Şimdi Ara

anfisiz subwoofer bağlantısı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
1
Favori
57.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kullananların yalancısıyım

4X100RMS
    SPEAKER IMPEDANCE--4/2 OHM STEREO 4 OHM MONO(BRİDGED)
    benim bass 300rms

direk teypten ses alamazsın dendiğinde koltuklar aynalar titriyorsa bu anfiyle allah bilir neler olacak

neyse en kısa zamanda alıcam bu amfiyi zaten deneyimlerimi ve videoları paylaşırım hocam hep beraber görürüz sonucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 9 Ocak 2013; 22:06:28 >
  • o anfiyi ilk sistemimde kullanmıştım, ses kalitesi olarak vasatın çok altında. o anfi ile 300 rms bass beslemek hayal gibi üzerinde yazan değerleri 2ohmda ve 14.4v ile verdiği değerler ben kullanırken 40-50rms üretebildiğini düşünüyordum.
    Teybin çıkışlarından aldığınız ses tatmin ediyorsa tabiki bu anfi size yeterli gelebilir. Herşeyin yüksek ses olduğunu düşünmeyelim kaliteli anfi kaliteli bileşenler kaliteli müzik demektir, şuanda aracınızda aşırı bozulmuş halde sinyal alıyorsunuz.

309s4 modeli ise subwooferınız sonundaki kısaltma tek bobin 4ohm demek, zaten aksi halde çift bobin olsa teybiniz 2 ohm destekleyemez yakarsınız çıkışlarını. anladığım kadarıyla ön yada arka kanala paralel bağlantı yapmışsınız, bu durumda teybiniz aşırı zorlanıyor sağlıklı verebildiğinden daha fazla güç çekiyorsunuz.
  • en iyisi ben bugün bir video çekip koyayım ancak o şekilde anlayacaksınız beni.
    ses çok yüksek değil ama ben ayarları yaptıktan sonra gayet temiz bass alabiliyorum.
    bende şaşırdım hatta kabin evde durdu bir ay amfi almayı ertelediğim için.
    birgün denemek istedim belki azda olsa ses alırım diyerekten ama oda ne , sanki tesisat tamamlanmış gibi ses alıyorum
    başta ses bozuk çıkıyordu biraz.

ayarları şu şekilde yaptım ön iki hoparlör zaten bağlı olması gerektiği gibi

arkadaki 2 adet oval sadece sağ tarafa paralel bağlı arka sol uçtada subwoofer tek olarak bağlı

ayarı sağ ve önden 2 kademe düşürdüm böylece sadece subwoofer tam güç almaya başladı tabi ön sağ 2 kademe düşmüş oldu ama böylede iyi zaten öndekiler sesi dengeliyor sadece

bu şekilde çok temiz bir ses aldım bass ayarıda -3 te

neyse akşam koyarım videoyu sizde görmüş olursunuz

ha birde benim dinlediğim mp3 lerin hepsi 320 kbps buda çok etkiliyor 128 lik olursa seste o oranda kalite olarak düşüyor

üst seviye ses sistemi kullanan biri tabiki bunu az bulacak ama ben arabada hep eşim ve kızımla geziyorum piyasa arabası değil yani o yüzden fazlasına gerek yok benim için önemli olan ses kalitesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 26 Şubat 2013; 16:37:39 >

• işte alet bu haklısınız s single anlamına geliyormuş

http://www.pioneer.eu/uk/products/25/131/201/TS-W309S4/page.html

ama ben hala 1000 watt olarak satın aldığım için sahte olduğundan şüpheleniyorum acab mediamarkt sahte ürün satabilirmi??????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 10 Ocak 2013; 12:18:05 >
  • yoksa bana bunu verip faturaya yanlışmı yazdılar

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-W309/page.html

kabini sökücem sonunda
  • Ts-w309 modeli free air serisi, yani kabinde değilde pandizotta kullanılabilecek model
    Linklerden resimlere bakın, 2 modelin görünüşleri farklı, anlayabilirsiniz sizdekinin hangisi olduğunu
  • o zaman 1000watt diyerekten 1400 lük bass verdiler bana

evet birinin çerçevesi daha ince akşam bakarım artık işteyim şuan gerçi arabada otoparkta ama oraya kadar yürümekte işime gelmiyo
  • işte benim subwoofer

