Şimdi Ara

Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
18.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar bu soruna çözüm ararken binlerce kişinin aynı problem ile karşılaştığını gördüm. Özellikle online oyunların tüm zevkini alıp götürüyor bu. Yabancı sitelerden bununla ilgili bir çözüm buldum. Ben de işe yaradı ancak %100 bir çözüm mü bilmiyorum. Denemeniz için yeni konu açıyorum.

  Bu sorunu Ttnet - Dsmart, 4-5 farklı modem, biri Acer biri Monster 2 farklı laptop'da da yaşadım.
  Kısaca problem donanımsal.

  Öncelikle online oyun oynamayanlar bu sorunu yaşadıklarının da farkına varamazlar çünkü bu sorun sürekli bir periyot halinde pinginizi 50-60'lardan 100-200-500-1000 hatta 2000-4000 seviyelerine yükseltir, 4-5 saniye 10-15 saniye devam eder ve aynı şekilde eski pinge döner. Bu da online oyunları oynamanızı ya da zevk almanızı imkansız hale getirir.

  Bugüne kadar bunun hakkında bir çok konuyu araştırmama rağmen bir çözüm bulamamıştım. Dediğim gibi bir çok değişken ile hep aynı sorunu yaşadım. O yüzden problem modem, internet değil.

  Arkadaşlar tespitlerime göre sorun Intel Wireless cihazlarından kaynaklanıyor ve Intel de bu sorunun farkında.

  Yabancı sitelerde bu sorunla ilgili bir kaç çözüm var. Şöyle;

  quote:

  I know this post isn’t related to Trans Issues but I finally solved an issue that has been annoying me greatly for a year now.
  Both of my laptops have Intel Wireless cards in them. One is a Wireless AC 7260 and the other is a Wireless N 6230. Both of them have an issue where they randomly hit high ping spikes that screw up my game.
  I kept trying to figure out why it was happening and what the cause was.
  Using Pingplotter I ran a constant test to my wireless router.

  You can see by the lines that every 15 seconds or so it spikes to over 200ms pings. That is directly to the router, no outside traffic. When this happens my games would screw up for 5 seconds and cause me to die.
  I read up somewhere that Intel knows about the issue and that it affects only Windows 8 and 8.1. This would explain why I never had this issue until I bought new laptops. My research also brought up a fix that involves the registry. You need to seek out your wireless card by searching “AdapterModel” you will find the following.

  It shows my Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 card.
  Also from my research there is supposed to be a dword reg key called “ScanWhenAssociated” there wasn’t one on mine. So I added one and set it to 0.

  I restarted the computer and reran the tests.

  As you can see the pings are now down to 4ms tops! I wish they would fix this problem as it made me want to replace all of my cards with some other brand. I love intel hardware, but in this case they are horrible.
  I hope this info helps. See even Girls can be smart! :p
  Since Tumblr sucks and won’t let you blow the images up, I uploaded them to a photo site. https://onedrive.live.com/redir?resid=4BE2FD4D18008666!4761&authkey=!AKKS_2Zf-5gmHu8&ithint=folder%2c.PNG


  Arkadaşlar türkçe meali şu. Bahsedilen konumda yer alan ScanWhenAssociated adlı dosyanın değerini 1 ise 0 yapıp kaydedip, restart atacaksınız.
  Eğer bu dosya sizde yoksa siz kendiniz oluşturup, restart atacaksınız.

  Ben denedim. 1 aydır rocket league oynuyorum ve internet uyarı ile lag almadığım 15 saniye olmadı. Az önce oynadım ve bir kere dahi internet uyarısı almadım. İki kere lag yaptı 2 saniye. Onda da diğer oyunculardan 4'ünün pingi 150'lerde 1 tanesinin de 500'lerdeydi. Bundan yaptı.

  Şu an internet uçuyor gibi.

  Dosyanın konumu şu..

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]

  Yabancılar bunu 0002 dosyasında göstemiş ancak burada önemli olan Wireless sürücünüzün bulunduğu yer. Ben de 0000'da yer oluyor, benim wireless sürücüm Intel AC-7260.

  Dediğim gibi buradaki ScanWhenAssociated adlı dosyanın değerini 0 yapın, yok ise Düzen-Yeni-DWORD 32 BİT DEĞERİ oluşturup adını ScanWhenAssociated yapıp RESTART atın.

