Şimdi Ara

Ankara/Çukurambar'da İftar Menüsü DH Özel 30TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
16
Favori
20.427
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@irfanCLK çok teşekkürler, umarız sizleri de tam anlamıyla memnun ederiz, gelmeden rezervasyon yaptırırsanız çok memnun oluruz. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

Allah izin verirse Ramazan bitmeden eşim ve oğlumla ben de geleceğim..

Her şeyden önce dürüst ve samimi açıklamalarınız...
    Çukurambar restorantlarına göre mütevazi tutumunuz..
    Fiyat-performans tutarlılığınız..
    Ferah mekanınız..

İnşallah böyle devam edersiniz.. yoksa seneye hmmm bu işte tatlı para varmış, şuraları masayla dolduriiim, talıyı gimat'tan dayarım, suyu da 5 tl yaptım mı..yaşamkent'ten bir daire daha alırım... derseniz, güzel temennilerimizi geri alırız haaa:))) :)

4 senedir yapmıyoruz :) seneye de yapmayız Allah'ın izniyle :)))
    Görüşmek üzere,size, eşinize ve oğlunuza 4 4lük bir sunum yapacağımıza emin olabilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: benim2

Gelmeyi düşünmeye başladım. Otopark sıkıntınız yoksa ve vale ücretiniz yoksa yakın vakitte gelmeyi düşünmekteyim :)

Bende bunu merak ettim, persembe gunu gidecegim insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidin hocam. Vale sıkıntısı yoksa haber edin cuma da ben gideceğim :)

• kuzeydenguneye K kullanıcısına yanıt
    Ki burada bağlaç değil zaten.

Bağlaç olan ki ayrı yazılır: bilmem ki, demek ki, kaldı ki vb.

Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer.

http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=212:Baglac-Olan-ki%27nin-Yazilisi&catid=50:yazm-kurallar&Itemid=132

İlgi eki olan ki:
    isim, dil bilgisi Bağlantı kavramı veren -ki eki, aidiyet eki
    "Evdeki, odadaki, onunki, dünkü, o günkü."

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&kelime=ilgi%20eki&guid=TDK.GTS.55ab11ff4e0ea7.54590926

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mekana gelmeden önceki sokak (cadde gibi) üstüne çekmiştim arabamı. İftar sonrası 3 dk yürümek ayrıca iyi geldi. Kaldı ki Eren kardeşimiz "haber verin otoparka çektireyim aracınızı" demişti. Otopark sıkıntısı yok yeter ki azıcık yürüyün,mekan ana cadde üzerinde değil belki oranın yoğunluğu aklınıza geliyor.

• Hocam çeşitleri okurken cidden denizlide hd iskender de yediğim ramazan menüsüne verdiğim parayı acıdım yani mekanınız gerçekten lüks bir mekan gibi görünüyor fiyatı çok uygun fakat genellikle böyle yerlerde su 3-5 tl gibi uçuk rakamlara veriliyor düşürülürse çok iyi olur
  • neden Ankara'da yaşamıyorum dedirten bir konu

Ankara'ya yolum düşerse size kesinlikle uğrayacağım.
  • ben de gelmeyi düşünüyorum, yanlış görmediysem soran olmamış, şaşırdım sorulmamasına, neyse soruma geçeyim?

1. hangi bankların pos cihazları var?

2. üye işyeri olduğunuz banka var mı?

malum sıcak fırsat konusu ve bazı bankaların restoran kampanyaları oluyor ve kendi posu veya üye işyeri kullanılması zorunluluğu getiriyor. bir tık daha sıcak fırsat olabilir banka poslarıyla.
  • merhaba, Halk Bankası kullanmaktayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

merhaba, Halk Bankası kullanmaktayız.

hocam sormayı unuttum; multinet,metropolkart,set,sodex ticket gibi kartlar geçiyor mu? Konuya bir faydamız olsun :)

Bazı arkadaşlar içecekten bahsetmiş. Sanırım son 1 yıldır su dahi içmiyorum yemeklerde, Abi tamam işletmesin ve meşrubat en zahmetsiz kazanç kaynağın ama yan markette 50krş olan su 2-3 yerine göre 5tl, ayran bimdeki,a101deki ayran 50krş restoranlarda 2,5-3tl kola 4-5tl bu nedir ya el insaf. Şehir arası yolda bile bu fiyatlara satmıyorlardı. 2,5 litre kola markette 3,75 ama restoranlarda 330ml kola 5tl. Bunu bir restoran sahibi açıklasa sebebini memnun olurum.

Neyse şuana kadar hep olumlu yorumlar geldi sanırım bende müsait olduğum bir iftarda gideceğim.
  • @ercan_wrc
    hocam merhaba, ticket,sodexo,setcard,multinet geçerli. Tbr ederim yazmayı atladığımız bir noktaydı.

