Şimdi Ara

sil (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
10
Favori
36.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben iki kez angeles city e gittmistim melo , bana msn beya yahoo ver goruselim istersen
  • angelescity A kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melo199 -- 6 Temmuz 2023; 8:21:54 >
  • Konuyu yukarı taşıyalım. Benim de Filipinler'e gitme düşüncem var. Gidenler biraz anlatabilirlerse çok memnun olurum.
  • Alışveriş yapmayı, doğayı, tarihi, yerel insanların arasına karışmayı seven bir insanım. Gidersem eğer, Filipinler'de nereleri gezmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Alışveriş yapmayı, doğayı, tarihi, yerel insanların arasına karışmayı seven bir insanım. Gidersem eğer, Filipinler'de nereleri gezmeliyim?

hocam bugün filipinlerde 7.9 şiddetinde deprem oldu. sonraya sakla orayı.:)
  • Tayland'a gideyim olmadı.
  • Filipinlere git hocam, tayland ayak üstü olmuş, herkes orda galiba
  • Filipinler hakkında bilgisi olan kimse yok ki. İyi bir araştırma yapmam lazım öncelikle. Her şeyden önce beni orada gezdirecek birilerini bulmam lazım.
  • Razer kullanıcısına yanıt
    quote:

Filipinler hakkında bilgisi olan kimse yok ki. İyi bir araştırma yapmam lazım öncelikle. Her şeyden önce beni orada gezdirecek birilerini bulmam lazım.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melo199 -- 6 Temmuz 2023; 8:22:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melo199

quote:

Filipinler hakkında bilgisi olan kimse yok ki. İyi bir araştırma yapmam lazım öncelikle. Her şeyden önce beni orada gezdirecek birilerini bulmam lazım.

razer pm atmıssın burdan cevaplayayım.gıtmek ıstedıgım tarıhlerde sel oldu 2 metre suda yuzduler bıraz gectı deprem oldu 7.6 sonra dedıler tsunamı gelecek baya,arastırmamdan sonra bunlar olunca dedım var bır ugursuzluk bıraz erteleyım.erteledım sımdı kurban bayramı gıbı uzakdoguda bır yerler dusunuyorum bakalım belkı burası belkı baska bıryer.ama sorun varsa yardımcı olurum sana arastırdım uzun uzadıya...

Orada yaşanan olayları duyunca üzüldüm ya.

Hocam ben oralarda neresi gezilir hiç bilmiyorum. Yani mutlaka görülmesi gereken neler vardır? Alışverişi, tarihi binaları, pazaryerlerini, müzeleri gezmeyi seven biriyim. Nerelerini görmeliyim? Birde pirinç tarlalarını görmeyi de çok isterim. Hangi şehirde nereler varır? Metro var mıdır? Yoksa ulaşım sadece jiplerle mi yapılır? Hocam ben birde Cebu City'e gitmeyi düşünüyorum. Orası hakkında bir bilginiz var mı?

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melo199

quote:

razer pm atmıssın burdan cevaplayayım.gıtmek ıstedıgım tarıhlerde sel oldu 2 metre suda yuzduler bıraz gectı deprem oldu 7.6 sonra dedıler tsunamı gelecek baya,arastırmamdan sonra bunlar olunca dedım var bır ugursuzluk bıraz erteleyım.erteledım sımdı kurban bayramı gıbı uzakdoguda bır yerler dusunuyorum bakalım belkı burası belkı baska bıryer.ama sorun varsa yardımcı olurum sana arastırdım uzun uzadıya...

Orada yaşanan olayları duyunca üzüldüm ya.

Hocam ben oralarda neresi gezilir hiç bilmiyorum. Yani mutlaka görülmesi gereken neler vardır? Alışverişi, tarihi binaları, pazaryerlerini, müzeleri gezmeyi seven biriyim. Nerelerini görmeliyim? Birde pirinç tarlalarını görmeyi de çok isterim. Hangi şehirde nereler varır? Metro var mıdır? Yoksa ulaşım sadece jiplerle mi yapılır? Hocam ben birde Cebu City'e gitmeyi düşünüyorum. Orası hakkında bir bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melo199 -- 6 Temmuz 2023; 8:23:11 >

• Hocam bana link gelmedi. Tekrar yollayabilir misin? Nightlife için gitmeyeceğim. Gerçekten görmek istediğim bir yer olduğu için gidiyorum. Gidersem 2013'te giderim.

