Şimdi Ara

Anime izlemeye nerden,nasıl başlamalıyım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slam Dunk, Ouran High School Host Club.
  • narutodan başla ama direk konuyu takip etmek istiyosan filler bölümleri geçmeyi unutma shippudene geçmeden önce bir sürü filler var:):(
  • Naruto diyen var ya 500 bölüm olmuş anime.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Naruto diyen var ya 500 bölüm olmuş anime.

Fillerları atlayarak izlesin o zaman.
  • 300 bölüm.
  • Rahat rahat izler işte.
  • Evet filler bölümeri atlarsa 325 bölüm falan kalıyo Naruto ile başla sen
  • Şaçmalamayın arkadaşlar tak diye ongoing seriyle başlanırmı allahaşkına?
  • Allah için 400, 500 bölümlük seriler ilk izleme için önerilir mi? Naruto'yu izlemeye başladı diyelim, ilk serideki koca 200 bölümde senaryo namına adam gibi bir şey yok! 200 bölüm izliyorsun elde var sıfır!

FMA: Brotherhood, Death Note, Soul Eater, Samurai Champloo, Code Geass, Kenichi, GTO, Black Lagoon, Cowboy Bebob, Elfen Lied, Gantz gibi yapımlar animeye başlamak için gayet yeterlidir. Ki zaten FMA izlediği an anime izlemeyi bir daha bırakamayacak.

Hatta belki bunlardan önce, Akira, Evangelion, Ghost in the Shell, Spriggan, The Girl Who Lept Through Time gibi filmleri izleyerek bile başlamak çok daha mantıklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 18 Temmuz 2011; 15:15:24 >
  • Bible Black
  • TV'de Rurounı Kenshın Ile.
  • kısa seriler izle yukarda pek çok tavsiye verilmiş ardından üç shounen den birini kendine seç derim ve onu izle fakat diğerlerine bulaşma çünkü büyük bir vakit kaybına uğramış olursun (ölümlü dünya)
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Allah için 400, 500 bölümlük seriler ilk izleme için önerilir mi? Naruto'yu izlemeye başladı diyelim, ilk serideki koca 200 bölümde senaryo namına adam gibi bir şey yok! 200 bölüm izliyorsun elde var sıfır!

FMA: Brotherhood, Death Note, Soul Eater, Samurai Champloo, Code Geass, Kenichi, GTO, Black Lagoon, Cowboy Bebob, Elfen Lied, Gantz gibi yapımlar animeye başlamak için gayet yeterlidir. Ki zaten FMA izlediği an anime izlemeyi bir daha bırakamayacak.

Hatta belki bunlardan önce, Akira, Evangelion, Ghost in the Shell, Spriggan, The Girl Who Lept Through Time gibi filmleri izleyerek bile başlamak çok daha mantıklı...

Ben ilk olarak bleach izlerken daha sonra narutoyu gordum ve 200 hicbie yok dedigin ama cok şey olan ve ozaman bleach in 10 katı zevk veren bir şey vardi ben benle beraber 4 arkadasım daha basladı animeni a sını izlmeyen suan hepsi naruto cıkmadımı 1hafta cildiriyorlar yani yazdıkların sacmalık.(başlanıp başlanmıycagi sadece) benle beraber 5 örnek forumdada okudugum kadarile 10larcası var naruto ile baslayan. 1tane naruto izleyipde anime birakan varmı ?

Fma yi bukadar büyüten birinin narutonun ilk 200 bölumunu begenmemesi ilginc.Bende fma yı begenerek izlemedim sıktı hep aynı olay ha ben cok övülüyor diye inidirp izledim begenmedim bana hitap etmedi belkide sana etmiştir ona bişey diyemem ama ben fma ile anime izlmeye baslasam ki iyki başlamasım bırakırdım.

Arkadas bleach death note naruto one pice den birine basla death note son sırada cunku hem cok kısa zaten sevmeme sansın az.

