Şimdi Ara

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazası (9 ölü, 86 yaralı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
1
Favori
51.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
202 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok kar yağdı o sebeple tren raydan çıktı derler olan yine yaralıya ölen yakınına olur unutulur gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların canı kimlere emanet,yazık gerçekten.Hiç mi haberleri yok birbirlerinden bu ne ihmalkarlıktır anlamak mümkün değil.
    çarpışmadan sonra raydan çıkıp Üst geçidin ayağına çarpıyor sanırım,üst geçitde trenin üzerine yıkılıyor başka açıklaması yok.
    Vefat edenlere Allah'tan rahmet yararlılara acil şifalar diliyorum.
  • Bir ANkara'lı olarak bu şehirde tesadüfen hayatta kaldığımı, şehrin büyük bir bölümünün ciddi anlamda mühendislik hataları ve anlamsızlıkları ile dolu olduğunu biliyorum. Şaşırmadım bu habere ama üzüldüm ve kahroldum şimdi yitip giden canların hesabını kim verecek.. Fıtrat dedikleri şey bu siyasilere zenginlere hiç mi uğramaz ? Zaten ezilene fakire garibana hep ya nazar değer ya kader vurur ya fıtratında vardır.. Bunun suçlusu bizleriz arkadaşlar yöneticilerden memnun değilsen çok çabalayıp iyi eğitim öğretim görüp bizler yada bizlerin iyi yetiştirdiği çocuklarımız yönetici olmadıkça bu devran sürer gider..
  • Allah rahmet eylesin. Yaralılar varmış acil şifalar diliyorum. Klavuz tren’e çarpmış, klavuz tren raylar uygunmu diye kontrole çıkmış. Kimsenin haberi yokmuydu hızlı tren’in geldiğinden.

• Sıklıkla Gebze'ye gidip geliyoruz. Tren ve Sabiha Gökçen'den uçak kafa kafaya geliyor. Treni çok sık kullanıyoruz. Dün babam Gebze'den dönecekti. Tren ve uçaklara baktım. Saati uygun diye uçağı aldım. Bu tren hangi yönden gelen tren bilmiyorum, ama fark eder mi? Risk aynı risk. Bu küçük adamların yönetiminde olan, bu küçük adamların denetiminde yapılmış herşey riskli. Binmemek lazım.

Uçak öyle değil mesela. Özel şirket (pegasus). Atama falan yok. Yalayıcının yükselmesi yok. Alımlar üzerinden onu bunu yemleme yok. Maliyet minimizasyonuna kasıyor. Yeterince partizanlık yaparlarsa THY de boka sarabilir. Ama Pegasus sarmaz. Kendi riskinde kavrulur. Devletin saçmalıkları ile tek ilişkin havaalanı oluyor. Uluslararası havaalanında da hayatını riske atacak işi zor yaparlar. Uluslararası olmayan havaalanlarına da inmezsin. Oralara da araba ile gidersin Allah kahretsin. Yüreği beş para etmez cukkasına bakan beceriksizlerin yönettiği ülkede, ülke gerçeklerine göre yaşarsın. Bitti gitti. Ahlaksız, çıkarcı, yemlenen ve yemleyen, dejenere, hem hırslı hem de beceriksiz insanların zulmünden elimizden geldiğince kendimizi soyutlamamız lazım. Yöntemi de budur.

SİZİN İÇİNDE OLDUĞUNUZ HİÇBİR HİZMETİ, SERVİSİ, ŞİRKETİ, DEVLET BABA İMKANLARINI KULLANMAYACAĞIM. AYAĞIMA DOLANMAYIN. ÖTE DURUN. HAYATIMIZA KASTINIZ VAR, BELLİ, ÇIKAR ŞİMDİ BİR DE FITRAT FALAN DERSİNİZ, ASABIMIZI İYİCE BOZARSINIZ. YAPMAYIN. UZUN SÜREDİR MUHATABIM DEĞİLDİNİZ. İCRAATLARINIZI, YAPTIKLARINIZI, BİZİ ZORUNLU TUTTUĞUNUZ ŞEYLERİ CİDDİYE ALMIYOR, UYGULAMIYORDUM. ARTIK HİZMETİNİZİ DE AYIRIYORUM ARKADAŞIM. KUSURA BAKMAYIN. BENİM CANIM SİZİN ÜÇ KURUŞLUK CUKKANIZDAN DAHA DEĞERLİ.

Param var. Metroya binmem, taksiye binerim. Zira bu beceriksizlik ve üç kuruşu cebe indirme hırsınız ile, metronuz bile kaza yapabilir sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 13 Aralık 2018; 9:55:3 >

• "Üst geçit mi çökmüş, durduk yere nasıl çöker bu da bir hata.

Yoksa karşıdan gelen başka bir tren ile mi çarpışmış?

