Şimdi Ara

Anime İnceleme (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler. Ben bir anime incelemesi yapacağım ama incelemenin püf noktaları hakkında hiçbir fikrim yok. Bir hafta önce bir anime üzerinde eleştiri yazısı yazmak istedim ama okuduğum inceleme yazıları gibi detaylı bir inceleme olmadı. En fazla bir buçuk sayfa sürdü.
    Animeleri sadece eleştiri olması için incelemek istemiyorum. Animeyi beğenmeme rağmen eksiklerini de mantıklı bir şekilde değinmek istiyorum. Yardım edebilir misiniz? Bir anime objektif ve detaylı olarak incelenirken nelere dikkat edilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotus Domino -- 13 Ekim 2019; 22:37:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Youtube inceleme kanallarını fikir vermesi açısından referans olarak kullanabilirsin.Ama çok kasma.İlgi alanın yönelimin neyse o yönde incelemeni yap.Pek bilmediğin konulardan bahsetmek için bahsetme

En önemli ne olur inceleme yazacağım diye konu özetini vermeyin
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Konu özetinde bu hata çok mu yapılır ? Ama inceleme kanallarını referans olarak verirsek oradan kopya çekmiş gibi olmuyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Domino

Konu özetinde bu hata çok mu yapılır ? Ama inceleme kanallarını referans olarak verirsek oradan kopya çekmiş gibi olmuyor mu ?
    Konu özeti yani sinopsis zaten myanimelistte mevcut.Onu yazarak kendinden bir şey katmıyorsun dolayısıyla gerek yok.Senin kaygın düşüncelerini aktarmak mı yoksa anime tanıtmak mı ? Anime tanıtmaksa spolier da vermemen ya da en iyi ihtimalle spolier uyarısı yapman lazım

Fikir vermesi açısından.Kurguyu olduğu gibi alırsan kopya çekersin tabi.Hem trival bilgi de edinirsin
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Benim amacım hem düşüncelerimi aktarmak hem de anime tanıtmak.

• Öncelikle anime/manga kültürü hakkında yeterli bilgiye sahip olduğundan emin ol. Aynı şey sözkonusu anime için de geçerli tabi ki. Ardından birtakım bu işin ehli blog ve kanalları esas alarak bir metin oluştur. Video yapacaksan iki üç parçaya böl; ilki tanıtım bölümü, ikincisi spoiler içeren inceleme ve yorum bölümü ve son olarak konuyu toparlama ve kapanış. Düzgün bir mikrofon kullan ki sesin boğukluk yapmasın, net bir biçimde duyulsun. Ve son olarak subjektif davranma. Kitlen seni yaptığın incelemeler ve objektif temellere dayandırılmış fikirlerin için takip edecek, saçma sapan ergenvari tavırların vs vs için değil, buna dikkat et. Aklıma bu kadar geldi şimdilik, kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.