Tam tersi gorusteyim şimdi ben one pice e baslamaya useniyorum kac yuz bolum olmus izle izle bitmez suan zamanın varsa bleach one pice naruto hepsinden 5 bölüm indir izle hangisi sararsa başla.

• anime tavsiyesi hakkında herkez bişeyler söylemiş o söylenenleri araştır hangisinin türü, konusu sana daha yakın geliyorsa ondan başla. öteki türlü biri bişeyi begenir diğeri onun beğendiği seriyi begenmez arada kalan sen olursun

alt yazı konusuna gelince
    1.si divxplanet, turkcealtyazi gibi sitelerden alt yazıları indirebilirsin
    2.si fansub indirebilirsin. fansub dedigimiz olay çeviri-fan grupları animelere gömülü türkçe alt yazı ekleyerek animeleri öyle yayınlarlar, anime içinde geçen anlam veremediğin kelimeler, yazılar hakkında açıklamalar olur bölüm içersinde.soutensub, meiji, animeou, animanist, anitoryum... gibi tonla fansub sitesi bulabilirsin internette. ayrıca bu sitelerde anime hakkında çeşitli bilgilerede ulaşabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Allah için 400, 500 bölümlük seriler ilk izleme için önerilir mi? Naruto'yu izlemeye başladı diyelim, ilk serideki koca 200 bölümde senaryo namına adam gibi bir şey yok! 200 bölüm izliyorsun elde var sıfır!

Ben ilk olarak bleach izlerken daha sonra narutoyu gordum ve 200 hicbie yok dedigin ama cok şey olan ve ozaman bleach in 10 katı zevk veren bir şey vardi ben benle beraber 4 arkadasım daha basladı animeni a sını izlmeyen suan hepsi naruto cıkmadımı 1hafta cildiriyorlar yani yazdıkların sacmalık.(başlanıp başlanmıycagi sadece) benle beraber 5 örnek forumdada okudugum kadarile 10larcası var naruto ile baslayan. 1tane naruto izleyipde anime birakan varmı ?

Fma yi bukadar büyüten birinin narutonun ilk 200 bölumunu begenmemesi ilginc.Bende fma yı begenerek izlemedim sıktı hep aynı olay ha ben cok övülüyor diye inidirp izledim begenmedim bana hitap etmedi belkide sana etmiştir ona bişey diyemem ama ben fma ile anime izlmeye baslasam ki iyki başlamasım bırakırdım.

Arkadas bleach death note naruto one pice den birine basla death note son sırada cunku hem cok kısa zaten sevmeme sansın az.

Tam tersi gorusteyim şimdi ben one pice e baslamaya useniyorum kac yuz bolum olmus izle izle bitmez suan zamanın varsa bleach one pice naruto hepsinden 5 bölüm indir izle hangisi sararsa başla.

Sen bir kere benim yazdığımı afedersin ama anlamamışsın. Yazında sanki ben Naruto'yu kötülemişim gibi bir ima var! Aksine, senin Naruto'yu sevdiğinden daha az sevmiyorumdur, emin ol.

Naruto'nun ben ilk 200 bölümünü beğenmedim ya da ona benzer bir şey mi demişim? Dediğim şey "Senaryo namına adam gibi bir şey yok." Fillerları çıkarttığımız zaman geriye kalan 135 bölümde senaryoya etki namına gördüğümüz tek şey, Orochimaru'nun devreye girişi, ki bu bile aslında ana hikayenin yanında devede kulak... Onun dışında koca 135 bölüm'ün 80'i chunin turnuvası ile, diğer kalan yarısı ise Sasuke'yi kurtarmak için ağaç tepesinde geçiyor!

Animeleri bu kadar seviyor olmamızın sebebi, gayet ciddi hikayelerinin olmasından dolayıdır. Eğer bir animeye başlanacaksa %90 konuya göre seçim yapılır. Naruto'nun hikayesini, 400 küsür bölüm olmuş, biz daha yeni yeni görmeye başladık.