Ya da yht raydan çıkıp üst geçidin ayaklarına çarparak kaza yapmış ve üst geçit normal olarak çökmüştür.

Haber alma özgürlüğümüz olmadığı için ve gerçek haberleri yapan olmadığından gerçekleri öğrenemeyeceğiz."
  • Babam 35 sene demiryollarında çalıştı. Babamlar çalışırken böyle şeyler olmuyordu . İşi bilenler ya emekli oldu ya emekli edildi. Parti yalakaları ve amir yalakaları müdür yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Sıklıkla Gebze'ye gidip geliyoruz. Tren ve Sabiha Gökçen'den uçak kafa kafaya geliyor. Treni çok sık kullanıyoruz. Dün babam Gebze'den dönecekti. Tren ve uçaklara baktım. Saati uygun diye uçağı aldım. Bu tren hangi yönden gelen tren bilmiyorum, ama fark eder mi? Risk aynı risk. Bu küçük adamların yönetiminde olan, bu küçük adamların denetiminde yapılmış herşey riskli. Binmemek lazım.

Uçak öyle değil mesela. Özel şirket (pegasus). Atama falan yok. Yalayıcının yükselmesi yok. Alımlar üzerinden onu bunu yemleme yok. Maliyet minimizasyonuna kasıyor. Yeterince partizanlık yaparlarsa THY de boka sarabilir. Ama Pegasus sarmaz. Kendi riskinde kavrulur. Devletin saçmalıkları ile tek ilişkin havaalanı oluyor. Uluslararası havaalanında da hayatını riske atacak işi zor yaparlar. Uluslararası olmayan havaalanlarına da inmezsin. Oralara da araba ile gidersin Allah kahretsin. Yüreği beş para etmez cukkasına bakan beceriksizlerin yönettiği ülkede, ülke gerçeklerine göre yaşarsın. Bitti gitti. Ahlaksız, çıkarcı, yemlenen ve yemleyen, dejenere, hem hırslı hem de beceriksiz insanların zulmünden elimizden geldiğince kendimizi soyutlamamız lazım. Yöntemi de budur.

SİZİN İÇİNDE OLDUĞUNUZ HİÇBİR HİZMETİ, SERVİSİ, ŞİRKETİ, DEVLET BABA İMKANLARINI KULLANMAYACAĞIM. AYAĞIMA DOLANMAYIN. ÖTE DURUN. HAYATIMIZA KASTINIZ VAR, BELLİ, ÇIKAR ŞİMDİ BİR DE FITRAT FALAN DERSİNİZ, ASABIMIZI İYİCE BOZARSINIZ. YAPMAYIN. UZUN SÜREDİR MUHATABIM DEĞİLDİNİZ. İCRAATLARINIZI, YAPTIKLARINIZI, BİZİ ZORUNLU TUTTUĞUNUZ ŞEYLERİ CİDDİYE ALMIYOR, UYGULAMIYORDUM. ARTIK HİZMETİNİZİ DE AYIRIYORUM ARKADAŞIM. KUSURA BAKMAYIN. BENİM CANIM SİZİN ÜÇ KURUŞLUK CUKKANIZDAN DAHA DEĞERLİ.

Param var. Metroya binmem, taksiye binerim. Zira bu beceriksizlik ve üç kuruşu cebe indirme hırsınız ile, metronuz bile kaza yapabilir sizin.
    aynen hocam büyük harflerle yazdığınız cümleleri çerçeveletip asmak lazım her yere

• Burada bile suçu iktidara atanlar var kardeşim oyu ben verdim.Gerekirse öleceğiz yani gayet basit.Hem bu işin fıtratında var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlarda din korkusu olmadığı için suçu Allah'a atarlar.
  • Yandaşa ihale verirsen böylr olur işte. Daha bundan birkaç ay önce yine tren kazası olmuştu, denetim yok bir şey yok. Yine yanlarına kar kalacaktır.

• Lanet olsun bu CHP zihniyetine kim bilir ne yaptı yine.

Kimin ne dediği de belli değil. Lokomotife çarptı diyen de var, üst geçide diyen de, banliyö trenine diyen de. Bunlar dedikodu değil ha, biri valilik, biri bakanlık, biri de devlet ajansı.

Komik.

• Bir ortadoğu arap ülkesinde sıradan bir kaza, haber değeri yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: er.ay88

Lanet olsun bu CHP zihniyetine kim bilir ne yaptı yine.

Kimin ne dediği de belli değil. Lokomotife çarptı diyen de var, üst geçide diyen de, banliyö trenine diyen de. Bunlar dedikodu değil ha, biri valilik, biri bakanlık, biri de devlet ajansı.

Komik.
    Çok haklısınız.Açıklamalar geldikçe konuyu nasıl editleyeceğimi şaşırdım.

• 7 ölü 43 yaralinin oldugu yuksek hizli tren kazasi. ölü sayisi artacaktir maalesef.

