin sahibi olan arkadaşımın bizzat kendisidir.Ben de onun yalancısı oldum. Özür dilerim.

estağfurullah ne özürü...

Var mı peki yeni bir tarih, eylülün ilk çeyreğinde açılsa bari ?
  • Ben de öyle umut ediyorum, umarım açılır. En azından Eylül içinde açılsın artık.
  • Arkadaşlar dün gittim 5-6 kişi çalışmaktaydı, ustalara sordum bu ay içinde açılır dediler fakat kesin bir tarih söylemediler. Bende sizler gibi beklemedeyim.
  • var mi bir gelisme ey dostlar ?
  • bugün telefon ettim alfa herhangi bişey söylemiyorlar hala net bişi yok.giuletta qv-rx8 arasında kaldım. bu gidişle büyük ihtmalle mazda rx8 alacağım giuliettadan soğuttular alfacılar.
  • ay sonuna kadar üstün oto alfa servise yetkili servis olarak devam edecekmiş. . ekimden itibaren de özel servis olarak devam edeceklermiş. . yani çok büyük ihtimalle ekim ayıyla berraber yetkili servis yeni açılacak bayide olacak demekki bu ay sonuna kadar kesin açılacak bu yeni bayi. .
  • Açılacağı kesin fakat çok ehil ellerde olacağını düşünmüyorum. Amatörce bir çalışma var. Üstelik Lancia Chrysler Alfa hepsi aynı çatı altında olacak. Nasıl bir yaklaşım anlamak mümkün değil. En yetkili ağızdan 5 eylül tarihini alan benim, bu gidişle Ekim'in sonu bile resmi açılış için iyimser bir zaman olacak.
  • artık açılsada olur açılmasada,kırmızı rx8 alacağım.ayrıca giuliettaya zam yaptılar benim istediğim rosso kırmızısı 55e tekelekler ama araba 84 milyardan birden 96 mlyara çıkıyor.rx8 de hepsi içinde 84 milyr civarı.
  • euro düşüyor, 2.40 a sabitlemişler göya bir halt etmişler gibi. Düşecek fiyatlar...

Gerçi bu ankaradaki bayi/servis olayı rezil etti beni, 3 aydır her ay açılacak deniliyor. 3 ay içinde alacağım farklı araçların fiyatıyla bugünkü fiyatları arasında 3.000-4.000 TL para oynuyor...
  • herkese selamlar.ilk aracımı alıcam ben kısmetse. alamadan mağdur olduk bi 156 buldum daha 20.000'de.2005 model.kazasız.2 araç olarak kullanılmış, kapalı garaj vs. 26bine anlaştık fiyatta.

ufak bi araştırma sonucu hevesim kursağımda kaldı alfa romeo sitesinde ankara göremedim servis olarak.
    ankara birmotu aradım durumu sordum.parçasının çok pahalı olduğunu,siparişlerinde haftalar sonra geldiğini,arabanın uzun süre yatabileceğini söylediler açıkca.3 4 tane özel servis var ama onlarında fahiş fiyatlı olduğu yada arabayı mundar ettikleri anaşılıyo yazılanlardan. alfa aşkıyla eskişehir servisine götürmeye niyetlendim her bakımda, arızada.ordakilerde ankaraya getiriyolarmış 3-4 kat pahalı olduğu içn burdan. tam bir çorba oldu kafam

2lira daha verip astra,lancer gibi araçlar alınabilir çok daha yeni kasalar ama bu arabanın hastasıyım yılardır.servislere yılda 2-3 bin verebilicek bütçemde yok bi yandan alfa sitesinde ankara yokken yenimahalle birmotunda alfa yetkili servisi olarak görünmesinide algılayamadım nette.periyodik bakım yapılıyo anladığım kadarıyla hala.yetkili servis dışında kimseye elletmeme niyetindeyım aracı.her 15 binde eskişehire götürsem,büyük bi arıza çıkarmaması içn dua etsem doğru bi yol ourmu? yada vazgeçmek mi gerekir alfa sevdasından. yardımcı olursanız bi yol çizerseniz çok sevinirim.teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ccankat1

herkese selamlar.ilk aracımı alıcam ben kısmetse. alamadan mağdur olduk bi 156 buldum daha 20.000'de.2005 model.kazasız.2 araç olarak kullanılmış, kapalı garaj vs. 26bine anlaştık fiyatta.

