Şimdi Ara

Ankara'da Oto Ses Sistemi Montaj ve Satış arıyorum (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
12
Favori
67.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aydın Elektronik'ten başkasına paranızı saçmayın bence. Ferhat Usta'ya dün uğradık, burayı okuyorsa hatırlar kim olduğumuzu Yalıtım yapıyordu gittiğimizde. Bekledik işinin bitmesini ve sıra bize geldi. Saat ilerlemişti fakat içeriye oturduğumuzda muhabbete bir daldık, 21.30 falandı çıktığımızda. O da bizi sıkılmadan dinledi, anlattı, bilgi verdi. Bunları yaparken de başından savmaya kalkmadı bizi, tam tersi vaktimiz olsa sabaha kadar konuşurduk. İstese geç oldu beyler yarın gelin siz de diyebilirdi çünkü biz taa aylar sonraki montaj için konuştuk. Forumda defalarca yazılmış ama övgüleri kesinlikle hakediyor, gerek dürüstlüğü, gerek işine olan saygısı, gerek bilgisi, gerek de açgözlü olmayışı ile. Bütçemi söyledim, kendi arabama uygulamak için bir şablon çıkardık kafamızda, ocak gibi başlarız muhtemelen işlemlere. Dinlediğimiz tarzda müziği sorup ona göre sistem kurması da çok güzel, çünkü adam müzikten gerçekten anlıyor, olay sadece şunu al şunu tak değil, dinlediğin türe uygun değilse istersen en pahalı amfiyi tak, yine de istediğin tonu yakalayamazsın. Ben müzik bilgisine güvendim, zamanı geldiğinde de arabamı gönül rahatlığıyla teslim edeceğim. Parça takarken de şunu takayım bana bırak demiyor, önce bir dinleteyim öyle takalım diyor. Kısa zamanda daha geniş bir zamanda da tekrar uğrayacağım yanına. Ferhat Usta benim için bir numaradır Ankara'da artık.

• Bu işlerle az çok ilgilenen herkes montaj yapabilir. Herkes ürün seçebilir, herkes ucuza ürünü bulabilir. Bunları doğru yapmak ustalık işidir. Bu konuda bugün Ferhat Aydın tam puan aldı benden.

Ürünü niye alıyorsun? Bu ürün sana yeterli mi? Bu ürün sana gereksiz fazla mı? Asıl aradığın nedir? Elindeki paraya göre istediğine ulaşabilir misin? Bir işi severek ve isteyerek yapmak nedir? İşi isteyerek yapmak kaliteyi nasıl getirir? Bilgi aktarımı nasıl yapılır?
    Aydın Elektronik'te hepsinin karşılığı var. Dediğim gibi internette zaten mevcut bilgiler var, alıp sizde takarsınız. Önemli olan doğru, kaliteli şekilde takılan üründen tam randıman almak. Ferhat tam bu noktada çok çok önde.

Şunu takalım abi, bunu yerleştirelim abi, bunu buna bağlarız abi değil bu olay. Bana lazım olan "bunu bu yüzden kullanırız" cevaplarıydı. Bilipte bilmemezliğe geldiğim sorularım, cevabını bilmediğim konularda her türlü beni bilgilendirdi (ki hiç bunu yapmaya ihtiyacı yok, direk montajı yapıp uğurlayabilirdi), üstüne saatlerce bana bilgi verdi ve bazı şeyleri açıkladı (bunu yapmasına da gerçekten gerek yoktu) sonuç? %100 memnuniyet.

Ekonomik olaya gelince, 300 TL'ye zaten dünyanın en iyi sistemi kurulsaydı millet gidip 4binler, 10binler yatırmazdı bu işlere. Bazı şeylerin bilincinde olmak lazım. Ne kadar paraya nasıl birşey elde edeceğimi bile anlattı Ferhat sağolsun. Bu devirde bu kadar ilgili, bilgi aktarmayı seven, işi ciddiyetle yapan, müşteriyle ilgilenirken başka şeyleri ikinci plana atan birisi bulmak zor.