Tamam tarihi boşverelim. Alışveriş, müze, pazaryerleri benim favorilerim. Birde en çok pirinç tarlalarını merak ediyorum. Şu dağ yamaçlarında tarımı yapılan yerleri kastediyorum. Aslında orda beni gezdirecek birilerini bulsam daha iyi olacak gibi. Bu konuda arkadaşlık siteleri mi iyidir? Bayanların yabancılara bakışı nasıldır?
    quote:

Hocam bana link gelmedi. Tekrar yollayabilir misin? Nightlife için gitmeyeceğim. Gerçekten görmek istediğim bir yer olduğu için gidiyorum. Gidersem 2013'te giderim.

Tamam tarihi boşverelim. Alışveriş, müze, pazaryerleri benim favorilerim. Birde en çok pirinç tarlalarını merak ediyorum. Şu dağ yamaçlarında tarımı yapılan yerleri kastediyorum. Aslında orda beni gezdirecek birilerini bulsam daha iyi olacak gibi. Bu konuda arkadaşlık siteleri mi iyidir? Bayanların yabancılara bakışı nasıldır?
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melo199 -- 6 Temmuz 2023; 8:23:52 >
  • Çok teşekkür ederim.

Cebu hakkında rota yapmayı düşünüyorum ama internette pek fazla bilgi yok. İngilizce'de olsa bir rehber kitap bulmam lazım.
  • Esimle filipinlere Boracay adasina balayina gitmistik, toplam 21 gun kaldik.

Filipinler fakir bir ulke ve gelir dagilimi cok dengesiz, ulke butcesinin yarisindan cogu % 3luk bir kesimde. Manila da gorursun, sokaklar les, insanlar fakir ama bir alisveris merkezleri var, off of, devasa ve gayet lüks. Alisveris cok ucuz tabi ama turistleri iyi yolmaya bakiyorlar, pazarlik sart.

Manilada herseyim cakmasini bulabilecegin muhtesem bir pazar var, oakley gozluklerden tut panerai kol saatlerine, north face sirt cantalarina vs. cok ucuza pazarlikla sahip olabilirsin.

Fakir ulke dedim ya, her yer hamam bocegi kayniyor, takside firladi 2 tane yanimda, sirt cantamla ezdim o derece.

Gelelim en onemli kisima Boracay Island, kisaca Bora da diyorlar, adim da bora olunca komik oldu tabi.Muhtesem bir ada ve inanilmaz ucuz, google dan boracay island yaz bircok rehber var zaten ingilizce ozellikle, aklina takilan seyleri bana da sorabilirsin yinede

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir şey olursa buraya yazarım.
  • Birkaç sorum olacaktı.

1)Yabancılara bakışı nasıl?
    2)Ulaşım ne şekilde yapılıyor? Sadece Jipten çevrilme araçlarla mı ulaşım söz konusudur? Taksiler pahalı mıdır? Metro vs. var mı?
    3)Compostela Valley, Tarlac ve Cebu'ya gitmeyi planlıyorum. Compostela Valley ve Tarlac'a nasıl gidebilirim Cebu'dan?
    4)Orada insanların yemek alışkanlığı nasıl? Köpek yediklerini düşünmek istemiyorum! Özellikle bir bayan nasıl köpek yiyebilir aklım almıyor!
    5)Yankesici, mafya çok fazla var mı? Yabancı olduğumuzu görüp bize sataşabilirler mi? Çünkü tek başıma gideceğim.
    6)Mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir? Alışveriş (AVM'ler ve sokak satıcıları) yapmayı, müzeleri gezmeyi, ülkenin kültürünü hissedebileceğim yerleri dolaşmayı çok severim.
    7)Dating sitelerinden bulduğum ve uzun süre yazıştığım birisinin beni gezdirmesi sizce iyi mi olur yoksa kendi başıma mı gezmeliyim?
    8)Oralardan ne alınabilir?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• 1) Yabancılara karşı çok sıcakkanlılar ama rahatsız edici bir şekilde, kadınları evlenip fakirlikten kurtulmak için turistlerin peşinde, esnafı fakirlikten sokakta sana sürekli birşeyler satma derdinde. Zengin modunda gezersen (üst baş) direk dikkat çekersin sakat. Onun dışında sorun yok. Boracay Adasında turistlere özel polis bile var, turiste dokunmak ciddi suç.

