Şimdi Ara

Ankara'daki ALFA yetkili servis/satış bayisi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
18.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ShcaRwp Ben de Ankaraya Alfa bayisinin açılmasını bekliyorum giu almak için nasip ise. Eğer çok performans düşkünü değilseniz aklınızda Honda CR-Z de olsun. Bugün inceledim pek beğendim. Giu olmazsa alacağım araç CR-Z olacak gibi. C30 u boşverin, hem kasa eskidi, hem içi berbat.

@Techinn60 Verdğiniz haber için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

@ShcaRwp Ben de Ankaraya Alfa bayisinin açılmasını bekliyorum giu almak için nasip ise. Eğer çok performans düşkünü değilseniz aklınızda Honda CR-Z de olsun. Bugün inceledim pek beğendim. Giu olmazsa alacağım araç CR-Z olacak gibi. C30 u boşverin, hem kasa eskidi, hem içi berbat.

@Techinn60 Verdğiniz haber için teşekkürler.

cr-z 'ye baktımda pek bana hitap etmiyo ya...şu anda c30 u eledim gibi zaten ama rx-8 girdi aklıma , hatta dün gittim baktım bayisine baya hoştu , 80bin tlye gelio oda herşeyi full zaten ..giulietta yada rx-8 alcam büyük bi ihtimal..
  • bir arkadaşım giulietta'sını istanbul birmot'tan aldı, aracı ise ankara birmot'tan teslim aldı. ankarada da birmot var ancak henüz alfa için servis ve satış desteği sağlamıyor.. sadece fiat grubuyla ilgileniyorlar.. ankara birmot anadolu bulvarında, ostime doğru giderken olması lazım ama emin değilim..
  • Benim juli beyaz ve cam tavansız. Cam tavan opsiyonunu seçmemenin sebebi de çevremde sunroof-cam tavalı arabası olan arkadaşların genel olarak bir süre sonra uzun yolda ses yaptığı konusunda hem fikir olmalarıydı. Bende zaten fiyatı düşürmenin derdindeydim onu hemen opsiyonlardan çıkardım... Pişmanmıyım...%50 :)(Çeşitli markalardan arabaları var)
    CR-Z ve rx-8 konusunda çok birşey diyemeyeceğim çünkü detaylı incelemedim. Ama sonuçta onlar juliden farklı tarzda araçlar. Ben ilk sıfır aracımı aldım. İnsan bu süreçte biran önce almak istiyor, farklı bir psikolojiye giriyor. Bunu da en iyi satış temsilcileri biliyor ve değerlendiriyor:) Bu sebeple; sana tavsiyem acele etme, hangi aracı alacak olursan ol 1-2 ay arabayı beklemek için kısa bir zaman aslında.
    Bayii konusunda da birşey söyleyeyim; bana Eylül 2010 da Eylül sonunda ihalesi var Ekim 2010da açılır demişlerdi. Bende demiştim ki Ocak 2011'de ancak açılır, geldik Ağustos 2011 sonuna:):) Açıldığını gözümle görmem lazım:):) Ayrıca başka şehirden almak büyük problem değil. Sonuçta ankarada da olsa bayii telefonla arıyorsunuz, gitmiyorsunuz:):) Ayrıca sıfır araba almışım bizahmet ilk bakıma kadar da servise uğramayayım yani.
  • Geçen gün yaşamkente doğru giderken, daha önce haziran ayında alfa bayiliğinin almasını beklediğimiz akota isimli bayinin tabelasını mesa plaza kavşağına gelmeden sağda ki opel bayisinin oralarda gördüm. Sanırım akota alfa bayiliğini eski toyota bayiliği yaptığı yerde değilde mesa kavşağına gelmeden opel bayisinin yanına bir yere açıyor. Benim tezim bu yönde, bekleyip görecez:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Geçen gün yaşamkente doğru giderken, daha önce haziran ayında alfa bayiliğinin almasını beklediğimiz akota isimli bayinin tabelasını mesa plaza kavşağına gelmeden sağda ki opel bayisinin oralarda gördüm. Sanırım akota alfa bayiliğini eski toyota bayiliği yaptığı yerde değilde mesa kavşağına gelmeden opel bayisinin yanına bir yere açıyor. Benim tezim bu yönde, bekleyip görecez:)

evet bende gördüm akota tabelasını , gittim baktım işte hazırlık fln var sanırım harbiden açılıyo bu sefer :D burda biride zaten net olarak 5 eylül de açılcak dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShcaRwp.