Şu ana kadar gitmeyipte teneke tıngırtısı dinlediğime yanarım. Olumsuz yorumlara aldırmayın, olumsuz bir durum olsa bile her türlü çözmek için çabalayacak biriyle tanıştım bugün. Özetle, Aydın Elektronik, Ferhat AYdın'ı ben ANKARA'da tek geçerim.

• Herkese merhaba, forum ve facebook sayfasındaki ısrarlı övgüler sonucunda dün bende Ferhat ustamla tanışma şerefine nail oldum :)

Geçen hafta kendisiyle görüşüp aracımı elimdeki malzemeleri detaylı şekilde konuşmustuk,dün akşam saatlerindede montajı gerçekleştirdik.

Herşeyden önce Ferhat abimin hoş sohbetine,bilgisine,bıkmadan usanmadan sorularıma cevap verme sabrına binayen kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

İşini hakkıyla yapan,aldığı parayı haketmek için elinden gelen özeni gösteren ciddi anlamda bir profesyonel kendisi.Bizim gibi her gittiği ustaya kazıklanma korkusuyla yaklaşan,bir iş yaptırdıktan sonra acaba

bu sefer altından ne çıkacak diye korkuyla beklemekten beni kurtardı kendisi.Titiz çalışması,ufak ayrıntılara özen göstermesi,mümkün mertebe aracın orjinalliğini bozmamaya özen göstermesi benim için artı

puan oldu.Benim gibi arabasına hasta denebilecek,her detayına gözü gibi bakan birisi için bile sonuç gayet tatmin edici.

Yapılan işe gelecek olursak; Peugeot 406 coupe aracımın fabrika çıkışı 8 hoparlörlü JBL amfili sistemine elimdeki Kenwood u453 marka teybimi,Sony 300w rms slim subwooferımı ve Cadence Csa 650.1 amfimi

entegre ettik.Ferhat ustamın temin ettiği teyp çerçevemiz araca tabiri caizse cuk oturdu.Geriye kalan hat çekme ve bağlantı işlerini arka koltuk sökülerek titizlikle monte etti Ferhat ustam.Çok detaylı bir

sistem yapmadığımız için eldeki malzemelerle en iyi sonucu almaya çalıştık,bu aşamada da uzun dinlemeler sonunda sorunu analiz edip anında çözüm buldu Ferhat ustam.Ön kapılardaki hoparlörlerimiz ve

tweeterlar bass yüküne dayanamıyordu ama tiz ve mid sesler için yeterliydi,bizde bass görevini subwooferımıza bıraktık.Böylece bir orkestra edasıyla istediğimiz tüm sesleri ayrı ayrı senkronlayarak gayet

iyi bir sonuç elde ettik.Bu malzemelerle olabilcek en iyi sesi aldıgımıza inanıyorum.Sistemi montajlayıp farklı şarkılarla Ferhat ustam ince ayarlarını da yaptıktan sonra sonuç bizi çok mutlu etti.Ancak

amfimiz subwooferımıza fazla geldiğinden dolayı daha ilk dakikalardan upgrade sinyalleri kafalarda yer etti :) Tam da bu esnada Ferhat ustamın üşenmeden "Atom karınca" diye adlandırdığı gizli silahı sub'ı

takıp göstermesiyle 20cm lik bir subwooferın bile neler yapabiliceğini test etmiş olduk.Tabi ki bu andan itibaren verilen zehir kana karışmaya başladı ve eminim bundan sonra sık sık ustamı ziyarete

gideceğim :)

Sonuç olarak, Keçiörenin en merkezi yerlerinden birinde ancak yoldan geçerken görebilmenin mümkün olmadıgı kadar mütevazi bir dükkanda yanlızca bilenin geldiği kaliteli bir hizmet noktası

