Şimdi Ara

Ankara Araba Periyodik Bakım Kampanyası Herşey Dahil 1100 tl (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.364
Cevap
207
Favori
222.516
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megane 4 turbo tamiri Ankara Araba Periyodik Bakım Kampanyası Herşey Dahil 1100 tl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peugeot partner külbütör kapağı ve egzantrik mili rektifikasyonu
    Ankara Araba Periyodik Bakım Kampanyası Herşey Dahil 1100 tl Ankara Araba Periyodik Bakım Kampanyası Herşey Dahil 1100 tl

• ynssk kullanıcısına yanıt

Anladim Yunus Bey cok tesekkur ederim. Geri vitese.takmadan 3 sn bekleyecegim. Bugun aksam vakti markete erzak almaya giderken denedim.ve sorun olmadi. Vitesler sorunsuz geciyor ama yollari.net degil gibi, takip takmadigini yani vites geciyor mu gecmiyor mu anlamasi mesele.

Kompresyon testi ve sanzimana bakmaniz.icin size haftaici getirsem ucret.ne alirsiniz ? Birde pistonlar komple 4 lu set olarak mi satilir tek tek ayri mi ? Ustaya guvenemiyorum arac basinda duramadim.

Ben 6900.tl ye yaptirdim motoru usta garanti verdi. Fakat yokus asagi viteste kaydiriyor arac... 6900 tl.disinda kaportaydi lpg tesisatiydi ivirdi zivirdi 9000 tl ye yakin masraf yapmak durumunda kaldim. O.halde.satsam satilmaz zararim.cok olur. Bu paraya da doguda yillik masrafiyla bir cocuk okutulur. Batida hayat guzelde doguda hic oyle degil, orada hersey zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 20 Kasım 2020; 22:7:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Anladim Yunus Bey cok tesekkur ederim. Geri vitese.takmadan 3 sn bekleyecegim. Bugun aksam vakti markete erzak almaya giderken denedim.ve sorun olmadi. Vitesler sorunsuz geciyor ama yollari.net degil gibi, takip takmadigini yani vites geciyor mu gecmiyor mu anlamasi mesele.

Kompresyon testi ve sanzimana bakmaniz.icin size haftaici getirsem ucret.ne alirsiniz ? Birde pistonlar komple 4 lu set olarak mi satilir tek tek ayri mi ? Ustaya guvenemiyorum arac basinda duramadim.

Ben 6900.tl ye yaptirdim motoru usta garanti verdi. Fakat yokus asagi viteste kaydiriyor arac... 6900 tl.disinda kaportaydi lpg tesisatiydi ivirdi zivirdi 9000 tl ye yakin masraf yapmak durumunda kaldim. O.halde.satsam satilmaz zararim.cok olur. Bu paraya da doguda yillik masrafiyla bir cocuk okutulur. Batida hayat guzelde doguda hic oyle degil, orada hersey zor.

Çok haklısınız😀😀
    Para kolay kazanılmıyor. Müsait zamanınızda bize uğrayın. Tanışmış oluruz. Kompresyon testi için falan ücret istemeyiz. Aracınızın genel durumuna bakalım.

• Yoğun bir günü geride bıraktık. Tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

• Cumartesi gunu itibariyle aracimizin periyodik bakimini yaptirmis bulunmaktayim.

Yunus bey ve ekibine ilgileri icin tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: goldenlight17

Cumartesi gunu itibariyle aracimizin periyodik bakimini yaptirmis bulunmaktayim.

Yunus bey ve ekibine ilgileri icin tesekkur ederim.

Sevgili dostumuz çok teşekkür ederiz. Aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle 😀 😀

• Audi a4 1.4 tfsi motor bakımımız Ankara Araba Periyodik Bakım Kampanyası Herşey Dahil 1100 tl Ankara Araba Periyodik Bakım Kampanyası Herşey Dahil 1100 tl
  • Usta merhaba,