ufak bi araştırma sonucu hevesim kursağımda kaldı alfa romeo sitesinde ankara göremedim servis olarak.
    ankara birmotu aradım durumu sordum.parçasının çok pahalı olduğunu,siparişlerinde haftalar sonra geldiğini,arabanın uzun süre yatabileceğini söylediler açıkca.3 4 tane özel servis var ama onlarında fahiş fiyatlı olduğu yada arabayı mundar ettikleri anaşılıyo yazılanlardan. alfa aşkıyla eskişehir servisine götürmeye niyetlendim her bakımda, arızada.ordakilerde ankaraya getiriyolarmış 3-4 kat pahalı olduğu içn burdan. tam bir çorba oldu kafam

2lira daha verip astra,lancer gibi araçlar alınabilir çok daha yeni kasalar ama bu arabanın hastasıyım yılardır.servislere yılda 2-3 bin verebilicek bütçemde yok bi yandan alfa sitesinde ankara yokken yenimahalle birmotunda alfa yetkili servisi olarak görünmesinide algılayamadım nette.periyodik bakım yapılıyo anladığım kadarıyla hala.yetkili servis dışında kimseye elletmeme niyetindeyım aracı.her 15 binde eskişehire götürsem,büyük bi arıza çıkarmaması içn dua etsem doğru bi yol ourmu? yada vazgeçmek mi gerekir alfa sevdasından. yardımcı olursanız bi yol çizerseniz çok sevinirim.teşekkürler

Hayırlı olsun güle güle kullanın

1. Alfa Romeo parçalarının pahalı olduğunu söyleyen bir Birmot'un size "Birmotlar" hakkında bir fikir vermesi gerekirdi. Tabii ki böyle bir durum yok. Kendileri Alfa Romeo desteği vermek istemediklerinden böyle konuşuyorlar. Sonuçta kar burada çalışanların cebine girmiyor, ne kadar az arabaya bakarlarsa çalışanlar için o kadar iyi. Birmot bile böyle saçma sapan yorumlar yaparsa bu araçlar hakkında elalem ne yapmasın.. Tekrar söyleyelim: Alfa Romeo parçaları diğer hiç bir markadan öyle aman aman pahalı değildir. Hatta bazılarından ucuz bir çok parçası bulunur.

2. Alfa Romeo markasında diğer markaların aksine, özel servisler yetkili servislerden çok daha tecrübeli ve donanımlı insanlardan oluşur. Çünkü Birmot çalışanlarına eğitim vermez, yıllarca alfa romeo üzerine çalışmış insanlardan değil, sağdan soldan buldukları en kaba tabirle toplama ustalarla çalışırlar. Alfisti olanlardan kimse aracını kendine "yetkili" diyen servislere emanet etmez, sıfır km alanlar da garanti süresi bitene kadar bu işkenceye karşı sabrederler. Bu forumda bile (örneğin giulietta başlığında) yetkili servise gidip saç baş yolan bir çok insanın yorumunu okuyabilirsiniz.

3. Ankara'daki alfa romeo özel servisleri fahiş fiyatlı değildir. Aksine yetkili servislerden tabi ki daha uygun fiyatlı hizmet verirler. Çünkü genellikle sanayi bölgelerinde bulunan bu tip yerler daha az kira verir, hem orjinal, hem yan sanayi, hem de çıkma parça bulundurabildikleri ve daha az kira-elektrik parası vs. ödediklerinden yetkili servislerin büyük plazalarına göre daha az masrafla işlerini döndürebilirler.

4. Ayrıca uzun yıllardır bu işi yaptıklarından işçilik de genellikle bu servislerde yetkili servislere göre daha güvenilirdir. Çünkü yetkili servis çıkan her alfa modeliyle birlikte büyümemiştir, yetkili serviste işçi-çalışan sirkülasyonu çok olur, yıllarını bu işe vermiş insanlardan ziyade genç insanlar aracınızla ilgilenir.

