Şimdi Ara

Anime önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba , anime önerileri bekliyorum. Ortalama 50-100 civarı bölüm olanları tercih ediyorum. Bölüm sayılarını Ova sayılarını vs. söylerseniz çok makbule geçer. Kesinlikle izlemelisiniz dediğiniz anime tavsiyelerini bekliyorum. Önce seri mi Ova mı nasıl izlemem gerektiğini açıklarsanız nedeni ise izleme sıralarını bilmiyorum. Acemi izleyiciyim.

Bu zamana kadar ki izlediğim animeler ;

Death Note
    Code Geass

İzleyeceklerim ;

No Game No Life
    Hellsing ( önce seri sonra Ultimate izlemem gerektiğini öğrendim ama Dawn diye 3 bölüm var. Ultimate'den önce mi ? Sonra mı ? Onu bilmiyorum. )

https://onedio.com/haber/gozunuzu-kirpmadan-izlenmesi-gereken-20-anime-611762

Burda tavsiyeler buldum fakat hangilerini izlemem gerektiğini bilmiyorum. Siz animeye gönül vermiş üstadlardan yorum bekliyorum.

• Kurokos basketball 75 bölüm birde ovası olmalı zaten bir kez başladınmı bırakamazsın. Gaz bir seridir yani oturduğun yerden tezahurat yapıp ardından herşeyi başarasın gelir : )

Gantz ve Claymore 26şar bölüm daha çok yetişkin işi animeler ve çok kalitelilerdir. Tek eksileri mangası devam ederken animelerin yarım bırakılmasıdır zaten ciiddi yetişkin içerikleri olduğu için bu kadar devam etmeleri bile yeterli. Eğer devamına bakmak istersen Claymore mangasınin sonlandığını duymuştum baya bir türkçe çeviriside vardı ben okumuştum gayet iyi.

Mirai Nikki yukarda izlediğin tarzda bir seri 26 bölüm. Karakterlere gıcık olabilirsin ama kurgusu gayet iyidir.

Basilisk aksiyonuda dramıda çok iyi bir seri 24 bölüm.

Şimdilik bu şahaserleri izle ardından tekrar önerilerde bulunurum. Özellikle iyi saran serileri yazdım ayrıca daha bunları ilk kez izleyeceğin için oldukça şanslısın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 25 Şubat 2017; 10:29:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Full Metal Alchemist Brotherhood (60 bölüm)

Steins Gate

Hellsing Ultimate

Tengen Toppa Gurren Lagann

Re: Zero kara hajimeru isekai seikatsu

Kiseijuu

Shingeki No Kyojin

Charlotte

Dostum yenilerle birlikte biraz harmanlamak oldu ama maksat bilindik ve güzel seriler olsun,hepsi iyi seridir sen ilerledikce gel iste biz söyleriz

• Hepsini inceleyeceğim. Çok teşekkür ederim. Sadece Gantz'ın film versiyonunu izlemiştim. Hayata küsmüştüm

Ekleme : Hellsing normal olanı izlemeyeyim mi ? Ova yeterli mi ? Birde Dawn 1-2-3 var izlememe gerek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enigmatical -- 25 Şubat 2017; 14:16:26 >
  • Enigmatical kullanıcısına yanıt
    Hellsing Ultimate izlesen yeterli
    Hellsing ultimate fazla iyi degildir ama digerlerinin yaninda bana gore. Birde ilginc bir sekilde fma brotherhood a ısınamayan tek kiside yine benim sanirim forumda.

• ghost in the shell 2 film 26 bölümden oluşan 2 sezonu ve yeni çıkan 6 civarında arise diye adlandırılan ovası var. polisiye - bilimkurgu tarzında.

black lagoon serisi 2 sezon 12 bölümlük.

blood+ 50 bölüm.

darker than black 25 bölüm

magic knight rayearth 2 sezon toplamda 49 bölüm fantastik - bilim kurgu - politika -dram ne istersen var.

seirei no moribito 26 bölüm tarih - fantastik eski usul savaşlar içerir ama hikaye işlenişi çok hızlı değil.

space adventure cobra 31 bölümlük dizi 4 bölümlük ova ve 1 filmi var. aksiyon - bilim kurgu. yetişkinlere yönelik bir anime ama zamanında show tvde çocuk kuşağında yayınlanmıştı. artık nasıl bir kafadalarsa.

trigun 26 bölümlük dizi. fantastik - bilim kurgu - western kafa ilginç işleniş güzel.

bir de istediğin tarzdan ayrı olarak great teacher onizuka önereceğim ama yanında ufak çocuk, anne baba gibi çekinilecek değil kafa dengi geyik birisi olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hellsing ultimate fazla iyi degildir ama digerlerinin yaninda bana gore. Birde ilginc bir sekilde fma brotherhood a ısınamayan tek kiside yine benim sanirim forumda.

