Şimdi Ara

Anfi Almam gerekiyor mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkada iki tane soundmax 16CM 290W midrange, önlerde 13CM pionner kapı hapörleri var.Teyp olarak jameson js-877 4x60 ındash var. Anfi almam gerekiyor mu ?.
    Anfi almam gerekiyorsa kaç wattlık hangi marka almam gerekiyor.Anfi alırsam daha iyi çalar mı yoksa çok fark olmaz mı ?
    Anfi almazsan hapörler zamanla cızırtı yapar bozulur dediler ne kadar doğru bilmiyorum tanıdık bu işlerden anlayan biriside yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

• teypde sesi açtığınızda, yüksek seste kalite düşer. eğer yüksek seste kalite düşmesin istiyorsanız amfi gereklidir. 4ohmda 4x60w rms veren bir amfi bu sisteme yeterli gelir. belirttiğiniz teybin 60w yazdığınız kısmı max verebileceği güçtür, önemli olan rms değerleridir. mesajınızın sonunda yazdığınız mevcut hoparlörler cızırtı yapıp bozulması vs konusu bana mantıklı gelmedi, birşey olmaz yani.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim 4 kanal 2400W amfi gerekiyor yani.
    peki seste bir artış olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KBMU5SBD2V

teşekkür ederim 4 kanal 2400W amfi gerekiyor yani.

bişey değil. ben 2400w vs anlamam. 2400w gibi değerler reklam amaçlı yazılır. elektrik süpürgeleri bile 600w artık. 500tl lik amfi altı üstü. bana rms değerleri lazım. 4ohm 4x60w rms yeterli bu sisteme. ilerde daha güçlü hoparlör takacağım derseniz 4x80w rms gibi bir amfide seçilebilir. ama öndeki 13cm hoparlörleri yakmamak için amfi front gaini kısık şekilde kullanmanızı öneririm.

• KBMU5SBD2V K kullanıcısına yanıt

ses şiddetinde artış olur. yüksek seste, ses daha az bozulur.

subwoofer düşünüyorum ozaman hangi değerlerde amfi gerekiyor ona göre fiyatlarına bakacağım o yüzden. teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KBMU5SBD2V

subwoofer düşünüyorum ozaman hangi değerlerde amfi gerekiyor ona göre fiyatlarına bakacağım o yüzden. teşekkür ederim

temiz 2. el 5 kanal amfi olur. 4ohm 4x60w+1x300w rms 5 kanal amfi bakabilirsin.

• Sayın hocam merhaba. Yeni konu açmak istemedim. Bana da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aracımda iki adet pioneer TS-A6987 ve iki adet pioneer TS-G1010F var

TS-A6987 ler 260w 4ohm. 60w nom yazıyor arkasında. Önlerdeki 10cm pioneerlar da 190w 4 ohm.

A6987 ler arka pandizotta, g1010f ler ön göğüste bulunuyor.

Teybim Kenwood BT-306

Biraz eq ayarı ile güzel ses alıyorum. Koltukta otururken sırtıma vuruyor basslar.

Bu sistemi geliştirmek için subwoofer ve amfi alayım diyorum. Sizce amfi ve subwoofer almalımıyım? En ucuz şekilde ne önerirsiniz mevcut durum için? Çok teşekkürler.

TS-A6987 nin arkasını atıyorum.

Anfi Almam gerekiyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muthisbishi -- 2 Ağustos 2022; 13:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Muthisbishi

Sayın hocam merhaba. Yeni konu açmak istemedim. Bana da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aracımda iki adet pioneer TS-A6987 ve iki adet pioneer TS-G1010F var

TS-A6987 ler 260w 4ohm. 60w nom yazıyor arkasında. Önlerdeki 10cm pioneerlar da 190w 4 ohm.

A6987 ler arka pandizotta, g1010f ler ön göğüste bulunuyor.

Teybim Kenwood BT-306

Biraz eq ayarı ile güzel ses alıyorum. Koltukta otururken sırtıma vuruyor basslar.

Bu sistemi geliştirmek için subwoofer ve amfi alayım diyorum. Sizce amfi ve subwoofer almalımıyım? En ucuz şekilde ne önerirsiniz mevcut durum için? Çok teşekkürler.

TS-A6987 nin arkasını atıyorum.

Anfi Almam gerekiyor mu

merhaba, hoparlör direk teyp çıkışına bağlandığında, teybin sesini açtığınızda seste bozulma olmaktadır, amfi yüksek seste bozulma olmasını engeller ya da azaltır. tweeter ve subwoofer kaliteli bir müzik dinleyebilmek için gerekli cihazlardır. öncelikle doğru montajlanmış subwooferlı bir sistemde müzik dinleyin, ona göre karar verin. öne koyduğunuz 10cm hoparlör zayıf gelebilir. ön pandizota 1 çift ipek tweeter, qline tx1 olabilir(amfiden beslenecek) , bagaja tercihe göre 25 yada 30cm subwoofer ve 2. el 5 kanal amfi koyarsanız ve doğru montaj yapılabilirse(teypden anfiye 3 çift rca kablosu çekilecek) ses daha iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 2 Ağustos 2022; 19:29:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.