Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
519
Favori
1.724.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: must@fa

quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

quote:

Nihale dediğin güzel fikirmiş.ama ben monitörü duvara monte edicem,nihale kullanma şansım yok.arayışım devam ediyo stabil bi cihaz bulucam inş.

Aşırı yüklenme olunca bu cihazların hepsi ısınır .

1. Arka planda gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatmak gerek .

2. Clean Master , Max Cleaner gibi programları yükleyip bu tür programlarla da box soğutulabilir.
    Aşırı ısınma için Otomatik soğutma özelliği olan program varsa bu özellik aktive edilebilir .

O zaman belli fiyat bandındaki bu cihazların hepsi aynı gibi.önemli olan çok fazla oyun program vs. Kurmayıp arka planda gereksiz program çalıştırmamak gerek. Ben zaten canlı tv izle gibi bi uygulamadan başka bişey kullanmıycam.bu dediğim içinde 2 gb ram olan bi cihaz bi işimi rahatlıkla görücek sanırım.artık aliexpress olumlu yorumlar olan cihazlardan birini sipariş edicem.herkese teşekkürler

Kategorisine göre cihazların donanımları bazı farklılıklar gösterse de birbirine yakın fakat yazılımları, arayüzleri farklı olabiliyor . Uyumsuz bir yazılım dahi sorun çıkartabiliyor .

Cihaza çalışma hızını etkilemeyecek kadar program, oyun kurulması ısınmaya neden olmaz . Arka planda gereksiz çalışan uygulamaları kapatmak, gerekirse soğutma programını çalıştırmak sorunu çözüyor . Ayrıca anasayfa da kullanılan ram'i azaltan buton oluyor. Tabii ki bunların yanında box ın altının açık olması, hava sirkülasyonunun olması da işe yarıyor .

Macera aramıyorsanız Alfawise Z28 pro alınabilir. 2 Gb ram yeterli olur. Kupon ile 95 ,kuponsuz 140 Tl ye alanlar oldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 2 Aralık 2017; 1:3:25 >

• do not type TV box as product name,write HD Media Player please.
    Please send quality power adapter..
    Could you please define my order price as under the 30$ on the package in order to pass the customs easily? Regards

h96 gearbestten aldım bu mesajı nereden gönderebilirim birde yanlışlıkla biri kargo bedelli biri kargo bedelsiz sipariş verdim kargo bedelli olanı nasıl iptal ettirebilirim yardım lütfen.
  • utkuberk kullanıcısına yanıt
    Gearbest konusuna yazın bence daha çabuk yanıt alırsınız.
  • teşekkür ederim orayada yazdım
  • merhaba, böyle bir cihazın varlığından ilk defa dün tesadüfen haberim oldu. Ben de almaya karar verdim ama konuya çok yabancıyım, yardımınızı bekliyorum.

- özellikle İngilizce kanalları ve natgeo tarzı belgesel kanallarını izlemek istiyorum.

- Oyun oynanmayacak.

- YouTube videolarını seri açmak isterim. Filmleri de izlemek isterim.

Bu kullanım amacına uygun cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyatı da makul olursa iyi olur :) siperisi Ali ekspres den veririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nihale dediğin güzel fikirmiş.ama ben monitörü duvara monte edicem,nihale kullanma şansım yok.arayışım devam ediyo stabil bi cihaz bulucam inş.

2. Clean Master , Max Cleaner gibi programları yükleyip bu tür programlarla da box soğutulabilir.
    Aşırı ısınma için Otomatik soğutma özelliği olan program varsa bu özellik aktive edilebilir .

O zaman belli fiyat bandındaki bu cihazların hepsi aynı gibi.önemli olan çok fazla oyun program vs. Kurmayıp arka planda gereksiz program çalıştırmamak gerek. Ben zaten canlı tv izle gibi bi uygulamadan başka bişey kullanmıycam.bu dediğim içinde 2 gb ram olan bi cihaz bi işimi rahatlıkla görücek sanırım.artık aliexpress olumlu yorumlar olan cihazlardan birini sipariş edicem.herkese teşekkürler

Kategorisine göre cihazların donanımları bazı farklılıklar gösterse de birbirine yakın fakat yazılımları, arayüzleri farklı olabiliyor . Uyumsuz bir yazılım dahi sorun çıkartabiliyor .