Öncelikle aracım: 2006 ford focus sedan trend 216 bin benzin+lpg

Ben yazayım sen oku, şuan açıkçası çok moralim bozuk ve yazarak biraz moralim düzelir belki diye yazıyorum. Tam 1 ay önce bugün nişanım vardı. Memlekete gittiğimiz otobüste bir adet covid pozitif çıkmasından dolayı nişanım ertelendi. İşlerim aksadı ve ciddi sıkıntıya girdim. Memleketteki çocukluk arkadaşımın evinin önünde haftada 2 gün kullandıkları bir araçları vardı. Cuma akşam bağa gidip pazar öğleden sonra geri döndükleri, neyse aracı ben hatırlıyorum bundan 5-6 sene önce almışlardı. Ayda yılda merkeze hastane için kontrole gittikleri için araba evin önünde sürekli yatıyordu. Ben karantinadan dolayı çok etkilenince param var neden araba almadım ki deyip gidip bu arabayı almak istedim. Tabi ki daha önce satmak konusunu konuşmuştuk senin alman beni mutlu eder dedi. Memlekette usta tanıdığım olmadığı için onun ustasına götürdüm. Motoru güzel atma ötme yapmıyor dedi(ne demek bilmiyorum). Ustama Ankara'ya gideceğimi yağına suyuna iyice bak usta yolda kalmayayım dedim. O da dedi ki bunun yağı suyu çok iyi durumda sorun olmaaaaaz...

Tabi biz inandık arabayı aldık ertesi gün Ankara'ya döneceğim, Gece şeytan dürttü usta baktı ama ben bi daha bakayım çünkü daha önce babamın bi kere hararet yaptırtmışlığı var kendim yağı kontrol edeyim. çubuğu bi çektim çubuğa yağ gelmiyor sıfır yağ. Arabayı çok sakin şekilde kullanarak ilk benzin istasyonuna gittim. içerisine yağ ne koyulduğunu bilmediğimden sordum 5/30 yağ verdi bana, 1 litre yağ koydum yetmedi, 1 litre daha koydum yetmedi, 1 litre daha koydum yetmedi, toplam 4 litre yağ koydum çubuğun üzerini bir tık geçti... Ama castrol değildi yağ gri şişede bir yağ, neyse ertesi gün yola çıktım zannediyorum ki ben arabada bi yağ kaçağı falan var daha bu iş olmaz. Ankara'ya geldim güzelce hararet falan takipli kullanırım bu arada çok arabadan anlamam ama bi gözüm hep hararet tarafındadır.

Ankara şehir içerisinde biraz kullandım arabayı sonra aklıma geldi dedim ki bu arabanın yağına bir daha bakayım(muhtemelen 1000 km kullanmışımdır). Tekrar çektim gene çubuğa yağ tam çubuğun ucundaki topa geliyor ve görünmüyor. Arkadaşı aradım dedim böyle böyle oluyor onun abisi burada parçacı ona götürdük arabayı, arabayı ben yolda falan hiç 3500 devir üzerine çıkarmadım. 4500 devirlere gelince araba beyaz duman atmaya başladı. Neyse ben halen iyi düşünüyorum arabanın motorunu yıkatın yağ kaçağı olup olmadığını anlarız dediler. O gün 1.5 litre kadar yağ ekledik bu 10/40 idi.

Neyse tabi tanıdık usta falan aradık ettik 2-3 kişi ile görüştüm. Motorun içi çok kirli olduğu için toz toprak vardı çok ilginç konuşmalar yaptı böyle araba mı alınır, hiç mi bakmadın(bakmadım) motorun leş gibi 2 traktör kum çıkar falan haklı olabilir ama çok bakmadan direk motor dedi. Kayınpederimin askerlik arkadaşı var iskitlerde ona götürdüm. O biraz baktı deviri yükseltince beyaz duman atıyor bu arabanın motoru gitmiş dedi. Ben bu filmi çok gördüm, arkadaşını ara ilk söyleyeceği şey bizdeyken yoktu derse bu arabayı bilinçli satmışlar oğlum dedi.

Arkadaşımın parçacı abisini aradım abi ne yapacağız diye o usta numarası vermek istemedi ama parçalar konusunda ben sana destek olayım usta işi çok pis ben kimseye kefil olmam kimseye güvenemiyorum kendi arabamı bile kendim yapmaya çalışıyorum dedi(milyonluk adam halen tofaşa biniyor:)).

Arabayı aldığımda arabada yağ kokusu yoktu, şuan arabadan yağ kokusu geliyor. Yaklaşık 800 km de 500-600 gram yağ eksiltiyor. Beyaz duman atmayı bıraktı araba ama aldığım kişiyi aradığımda bizde böyle şey olmuyordu demesi beni cidden çok üzdü. Herkes mahkemeye ver falan diyor ama benim aptallığım çok dikkatli almalıydım.

