Şimdi Ara

Android TV Box önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cevap yazan kişilere baştan teşekkürlerimi sunarım, efenim ben iptv izlemek ve play store kurcalamak için cihaz arıyorum. 4K TV yok onun için 4k desteği olmayan bir ürün olabilir. Aklımda x96 mini cihazı var 2gbram 16 rom bu alet yeterli olur mu android sürümü yeni olsun da istiyorum sonradan desteklemiyor gibi sorunlar çıkabiliyormuş. Fiyat aralığında 250 mxax 400 değer kıldım. Ayrıca kablosuz mouse ve klavye tavsiyelerinizi de yazarsanız sevinirim bu aletlerle glen klavyeler oluyormuş mini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• A95X F3 tabii ki.

Nedenleri:

1- Çok uygun fiyat - 40 dolar
    2- Amlogic S905X3 gibi güncel üretim çip içermesi
    3- Depolama alanının 64 GB olması
    4- Belleğin 4 GB olması
    5- Android sürümünün 9.0 olması
    6- HDMI standardının 2.1 olması

AliExpress'ten sipariş verebilirsiniz. 3-4 haftaya elinizde olur.
  • mi box s ile karşılaştırınca hangisini tercih etmek daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: guneyk

mi box s ile karşılaştırınca hangisini tercih etmek daha mantıklı
    Mi Box S için durum şu:

1- Türkiye satış fiyatı 480 lira civarı (A95X F3 de gümrük vergileri dahil aynı fiyata gelir)
    2- Amlogic S905X eski üretim çip içerir (28 nm üretim)
    3- Depolama alanı 8 GB
    4- Belleği 2 GB
    5- Android sürümü 8.1
    6- HDMI standardı 2.0

Mi Box S'in bir diğer büyük eksisi, grafik işlemci mimarisinin ARM Mali-450 oluşu.

Buna rağmen bolca satılıyor. Bilinçsiz tüketiciden bol ne var Türkiye'de?
  • hocam sizin cihaz üzerinde ethernet girişi de mevcut, mi box da yok usb dönüştürücü ile bağlamak gerekiyor. teknik özellik olarak arada çok büyük fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Mi Box S için durum şu:

1- Türkiye satış fiyatı 480 lira civarı (A95X F3 de gümrük vergileri dahil aynı fiyata gelir)
    2- Amlogic S905X eski üretim çip içerir (28 nm üretim)
    3- Depolama alanı 8 GB
    4- Belleği 2 GB
    5- Android sürümü 8.1
    6- HDMI standardı 2.0

Mi Box S'in bir diğer büyük eksisi, grafik işlemci mimarisinin ARM Mali-450 oluşu.

Buna rağmen bolca satılıyor. Bilinçsiz tüketiciden bol ne var Türkiye'de?

Alıntıları Göster
    Android 9 aldı mi box s. Ayrıca bu stream cihazı. Donanım videoları oynatmak için yeterli. 4k 60 fps ye kadar destekliyor. Bir de a95x netflix i 480p oynatır mi box s 4k. Keza amazon prime video, blu tv vs hepsini mümkün olan en yüksek çözünürlükte oynatır. Kendi Google marketi var. Lisanslı cihaz sizin dediğiniz merdiven altı cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 1 Ekim 2020; 20:22:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Android 9 aldı mi box s. Ayrıca bu stream cihazı. Donanım videoları oynatmak için yeterli. 4k 60 fps ye kadar destekliyor. Bir de a95x netflix i 480p oynatır mi box s 4k. Keza amazon prime video, blu tv vs hepsini mümkün olan en yüksek çözünürlükte oynatır. Kendi Google marketi var. Lisanslı cihaz sizin dediğiniz merdiven altı cihaz.

Alıntıları Göster
    "Merdiven altı cihaz" deyip küçümsediğiniz cihaz da, Mi Box da, diğerleri de Çin'de üretiliyor, taşeronlar üretiyor.

NVIDIA Shield hariç, hiçbir Android kutusunda Netflix 4K yok.