Konuyu açan arkadaş gibi, anime izlemeye daha yeni başlayacak biri için Naruto, Bleach, One Piece gibi uzun seriler sıkar. Çünkü başlarda konu yok, bir nevi alıştırma evresini görüyorsun. Bu arkadaşların izlemesi gereken şey, bir an önce hikayeye girip, olayların geliştiği animlerdir.

Dolayısıyla kısa serilerde ise hikaye örgüsü çok daha hızlı bir şekilde işlenir ve izleyen kopmaz. Naruto'yu 120 bölüm izlersin, hikaye namına bildiğin tek şey hala Naruto'ya mühürlenmiş Kyuubi! Gördüğün tek şey ise hala ağaç tepesinde koşuşturmalarıdır!!!

FMA konusuna gelirsek; bu anime yapılmış en iyi animedir. Senin ya da başkasının beğenmiyor oluşu ya da kişisel zevkler bir şeyi değiştirmez. Senaryosu, kurgusu, karakterlerin işlenişi bunlar bir bütünde, neredeyse kusursuzdur.

• @melkor23 tartışma yaratmak istemem hocam ama şu fma tarafını biraz editlemeni tavsiye ederim zira kişisel bir fikirle yapılmış en iyi anime demek biraz abartıya kaçıyor
  • @dasdacik
    kişisel dememiş orda. gerek ilk serisi gerek ikinci seri yıllardır en iyi anime ödülü alıyor. ayrıca son 10 yılın en iyisi seçilmişti bi ara japonyada. buna istinaden demiştir arkadaş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Sen bir kere benim yazdığımı afedersin ama anlamamışsın. Yazında sanki ben Naruto'yu kötülemişim gibi bir ima var! Aksine, senin Naruto'yu sevdiğinden daha az sevmiyorumdur, emin ol.

Naruto'nun ben ilk 200 bölümünü beğenmedim ya da ona benzer bir şey mi demişim? Dediğim şey "Senaryo namına adam gibi bir şey yok." Fillerları çıkarttığımız zaman geriye kalan 135 bölümde senaryoya etki namına gördüğümüz tek şey, Orochimaru'nun devreye girişi, ki bu bile aslında ana hikayenin yanında devede kulak... Onun dışında koca 135 bölüm'ün 80'i chunin turnuvası ile, diğer kalan yarısı ise Sasuke'yi kurtarmak için ağaç tepesinde geçiyor!

Animeleri bu kadar seviyor olmamızın sebebi, gayet ciddi hikayelerinin olmasından dolayıdır. Eğer bir animeye başlanacaksa %90 konuya göre seçim yapılır. Naruto'nun hikayesini, 400 küsür bölüm olmuş, biz daha yeni yeni görmeye başladık.

Konuyu açan arkadaş gibi, anime izlemeye daha yeni başlayacak biri için Naruto, Bleach, One Piece gibi uzun seriler sıkar. Çünkü başlarda konu yok, bir nevi alıştırma evresini görüyorsun. Bu arkadaşların izlemesi gereken şey, bir an önce hikayeye girip, olayların geliştiği animlerdir.

Dolayısıyla kısa serilerde ise hikaye örgüsü çok daha hızlı bir şekilde işlenir ve izleyen kopmaz. Naruto'yu 120 bölüm izlersin, hikaye namına bildiğin tek şey hala Naruto'ya mühürlenmiş Kyuubi! Gördüğün tek şey ise hala ağaç tepesinde koşuşturmalarıdır!!!

FMA konusuna gelirsek; bu anime yapılmış en iyi animedir. Senin ya da başkasının beğenmiyor oluşu ya da kişisel zevkler bir şeyi değiştirmez. Senaryosu, kurgusu, karakterlerin işlenişi bunlar bir bütünde, neredeyse kusursuzdur.

