Şimdi Ara

Ankara Adana Otobanı (0-21) (1.kesim ve 3. Kesim Açıldı) 2. Kesim 29 Ekim ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
8.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiçbir bilgi yok 2.kısım ve Kırşehir bağlantısı ile ilgili; bakalım ne zaman açılacak...

• Kırşehir bağlantı yolunun yaklaşık son 5 km ilk bir kısımı kaldı arkadaşlar.
  • Ana hattın açılması çok yakındır. Ana hatta tüm işler tamamlandı sayılır. Gişeler devreye girmeye başladı test ediliyor şuan.
  • Sizlerin hizmetine açmamıza çok az kaldı.
  • Bilgi için teşekkürler; peki Ankara çıkışından Kırşehir'e kadar (bağlantı yolu dahil) yaklaşık kaç km?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maerdir

Türkiyenin iki büyük otoyol grubunu bağlaması sebebiyle önemli bir otoyol. Yıllarca devlet tarafından yapılmasını bekledik ancak olmadı. YİD modeli ile hayata sokuldu. 14 yıldır aktif şekilde Ankara-Adana yolunu kullanıyorum.

Firma yetkililerinin tanıtım günü gayri resmi olarak açıkladıklarına göre kilometre başına 0,05 Euro olarak hesaplanıyor. Tamamı bittiğinde 15 Euro civarı fiyatlandırması olacak.

Şu an hali hazırdaki yol ile çok rahat 5 saatte Adanaya varılabiliyor. Yeni yol bu durumu en fazla 45dk kadar kısaltacaktır. Zaten yeni yollarda gişelerde ortalama hız hesaplanacağı için kimse 180-200 km/h ile seyredemeyecek.

Yid lerin en büyük faydası da o zaten 5 hükümet 10 bakan gören yolu iki üç senede devreye sokuyorlar istersen basıp parayı geçiyon istemezsen eski yol var

Bu yolun şimdiye kadar açılmamasının görev zararı kaç para düşünmek bile istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Ankaradan yolun 0. kilometresinden girdiğini varsayar isek , Kırşehir bağlantı yoluna bağlayan ağaçören kavşağına kadar 158 km. Oradan kırşehirde 30 Toplamda 188-190 km civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muro1234321 -- 30 Kasım 2020; 0:8:26 >
  • en1gma kullanıcısına yanıt
    Gerçekten muammalı bir çalışma içerisindeyiz. Kısa zamanda güzel iş çıkarıldığını düşünüyorum. Karayolları adına kontrol görevlisi olarak çalışıyorum bu yolda şuan.
  • muro1234321 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler; peki hız koridoru olacak mı? Var mı bilginiz?

İyi çalışmalar tekrar...
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle olmaz gibime geliyor tam bir bilgim yok o konuda hocam.
  • muro1234321 kullanıcısına yanıt
    Peki elektrikli araçlar için şarj istasyonları var mı yol üzerinde?
  • açıldımı tamamen burası tüm hatlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Asdfg12

Otoyollar pahalı evet ama ben diğer yolda devamlı radar korkusuyla gitmekten sıkıldım bi çay molası ver istediğin gibi basa basa git.

Başa basa git mi, o yol az kullanılıyor ücretinden dolayı ve tam açılmadı. O yolda istedikleri araç yoğunluğu oluştuğu an ortalama hız radarı, radar tuzağı, flaşör, cart curt ne varsa konulur, merak etmeyin.

Yol boş, az kullanılıyor diye radar vs konulmaması da trafik kurallarınin ülkede ne şekilde çalıştığını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 2 Aralık 2020; 19:35:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuRYTR

açıldımı tamamen burası tüm hatlar ?

II.kısım bekleniyor; yıl bitmeden açılır umarım...

• https://www.ankaranigdeotoyolu.com

Sitesinde:

Ankara-Niğde Otoyolu’nun tamamı hizmete açıldı

Ankara ve Niğde arası artık kesintisiz..

Şeklinde bir ibare var ama?

Geriye Kırşehir bağlantısı kalıyor...

Var mı güncel bilgi bağlantı yolu ile ilgili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 6 Aralık 2020; 20:47:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muro1234321

Ankaradan yolun 0. kilometresinden girdiğini varsayar isek , Kırşehir bağlantı yoluna bağlayan ağaçören kavşağına kadar 158 km. Oradan kırşehirde 30 Toplamda 188-190 km civarı

Bu yol ne zaman açılır tahmini?

Kırşehir bağlantı yolunda daha viyadük falan yapılacak dedi bir arkadaş ama var mı aslı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 6 Aralık 2020; 21:20:54 >
  • Son kalan kesim 29 Ekimde noldu 1 aydan fazla geçti daha haberi çıkmadı
  • Bu yolun açılmasının hicbir mantikli aciklamasi yok var olan yola 1 er serit eklenerek aksarayin cevresinden gecirerek cok daha efektif ucuz bir çözüm olurdu ama herkes biliyor amacin ne olduğunu

• Fiyatlar çok yüksek en az yarı yarıya ucuzlamadan otobanlar kullanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

https://www.ankaranigdeotoyolu.com

Sitesinde:

Ankara-Niğde Otoyolu’nun tamamı hizmete açıldı

Ankara ve Niğde arası artık kesintisiz..

Şeklinde bir ibare var ama?

Geriye Kırşehir bağlantısı kalıyor...

Var mı güncel bilgi bağlantı yolu ile ilgili?

Sitesi tekrar eski halinde döndü...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.