Sorunuza gelirsek şöyle açıklayım hocam; Genel itibariyle, restorancılık sektöründe X fiyata alınan bir ürün 3X fiyata satılır. 1X hammadde maliyeti, 1x diğer maliyetler (personel gideri, kira gideri, elektrik, su, doğalgaz, gelir vergisi vs), kalan 1x ise kardır. KDV dahil 40 kuruşa satılan suyun satılması gereken benim işletme anlayışıma göre fiyatı 1,5TL'dir Bizde de 1,5 TL zaten :) Kutu kola KDV hariç 1.45'e gelmekte, bizim kutu içecek fiyatımız 4 TL (3,5TL) de olabilir emin olamadım şimdi :)
    Öte yandan içecek cirodan elde edilen karda önemli bir noktaya sahiptir. Neticesinde restoranlar birer ticarethane ve kar amacı güden kuruluşlardır. Benim düşünceme göre önemli nokta bahsettiğim 3x oranını sağlayabilmektir.

Gelir vergisi, kdv, pos payı, %14'lere dayanan 30 gün vade ile ödeme yapılan yemek kartları, yüksek kira bedeli, yüksek sgk ( bir çalışanın sgk'sı 600 TL 'yi aşmakta, keşke devlet sgk'nın bir kısmını ben karşılayacağım, karşıladığım kısmı çalışana maaş olarak ver dese), nakliye, rekabet, bir eve nazaran 3x olarak hesaplandırılan faturalar(elektrik su doğalgaz)... Bunlarla inanın küçük işletme olarak mücadele etmek çok iyi bir hesap gerektiriyor, çok fazla kontrol gerektiriyor, gece gündüz işle uğraşmayı, her gün nasıl daha iyi olabilirim demeyi gerektiriyor.

@xtr3ams hocam evet ne yazık ki ülkemiz bu durumda, keşke asgari ücret 2500 TL olsa rahatlıkla yemeğe ailesini çıkarabilse insanlarımız 30TL'ye 40 TL'ye, veya keşke maliyetler x/2 olsa, vergiler bu denli yüksek olmasa, 15 TL'ye iftar yemekleri verebilsek, ama elden birşey gelmiyor ne yazık ki.

• Bal mantiya daha once gitmistim cok nezih bir mekan, tepsi manti ve bal mantiyi oneririm . Porsiyonlari orta seviyedeydi en son ama iftar menusu cok cesitli doyurucu olacagindan eminim. Bir gun cikip gelirim nasip olursa iftara. Hayirli isler.

• quote:

Orijinalden alıntı: onami

Bal mantiya daha once gitmistim cok nezih bir mekan, tepsi manti ve bal mantiyi oneririm . Porsiyonlari orta seviyedeydi en son ama iftar menusu cok cesitli doyurucu olacagindan eminim. Bir gun cikip gelirim nasip olursa iftara. Hayirli isler.

teşekkürler sayın @onami her zaman bekleriz :)
  • İş dolayısıyla ankara'da 2 ay kadar kalmıştım, bir çok kez gitmişliğim var yemekleri çok iyi özellikle çorbaları güzeldi, fiyat ne iyi ne kötü orta halli.

Ben 2 sene önce gittiğimde yemekleri hanım ablalar yapıyordu hala öyle mi bilmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cinemaximum2016

Hocam çeşitleri okurken cidden denizlide hd iskender de yediğim ramazan menüsüne verdiğim parayı acıdım yani mekanınız gerçekten lüks bir mekan gibi görünüyor fiyatı çok uygun fakat genellikle böyle yerlerde su 3-5 tl gibi uçuk rakamlara veriliyor düşürülürse çok iyi olur

HD iskendere verilen paraya gerçekten yazık. iskenderi zaten orta halli, aparatifleri ve içecekleri aşırı pahalı, artık gitmiyorum.

Bal mantıya da haftaya cuma gideceğiz inş ailecek.bize 30km ama anlatılanlardan sonra gitmek elzem oldu :D
  • Bir kaç defa önünden geçmiştim ziyaret etme şansım olmadı. Not aldım ben de geleceğim önümüzdeki hafta :)
  • kendi ayagina sıktın ins batmazsin abi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xtr3ams kullanıcısına yanıt
    30₺ şu yüzden uygun;

Mekan güzel, mönü güzel. Bu tarz muadilleri de 45-50₺'den başlıyor. Ben İstanbul Umraniye'de sanayi mahallesi bölgesindeyim işlek olmayan bir yerde bir mekanda iftar mönüsü 45-55₺ seçenekli. Fırsat siteleri bile 40₺'den başlıyor. Mönüsü buraya benzeyenler 50₺+

Mekana bölgeye göre fırsatlar değişir ama giriş fiyatları çok değil geçen seneki gibi 20-30₺ arası olmalı. Bir dönerci 15₺'lik et dürüm mönüye çorba artı su ekleyip 20₺ yapmış.

Eskisi gibi uygun fiyatlara iftar mönüsü bulamayacağız heleki İstanbul'da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün gün aç ve suzuz kalıp fakirlerin halini anlıyoruz. Sonra bir öğüne 30 lira bayılıp zenginlerin halini anlıyoruz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.