Asıl sen benim dediklerimi anlamamıssın,

Hiçbir animeye yeni başlayan biri bunda ne konu varmıs şöylemiş böylemiş demez adam hayatında çizgi filmden sonra ilk kez birşey izleyecek bundada oturup konu aramaz zaten ki bir müddet sonra zaten konularda gelmeye baslayacak oda alısmıs olacak. Dedigim gibi ben onlarca kişiden naruto ile basladıgını okudum ilk defa ve sıkılıp bıraktım diyen 1 kişi görmedim butun anime forumlarında üyeligim var ben bizzat kendi deneyimimi ve 4 arkadasşımıda ekledim yani senin yazdıgın afaki bleach izleyipde ilk basta aa bunda konu yokmus diyip kapatan ilk defa anime izeyen kim var zaten o anime nasıl oldugu o efektler vs derken alıp basını gidiyor.

Yeni başlangıc yapacaklar bence kesinlikle bleach yada naruto ile baslamalıdır seni bir öneri yapıyorsun ben bir öneri yapiyorum benim gorusum gorduklerim kendi tecrübem ile sabit.Ben fma ile baslasaydım suan toplamda 3 4 anime izlemiş birakmıs olurdum bleach le basladım izledigim hattı hesabi yok.

Hikaye olarak dedigin dogru zaten bölum sayısı yok 20 bolumde 30 bolumde bitince hikayeyi hemen veriyorlar ama hatan burda narutodan 120 bölum izleyen naruto yu 1ay ıcınde gece gunduz izleyip bitir ama fma yi oturup tum bolumleri izlemeye calısmaz naruto ne olursa olsun cekiciligi var bleach inde özellikle yenilere fma izlemekte profesyonel olduktan sonra hikayelerden daha fazla zevk almayı ögrendikten sonra izlenmesi gerekiyor bence.

Sen dahil hic kimse bir animeni en iyi oldugunu söyleyemez dedigin gibi kişisel zevk imdb top 250 de 1.filmi herkes sevecek diye birşey yok ödül aldı diye o yuzden yok bu en iyi anime yok su en iyi yapim onları geçin artık insanlari baglamayın böyle şeylerle adamda bişe sanacak en iyi degince fma uzatılmayacak bir anime oldugu icin konusu öyle ve kısa sürede herşeyi veriyor 350 bölum fma dusunebiliyormusun ama naruto oluyor one pice oluyor bleach oluyor bu animelerde 40 50 bölumde bitecek olsalar bunlarin konulari hicbirinde yok ama ticari amaçlar ile yıllarca surunce öyle bitmiyor işte.

Benim tavsiyem Yazdıklarımdan hepsinden 5 bolum inidirp izlemesi toplasa 6saatini alir ve %100 garanti veriyorum 1tanesi aklına yatar.

Ek: FMA düşkünleri fanatik olarak yaklasmayın fma kotu demiyorum demek istedigim melkor23göre fma baş yapıttır naruto sora gelir banada tam tersi yani kimse 2010 en iyi secildi 2011 en iyi animesi en iyi konu vs ödülü var diye anime izlenmez.ben begenmedim mesela fma yı ama cok seven arkadasım var oda naruto izliyor ama fma daha güzeldi onun icin benim icinde tam tersi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 19 Temmuz 2011; 14:56:07 >

• Bencede kesinlikle BLEACH ile başla ben ilk defa bleach i izledim ve süperdi şimdi bircok animeyi ayni anda takip ediyorum
  • @mert1905x

İlk cümlenle, konuyu açan arkadaşın düşüncesi örtüşmüyor yalnız... Sen yeni başlayan biri konuya bakmaz diyorsun ama konuyu açan arkadaş animelere hikayeleri için merak sardığını belirtiyor. Bence iddia ettiğin şeyi fazlasıyla çürütüyor konu sahibi arkadaş...

FMA konusunda ise, ben demiyorum. Çünkü bana göre en iyi anime Claymore'dur. Ama FMA'nın en iyi olduğunu Anime dünyası diyor, tonla yeni seriler çıkmasına rağmen, almadığı en iyi anime ödülü yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.