Şimdi Ara

Ankara'da pitbull saldırısına uğrayan 2,5 yaşındaki çocuk (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu haber üzerine youbube'da pitbull sever bir sürü şizofren ile tartıştım.

Adam kendi evde prenses gibi yetiştirdiği köpeğiyle bize ders veriyor.

Sokağa bakın beş tane köpek yatar, sana havlayıp koşarlarsa sen de hoşt hoşt diye bağır, üstlerine koş, dağılırlar.

Pitbull'un gelişi 50 metreden belli, serseri mayın gibi dolaşıyor bugün neyi ısırıp boğsam diye..

Tek başına gelir senin çocuğuna yada kedine köpeğine dalar ve parçalayana kadar bırakmaz.

Siz hiç bir yetişkinin yanındaki insanı boğup öldüren sokak köpeği gördünüz mü? Bu anca pitbull'da yaşanır.

50 kişi izler üç beş kişi köpeği döver ama elinden öldürmeyi kafaya koyduğu canlıyı çekip çıkaramaz.

Kaldı ki bazı kedi ve köpek türlerinin gerçek manada karakteristikleri var. Polisler niye 100 yıldır German Shepherd kullanıyor?

Niye hayvan besicisi sürüleri yönetirken Australian Shepherd, Border Collie kullanıyor?

Pitbull karakteristiklerinden biri de budur kardeşim, bize masal anlatmayın böyle her vahşi pitbull videosu altında da bize akıl vermeyin.

Zaten ek olarak kavgada üstün ve güçlü diye bakıyorsunuz, evimde, yanımda sağlam köpek olsun, yamuk yapanı parçalayabilsin diye alıyorsunuz

bu köpekleri. Sokakta başka köpek dalarsa hesabını kessin diye. Kimseyi kandırmayın.

Yoksa biz de biliyoruz internette bir sürü tatlış pitbull da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 23 Ocak 2021; 5:46:11 >

• Yanında herkes bıçak taşımalı bence sonuçta bu ülkede pitbullda saldırır, pitbullaşmış insanlarda. Bu hayvanı beslemek yasak arkadaşım yaaaasaaaak ve bu yasak hemen hemen dünyanın çoğu yerinde varken hala çıkıp ama onlarda canlı, sahibi nasıl yetiştirirse öyle olur gibi ipe sapa gelmez bahanelerle şu durumu normalleştirmeye çalışanlar var.
  • Köpeğin en başta saldırma niyeti yok köpek sadece takip ediyor.

Kadın köpeği fark edince köpeğe tekme attı ve karşılğını aldı...

Tarafsız olarak izleyin saldıran köpek tıpış tıpış yürür mü ? Köpek saldıracak olsa o çocuk ebeveyninin yanına dahi gidemezdi.

İlk saldırı kadından geliyor.

• Pitbull genetiğiyle oynanmış bir melez cins dolayısıyla birçok davranışı tamamen içgüdüsel olarak yapıyor. Yani eve bir pitbulu yavruyken alıp yıllarca büyütüp hiç ummadığınız bir anda size saldırması o hayvanın içgüdüleriyle hareket etmeye çok meyilli bir cins olmasıyla alakalı.
    Örnek:Kurt gibi-Aslan gibi
    Miniğe geçmiş olsun umarım önemli birşeyi yoktur. Bu ufaklık hayatı boyunca köpeklerden korkarak yaşayacak üzücü olan bu.
  • Bu köpekler vahşi ve saldırgan.
    Genetik olarak bozuk.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen ayrı bir boyutsun.
    Hayatında pitbull görmemişsin.
    Bu cinsler koşarak yada dişlerini göstererek saldırmaz bir anda yanaşır ve saldırır.
  • Buna benzer bir konuda hiç hakaret yok iken gereksizin biri beni şikayet etmiş mesajım silinmişti. Eğer o zaman onu bulsaydım içinden geçerdim.

Sonra forum desteğe yazdım hakaret neresinde diye. Neyse düzelttiler.

Bu tip yaratıkları besleyenleri direk yok edeceksin.

Çoğunun özgüveni yok ve korkaklar elinde iti olmasa kaçacak delik ararlar.

Hiç kedi saldırdı diye haber var mı? Varsa yoksa iti kaybetmediysen itibul , rotvaylır bilmem ne bilmem ne.