çevçevesi ince ve kenar kısmındaki deri kalın yani 309s4

bak buna çok sevindim işte

anfisiz subwoofer bağlantısı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 10 Ocak 2013; 13:21:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 5yaprak

işte benim subwoofer

çevçevesi ince ve kenar kısmındaki deri kalın yani 309s4

bak buna çok sevindim işte

Usta bi video koysana merak ettim ses nasıl. Hep merak etmişimdir amfisiz ses nasıl çıkar diye ama subwoofer alamadım daha :(

• videoyu çektim ama telefon dandik olduğu için sesi iyi alamadı akşam tekrar çekicem kamerayla
    eğer arabanın içinde dinleyeceksen yani amaç konser vermek değilse ses yeterli
    tabi zamanla insan fazlasını isteyebilir mesela ben amfi bakıyorum

arabayı bi elden çıkarsam sıfırdan sistem toplicam.teyp ve hoparlörleri arabayla birlikte veriyorum

subwooferi vermem zaten bi karmaşayla geldi hayatımda ilk defa aldığım bir ürün eksik değil fazla çıkıyor

pioneer teyp ön ve arkaya mid takım 2 tanede amfi alıcam bakalım nasıl olacak

beklentim yüksek
  • quote:

videoyu çektim ama telefon dandik olduğu için sesi iyi alamadı akşam tekrar çekicem kamerayla
    eğer arabanın içinde dinleyeceksen yani amaç konser vermek değilse ses yeterli
    tabi zamanla insan fazlasını isteyebilir mesela ben amfi bakıyorum

arabayı bi elden çıkarsam sıfırdan sistem toplicam.teyp ve hoparlörleri arabayla birlikte veriyorum

subwooferi vermem zaten bi karmaşayla geldi hayatımda ilk defa aldığım bir ürün eksik değil fazla çıkıyor

pioneer teyp ön ve arkaya mid takım 2 tanede amfi alıcam bakalım nasıl olacak

beklentim yüksek

Videoyu bekliyorum usta. Cevap yazarken alıntı yaparsan çok iyi olur

• Arkadaslar' anfi olmasdan basiı besleyebilirsiniz. Bağlantıyı yaparken teyibin ön çıkışlarına normal iki adet hoparlörlerinizi bağlayın. Arka hoparlör çıkışında ise sol tarafı boş bırakın ve sağ tarafa bası bağlayın. Teyipden gerekli ayarları yaptığınızda, basın çalıştığını göreceksiniz.
    Tabiki çok bir şey beklemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pionnerın 70 w direk woofer çıkışlı teybi var. ancak onunla bağlanır.
    bende var mesala 4350 modeli.
  • quote:

en iyisi ben bugün bir video çekip koyayım ancak o şekilde anlayacaksınız beni.
    ses çok yüksek değil ama ben ayarları yaptıktan sonra gayet temiz bass alabiliyorum.
    teybin zorlandığı doğru aksini söylemek cahilliktir zaten.bende şaşırdım hatta kabin evde durdu bir ay amfi almayı ertelediğim için.
    birgün denemek istedim belki azda olsa ses alırım diyerekten ama oda ne , sanki tesisat tamamlanmış gibi ses alıyorum

arkadaki 2 adet oval sadece sağ tarafa paralel bağlı arka sol uçtada subwoofer tek olarak bağlı

ayarı sağ ve önden 2 kademe düşürdüm böylece sadece subwoofer tam güç almaya başladı tabi ön sağ 2 kademe düşmüş oldu ama böylede iyi zaten öndekiler sesi dengeliyor sadece

ha birde benim dinlediğim mp3 lerin hepsi 320 kbps buda çok etkiliyor 128 lik olursa seste o oranda kalite olarak düşüyor

üst seviye ses sistemi kullanan biri tabiki bunu az bulacak ama ben arabada hep eşim ve kızımla geziyorum piyasa arabası değil yani o yüzden fazlasına gerek yok benim için önemli olan ses kalitesi.