Ben mucize arıyorum patron, sende var mı? :)

• pheomiss P kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı komple 2 kez okudum. Çok geçmiş olsun. Motor yağını 10 40 eklediğinizde bir miktar yağ azalımını engellemiş olursunuz. Çünkü 5 30 ince bir yağdır. Yakından bakıp teşhis koymak daha sağlıklı olur ama muhtemelen motor komple rektifiye olacak gibi duruyor. Biz 1 yıl ya da 10.000 km yazılı garantili olarak yapıyoruz. Müsait zamanınızda bize uğrarsanız tanışmış olalım. Tüm aşamaları buradan paylaşarak diğer forumdaşlarımıza da fikir vermiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynssk -- 25 Kasım 2020; 19:41:19 >
  • Sevgili dostlarımız Pazar hariç hergün sabah 9.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında hizmetinizdeyiz.
  • her bakımda farklı yağ kullanmak motora zarar verir mi? clio 4 1.5 dci 2016 kullanıyorum. aracı ilk aldığımdaki yağın markasını bilmiyorum şimdi motul var. bu yıl da size gelip castrol edge kullanmayı düşünüyorum. düşünceniz nedir. tşkler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

her bakımda farklı yağ kullanmak motora zarar verir mi? clio 4 1.5 dci 2016 kullanıyorum. aracı ilk aldığımdaki yağın markasını bilmiyorum şimdi motul var. bu yıl da size gelip castrol edge kullanmayı düşünüyorum. düşünceniz nedir. tşkler.

Marka önemli değil (iyi markalar için).5 30 vizkolitesi olması önemli. Renault yıllardır elf marka kullandı ama bu sene başında castrol ile anlaştı. Tüm yetkili servislerinde castrol kullanıyor. Araç firmalarının ürettiği motora göre acea ve sae kodları vardır. Bu kodları karşılayan yağ kullanılması önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynssk

Mesajınızı komple 2 kez okudum. Çok geçmiş olsun. Motor yağını 10 40 eklediğinizde bir miktar yağ azalımını engellemiş olursunuz. Çünkü 5 30 ince bir yağdır. Yakından bakıp teşhis koymak daha sağlıklı olur ama muhtemelen motor komple rektifiye olacak gibi duruyor. Biz 1 yıl ya da 10.000 km yazılı garantili olarak yapıyoruz. Müsait zamanınızda bize uğrarsanız tanışmış olalım. Tüm aşamaları buradan paylaşarak diğer forumdaşlarımıza da fikir vermiş oluruz.

Usta merhaba,

Arabaya bu durumda binmek motora zarar verir mi peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: pheomiss

Usta merhaba,

Arabaya bu durumda binmek motora zarar verir mi peki?

Alıntıları Göster
    Çok ciddi yağ masrafınız var. Bu şekilde binmek pahalıya gelir sanırım. Ayrıca açıp bakmadan bilinmez ama motor aksamlarının sağlam kısımları da zarar görecektir. En son nokta ise blok çatlar. Sandık motor ihtiyacı olur.
  • merhaba fiyatlarınız güncel mi ? ilk mesajınızdaki tarih güncel değil o yüzden soruyorum. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Josephanzel

merhaba fiyatlarınız güncel mi ? ilk mesajınızdaki tarih güncel değil o yüzden soruyorum. teşekkürler.

Merhaba. İlk mesajımızdaki tüm fiyatlar günceldir.
  • Önceki cumartesi Yunus beye yeni aldığım aracı götürdüm. Aracı lifte kaldırdılar, sağını solunu motorunu, kaportasını inceleyip bana bilgi verdiler. Değişmesi gereken parçaları bana da göstererek söylediler ve parça başına fiyat verdiler. Aracın ufak tefek kaporta işlerini yaptılar ve en son motoru temizlendi. Yunus beye borcumu sorduğumda ücret bile talep etmedi. Klasik sanayici esnafı değil, dürüst güvenilir bir esnaf. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Astra j 1.6 benzinli

bosch buji

hava polen yağ filtre değişim

motul 5w40 yağ

ücret nedir?

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.