Ilk bölümünü izleyip öyle karar vereyim. Mirai Nikki , Steins Gate , Ergo Proxy ilk listeye aldıklarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    ergo proxy' i listeye aldıysan serial experiment lain' i de ekle o listeye.
    Mutlaka animeou sürümünü izleyin. Tabelalar , telefona gelen mesajlar , baştaki giriş jeneriği sanki eserin orjinali Türkçe'ymiş gibi yapılmış. Çok kaliteli bir fansub sitesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 25 Şubat 2017; 17:8:47 >
  • Hellsing 2001i izlemene gerek yok direk Ultimate den başla. 2001 Hellsing fanı degilsen zaman kaybı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anime listeme bakıp 8-10 arası puan verdiğim serilerden gözüne hoş gelenleri bana sorabilirsin. Hepsi izlemeye değer serilerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serial experiment lain'i ekledim. Maxmania teşekkürler.
    Periah , online izlemiyorum. Arşiv yapmaya özen gösteriyorum. Film , dizi , kitap , anime eğer çok seviyorsam ki , beyin iltihabından sonra unutkanlık normal bir insanin 4-5 katı arttı. Tarih seven ve tarih okuyan biriydim. Kısaca sevdiysem belirli bir zaman geçtikten sonra hiç birşey hatırlamıyorum. Uzun süreli hafıza neyse de , kısa süreli daha beter anlık konuşmalar vs. Hatırlamam gereken detaylar vs. uçup gidiyor.
    DeidaraSanji , hürmetler , saygılar , listeyi görünce kendimden geçtim. Devil may cry'ı unutmuştum. Listeden onu hatırladım. Teşekkür ederim. Malesef isimlere hakim olmadığım için 9-10 puan verdiklerinizin konularına bakacağım.

• Trigun
    Nanatsu no Taizai
    Nanatsu no Taizai: Seisen no Shirushi
    mahou shoujo madoka magica
    Ao no exorcist
    ao no exorcist kuro no iede
    Ansatsu Kyoushitsu
    Ansatsu Kyoushitsu 2nd season

8-10 arası hepsini kontrol ettim. Konularına baktım. İlgimi çekenler bunlar oldu ama 1080p olarak hepsine sahip olamıyorum. Eğer bilginiz dahilindeyse özel mesaj ile yardımcı olur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enigmatical -- 25 Şubat 2017; 20:36:05 >
  • Fma brotherhood izlemelisin yeme içme izle

• quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

Trigun
    Nanatsu no Taizai
    Nanatsu no Taizai: Seisen no Shirushi
    mahou shoujo madoka magica
    Ao no exorcist
    ao no exorcist kuro no iede
    Ansatsu Kyoushitsu
    Ansatsu Kyoushitsu 2nd season

8-10 arası hepsini kontrol ettim. Konularına baktım. İlgimi çekenler bunlar oldu ama 1080p olarak hepsine sahip olamıyorum. Eğer bilginiz dahilindeyse özel mesaj ile yardımcı olur musunuz ?

Arşivci değilim, olan küçük arşivim de 480p-720p arası o yüzden bilmiyorum. 480p bana herşey için yeterli geliyor nedense, 1080p de gözüm kamaşıyor odaklanamıyorum (Madoka Magica'yı o yüzden 1080 izlememiştim mesela) hele animelerde pek farkedeceğini sanmam.

Trigun çok eski bir yapım ve remasterlanmadı o yüzden 1080p bulamazsın sanırım. Ama diğerlerini rahatça bulman lazım.

Hayatımda hiçbir animeyi online izlemedim. Arşivimin çoğu 1080pdir. Son dönemde blu- ray flac merakı nedeniyle 60 gblık madoka magica gibi şeyler indiriyorum. Animeou sitesinde 720p olarak videolar mevcut fansub ve görüntü kalitesi çok iyi son dönemde divxplanet kapandığından beri türkçe altyazı bulmakta güçlük çektiğim için öncelikle 1080p bluray fansublara onlardan sonra ise 720p fansublara merak sardım oralardan indirerek izliyorum.

Dediğim gibi animeou'nun altyazı açısından yaptığı iş oldukça kaliteli sadece onu belirtmek istemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hayatımda hiçbir animeyi online izlemedim. Arşivimin çoğu 1080pdir. Son dönemde blu- ray flac merakı nedeniyle 60 gblık madoka magica gibi şeyler indiriyorum. Animeou sitesinde 720p olarak videolar mevcut fansub ve görüntü kalitesi çok iyi son dönemde divxplanet kapandığından beri türkçe altyazı bulmakta güçlük çektiğim için öncelikle 1080p bluray fansublara onlardan sonra ise 720p fansublara merak sardım oralardan indirerek izliyorum.

Dediğim gibi animeou'nun altyazı açısından yaptığı iş oldukça kaliteli sadece onu belirtmek istemiştim.

Ben Animeou'yu online izleme sitesi sandım. Hemen inceliyorum hocam , tekrar teşekkürler.

• Arşivcilik başa bela hocam , sonu ne olacak bende bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Full Metal Alchemist Brotherhood (60 bölüm)

Steins Gate

Hellsing Ultimate

Tengen Toppa Gurren Lagann

Re: Zero kara hajimeru isekai seikatsu

Kiseijuu

Shingeki No Kyojin

Charlotte

Dostum yenilerle birlikte biraz harmanlamak oldu ama maksat bilindik ve güzel seriler olsun,hepsi iyi seridir sen ilerledikce gel iste biz söyleriz

güzel seriler(fmab hariç).
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.