Bazı cihazlarda KODI üzerinden Netflix 1080p izlenebiliyor. 540p izlense de gözünüz bozulmaz. 24 saat Netflix izleyecek olanlar zaten bu cihazları almasın, NVIDIA Shield alsın.

Bir tarafta güncel üretim (12 nm) donanım, diğer tarafta 10 sene eskiden kalma üretim (28 nm).

Bir tarafta "Android Box Top 10" listesini zorlayan, NVIDIA Shield ve (S922X'li) Beelink'lerin arkasına yerleşen bir cihaz, öbür tarafta "Netflix max çözünürlük" gazlarıyla ayakta tutulmaya çalışılan, cılız bir cihaz.

Mi Box S'nin gücü 4K 60 fps'ye kadardır, A95X F3'te 8K çözünürlüklü video da oynatılır.

Mi Box S'de göreceğiniz ısınma dertlerini, A95X F3'te görmezsiniz.

En doğrusu, Amlogic S905X4 ve Android 10 yüklü cihazları beklemek, sebebi bu çipin AV1 kodlamasını çözecek olması.

Realtek çipli cihazlar edinmek daha da doğru olur. Çünkü Realtek çipleri, Amlogic çiplerinden daha yüksek görüntü kalitesi vaat ediyor.

Beklemek istemeyenler için şu anda, A95X F3 fiyat/performans olarak 1 numara.
  • teşekkürler çok aydınlatıcı bir yazı olmuş.

• A95X f3 siparişi gümrükte takılıyor herhalde eksik adres ve ithali yasak ürün diye return yazmışlar. İade edilmeden aliexpress üzerinden tartışma açmam gerekiyor sanırım. Ali den almayın bence

• Yurtdışından almayın gelmiyor

• Para iadesi için neyapmamız lazım sorunsuz şekilde uygun zamanı nedir ürün oraya gidince i yapmak gerekir yoksa 90 gün olmadan bildirmek i gerekir yönlendirirsiniz sevinirim. Ürün şuan başak şehirde havalimanı pttdeymiş

• Bu tür cihazlar "yasaklı ürün" değildir.

Geçen ayki siparişim Çin'den 1 haftada geldi. Cihaz için gerekli TRT bandrolü de yollandı. 7 Euro'luk bandrol ücreti gümrük vergisine ekleniyor.

Gümrüğe giriş-çıkış biraz uzun sürüyor, tek sıkıntı o.

Doğru düzgün adres yazmadıysanız, niye iade edildi diye şikayet etmeyin.

• Açık adres yazdık daha ne yazalım çindeki adamlar yazıyor ayrıca ben yazmıyorum 😂

• Koltorado kullanıcısına yanıt

Keyiflerine göre ürün yasaklı ürüne, adres yanlışa bilimum saçmalığa dönüşebiliyor. Benim en son siparişim ip camera idi. Daha önce 4 kez sipariş verdim ve teslim aldım. Son siparişte 1 adet ip cameraya kıvırmadıkları cevap kalmadı. Önce yasaklı dediler, kanun maddesini sordum, cevap yok. Sonra adres hatalı dediler, bin küsur siparişi nasıl teslim aldım dedim, yine cevap yok. Siz en azından paranızı geri almaya bakın. PTT şikayet sayfasından net bilgi isteyip aliexpresste satıcıya gönderin.

• Android box seçeken sorunsuz güçlü bir android tv için nvidia s.Tv öneririm.Biraz tuzlu fiyatı var görüntü mükemmel.Netflix,Amazon video lisansı olduğunda 4K izleniyor.
  • MarcosDH M kullanıcısına yanıt
    Su an önerebileceginiz box var mi aliden ?
    100 dolara kadar çıkabilirim.
    Minimum 4/32 olsun istiyorum da. Mi box un donanımı cok zayif geliyor.
    Bir de o garip markalı ürünlerde netflix ne durumda full hd video açıyor mu ? Ayni sekilde youtube?
    Sizin mesajinizdaki modelin standart olmayan kumandasinda gyro mouse var mi?
    Cok soru sordum teşekkürler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.