Aydın Elektronik. Ben yaklaşık 3 saat boyunca hiç sıkılmadan sohbet muhabbet ederek çok keyifli bir montaj yaptırdım,bir çok konuda bilgi aldım. Piyasadaki kasaplara nazaran fiyat konusundada uçuk

fahiş bir ödeme yapmadım,bu konuda içiniz rahat olsun.Veriğiniz paranın karşılığını aldığınıza Ferhat ustam sizi ikna edecektir :)

Not: Aracımın fotoğraflarınıda eklemek isterdim ancak yıkatmaya fırsat bulamadığım için sergilemeye utandım açıkcası.

• Oyunbros O kullanıcısına yanıt
    Kecıoren PowerBasss Cadence Kıckerjl audıo gıbı markarlarında bulundugu bır fırma
  • Aydın Elektronik'i önce telefonla aradık. Birşeyler sormak için uğrayacaktım kaça kadar açıksınız dedim. Şu an montaj yapıyorum başka zaman uğrayım dedi. O zaman yarın sabahtan uğrayım dedim. Montajım var size zaman ayıramam sonra uğrayın dedi. Pazar açıksanız Pazar geleyim dedim. Bi doktor abimizin montajı var Pazar da olmaz dedi. (Doktoru da niye ayrıca belirtiyosa)
    Yani arkadaşlar işçiliğinden herkes memnun belli ki de bu kadar da olmaz ki. Tamam montaja odaklanıp başka şeyle uğralmaması da iyi güzel ama bu tavırlar nedir böyle? Adam doymuş artık belli ki. Ben saatlerce meşgul etmeyecem seni, 1-2 soru alt tarafı. İsterr alll ister alma modunda adam ya. :) Şimdi alırsan Ekime almazsan Kasıma gibi. :) Ben esnaflığını beğenmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Aydın Elektronik'i önce telefonla aradık. Birşeyler sormak için uğrayacaktım kaça kadar açıksınız dedim. Şu an montaj yapıyorum başka zaman uğrayım dedi. O zaman yarın sabahtan uğrayım dedim. Montajım var size zaman ayıramam sonra uğrayın dedi. Pazar açıksanız Pazar geleyim dedim. Bi doktor abimizin montajı var Pazar da olmaz dedi. (Doktoru da niye ayrıca belirtiyosa)
    Yani arkadaşlar işçiliğinden herkes memnun belli ki de bu kadar da olmaz ki. Tamam montaja odaklanıp başka şeyle uğralmaması da iyi güzel ama bu tavırlar nedir böyle? Adam doymuş artık belli ki. Ben saatlerce meşgul etmeyecem seni, 1-2 soru alt tarafı. İsterr alll ister alma modunda adam ya. :) Şimdi alırsan Ekime almazsan Kasıma gibi. :) Ben esnaflığını beğenmedim.

Yaklaşık 8-10 ay önce bana yaptığı konuşmanın bir benzerini size yapmış.. Önceki sayfalara bakarsanız, benimde şikayetci olduğumu görebilirsiniz..

İnsan istediği kadar profosyonel olsun, usta olsun, işi iyi bilip iyi anlayıp yapıyor olsun ama esnaf değilse her zaman kaybeder.. Herşeyden önce esnaf olacaksın ve gelen müşteriyi azarlamadan, nazik kibar bir şekilde konuşup ilgileneceksin.. İnsanlara ücretsiz işler yapmıyorsun, herkes parasıyla iş yaptırıyor.. Çoğu yerden daha fazla işçilik ücreti alıyorsun, talep ediyorsun.. Bunların hepsi isim yaptığından ve tanınıp çevre edindiğinden dolayı..

