Şimdi Ara

Ankara'da suya yüzde 80 zam !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
3.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara'da suya yüzde 80 zam yapıldı. AK Parti ve MHP’li Meclis üyelerinin çekimser oy kullanmasıyla zam teklifi kabul edilmiş oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada , Hani seçimlerden önce suya zam yapmayacağınızı söylüyordunuz. Su insan hakkı Allah’ın nimeti diyordunuz. Ne oldu?” dedi.

"ÇEKİMSER OY KULLANDIK"

Burhan Su fiyatlarına zam yapılması ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Yüzde 80 zam teklifine Cumhur ittifakı olarak bizler çekimser oy kullandık. Eğer yine ret oyu verseydik, çalıştırmıyorlar, karşı çıkıyorlar diye algı belediyeciliği yapacaktınız. Mahkemeye gidip daha fazla zam yapacaktınız. Ankaralı yine mağdur olacaktı” diye konuştu.

Edit: Suya yüzde 80 zam gelmiş mi ? Gelmiş... Mansur Yavaş yapmış mı yapmış. Yok efendim ona yapmış da buna yapmamış. Herkesi kapsamıyormuş. ortada bir zam var haber doğru.

https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/ankara-da-suya-yuzde-80-zam/421523/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonnick -- 13 Haziran 2021; 0:25:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayır ekmek gibi zaten ekonomik gücü olmayan kişilerin en kolay ulaşabildiği besin ürünleri tam tersine ucuz olmalı ama zengin mezesi olarak kullanılan besinler ve yat benzinine de 2 katı ötv alınmalı sonuçta ben işe gitmek için yakıt alırken verdiğim ötvyi yatla bodruma gitmek için açılan pırlanta alan vermiyor bu da mı adil ?
    Ben CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı su zamlarını da kademeli su tarifesine geçmemesini de eleştirebiliyorum peki ya siz bakanlığın dediklerini bile eleştiremiyorsunuz, ben her hangi bir partiden nemalanmıyorum kendi yaşadığım şehirde ki yanlışları da söylerim mesela CHP'li Edirne Belediyesi'nin altyapı çalışmalarında plansız iş yapması yüzünden halkın mağdur olduğunu eleştirebilirim peki ya siz ?
    Düzeltme; imla hataları.
  • Sağlam zam ..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 12 Haziran 2021; 20:7:17 >

• Tabi evet villasında havuzu dolduran tarzı su kullanan kişilere gelmiş helal olsun keşke her şehirde olsa ki çevre şehircilik bakanlığı da bunu öneriyor su tasarrufu için yani CHP den önce AKP li bakanlık önermiş ona da bi tepki görebilir miyiz adalet böyle oluyor çünkü

• Eskişehir de yılmaz Büyükerşen suya 1 yılda yüzde 72 zam yaptı. Şebeke suyu icilmiyor zaten çamur gibi. Mecburen damacana alıyoruz. Aylık 250-300 TL su parası veriyoruz. ( Şebeke+damacana)

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Metreküp başı 1 TL çok ucuz. Zaten tarla sulamıyorsanız 10 mt küp kullanımı aşmazsınız.
    Ankaralılar kaç tl su faturası ödüyor çok merak ettim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Biz iki kişi en fazla 9 metre küp su kullanıyoruz, tonu 4-5 lira falan.

10 tona kadar suyun litresinin 1 lira olması aslında oldukça iyi. Adam logaritmik olarak arttırıyor muhtemelen.

• Yine yalan yanlış haberle beyni yıkanan tayfa gelmiş mansur başkanı yermeye ama azıcık araştırma yetileri olsa dünyaları aydınlanacak. Neyse doğruyu yazmayalım da cahilliklerinde boğulsunlar.

• zwanzig kullanıcısına yanıt

Sadece sosyal yardım alanların 1 TL. (Atıksu çöp vs hariç)

• şimdi 80 geliyorsa kaç gelicek

• E normal değil mi Türk her ne kadar enflasyon %15 desin. Ben geçen seneden bu seneye oranla %100 zamlanmayan ürün görmedim

• Ekonomimizin uçtuğu gibi mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 12 Haziran 2021; 20:47:45 >
  • Troll haber yapmayın belediyenin açıklamasını iyi okuyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Metreküp başı 1 TL çok ucuz. Zaten tarla sulamıyorsanız 10 mt küp kullanımı aşmazsınız.
    Ankaralılar kaç tl su faturası ödüyor çok merak ettim.

Şöyle bir flood var burada belirtilmiş m3 fiyatı. 10 m3'e kadar m3 başı 1tl olayı da 200 bin sosyal yardım alanlar için geçerli. %80 zam yok kısacası. Zaten %100 zam bile yapsak önceki başkan dönemini m3 fiyatı olarak yine geçemiyoruz (Yani 10 tlden fazlaymış o zamanlar m3 fiyatı ) demişler.

• Quad HD kullanıcısına yanıt

O zaman ekmegin 4 tl olmasina sesiniz cikmaz herhalde. Obeziteye karsi geliyor cunku 

• Hayır ekmek gibi zaten ekonomik gücü olmayan kişilerin en kolay ulaşabildiği besin ürünleri tam tersine ucuz olmalı ama zengin mezesi olarak kullanılan besinler ve yat benzinine de 2 katı ötv alınmalı sonuçta ben işe gitmek için yakıt alırken verdiğim ötvyi yatla bodruma gitmek için açılan pırlanta alan vermiyor bu da mı adil ?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.