quote:

Orijinalden alıntı: zzyilmaz

Ankarada juli sahibi birisi olarak biraz yardımcı olayım.
    1-Benim vites topuzum kırılmadığı için eskişehir'e falan gitmeme gerek kalmadı:) Sanırım istanbuldaki arkadaşlar trafikte yaşadıkları sinirden kırıp duruyorlar, çünkü kırılacak birşey gibi de görünmüyor bana.
    2-Üstün oto hala yetkili servis olarak hizmete devam ediyormuş. (Üstün otodaki ustalar yıllardır alfa ile uğraşıyor, yeni açılacak bayinin ustalarının nasıl olacağı konusunda herhangi bir fikir sahibi değiliz. Bu da ayrı bir tartışma:):)) Kasım 2010 da aldım servise hiç uğramadım. Uğranması gereken ufak tefek sorunlar yok mu, tabiki var ama çok da önemli değil, bakıma gidince yaptırırım. Sürekli servise uğrayacaksam neden sıfır araba alayım?
    3-Ben arabamı mersinden aldım (Bilen otomotiv) Şehir dışından araba almak o kadar da problemli bir şey değil. Ankarada da yetkili satıcı olsa, o da sipariş verecek ve bekleyeceksiniz. Hatta biraz zorlarsanız arabayı ankarada bile teslim edeler bence. Sonuçta dağıtımı Koç Grubu yapıyor ve bir sürü fiat bayii var. Bence İstanbul birmottan alırsanız, Ankara birmotta teslim ettirebilirsiniz.
    4-Bence acele edip istediğiniz opsiyonları almaktan vazgeçmeyin, hatta mümkünse maddi imkanları zorlamakta fayda var. (sonradan eklenen hiçbirşey orjinali gibi olmuyor)
    5-C 30 benimde hep istediğim arabaydı. Fakat içine binince fikrim hemen değişti, çünkü binemedim, çok küçükmüş:):)
    6-Kızacağınızı biliyorum ama ben yetkili satış bayii açılsın istemiyorum. Çünkü Ankarada 4-5 kişide juli var (sanırım) ve bayi açılırsa bu rakam baya artacak gibi. Ben 8 aydır para ile satın alınmayacak bir olayı yaşıyorum herkes dönüp bakıyor, ışıklarda millet kafasını camdan uzatıp bakıyor, yayaya yol veriyorsun geçsin diye ama arabaya bakacam diye yavaş yavaş geçiyorlar, vs...BMWler, mercedesler, audiler, vs... daha pahalı olabilir ama yollarda çok var onlardan, bunu da unutmamak gerekir.

araba renk olarak neydi sizin acaba ? sunrooflumu bide ? bayi büyük bi ihtimal bi haftaya kadar açılcak diye bilgi aldım o zamana kadar beklicem , c30 şuan için bi opsiyon ilk tercihim kesinlikle giulietta , iki gün öncede mazda rx-8 e baktım bayisinde , o aracıda şimdi ciddi olarak düşünüyorum, zaten alırsam direk bayisindeki aracı alcam siyah renkte ve bütün donanımları full zaten standart olarak..yani sipariş olayınıda beklememe gerek kalmıcak, sizce mazda rx-8 nası bi tercih olur ?

Alıntıları Göster
    Edit: Konuyu değiştirmeyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scudetto -- 24 Ağustos 2011; 23:02:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scudetto

quote:

Orijinalden alıntı: ShcaRwp.

quote:

Orijinalden alıntı: zzyilmaz

Ankarada juli sahibi birisi olarak biraz yardımcı olayım.
    1-Benim vites topuzum kırılmadığı için eskişehir'e falan gitmeme gerek kalmadı:) Sanırım istanbuldaki arkadaşlar trafikte yaşadıkları sinirden kırıp duruyorlar, çünkü kırılacak birşey gibi de görünmüyor bana.
    2-Üstün oto hala yetkili servis olarak hizmete devam ediyormuş. (Üstün otodaki ustalar yıllardır alfa ile uğraşıyor, yeni açılacak bayinin ustalarının nasıl olacağı konusunda herhangi bir fikir sahibi değiliz. Bu da ayrı bir tartışma:):)) Kasım 2010 da aldım servise hiç uğramadım. Uğranması gereken ufak tefek sorunlar yok mu, tabiki var ama çok da önemli değil, bakıma gidince yaptırırım. Sürekli servise uğrayacaksam neden sıfır araba alayım?
    3-Ben arabamı mersinden aldım (Bilen otomotiv) Şehir dışından araba almak o kadar da problemli bir şey değil. Ankarada da yetkili satıcı olsa, o da sipariş verecek ve bekleyeceksiniz. Hatta biraz zorlarsanız arabayı ankarada bile teslim edeler bence. Sonuçta dağıtımı Koç Grubu yapıyor ve bir sürü fiat bayii var. Bence İstanbul birmottan alırsanız, Ankara birmotta teslim ettirebilirsiniz.
    4-Bence acele edip istediğiniz opsiyonları almaktan vazgeçmeyin, hatta mümkünse maddi imkanları zorlamakta fayda var. (sonradan eklenen hiçbirşey orjinali gibi olmuyor)
    5-C 30 benimde hep istediğim arabaydı. Fakat içine binince fikrim hemen değişti, çünkü binemedim, çok küçükmüş:):)
    6-Kızacağınızı biliyorum ama ben yetkili satış bayii açılsın istemiyorum. Çünkü Ankarada 4-5 kişide juli var (sanırım) ve bayi açılırsa bu rakam baya artacak gibi. Ben 8 aydır para ile satın alınmayacak bir olayı yaşıyorum herkes dönüp bakıyor, ışıklarda millet kafasını camdan uzatıp bakıyor, yayaya yol veriyorsun geçsin diye ama arabaya bakacam diye yavaş yavaş geçiyorlar, vs...BMWler, mercedesler, audiler, vs... daha pahalı olabilir ama yollarda çok var onlardan, bunu da unutmamak gerekir.

araba renk olarak neydi sizin acaba ? sunrooflumu bide ? bayi büyük bi ihtimal bi haftaya kadar açılcak diye bilgi aldım o zamana kadar beklicem , c30 şuan için bi opsiyon ilk tercihim kesinlikle giulietta , iki gün öncede mazda rx-8 e baktım bayisinde , o aracıda şimdi ciddi olarak düşünüyorum, zaten alırsam direk bayisindeki aracı alcam siyah renkte ve bütün donanımları full zaten standart olarak..yani sipariş olayınıda beklememe gerek kalmıcak, sizce mazda rx-8 nası bi tercih olur ?

Öncelikle tercihiniz ne olursa olsun Allah kazasız belasız kullanmayı, gönül rahatlığı ve huzurla aracınıza binmeyi nasip etsin.

Giulietta hakkında bir çok bilgiyi bu siteden veya başka yerlerden edinebilirsiniz, zaten öncelikli isteidğini model de bu sanırım.

RCZ ve RX8 Giulietta ile farklı kategoride değerlendiriliyorlar (Giu: küçük aile arabası sınıfı, RX8 ve RCZ sport compact denen küçük spor araba sınıfında yer alıyor). RX8 ve RCZ birbirinin rakibi kısaca. Giulietta ise hem kullanım maksadı olarak, hem de görünüş olarak diğer araçlardan farklı. Alırken bunu düşünmelisiniz. Daha önce aracınız oldu mu veya ne tür araçlar kullandınız bilmiyorum ama bu 3 araç da birbirinden çok çok farklı araçlar. Giulietta: Önden çekişli, C sınıfı hatchback bir otomobil. Yol tutuş, güvenlik, performans gibi konularda ezici bir şekilde sınıfının lideri. RX8 arkadan itişli 2+2 kişilik bir spor araç. Motoru 1.3 wankel, tek silindir prensibine göre çalışan çok özel bir araç. Özelden kastım hem eşinin benzerinin bulunmaması, hem de insana farklı duygular yaşatması.

Honda CRZ ise Hondanın yeni nesil hibrit araçlarının en önemli temsilcisi. Görünüş olarak RX8 kadar can alıcı olmasa da, Honda her zaman cadde kullanımını seven kullanıcılar arasında ayrı bir yere sahip olmuştur. Yakından sesini de hiç duymadım ama Hondalar genellikle etkileyici sesleriyle de bilinirler. Fuarda içine oturup inceleme şansım olmuştu geçen sonbaharda, işçiliği çok hoşuma gitmese de tasarım olarak gayet iyiydi. İçine oturunca alman araçları gibi sıkılmıyorsunuz. Yakıt olarak da RX8 kadar üzmez.