Sanki bana tesisat montajı yapmıyor da, mikronluk hassasiyette beyin ameliyatı yapıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Aydın Elektronik'i önce telefonla aradık. Birşeyler sormak için uğrayacaktım kaça kadar açıksınız dedim. Şu an montaj yapıyorum başka zaman uğrayım dedi. O zaman yarın sabahtan uğrayım dedim. Montajım var size zaman ayıramam sonra uğrayın dedi. Pazar açıksanız Pazar geleyim dedim. Bi doktor abimizin montajı var Pazar da olmaz dedi. (Doktoru da niye ayrıca belirtiyosa)

Yaklaşık 8-10 ay önce bana yaptığı konuşmanın bir benzerini size yapmış.. Önceki sayfalara bakarsanız, benimde şikayetci olduğumu görebilirsiniz..

İnsan istediği kadar profosyonel olsun, usta olsun, işi iyi bilip iyi anlayıp yapıyor olsun ama esnaf değilse her zaman kaybeder.. Herşeyden önce esnaf olacaksın ve gelen müşteriyi azarlamadan, nazik kibar bir şekilde konuşup ilgileneceksin.. İnsanlara ücretsiz işler yapmıyorsun, herkes parasıyla iş yaptırıyor.. Çoğu yerden daha fazla işçilik ücreti alıyorsun, talep ediyorsun.. Bunların hepsi isim yaptığından ve tanınıp çevre edindiğinden dolayı..

Sanki bana tesisat montajı yapmıyor da, mikronluk hassasiyette beyin ameliyatı yapıyor..

Katılıyorum size. İşçiliği güzel diye bu kadar da kölesi olmaya gerek yok. Sonuçta parayla yaptırıyoruz. Ağzını açan 1000'li rakamlardan açıyo.

• Aydın Elektronik' e 5 yıl önce gittim. Aracıma teyp , component hoparlör , amfi bağlatmıştım. Onda istediğim bassın farklı modeli olduğu için birkaç ay sonra o gösterişli büyük pioneer yazan firmalardan birinde , evimede yakın diye nasılsa (bass)herşey ayarlı ne olabilirki

kablosuna kadar hazırdı , alınıp takılacak bu kadar basitti sonunda takıldı ben gayet memnundum. Birgün Ferhat'a uğradım sohbet için gene ilgilendi bassın ayarlarının tam olmadığını 2ohm da çalabileceğini amfinin ayarlarının (orda tekrar ayarlanmıştı) olmadığını söyledi ve

hiçbir ücrette almadan bassı söküp 2ohm düşürüp yarım saat benle ilgilendi. Ses inanılmaz değişmişti. Daha sonra bir benzer olayda da aynı şekilde yardımcı oldu. Montajın çok iyi yapılması gerek bir de sistemin ayarlarının iyi yapılması bir o kadar önemli. Yakın bir tarihte

gene sistem kurulumu için gittim kurulum esnasında bile herkesle ilgileniyor sorularını yanıtlıyor tabi ki işine konsantre olduğu vakit zaman bulamadığı da oldu ama karşıdaki insana telefon numaranı bırak kardeşim ben sana döneyim ya da yarın şu saatte gel çözelim dedi.

Kaliteli bir sistem kuracaksanız Ferhat'ı tavsiye ederim.

• Evvela ilk defa tanistigim Ferhat ustaya tesekkur ve hormetlerimi sunuyorum daha ilk telefon görüşmemizde beni hiç tanimadigi halde pazartesiye randevu verdi işim geregi akşam üstü gittim anten yuvam problemli ve doble teybim hafiza sorunlu baglanti problemiyle gittim butun sorunlari tek tek ince ince halletti işini severek yapiyor. 1 saat gibi kisa bir sürede tüm bu isleri halletti ve ikili dialogu mukemmel ve çok da cuzzi bir ucret aldı helallestik sağolsun. Kötü yorum yapanlari biraz gaale alsam simdi boyle iyi bir ustayla tanisamayacaktim. Meyve veren ağacı maalesef bizde tasliyorlar. Kotu yorumlar yapanlar bence aynaya bakip kendileriyle birkez daha yuzlessinler

• Rca kablosunun ucunu degistirtecegim sasmazda nereyi önerirsiniz?