2)Taksiler şaka gibi, çok ucuz, zaten jeeplere binme diye okumuştum biryerde, sakatmış, ama taksiler şöyle diyim, bir uçtan bir uca gidiyorsun maksimum 10tl tutar :) Türkiye'deki taksi muhabbeti yine mevcut, dolaştırabilir (en fazla 2 tl oda, dedim ya ucuz) veya taksimetreyi açmaz, bu da ciddi suç, taksimetreyi açmazsa direk in yada tehdit et polisi arıyorum diye... Açmak zorunlu.

3)Benim tecrübelerim sadece Manila, Cebu ve Boracay adasını kapsadığı için bilemiyorum, ama cebu'dan kalkan uçak seferlerine bir bak, skyscanner vs gibi sitelerden bulabilirsin.

4)Yemekler asya mutfağına yakın, köpek yada böcek yok rahat ol :) Filipinler sırf adalardan oluştuğu için deniz ürünleri gırla, fiyatlar yine şaka gibi. 3 liraya açık büfe tatlı meyve dahil yemişliğimiz var kişi başı. Hamburgerciden tut kızarmış tavukçusu vs herşeyi var, alışveriş merkezleri bizdekiler gibi zaten.

5)1'de dediğim gibi çok zengin gibi takılmazsan, hafif eski püskü giyinirsen hiç sorun olmaz, yanında da çok para taşıma. Mafya yankesici mutlaka vardır ve illaki dikkat çekersin ama bulaşmazlar. Kalabalık yerleri tercih et, çok geceye kalma.

6)Manila'da ülkenin kültürel mirası olarak bitane duvar kalmış sadece, sanıyorum birde kilise vardı. Ama biz hem güvenlik unsurları, hem de boracay'a gitmeden 1 günümüz olduğu için buralara gitmek yerine alışverişe gittik avmlere. Şaka gibi büyük ve güzel Avmleri var. Benim favorim Greenhills Shopping Center. Herşeyin sahtesinin en kalitelisini bulabileceğin bir pazar diyebilirim. Kaliteli sahte derken, 5000-10000$ lık saatlerin 30-50tl arası çakmaları var mesela, ben 3 adet alıp eşe dosta hediye etmiştim, otomatik saatler bile var ve çakma olduğu neredeyse anlaşılmıyor, bizim sokaklarda satılanlar gibi değil. Birde Robinsons Mall var burası da tipik bir Avm, burdan 100liraya dört tekerlekli valiz ve dev kurutulmuş kurbağa çantalarından almıştım. (Elin kadar bir kurbağayı iple boyna asılan cüzdan haline getirmişler, deri, hem korkunç hem komik hemde muhteşem bir hediye :)

7) bknz 1, yerel halkı fakir olduğu için seni yolmaya çalışabilir, ama güven meselesi tabi, ben olsam tek takılırım.

8) Ne alınmaz ki, uçağımıza yetişmek zorunda kalmasak ve valizler elverseydi daha neler alırdım ! bknz. 6

Bonus Not : Ben derim ki programın planın ne olursa olsun mutlaka Boracay adasına bir git. 2012 dünyanın en güzel plajı, tatil beldesi seçildi. Bembeyaz kumsalda otelde gecesi 20 lira gibi bir fiyata kalabiliyorsun. Otel olarak , 365 Boracay tavsiyemdir. Biz eşimle burayı gördükten sonra ciddi ciddi mesleklerimizi bırakıp yerleşip orada yaşayabiliriyiz diye araştırdık, hayal gibi.

• Bu arada unutmuşum, alışverişte pazarlık şart, yarı yarıya fiyatı düşürebilirsin pazarlık yaparsan. Türküz nede olsa üşenme sürekli pazarlık et

İlgini çekebilecek bir kaç video buldum :

Boracay Adası'na bir bakış :

Manila Robinsons Mall

Greenhill Shopping Center (Çok komik bir video, adam stand-upçı gibi)

• Hocam çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş kendime bir rota çizmeye başlayacağım. Bu arada dating olayını hala düşünüyorum. İlgimi çeken birkaç kişi var.

Taksi konusunda sıkıntı olmaz öyle değil mi? Heryerde vardır? Bide taksiler ne renk? Bazı yerlerde değişik renklerde oluyor da ondan soruyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.