RX8 arkadan itiş ve kasasına göre güçlü bir motoru olan araç. Yakıt konusunda cimri olduğu söylenemez Hatta baya bi müsriftir. Ancak çok eğlenceli bir araçtır. Dediğim gibi daha önceden ne tür araçlar kullandınız bilmem ama pilotajınız iyiyse RX8'le eğlenceli vakit geçirebilirsiniz Ama yeni sürücüler için tehlikeli bence arkadan itişli spor karakteri olan araçlar. Şahsen kendim için düşünemezdim, RX8 kendi sınıfında kontrol etmesi en kolay araç olarak gösterilmesine rağmen. Günlük kullanım olarak da diğer araçlardan fabrika çıkışı olarak daha alçak olması, arka koltukların hemen hemen "olmaması" dezavantajları diyebiliriz. Spor bir araçta arkaya ancak çocuklar oturur biliyorsunuz. RCZ'nin diz mesafesini hatırlamıyorum ama RX8 çok kısa. Tabi Giulietta'nın bagajına bir aileyle tatile çıkabilecek herşeyi koyabilirsiniz ama RCZ ve RX8'de ancak kendinize yetecektir bagaj. Ama bu aracın en önemli olayı arkadan itiş olması veya iç hacmi değil, motorudur. Eğer aracınıza iyi bakan birisi değilseniz, ülkemizdeki gazcı tayfa gibi kısa sürede o güzelim motoru kucağınıza alabilirsiniz. Wankel motorlar standart olarak yağ "harcayan" motorlardır. Yani bizim bildiğimiz standart 4 zamanlı motorlar gibi yağı eksiltmez, bildiğiniz "harcarlar". Belli kilometrelerde belli miktarlarda yağ eklemeniz gerekir bu motorun karakteri gereği. Hatta kullanan arkadaşlar daha iyi bilirler RX8 için özel olarak üretilmiş yağlar vardır. Bir de bunun üzerine, bu motorların karakterleri gereği iyi yağlanarak çalışmaları gerektiğinden bu tip motorları kısa sürede yiyen kullanıcılar doldu Türkiyede. İkinci el fiyatları da bu yüzden düştü. Sahipleri 30 ila 70.000km arasında motorlarını yediler. Tek tesellileri ise Japonya'dan gelen sandık motorların çok ucuz olmasıydı (en son 6000 tl civarıydı diye biliyorum). Tabii motorların bu kadar kolay yenilmesinin en önemli sebebi belirli bir yıla kadar RX8 yağlarının Türkiyeye ithal edilmemesi. Yani Mazda'nın suçu diyelim. Artık bu yağlardan geliyor diye biliyorum. Bunu da araştırmanızda fayda var.

Hangi seçimi yaparsanız yapın hayırlı olsun. Sizin yerinizde olsam ben de ciddi tereddütte kalırdım bu tip araba seçimi konusunda. Ama Alfa Romeo sahibi ve hayranı olmama rağmen gönlüm tüm dezavantajlarını da göz önünde bulundurarak RX8'e kayardı heralde Tabi ben en fazla 1-2 yıl bineceğim için ikinci elini düşünür ve sıfır km değil, yeni sandık motor takılmış bir RX8 alırdım. Gönlümce kullanır, satardım... Herkesin tercihleri farklı oluyor. Siz de kendinize göre önemli olan kriterleri önem sırasına göre dizip, hangilerinin ön plana çıktığına göre en güzel tercihi yaparsınız tabii ki.

Honda ekonomisi ve yeni kasasıyla,
    RX8 arkadan itişli olması ve güzel, yüksek devir çevirebilen motoruyla,
    Giulietta yol tutuş, sınıfına göre performans ve iç hacmiyle ön plana çıkıyor bence. Ayrıca Giulietta'nın turbo, RX8'in wankel atmosferik, RCZ'nin de hibrit olduğunu düşünererek kendi kullanım tarzınızla kıyaslamanız gerek.

Şimdiden seçiminiz hayırlı olsun diyelim...