1 hafta icinde iyi partinin meclise sunacagi "ankara yht kazasi arastirilsin" soru onergesine akp'nin red, mhp ve hdp'nin cekimser oy kullanmasiyla unutulup gidecek kazadir.
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Metro kaza yapabilir derken, olayın olma ihtimalinden bahsetmişsiniz de, kartal metroda yolcunun birine demir çubuk saplandı zaten yolculuk esnasında. Oldu yani.

Tabi bunlar olağan şeyler, bunlar yüzünden hükümeti yipratmanizi şiddetle, esefle, bilimum başka türlü alet edevat ile kınıyorum.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Devlet Demiryollarını 1950'lerden sonra atıl bırakanlar utansın. demiryolu goministt taşıma aracıdır diyen Özal mezarında ters dönsün inşallah. şimdi de bam güm bir şeyler yapılmaya çalışılıyor sonuç bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 13 Aralık 2018; 10:22:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Çok haklısınız.Açıklamalar geldikçe konuyu nasıl editleyeceğimi şaşırdım.

Alıntıları Göster
    Siz üçünü de yazın, kim hangisine isterse ona inansın. Benim için sonucun önemi yok. Neden neden?

• Tcdd = trenle can doğrama demiryolları

Sebepler
    1- 2. Dünya savaşından kalma vagon veya o tarihte döşenmiş altyapının modifikasyonuyla yüksek hızlı sisteme entegrasyon çabası
    2- Rayları döşeyenin milletin orasına koyacağız diyen ve bunda da gayet başarılı olan yandaş iş adamı olması ve bundan ısrarla vazgeçilmemesi
    3- Makinist, kontrolcü, mühendis diye atadıkları adamların il başkanlarının kayınçosu olması
    4- 6 ayda bir ölümlü kaza olmasına rağmen sığır gibi tepkisiz kaderci güruh
    5- Siyasetçi gözünde sorumsuzca katledilen canların kıymetinin sıfır olması (bkz: fıtrat)

Sonuç,

Demirağlarla biz ördük biz, ölenlere baş sağlığı, yaralılara acil şifa, kalanlar aklanır, bir bokta değişmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: er.ay88

Metro kaza yapabilir derken, olayın olma ihtimalinden bahsetmişsiniz de, kartal metroda yolcunun birine demir çubuk saplandı zaten yolculuk esnasında. Oldu yani.

Tabi bunlar olağan şeyler, bunlar yüzünden hükümeti yipratmanizi şiddetle, esefle, bilimum başka türlü alet edevat ile kınıyorum.
    Yok, ona fitim ben. İkinci dünya ülkesi sorunlarına fitim. İlk açılışta, düzen oturmamışken, koltuk monte edilmemiştir, düşersin falan. Bu ikinci dünya ülkesi senaryolarından en kötü senaryo da anlattığın senaryo işte. İyi monte edilmemiş çubuk çıkar birine saplanır. Veya ne bileyim, yağmur yağınca metro durağının tavanı akar falan. Şelale gibi akmıyorsa, pas payını koparıp tavanı kafama dökmeyecekse sorun yok. Kabulüm. Temel sağlam olsun. Süsleme kısmı ve finishing'de problemler olsun. Eyvallah. 2 yıl sonra kullanmaya başlarım. Dünyanın sonu değil.

Bir balkanlar standardı bana yeter yani. Saraybosna, Zagreb falan. Fazlasında gözüm yok.

Benim dediğim şey: Ümitköy-Kızılay metrosunda 1 yılı aşkın bir süre boyunca sinyalizasyon yoktu. Görerek gidiliyordu. Hala öyle mi bilmiyorum. 2018 yılında... Metroda sinyalizasyon yok... İşte bu biraz üçüncü dünya ülkesi standardı oluyor.

"E ama Hüseyin, Kiev metrosunun yarısında sinyalizasyon yok?!" Arkadaşım, o 1965 model. 54 yıldır adam onu manuel kullanıyor. Çok iyi kondüktörleri, iyi bir usta-çırak düzeni, kendi içinde eğitim sağlayan bir yapısı vardır. Onda sinyalizasyon olmasa da olur.

ÖZetle yükseklerde gözüm yok yani. Sadece mallık, kötü niyet ve yolsuzluk istemiyorum hayatımda. Türkiye'de bunu istemek çok. Biliyorum. Ama istiyorum Allah kahretsin. Ya ben değişeceğim, ben de yanardöner olacağım, hayın olacağım, itin uğursuzun önde gideni olacağım... Ya da onlar değişecek. Ben değişmeyeceğim, söyleyeyim. O yüzden onlar değişecek. Bir gün değişecek. Ölene kadar buna uğraşacağım bıdık bıdık. Arkamdan da aynı benim gibi bir nesil bırakacağım. Biz değişmeyeceğiz. CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ YOLSUZLARI DEĞİŞTİRECEĞİZ. Bu kadar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.