İtin Çenesini kapatan aparatı takan yok daha 2 gün önce biri itbul gezdiriyordu. Birden karşıma çıktı. Hemde ilçenin merkezinde.

Normal de hiçbir sokak canlısına karşı kinim yok fakat bu genetiği bozulmuş hayvanları gezdiren yaratıklardan nefret ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi eğitim almış bi çocuk nasıl oluyorda sokağa çıkıp sağa sola zarar vermiyor hırsızlık gasp işlerine bulaşmadan eve geliyorsa bu köpekler de aynıdır

işin özünün eğitim olduğunu anlamayacak kadar eğitimsizsiniz !!

evet köpek vahşi ırk itin serserinin elinde bu hale gelmesinin sebebi profesyonel itaat ve koruma eğitimi almamış olmalarıdır

5 yıl pitbull 3 yıl rottweiler resmi kurumda çalışırken köpekler zincirle bağlanmaz dı ve hiçbir şekilde insana veya bahçeye girmeyen hayvana saldırmaz dı

karnı tok aşıları tam işlerinin alan koruma olduğunun gayet farkında hayvanlar dı

yurtdışında yaşayan kuzenim de bakıyor pitbull köpek çocuk havuzuna atlıyor küçük çocuklarla yüzüyor çocuklar sarılır öper sağını solunu çeker oda pitbull oda vahşi ısırmayı biliyor dişleri de var fakat aldığı eğitim ile nerde kime ne zaman saldıracağı öğretilmiş

yani yanpeç takımının bu hayvanları bu hale getirdiğini anlamayan arkadaşlar bi zahmet azcık açın kitap okuyun zor geliyorsa video izleyin bilgi edinin

• şah_ kullanıcısına yanıt
    Yok ya bıçak sıkıntı en iyisi sağlam bir beyzbol sopan olacak iyice kavrayarak bir patlatacaksın kafasına olay anında köpeğin direk beyni patlayacak saldırgan hayvanın

Suymuş gazmış birşey fark etmiyor bırakmıyor ısırdığında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt

İşim gücüm yok her yerde beyzboll sopasını nerden bulayım en iyisi bıçak, öldür geç.

• DoğukanBlack D kullanıcısına yanıt

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 23 Ocak 2021; 14:30:8 >

hayır yanlışın var pitbull saldırılarının yüzde 90'nında belki daha fazlasında hayvan renk vermeden hırlama ya da tepki göstermeden saldıracağı hayvan ya da insana sessizce sokuluyor

ani pitbull saldırılarının tamamı böyle istersen videolarına bakabilirsin koşarak gelirken bile havlamıyor diğer bütün köpek cinslerinden farkı bu bu hayvan saldırmadan önce kesinlikle renk vermiyor

pitbull saldırısı ile karşılaşırsanız elinizde öldürecek bir şeyler yoksa etrafınızda vs...... direkt arka ayaklarını diklemesine havaya kaldırın kafaya dolan kan çenesini açmaya

zorluyor en fazla 20 saniye içinde açılır çenesi bıraktıktan sonra da kesinlikle arka ayaklarını bırakmayın imkanınız varsa ortalama 40 kg civarıdır ayaklarını sıkıca kavrayıp çuval gibi

yerden yere vurun iti olmadı bir duvara sağlı sollu vurun kafasını size doğru yöneltirse tekme atmanız yeterli olur omurgasını tam çevirmez bu hayvan yani kolay kolay kapamaz çenesi ile sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 23 Ocak 2021; 14:41:36 >

• sen nasıl bir ruh hatasısın ?

Resmen kendinden daha aciz insanlara yapmak istediğini bir köpek üzerinde tasvir ediyorsun. Yazıklar olsun sizin gibi insanlara resmen sizden daha aciz birine denk gelseniz öldüreceksiniz.

Ne diyorsun hayırdır ?
    2.5 yaşındaki bebeyi elek eden iti mi savunuyorsun?
    Senin gibi zihni bulanık tipler gerçeğe kördür.
  • Fthcyr F kullanıcısına yanıt

Evet eğitim çok önemli belki ama bu hayvan resmen vahşi bir tür. İçgüdüsel olarak saldırmaya meyilli. Biz de hayvan canlısı insanlarız ancak böyle vahşi hayvanları beslemeyin kardeşim. O zaman ben aslan besleyim sokağa çıkarayım eğitimli bu diyeyim olacak iş değil.