• Geçen hafta perşembe hepsiburadadan aldığım teybi (Alpine 72BT) taktırmak için yer düşünüyordum. Aydın Elektronik e gitmeyi kararlaştırdım. yapmışken anlayan biri yapsın ayrıca meşhur Ferhat beyle de tanışmış oluyum dedim. aradım kendisini, şu an boşum gelebilirsin dedi. direk kalktım gittim. Keçiören bana biraz uzak kaçsa da yollara düştüm kendisiyle tanışmak için. ve gittiğime deydi. hem muhabbet hemde işçiliğiyle beni mutlu etti. teybimin mikrofonu evde kaldığını duyunca beni yormamak adına elindeki bir mikrofonu taktı. ayrıca güzel bir işlem ile beni teyp çerçevesi masrafından kurtardı. gayet memnun kaldım kendisinin cana yakınlığından ve işçiliğinden.

yakında arabaya compenant alıcam. aslında sınavlarım olmasa direk Ferhat beye gidicem ama haftasonunu beklemek zorundayım sınavlardan dolayı. gidip kendisiyle bir compenant belirlemeyi ve kendisine uygulatmayı planlıyorum.

Ankaradaysanız düşünmeden Aydın Elektroniğe gidin. gidip de kasaplara arabanızı emanet etmeyin.

• Arkadaşlar herkes yazmış çizmişte , işçilik ücreti olarak ne alıyor bu ferhat usta ?
  • Arkadaslar konu bahsi gecen firma Audison & Focal & Helix & Morel & Jl audio & Hertz gibi markalarla calisiyor

kendisini tanimam etmem ama

bu markalar ZATEN UCUZ degil malesef neye gore pahali yada ucuz diye yorum yapildigi onemli bence arastirma

yapmadan konusuldugunu dusunuyorum

netten bu markalarin fiyatlarina ulasmak cok kolay

mesela buyrun linklerini verim size

http://www.audison.eu/

http://www.morelhifi.com/car-audio

http://www.focal.com/en/

http://www.audiotec-fischer.de/lng/en/helix/

sahibinden.com uzerinden de fiyatlara ulasma sansiniz var

ucret konusu ise bana gore yapilcak ise gore degisir bunun belli bir fiyati soz konusu olamaz....

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanomer -- 1 Nisan 2015; 19:56:42 >

• Tabikide Aydın Elektronik. Bugün gittim ben ömrüm hayatım boyunca böyle bir hizmet görmedim. Adam işin piri Hep yol gösteriyor benim hesabıma göre daha fazla tutacak ve gram verim alamayacağım bi sistemle yanına gittim dediğim gibi işin piri bana çok güzel yardımcı oldu. Bi sistem kurdu elimizdeki imkanlarla ben bu kadar beklemiyordum. Yani olumsuz eleştiri yapanlar işten anlamayan kaypaklar. adam harbiden işin ustası ben neredeyse ankaradaki bütün tesisatçıları gezdim ve hep bana itelediklerini anladım. Ferhat ustam gayet güzel gösterdi :) sağlık olsun. :) kaliteli ürün kullanarak elinizdeki malzemeyle en verimli sesi almak istiyorsanız bundan sonraki tek ve son durağınız aydın elektronik olacaktır. Verdiğiniz 5 liradan içinizin yanmayacağı bi hizmet var. Bu Kadar Övgü Yeter. Ama Övülmeye layık bi insan. Yani ben bundan sonra Kars'a Taşınsam sistem yaptırmaya Ferhat ustama Gelirim. Hayırlı Akşamlar. :)

Sen Nasılsan Ferhat Ustada Öyle Unutma. :) Saygılar.

