Şimdi Ara

ANİDEN ŞERİT DEĞİŞTİREN-DİREKSİYONU ÖNÜNÜZE KIRAN OLUYOR MU? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
0
Favori
9.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Taner Göde

2.00 da az kaldı giriyordu sağdan

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Bir de "kaptırmış gelenler" var.

Sanki pense ile aşağıda, ortada bir yerini sıkıyormuş gibi can havliyle gaz pedalından başka bir pedala basmayan ve 50 km/h ile gidilmesi gereken yerde 120 km/h ile gidip motor bağırtısı ve lastik uğultusu kendisinden çok önce gelen araçlar ve içindeki nadide sürücüler var ki ABS olmadığını unuttuğu 30 yıllık aracıyla kırmızı ışığa yakalanmamak için devir üstüne devir çevirir, sonra yetişemeyeceğini anlayıp frene asılır, ön tekerler kitler, araç anestezi olmadan iğdiş ediliyormuş gibi ciyaaak ciyaaak bağırır, yaya geçidinin ortasına kadar kızaklar. İçindeki şahsiyetsiz şahıslar da gelen geçene "ne var? ha, ne var!?" şeklinde bakışlar yayar, "cık, cık, cık" şeklinde memnuniyetsizliğini ifade eden emekli teyzeler ile içinden okkalı bir Osmanlı küfürü üreten emekli amcalar bu karayolu karasineklerinden (road hog) uzaklaşmak için adımlarını daha hızlı atmaya başlar...

Bu tür tipler daima mevcudiyet bulacaktır. Bu, doğanın kanunudur.

bu tipler asıl tehlikeler, yeşil dalga sistemini daha öğrenmemiş zeka özürlü tipler, 92 model şahin in passat la aynı mesafede durabileceğini sanan ayular.

• Geçen gün E-5 den Bostancıya gidiyodum ve Bostancı ayrımına yaklaştığım için en sağ şeritteyim ve baya bi trafik yoğunluğu vardı, bi anda arkamda beyaz bi palio belirdi ama nasıl nerden geldiyse arkama artık neredeyse takla atacak p.....nk, bi an gözüm dik,z aynasına kilitlendi diyorum bari bi boşluk bulsam da kaçsam çarpmasa (bunlar tabi saniye mertebesinde gerçekleşiyo). Sonra yine makas atarak geçti gitti, ben de kendisine gözden kaybolana kadar korna çalarak gerek ona gerek sülalesine sevgi ve saygılarımı ilettim. İnşallah yukarıdaki videoda bulunan aracı kullanan şahıs aracını tek başına kullanırken biyere girmiş gebermiştir diyorum, memleket için en hayırlısı öyle çünki

• Evet oldu, bende onun üstüne kırdım ve ağır bir hasar verdim kendisine.
  • Geçenlerde yolda yürürken rastladım bu tür bi olaya. Arabalar perişan oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

Bir gün bu aynaya bakmayan salaklar yüzünden canımızdan olucaz.

Otobanda sol şeritden gidiyorum 140 km hızla orta şeritte de bir tane kamyonet gidiyor neyse yolumda giderken bu hıyar sinyal filan vermeden birden önüme kırdı ani frene bastım biraz dalgın olsam kamyonetin altında geberip gitmişdim.Bu malak insanlar aynalara bakmadan nasıl şerit değiştirebiliyor nerden geliyor bu ceserat bunlara

Bunlar 1-2 tane değil nerdeyse hergün rastlıyorum

Dünde şehir içinde normal 60km hızla orta şeritden gidiyorum.Yanda da şahin var yan yanayız nerdeyse hıyar birden önüme kırdı ben frene basıp direksiyonu sola bükmesem çarpıcak Allah dan sol şeritde araba yoktu.Trafikde can güvenliğimiz kalmadı sen doğruda kullansan gelip salağın biri çarpıyor

türkiyedeki bütün araçların sinyal lambaları kaldırılmalı,,boşuna maliyet,, sinyal lambası ne işe yarar bilen yokki türkiyede,,çok yazık,,bazı şeyler eğitimle bile olacak gibi değil maalesef...