5. Yetkili servis de olsa özel servis de olsa, hiç bir yerde 4-5 kat fiyat farkı olacağını sanmıyorum. Yetkili servisin bazen 2-3 kata kadar yasladığı oluyor, ancak 4-5 kat biraz fazla.

Kısacası baya yanlış bilgi edinmişsiniz.

Benim özel servis yerine yetkili servise gitme sebebim ancak şu olurdu: Özel serviste bir sıkıntı yaşadığınızda, örneğin aracınızın boyası yanlış atıldığında buna itiraz hakkınız pek yoktur; ancak bunu özel servis sahibi ile ahbaplık veya nazınızın geçmesi şeklinde yapabilirsiniz. Ancak yetkili serviste karşınızda İtalya'ya kadar uzanan bir muhattaplar dizisi var. Bu tip bir sorunla karşılaşırsanız servis müdürüne kadar çıkar şikayetinizi bildirirsiniz, o da olmadı Birmot genel merkeze, o da olmadı İtalyaya yazarsınız. Sorununuza mutlaka yetkili mercilerden çözüm bulunur.

Ama bunun için her bakımda yüzlerce tl bayılmaya değer mi? Bence aracınız sıfır km değilse iyi ve güvendiğiniz bir özel servise gitmek çok daha mantıklı.

• Arkadaşlar yok mu alfa romeo ile somut bir bağlantısı olan; ankara'ya bayinin ne zaman açılacağını söyleyebilecek olan ?
  • valla ben ankarada oturuyorum yaklaşık 1 yıldır alfa satış baysi açılacak diye bekledim giulietta qv alacaktım ama artık bekleyemiyeceğim.mazda rx-8 almayı düşünüyorum %80.
  • ccankat1 , al kardeşim sen 156 nı hiç endişe etme. Scudetto çok güzel özetlemiş durumu. Bir kaç tane çok iyi özel servis var ve gerçekten üzmüyorlar.
    Ben A-R servis Mustafa bey'i öneriyorum. Erciyes İş yerleri Sanayii Sitesinde. Son derece kurumsal bir yapıları var. Birmottan da, Üstün Otom.den de iyidir.Paragöz değildir, titizdir, özenlidir. Halden anlar git tanış hak vereceksin.
  • çok teşekkürler bilgiler için..bu fiyata alınıcak araçlardan sadece alfa yoğun şekilde çekim yaratıyo ne hikmetsealıcaz mecbur.

çukura girme,bizim yollarda ön takım dağılır zart zurt lafları çok dolaşıyoda yapıcak bişey yok gibi.zaten dağılıcaksa ben dağıtmış olurumo dağılan takımlar için 2-3 lira isterlersede beraber dağılırız en fazla
  • Ön takımlar biraz hassas. Çukura zaten altınızda ne araba olursa olsun girmeyin. AŞağı yukarı 1000tl civarı komple ön takım. Ama komplesini değiştirecek kadar bir şey isteseniz de kolay kolay yapamazsınız. Parça fiyatlarından çok korkmayın.

Tabi konuyu da dağıtmayalım.
  • konunun dağılmasına gerek var mı ki alfayı Türkiye de işleten zihniyet sağolsun en çok umut bağladığı araç çıkmışken bir senedir başkentte, Türkiyenin ikinci büyük kentinde hatta iç anadolu bölgesinde satış bayi yok. . almak isteyen mersin e gidiyor . . yazıklar olsun. .
  • Arkadaşlar bence boş yere bekliyorsunuz. Gerçekten almayı düşünüyorsanız Mersine İstanbula falan gidin. (Ben mersini öneririm, test için daha uygun yerleri var ve umut bey iyidir)
    Ankarada bayi eninde sonunda açılacak ama açılır açılmaz juli olacak mı? hangi motor seçeneklerini test için ayıracaklar? sipariş verdiniz kaç ayda gelecek? Sonuçta yeni açılan bir yer elbetteki aksilikler, kordinasyon aksaklıkları olacaktır.
    Alfanın parçası pahalı olduğunu söyleyenler, opel ww gibi markaların orjinal yedek parçaları ile alfanın orjinal yedek parçalarının fiyat listesini karşılaştırsınlar bence.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.