Şimdi Ara

Ankara'da motor ustası tavsiyesi (Peugeot 508)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara'da aracımı gösterebileceğim iyi bir motor ustası tavsiye edebilir misiniz?

Araç: Peugeot 508 1.6 THP
    Sorun: MOTOR Yağ eksiltme/yağ yakma

• Araç kaç km' de bir yağ eksiltiyor ?
  • Turbo mu oluyo bu motorlar araç kaç binde yağ en son kaç nomero kullandınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 27 Mayıs 2019; 17:43:3 >
  • Facebook hesabınız varsa Peugeot 508 Turkey grubumuz var mutlaka yardımcı oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Araç kaç km' de bir yağ eksiltiyor ?
    Hocam aracı 10 ay boyunca takip ettim. Yaklaşık 2500 km'de 1,5 lt yağ eksiltiyordu. Ekleyerek devam ettim.

Ta ki 2 ay önce Yetkili serviste bakımını yaptırana kadar. Ondan sonra 1000 km'de 1-1,5 lt yağ eksiltmeye başladı. Araç şuan 99.000 km de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IbraKadabrA

Hocam aracı 10 ay boyunca takip ettim. Yaklaşık 2500 km'de 1,5 lt yağ eksiltiyordu. Ekleyerek devam ettim.

Ta ki 2 ay önce Yetkili serviste bakımını yaptırana kadar. Ondan sonra 1000 km'de 1-1,5 lt yağ eksiltmeye başladı. Araç şuan 99.000 km de.

Alıntıları Göster
    Çok erken eksiltiyormuş. Bizde de 308 THP 156 HP var. Bizim araçta bakıma yakın 1 lt yağ eksiltmiş. Bu nedenle sordum size de. Eğer bakıma yakın eksilttiyse normal diyebilirim. 2015 Golf TSI aracımda da vardı bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Facebook hesabınız varsa Peugeot 508 Turkey grubumuz var mutlaka yardımcı oluruz.
    Sağol hocam. Üye oldum ve paylaştım.
  • Sasmazda cemal usta var arastirirdaniz ankaradaki en iyi ustalardan biridir
  • IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    Sizde sağolun hocam.Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
  • pejo ford volvo psa grubu tüm motorlarda gözümü kırpmadan güveneceğim tek adam Ostim Dilek Otomotiv selim usta, Forumdan hakan abi vasıtası ile tanıştım 6 sene oldu neredeyse tanışalı volvomuzu sürekli ona götürürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitezze07

Sasmazda cemal usta var arastirirdaniz ankaradaki en iyi ustalardan biridir
    Vatan Peugeot sanırım dediğiniz.
  • quote:

Vatan Peugeot sanırım dediğiniz.

Alıntıları Göster
    Evt
  • Vatan Peugeot yada Peugeot Tekin şuan için ilk aklımdakiler. Teşekkürler fikirleriniz için. Sonucu yazacağım.
  • Kompresyon basıncını ölçtür kardeşim kaçak yoksa çıkan değerlerle yorum yapalım
  • Merhaba,

C4 araştırırken bende 1.6 156hp olan motorlu versiyonlara baktım. 2 aracı expertize soktum, İki aracın da motor bloğunda yağ kaçakları vardı.
    Bu yüzden almaktan vazgeçip 112 hp dizelini aldım. Bence bu motorun kronik sorunu olabilir.
  • 2 ustaya gösterdim aracı. Çok detaylı bakmadılar bile. Sen bu aracı sat uğraşma dediler. Motoru açarsak çok masraf çıkar diyorlar.
  • Merhaba bmw f30 316i aracım var, sizinki ile aynı motoru kullanıyor. Kaputu açınca etikette "0w30 yağ koyun ve her 1000 km de bir yağını kontrol edin" yazıyor. Gerçi benim araba yağ eksiltmiyor çok şükür ama bu motorların özelliği olabilir bu yağ eksiltme. Ayrıca 0w30 kullanıyorsanız 5w30 deneyin derim.
  • quote:

2 ustaya gösterdim aracı. Çok detaylı bakmadılar bile. Sen bu aracı sat uğraşma dediler. Motoru açarsak çok masraf çıkar diyorlar.
    Peugeot ustaları hep mi böyle arkadaş ? Bizim 308' de de motor suyu eksiltme sorunu var, siz bu aracı satın uğraşmayın dediler bize de Sorun nedir, neden kaynaklıdır onu bile söylemeye eriniyorlar.
  • Antalya kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sizin motor bundan değil sanırım, olmasın da zaten. 5.30 koyuyoruz yağı zaten biz. Onu öneriyor Pejo.
  • 207m kullanıcısına yanıt
    Kompresyon testi yaptırmaya çalışacağım bide az sonra yukarıda arkadaşın dediği gibi. Bakalım nolacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.