• Özellikle ıstanbul, 1 kez ıst trafınde arac kullandım , kullanmaktan nefret ettıgım baska bır anım olmamıstır .
  • olmazmı hemen hemen her trafiğe çıkışımda denk geliyor böyle kasaplar ama kulakları çok fena çınlıyor şüpheniz olmasın

• ACİL CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM KISACA OLAY ŞÖYLE !

sağ şeritten giderken önümdeki iki aracın birdenbire durması sonucu iki aracada çarpmamak için aniden sinyal vererek sol şeride geçmek durumunda kaldım. soldan gelen araçda arkadan bana çarptı kusurlu kim olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORHAN_07 -- 14 Kasım 2014; 1:49:50 >
  • ne olursa olsun arkadan vuran her zaman kusurludur.takip mesafesi bırakması ve uygun hızla gitmesi gerektiğinden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KORHAN_07

ACİL CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM KISACA OLAY ŞÖYLE !

sağ şeritten giderken önümdeki iki aracın birdenbire durması sonucu iki aracada çarpmamak için aniden sinyal vererek sol şeride geçmek durumunda kaldım. soldan gelen araçda arkadan bana çarptı kusurlu kim olur ?

Arkadan vuran %100 suçludur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Duramayıp sol şeride kendinizi attığınıza göre olması gerekenden daha yakın takip yapıyormuşsunuz.

Şerit değiştirme kurallarına uymadan şerit değiştirdiğiniz için kusurlu olan sizsiniz.
    Şerit değiştirirken sinyal verilir, bunu yapmışsınız ama gireceğiniz şeridin güvenli giriş için boş olması da gerekir. Birinin önüne atlarsanız bu güvenli ve doğru bir şerit değiştirme olmaz. Adam belki önündeki araçla arasında güvenli takip mesafesi bıraktı, ama siz bu boşluğa atladınız. Güvenli takip mesafesini bozduran siz oldunuz.

Arkadan çarpan suçludur kuralı burada geçerli olmaz, eğer size çarpan sürücü ani şerit değiştirdiğinizi ispatlayabilirse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: triptister

quote:

Arkadan vuran her zaman %100 kusurlu olmaz. Sizin durumunuz biraz garip olmuş ama ortada bir takip mesafesi yok. Şöyle ki, yazın yaptığım kazada sol şeritteki araç kavşakta sola dönecekken karar değiştirip aniden sağa döndü ve önüme kırdı. Gördüğüm anda frene bastım ama pek bir işe yaramadı ve araca arkadan çarptım. %50 %50 kusur çıktı. Eğer tutanağı düzgün tutabilseydim belki ben %100 haklı çıkacaktım. Özetle arkadan çarpan her zaman kusurlu değildir. Diğer bir durum, böyle durumlar için araç içi kamera şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizdehmen

quote:

Orijinalden alıntı: triptister

quote:

Arkadan vuran her zaman %100 kusurlu olmaz. Sizin durumunuz biraz garip olmuş ama ortada bir takip mesafesi yok. Şöyle ki, yazın yaptığım kazada sol şeritteki araç kavşakta sola dönecekken karar değiştirip aniden sağa döndü ve önüme kırdı. Gördüğüm anda frene bastım ama pek bir işe yaramadı ve araca arkadan çarptım. %50 %50 kusur çıktı. Eğer tutanağı düzgün tutabilseydim belki ben %100 haklı çıkacaktım. Özetle arkadan çarpan her zaman kusurlu değildir. Diğer bir durum, böyle durumlar için araç içi kamera şart.

Bu durum için söyledim hocam.çünkü arkadakinin Hızı ve konumu durmaya yetmemiş.Sizin durumunuz farklı tabiki

• Bugun birebir aynisi basima geldi. Otobanda 130 ile gidiyorum seref yoksunu kamyonet surucusu selektorle uyarmama ragmen kamyonu sollamaya calisti..ben bu malumun cocuguna bir sinirlendim kardesim diyor ben seni hic boyle gormedim :D neyse ondan sonra vurmadan yavasladim (artik frene nasil bastim bilmiyorum simdi araba kus gibi otuyor frene basinca :D ) sonra bu yine orta seride gecerken arkasina gecip uzunlari yaktim sonra ani fren yapar diye solladim ustune surdum uzunlar acikken birde kornaya oyle bir bastim ki yani artik akillansin diye ama hayvan desem hayvancagizlara hakaret olur. Adami dinden imandan cikartirlar su aynalara bakmadan koru korune araba suren malumun cocuklari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 6 Ekim 2017; 22:21:16 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.