Şimdi Ara

Ankara 2017 Kurbanlık Fiyatları Paylaşım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
11
Favori
13.906
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazz48

Dini bir vecibeyi yerine getirirken Allah'ın emirlerine uymak yeterlidir diye düşünüyorum. Allah'ın emirlerine kesilebilir dediklerine uyduktan sonra benim vicdanım hiç sızlamaz huzur içinde keserim kurbanımı.

Tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar surada kurban fiyatları disinda tartişma mevzu yapmayın...

bilgi var diye giriyoruz konu baslıgı ile alakasız yorumlar okuyoruz...
  • onurforever53 O kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz kusura bakmayın.Bu arada Kızılcahamam pazar köyünden bir tanıdığın 20 22 kilo et çıkar dediği bir küçükbaş için 3 adet alımda 750 tlye sözleştik.İnşallah Allah herkese kurban kesme gücü verir et girmeyen her eve et girer bu vesile ile.
  • Öncelikle marketlerin koli olarak hazır sattığı etleri alarak kurban vecibesi yerine gelmiş olmuyor. Sadece et satınalmış olunuyor. Malum kurbanın bazı şartları var.

Yurtiçi bir küçükbaşa 900-1000 tl vermek yerine (kendi bilgim ve ölçütlerime göre) güvenilir bir vakfa yurtdışı kesim için 500-600 tlye vekalet vermeyi, illa da et yemek istiyorsam aradaki 300-400tl ile de et almayı düşünüyorum.

Tamam besicilik zor ve yem pahalı bunları bahane ederek fiyatları bu kadar şişirmenin de alemi yok. Belediyeler bile işi fırsata dönüştürüyor. Kesim alanı olmayan belediyeler bile fahiş çadır kiraları alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk172

3 yaşlı, tek yavru yapmış, mantofon-holstein kırması canlı 350kg civarı bir düve aldık.

7000 TL, ye anlaştık, kesme işi aldigimiz yere ait.

Canlı baskül düveler 20tl, tosunlar 22tl den gidiyor.

Bursa İnegol

Onun duveligi kalmamis inek olmus.Duve dogum yapmamis disiye denir hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gollum2

Öncelikle marketlerin koli olarak hazır sattığı etleri alarak kurban vecibesi yerine gelmiş olmuyor. Sadece et satınalmış olunuyor. Malum kurbanın bazı şartları var.

Yurtiçi bir küçükbaşa 900-1000 tl vermek yerine (kendi bilgim ve ölçütlerime göre) güvenilir bir vakfa yurtdışı kesim için 500-600 tlye vekalet vermeyi, illa da et yemek istiyorsam aradaki 300-400tl ile de et almayı düşünüyorum.

Tamam besicilik zor ve yem pahalı bunları bahane ederek fiyatları bu kadar şişirmenin de alemi yok. Belediyeler bile işi fırsata dönüştürüyor. Kesim alanı olmayan belediyeler bile fahiş çadır kiraları alıyor.

Hangi müftülüğe bağlısınızda böyle fetva veriyorsunuz? Marketlerin sattığı kurban hangi şartları yerine getirmiyor acaba?

Kendi düşüncenizi dinimizin emriymiş gibi yazmışsınız.

• Arkadaşlar Niğde açık cezaevinin yetiştirdiği kurbanlar Şaşmaz açık cezaevine getiriliyormuş. Açık cezaevi alanı içinde canlı hayvan satışı yapılıyormuş ve Bayram'da gidip kestiriyormuşunuz. Detaylı bilgiyi mesai saatleri içinde Şaşmaz açık cezaevinden 0312 278 7610'dan alabilirsiniz. Yada Niğde açık cezaevini direk arayabilirsiniz (0388) 232 33 76. Fiyat konusunda Bilgim yok. Geçen sene arkadaşım ucuza aldığını söylemişti. Siz arayıp sorarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atespare -- 13 Ağustos 2017; 2:57:32 >
  • l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    Marketlerin sattığı kurbanlıktan sözetmiyorum, koli içinde, belli kilolarda hazırlanıp kurbanlık diye satılan etlerden sözediyorum iyi okuyun.

• gollum2 kullanıcısına yanıt
    Varsa fiyat bilgisi paylaşın lütfen. Kim neyi nereden almak istiyorsa alıyor zaten. Bugün pazara şöyle bir baktım ve küçükbaş hiç yoktu. Büyükbaşlar 7000 den başlıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 13 Ağustos 2017; 13:5:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar fırsat mıdır bilmiyorum ama konuyu görünce yazayım dedim. Konya yolunda Yaglipinar Köyünde tanidigimiz hayvancilik yapiyor. Küçükbaş için 19 lira diyorlar. Isteyen olursa iletişim bilgilerini de atabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iserhattan -- 13 Ağustos 2017; 14:0:0 >
  • iserhattan İ kullanıcısına yanıt
    Kızılcahamam dan 17 ye fiyat aldık

• quote:

Orijinalden alıntı: Mezarcı.Baba

Kızılcahamam dan 17 ye fiyat aldık

Hocam karataş koyunden 600 liraya anlastik kilosunu sormadim sizin 17 den aldiginiz kac kilo gelirki ben pahali almisim gibi en kucugunden aldim

• CwLk kullanıcısına yanıt
    50kg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 seneden beri hayıra veriyorum. (Allah kabul etsin) Verdiğim yerler Yurt dışında Burkina Faso gibi çok fakir ülkelerdir. Fiyatlar 100 dolar civarında. ( tercihim yine o ülkeler olacaktır, nedeni ise Bizim fakirlerimiz oranın fakirleri yanında Bill Gates kalır.
    Türkiye de kurban kesmeye artık karşıyım. sebepleri ise en baba eti-kıymayı 40-TL'ye alıyorum. bu sene alıp keselim diye niyetlendim, Denizli de koyun fiyatları 1600-2000-TL arası. Dana Hisse de o civarlarda.
    Gelse gelse 30-40 kg et gelecek ki onun fiyatı da bana 50-TL'yi bulacak yine. Bu iş artık tam ranta döndü maalesef. Kurban oldumu bir anda fiyatlar uçuyor. Bizim gibi rantçı halkın yanında Devletin buna önlem alması gerek? Gerekirse devlette bir pazar kursun Taban fiyat belirlesin kendisi satsın. Bak bakalım uyanık tüccar o fiyatın üstünde satabiliyor mu?
  • konu fiyat için açılmış içerisi nasihattan geçilmiyor. bu forumun kafa yapısını yıllardır çözemiyorum.

• edsamu kullanıcısına yanıt
    Hocam kuşbaşı eti dövüp biftek parçacıkları haline mi getiriyorsunuz? Bu fiyata EBK'da et mi var?
  • Mezarcı.Baba kullanıcısına yanıt
    hocam hangi köy veya varsa telefon bilgisi verir misin dm den
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mezarcı.Baba

50kg

Aldiginiz bakicinin telefonunu verirmisiniz bizde bi soralim

• eve geçince vereyim dağıtımdayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar düve için Belediye 18 tl fiyat açıklamış. Ankara Gölbaşında ancak pazarda hala 19 20 istiyorlar. Alırken aklınızda bulunsun..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.