HOCAM SİZİ ANLIYORUM AMA TEYPBİN RİSKTE.. SES ÇIKIŞLARINDA YANMA OLASILIĞI AN MESELESİ ..SENDE BİZİ YANLIŞ ANLAMA SENİN YAPTIĞIN ŞUAN MOTORLA KAMYON ÇEKMEK GİBİ BİŞEY OLMUŞ TEYP ZORLANMIYOR DİYE YAZMIŞSIN AMA HİÇ TEYPBİN KASASINI ÇIKARIPTA ELLEDİNMİ YADA ÖLÇÜ ALETİYLE ÖLÇÜNTÜNMÜ? İSTER İSTEMEZ ZORLANIR SENDEKİ SUBWOOFER 400W RMS YAZIYOR AMA ŞİŞİRME ÇIKARCAĞI EN FAZLA 150W RMS BU TEYPBİN ÇIKIŞLARINI FAZLASIYLA ZORLAMAYA YETER.. ONU SEN BEN ANLAYAMAYIZ SENİN ANLICAĞIN İÇ DEVRELERİ ZARAR GÖRÜYOR DESEM DAHA AÇIKLAYICI OLUR SEN EN KISA ZAMANDA BÜTÇENE GÖRE ANFİ ALIRSAN DAHA SAĞLIKLI VE PERFORMANCELİ OLUR SAYGILAR..

• hocam amfisiz bass kullanılmaz die bişey yok pioneer 7450 ile dört adet 400 watt pioneer hoparlör ve 1 adet bass gelde neler oluyor bak..şunun aksini iddia etmiyorum evet amfi olunca kalite artar wofeer tam beslenir ama amfisizde wofer dans ediyor..çkışlarda da 6950 6 yıl kullandım aslan gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcn07

quote:

en iyisi ben bugün bir video çekip koyayım ancak o şekilde anlayacaksınız beni.
    teybin zorlandığı doğru aksini söylemek cahilliktir zaten.bende şaşırdım hatta kabin evde durdu bir ay amfi almayı ertelediğim için.

HOCAM SİZİ ANLIYORUM AMA TEYPBİN RİSKTE.. SES ÇIKIŞLARINDA YANMA OLASILIĞI AN MESELESİ ..SENDE BİZİ YANLIŞ ANLAMA SENİN YAPTIĞIN ŞUAN MOTORLA KAMYON ÇEKMEK GİBİ BİŞEY OLMUŞ TEYP ZORLANMIYOR DİYE YAZMIŞSIN AMA HİÇ TEYPBİN KASASINI ÇIKARIPTA ELLEDİNMİ YADA ÖLÇÜ ALETİYLE ÖLÇÜNTÜNMÜ? İSTER İSTEMEZ ZORLANIR SENDEKİ SUBWOOFER 400W RMS YAZIYOR AMA ŞİŞİRME ÇIKARCAĞI EN FAZLA 150W RMS BU TEYPBİN ÇIKIŞLARINI FAZLASIYLA ZORLAMAYA YETER.. ONU SEN BEN ANLAYAMAYIZ SENİN ANLICAĞIN İÇ DEVRELERİ ZARAR GÖRÜYOR DESEM DAHA AÇIKLAYICI OLUR SEN EN KISA ZAMANDA BÜTÇENE GÖRE ANFİ ALIRSAN DAHA SAĞLIKLI VE PERFORMANCELİ OLUR SAYGILAR..

hocam tamam haklı olabilirsin ama bahsettiğin şeyleri yaptım ve ne ısınma var nede zorlamaya ait bir belirti

aslında şunuda merak ediyorum ben 10.000 rms subwoofer bağlasamda teyp verebileceği kadar güç verecek

yani şimdi senin teyp max çıkış 200rms olsun sende toplam 200 rms hoparlör takımı bağla son seste devreler yanacaksa yine yanar.

ama 200 rms lik teybe 100rms hoparlör bağlarsan o zaman hoparlör yanar kısa devre olursa teybide yakar

yanlış biliyorsam düzeltin

• bana göre konu çok uzamış :) şimdi şöyle söyliyeceğim bi anda bozulmaz ama zamanla sıkıntı çıkarıcağı kesin mesela 1000 watt rms isteyen bir bass var elinde teyp 60 watt rms veriyor bağlarsın çalar fakat verim olamazsın ayrıca teyp zorlanır zamanla çıkışı bozulur