• Bugün yeni aracımı bıraktım. Sabah kahvaltı ısmarladıktan sonra konuştuk ne yapacağımızı değerlendirdik. Elimde bir takım alpine comp. vardı kendisi bununla beraber başka marka takmanın doğru olmayacağını söyleyip aynı setten bir tane daha almamı söyledi. Elindekini satmak yerine doğruyu gösterdi ve benden bir artı daha aldı. Dürüst çalışma ahlakı düzgün bir arkadaş . Kesinlikle aldığı övgüleri hak ediyor. Evet montaj fiyatı biraz yüksek ama bende ticaretin içinde bir insan olarak hak ettiğini düşünüyorum. Herkesin bütçesine göre de bir tavsiyesi var. Bana hiçbir şekilde illa şu marka bu marka diye ısrar etmedi.

• Millet övmüş beğenmiş iyi güzel de madem tavsiye ediyorsunuz bari aldığınız ürünlerin alınan işcilik ücretini de açıkca yazın. Bu şekilde sarı çizmeli mehmet ağa oluyor.

• Arkadaşlar herkese selam buradaki yazılanların çoğunu ookuduktan sonra bir yorum da ben yazayım dedin bu formunda internetten tesadüf eseri buldum gelelim asıl konuya audison nun 10 cm ilk coaxial hoparlöre ihtiyacım vardı aramaların sonucu aydın elektronik de olduğunu öğrendim bu forum sayesinde amacım dinleyerek almakdı bir liste yapmıştım focal vibe JBL powerbass hertz gibi randevu almadan telefon etmeden aydın elektronik e girdim dükanda babası vardı ferhat beyi sordum dışarıda arabada çalıştığnı söyledi arabanın yanına geldim ferhat beyisordum benim dedi kendisine durumu anlatım elindeki işde btmiş sayılırdı biraz beklemeden sonra ferhat bey audisonu getirdi ben demeden hoparlörü dinletmeye başladıı ilk artı puanı buradan aldı audison hoşuma gitmişdi sesi temiz ve net çalıyordu bana ne için kulanacksın dedi durumu anlattım izinde olduğumu kendime hobi olarak ses sistemleri ve bunlara kabin yaptığmı söyledim sonrasında ferhat bey dükanda ne kadar 10 cm hoparlör varsa hepsini üşenmeden dinletdi yazılanlar doğru adam da üşenme yok surat asmayok malımı satayım baskısı yok bilgisi ve tecrübesi var kısacası adam esnaf olmuş üstelik fiyatta da güzelik yapdı internedeki fiyadan daha ucuzaaldım ben 39 yaşındayım kendisi 32 şakayla öp elimidedim öpmek için eğildi sonderece sıcak kanlı samimi arkaldaş canlısı kendisiyle tanıştıma çok memnun oldum yaptığım mini sistemin fotolarını bitiği zaman buradan paylaşacağım

• Nedense buradaki aydın elektronik i övücü yazıların hepsi yapaymis gibi geliyor. Kötüleme amacım yok yanlış anlaşılmasın, aydın elektroniği tanımam etmem. Yalnız burası ağır reklam kokuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yili askindir musterisi oldugum Hitech Music/ Yakup beyi ve hic degismeyen kadrosunu tavsiye edebilirim. Yeri bülbül deresi caddesi ESAT da. Hem pioneer hemde yanilmiyorsam bircok multimedya markalarininda yetkili servisi. Yukarda okudugum gibi bir ucretlendirmeyi musterilere sunacagini ise hic sanmiyorum. En azindan bugune kadar ben ve cevremden giden insanlar boyle bir konuda ne sikayetci olduk ne duyduk nede gorduk.
  • ibrahim.a kullanıcısına yanıt
    katılıyorum.. arkadaşa uğradım iyi çocuk.. lakin bütçe 300 tl dedim 1700 tl lik sistemi satmaya çalıştı.. işini iyi yaptığı kesin.. 300 tl lik iş hafif kaldı muhtemelen..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.