öncelikle ilgilenip böyle detaylıca bi yazı yazdığın için çok teşekkür ederim..şuanda seçeneklerim arasında alfa romeo giulietta, bmw 3.20 sedan ve mazda rx-8 gibi birbiriyle alakasız arabalar var :) bu arada honda rcz seçeneklerim arasında hiç olmadı zaten.. bu benim alcağım ilk araba olcak daha 19 yaşındayım ama 2 senedir araba kullanıyorum ve kendimce iyide kullandığımıda söyliyebilirim. 2 senedirde volvo s80 kullanıorm bizim ailenin 2000'den kalma yadigarı :D şimdi açıkcası bu benim ilk arabam olcağı için nasıl bi araba alcağıma tam olarak karar veremiyorum.alfa romeo giulietta gerçekten beğendiğim bi araba , mazda rx-8 de öle , bmw 3.20 de öle .. 3 üde birbirinden farklı arabalar..aralarında şuanda aklım mazda rx-8 e kaydı hem performanslı araba hem görünüşü var , yani o araba gerçekten yolda görüldüğünde ilgi çeken bi araba..bakımı flnda dert değil alırsam bakımlarına fln çok dikkat ederim ztn. alfa romeo giuliettada 1 senedir benim düşünüğüm bi araçtı ama ankarada 1 senedir bayasi olmayışı nedeniyle beni kendinden soğuttu diyebilirim ama o da 5 eylülde açılcakmış..bmw 3.20 de güzel araba onuda düşünmemek imkansız..şimdi 3 arabandan hangisini alırsam alıyım heralde pişman olmam ama işte bi türlü nasıl bi araba istediğime karar veremiyorum bu da sıkıntı yapıyo.. mazda rx-8'i direk herhangi bi donanım ekletmeden , sipariş verip bekleme derdi olmadan alabilcek olmak beni o araca yönlendiriyo ister istemez..zaten araç standart donanımlarla geliyo hiç bişi eklemeye flnda gerek yok..sizce hangisini almak daha mantıklı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShcaRwp. -- 24 Ağustos 2011; 21:57:00 >
  • Neyse konu Ankaradaki alfa servisleri. Değiştirmeyelim. Özel mesaj attım size konu hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scudetto -- 24 Ağustos 2011; 23:01:24 >
  • giulietta qv ve mazda rx-8 arasına bende kararsızım.rx-8 in artılarıda var eksileride ama havalı araba.5 eylülde düşünüp kararımı vereceğim.giulietta QV birazdaha sorunsuz gibi oda havalı rosso kırmızı e55 jantlar havasını daha çok arttırabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roto

giulietta qv ve mazda rx-8 arasına bende kararsızım.rx-8 in artılarıda var eksileride ama havalı araba.5 eylülde düşünüp kararımı vereceğim.giulietta QV birazdaha sorunsuz gibi oda havalı rosso kırmızı e55 jantlar havasını daha çok arttırabilir.

5 eylül dediğine göre sende ankarada yaşıyosun ve bayinin açılmasını bekliyosun..ikisi arasında karar verceksen ben mazda rx-8 derim..ama sakın gidip benden önce alma bi tane var şuanda ankarada onuda ben alcam !! :)
  • Rx-8 alacak arkadaşlar yardım ve bilgi talep ederse Rx-8 Türkiye Facebook grubumuza sorular sorabilir.

http://www.facebook.com/group.php?gid=136932396339447

Ya da benim Rx-8 hakkında araştırmalarım ve tecrübelerim,derlediğim bilgilerden yararlanabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_50491236/tm.htm
  • Başlık amacından sapmış arkadaşlar biraz. Konuyla ilgili yeni gelişme var mı? 2 gün önce bahsedilen mevkiden geçtim fakat 5 eylülde açılacak bir yer seviyesine gelmiş bir mekan görmedim.
  • :(

up !
  • heyecanla bekliyorum alfa romeo bayisinin açılmasını evimizde yakın sayılır oraya eğer orda açılacaksa.%70 giulietta QV %30 rx-8 birisinden biri alacağım.açılsın artık şu satış bayisi.
  • rx-8 alırsam kırmızı kesin alırım giulietta QV rosso kırmızısı.
  • arkadaşlar giulietta QV alacağım ama opsiyonda yaptırmak istiyorum.rosso kırmızısı,içe karbon kaplama,bose olsunmu ekstradan hoperlör yeterlimi yoksa.tekerlerler 55e uygun olur sanırım.sanayide neyaptırabilirim başka arka kısım da tompon kırmızı olsa olurmu.iyigünler.
  • Bu başlığın konusu "Ankara'daki ALFA yetkili servis/satış"

Bahsettiğiniz konu hakkında başka bir başlık açsanız daha iyi olur. Ya da giulietta başlığına yazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scudetto

Bu başlığın konusu "Ankara'daki ALFA yetkili servis/satış"

Bahsettiğiniz konu hakkında başka bir başlık açsanız daha iyi olur. Ya da giulietta başlığına yazın.

+1
  • 5 eylülde açılırsa, oraya çıplak giderim şaka şaka inşallah açılırda bizde başka şehirlere bakmak zorunda kalmayız
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.