şimdi şöyle düşün 100 kilo bir insan 60 kilo ağırlık kaldırabiliyorsa buna 1000 kilo taşıtamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

bana göre konu çok uzamış :) şimdi şöyle söyliyeceğim bi anda bozulmaz ama zamanla sıkıntı çıkarıcağı kesin mesela 1000 watt rms isteyen bir bass var elinde teyp 60 watt rms veriyor bağlarsın çalar fakat verim olamazsın ayrıca teyp zorlanır zamanla çıkışı bozulur

şimdi şöyle düşün 100 kilo bir insan 60 kilo ağırlık kaldırabiliyorsa buna 1000 kilo taşıtamazsın

Kirchhoff yasaları karmaşık devrelerin analizinde kullanılan, elektrik yükünün ve enerjisinin korunumuna dayalı, ilk kez 1845 yılında Gustav Kirchhoff (Kirhhof okunur) tarafından tanımlanan iki eşitliktir.

Kirchhoff'un akım yasası

Bu yasa aynı zamanda birinci yasa ve düğüm yasası olarak da adlandırılır. Bu yasaya göre herhangi bir düğüm noktasına gelen akımların toplamı, çıkan akımların toplamına eşittir.

Düğüm noktasına giren akımları, i2 ve i3, düğüm noktasından çıkan akımlar i1 ve i4. Buna göre i1 + i4 =i2 + i3
    Daha teknik anlamda Kirchhoff akım yasası, Ampere yasasının diverjansı ve Gauss yasasının birleştirilmesiyle şu şekilde elde edilir:

Bu yasa, yük korunumunun ifadesidir. Herhangi bir noktaya ne kadar akım girerse, o kadar da terk etmek zorundadır.
    Kirchhoff'un gerilim yasası

bu yasaya göre devreden çıkan akıma subwoofer değil güç kaynağı karar veriyor yani fazla akım çekmek gibi gir durum söz konusu olamaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

bana göre konu çok uzamış :) şimdi şöyle söyliyeceğim bi anda bozulmaz ama zamanla sıkıntı çıkarıcağı kesin mesela 1000 watt rms isteyen bir bass var elinde teyp 60 watt rms veriyor bağlarsın çalar fakat verim olamazsın ayrıca teyp zorlanır zamanla çıkışı bozulur

Kirchhoff yasaları karmaşık devrelerin analizinde kullanılan, elektrik yükünün ve enerjisinin korunumuna dayalı, ilk kez 1845 yılında Gustav Kirchhoff (Kirhhof okunur) tarafından tanımlanan iki eşitliktir.

Kirchhoff'un akım yasası

Bu yasa aynı zamanda birinci yasa ve düğüm yasası olarak da adlandırılır. Bu yasaya göre herhangi bir düğüm noktasına gelen akımların toplamı, çıkan akımların toplamına eşittir.

Düğüm noktasına giren akımları, i2 ve i3, düğüm noktasından çıkan akımlar i1 ve i4. Buna göre i1 + i4 =i2 + i3
    Daha teknik anlamda Kirchhoff akım yasası, Ampere yasasının diverjansı ve Gauss yasasının birleştirilmesiyle şu şekilde elde edilir:

Bu yasa, yük korunumunun ifadesidir. Herhangi bir noktaya ne kadar akım girerse, o kadar da terk etmek zorundadır.
    Kirchhoff'un gerilim yasası

bu yasaya göre devreden çıkan akıma subwoofer değil güç kaynağı karar veriyor yani fazla akım çekmek gibi gir durum söz konusu olamaz

Alıntıları Göster
    teyp içindeki güç kaynağı ne kadar akım verebiliyorsa devreden o kadar akım çıkar subwoofer daha fazla güç gelmesini sağlayamaz gibi görünüyor

tabi yanlış düşünüyorda olabilirim

aksini ispat edecek olan varsa buyursun bizde faydalanalım bilgisinden

adama yük verdik taşıyamadı şeklinde örnekler vermezseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 26 Şubat 2013; 11:24:03 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.