Bu arada Baharın babası samimi arkadaşımdır ailecek görüşürüz. Baharın bacağında çok ciddi diş izleri oldu. Doktor açık yaradan iğne yaptı. Çocuğun fiziksel hasardan çok psikolojik hasarı oldu. Umarım bir an önce atlatır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

Bu mesaj silindi.

Haha satırı satırına katılıyorum az bile yazmışssın, bu mesaja ceza verilmemeli okuyup okuyup kudursun köpek seviciler. Ceza verilcekse bu mesajdan ötürü üyeye ben de beğendim ve harfiyen katılıyorum banada verilsin 

Edit : Birde hala yok köpeğe eğitim verilince sıkıntı olmazmış palavralar , yasak mı bu pitbull cinsi yasak, ağızlık takmadan bu penis tipli kas parçasını yanınızda gezdiriyormusunuz gezdiriyorsunuz.. Sokayım ozaman köpek eğitiminize, palavralarınıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 23 Ocak 2021; 15:17:19 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Durum tam olarak anlattığınız gibi maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

sen nasıl bir ruh hatasısın ?

Resmen kendinden daha aciz insanlara yapmak istediğini bir köpek üzerinde tasvir ediyorsun. Yazıklar olsun sizin gibi insanlara resmen sizden daha aciz birine denk gelseniz öldüreceksiniz.

Sana bir pitbull yada herhangi bir köpek saldırırsa bunları yapma, bırak parçalasın seni. Yahu adam diyor ki "pitbull saldırısı ile karşılaşırsanız"... Durduk yere köpeğe işkencemi ediyor, kendini kurtarmaya çalışıyor.

Üstte de kadın köpeğe tekme attı falan yazmışsınız. İyi izleyin, kadın çocuk korktuğu için kucağına alıyor, alır almaz zaten köpek çocuğu kapmak için kadının üstüne çıkmaya başlıyor, kadında dizini kaldırarak hem siper alıyor hem de köpeği uzak tutamaya çalışıyor. Haa çok bilinçli yapıyor mu tabi ki hayır, yaşlı kadın sonuçta. Savunma güdüsü. Ama siz isterseniz çocuğunuzu böyle durumda köpeğe bırakabilirsiniz. Tekme falan atmayın, sadece köpeğe lütfen bırakırmısın diye yalvar emi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pratik Adam

Evet eğitim çok önemli belki ama bu hayvan resmen vahşi bir tür. İçgüdüsel olarak saldırmaya meyilli. Biz de hayvan canlısı insanlarız ancak böyle vahşi hayvanları beslemeyin kardeşim. O zaman ben aslan besleyim sokağa çıkarayım eğitimli bu diyeyim olacak iş değil.

Bu arada Baharın babası samimi arkadaşımdır ailecek görüşürüz. Baharın bacağında çok ciddi diş izleri oldu. Doktor açık yaradan iğne yaptı. Çocuğun fiziksel hasardan çok psikolojik hasarı oldu. Umarım bir an önce atlatır.

küçük kıza geçmiş olsun hiçbir çocuğun köpek tarafından ısırılamsını istemem nasıl olduğunu çok iyi bilirim 7 dakika köpekle boğuştum tasmasız olduğu için birkaç yerimde sıyrıklar oluştu köpeklerin insanı yaralaması için ısırmasına gerek yok diş' size değdiği an çizer kan akıtır öyle nalet bi diş yapısı var

bende alın besleyin demem demiyorum hayvan diyorum nasıl eğitilirse öyle olur

kesinlik şehir merkezi gibi yerlerde gezdirilmemeli ağızlık olsa bile tutulduğu yer sıkı güvenlik tedbirleri ile korunmalı

fakat arkadaşların anlamadığı tek nokta bazı huylarının eğitim sayesinde ortadan kalkacağına inanmamaları

yoksa alman kurdu kaniş veya sokak köpeklerinin de birçok insanı ısırdığını biliyoruz görüyoruz

ısırma huyu sadece pitbull da yok

insan ırkı kadar dünya ya zarar veren bi canlı daha yok aha görüyorsun işte doğru düzgün beslenip eğitim alsalar bile köpeği öldürmekten bahsediyor beslemeyin diyor elinde gelse bütün pitbulları yok edecek

kimseye zararı olmayan köpeler de ölsün diyor

bunlarda ki beyni kuşa taksan ters uçar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.