  Ayrıca bu çözüm %100 herkeste işe yaramamış ama çoğunluğunda olmuş. İşe yaramayanlar da yeni wireless sürücüsü alıp değiştirmiş.
  Bence bilgisayarınızın garantisi devam ediyorsa, satın aldığınız yer ile iletişime geçin sonuçta hatalı bir ürün ki Intel kabul etmiş. Özellikle Ac-7260 kullananların neredeyse tamamı bu sorunla karşılaşmış.

  Fotoğraflarda bu işlemden önceki ve sonraki ping testi sonuçlarını gösteriyorum.

  İşlemi yapıp da işe yarayanlar yazarsa sevinirim.

   Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi


   Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi • tamamen aynı sorun uzun zamandır bende de var ama ben laptop kullanmıyorum yani wireless sürücüsü olayı bende yok ve birçok araştırma yapmama rağmen birçok çözüm denememe rağmen olmadı
  bütün online oyunlarda var bu sorun Cs 1.6, LoL, Battlefield 3 vs hepsinde

  bakın normalde oyunda da 60-70-80 arası değişiyor fakat sık sık 300-400-500 e kadar çıkıyor 3-5 saniye sonra yine düşüyor tabi bu süre zarfında oyun donduğu için bütün zevk kaçıyor artık araştırma yapmaktan bıktım bu konu hakkında ya

   Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi
 • Çözüm yok mu aynı sıkıntıyı yaşıyorum :(

   Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi
 • CHeLeP C kullanıcısına yanıt
  arka planda upload yapan bir şey olabilir. onun dışında hiçbir sorun yoksa telekom ile alakalı
 • acaba buraya nasıl gireceğim onu söyler misin bilgisayarın heryerine baktım ama oraya girmeyi bir türlü beceremedim yardım edebilecek birisi varsa söylerse çok sevinirim.
 • Adamların Türkiye'de serveri yok ki ping düşsün. Bu tür denemelerle 3-5 düşme yaşarsınız ama hiçbir zaman Avrupalılar kadar akıcı bir oyun deneyiminiz olmaz. Bakın LOL, TR serveri açtı millet rahatladı.
 • bunu bir zamanlar format sonrası yaşıyodum nasıl kurtuldum hatırlamıyorum
 • Çözdüm gibi ben superonline kulanıyorum ilk modemimin power ışığından başka ışığı yanmıyodu bende gidip arkadaşımdan eski modemini aldım arkadaşımda ttnet kullanıcısı cs go olsun diğer online oyunlar olsun sürekli ani ping artışları oluyodu. Bende modemi eski versiyona güncelledim (Geri Yükleme Yapılandırması) işe yaradı gibi şimdi bı sıkıntı yaşamıyorum. ttnet modemleri verirken güncellemeye ayrı bişeyler ekliyor gibi ondan kaynaklanıyor olabilir.bu arada modemimin markası zyxel farkedermi bilmem işinize yaradıysa ne mutlu bana. Çok sinir bozucu bir durum .İnşallah düzelir pinginiz.Benim gözüm uçak düşürürde neyse . Herkese İyi Çalışmalar.
 • önce modemden sandım, sonra format falan derken bu işlemle sorun çözüldü. intel wireless ac 9560 msi laptop, anlık 100-300 pinglere çıkıp 10'lara düşüyordu. teşekkürler.
 • İşe yaradı Çok teşekkürler Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi 

 • kardeş senden Allah razı olsun sorun çözüldü :D

 • Modem ara yüzünden Wi-Fi 802.11 b/g/n ayarını 802.11 b/g çekin, indirme hızınız biraz düşecektir. Pinginiz stabil ve düşük bir değer olacaktır, aynı sorunu ben de yaşıyordum. Şans eseri sorunun çözümünü buldum.


  Modem veya kullandığınız cihazın 802.11n standartını sağlıyamıyor olmasından kaynaklanıyor ani ping artışı.


  Ayrıca denetim basasından bağlantılardan Wi-fi özellikler (DNS ayarı yapılan menü) "Yapılandır"a girip (wireless card özellikleri) "gelişmiş" kısmında 802.11n ayar kısmı var benim modemde, bende disable durumdaydı (yani kapalıydı) kendiliğinden o yüzden internet düzelince değiştirmedim, onu enable yapınca (yani açınca) da pingin düzelmesi muhtemel modem ara yüzüne giremeyenler bunu deneyebilir.   Ani Ping Artışı Hakkında Çözüm Önerisi
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.