Cihaza çalışma hızını etkilemeyecek kadar program, oyun kurulması ısınmaya neden olmaz . Arka planda gereksiz çalışan uygulamaları kapatmak, gerekirse soğutma programını çalıştırmak sorunu çözüyor . Ayrıca anasayfa da kullanılan ram'i azaltan buton oluyor. Tabii ki bunların yanında box ın altının açık olması, hava sirkülasyonunun olması da işe yarıyor .

Macera aramıyorsanız Alfawise Z28 pro alınabilir. 2 Gb ram yeterli olur. Kupon ile 95 ,kuponsuz 140 Tl ye alanlar oldu .

Hocam gearbest denmi aldılar? Oraya baya yabancıyım hiç alışveriş yapmadım sistemleri nasıldır bilmmiyorum.Aliexpress den bakıyorum

• Şu ürün hakkında bilgisi olan varmı? 4 gb ram var cihazda fiyatı baya uygun

http://s.aliexpress.com/uyiUFV7Z

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Boleros

@Limanyakan Arkadaşım. Bu cihazın DDR4 versiyonu da mı var? Çin piyasasında yok yok gibi.

https://www.geekbuying.com/item/Bundle-T95Z-Plus-S912-3GB-32GB-TV-BOX-iPazzPort-Keyboard-387759.html?Currency=TRY&gclid=CjwKCAiA9MTQBRAREiwAzmytw8cfQS1NpzrLF3jqnhUaYtl-6g6YCZGCO11nWEil9nG_sJ4RL9wnCRoCPPgQAvD_BwE#googtrans/en/tr

@Limanyakan engin bilgilerinize danışarak şunu öğrenmek istiyorum. Forumda okuduğum kadarıyla H96 Pro cihazlarda adaptör ve ısınma sorunları mevcutmuş, doğru mu? Sizce bu T95Z plus'un böyle sorunları var mıdır?

Aslında aradığım android tv box'un performanslı olmasının yanında sorunsuz olması. Cihazı aldıktan sonra yok soğutma için fan, yok kendi adaptörünü kaliteli adaptör ile değiştir gibi sorunlarla boğuşmak istemiyorum. istediğim cihazı aldığım gibi sorunsuzca kullanmak.

Bu konuda hangi cihazları önerirsiniz. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

H96 pro da adaptör ve ısınma sorunları yaşandığı bir gerçek . Sorunların çözülüp çözülemeyeceği önemli.

Beelink Ultimate . T95Z + , Ultimate ile aynı özelliklere sahip.

Burada ilginç olan DDR 3 ramli H96 pro nun antutu değeri 42 binlerdeyken, DDR 4 Ramli Ultimatede 38 binlerde .

Demek ki DDR 4 ram ısınma problemini gideriyor ve cihaz daha stabil çalışıyor .

Ultimateden memnunum, bütün programları açıp açamadığını henüz deneyemedim .

T95Z + da kaliteli bir box . Adaptörü kaliteli ise 5v2a da iş görür . Dahili KODİ olması + bir özellik .

Videolardan arayüzünü inceleyin arayüzü kullanışlı ise alınabilir .

RK 3328 , RK 3399 çipsetli cihazlarda ısınma sorunu bildirilmedi .

Fiyatı zorlamaz ise son canavar bu RK 3399 DDR4 GB

http://www.ince-le.com/t96z-tv-box/

T96Z ve H96 ile Xiaomi 4K karsilastirma yaparsak bariz ustunluk gorulur mu yoksa yakin cihazlar midir? Amacim, annemlerin evine Netflix, BluTV, Kodi gibi platformlari kurmak. Yani film, dizi disinda kullanim olmayacak. Tesekkurler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Boleros

@Limanyakan Arkadaşım. Bu cihazın DDR4 versiyonu da mı var? Çin piyasasında yok yok gibi.

https://www.geekbuying.com/item/Bundle-T95Z-Plus-S912-3GB-32GB-TV-BOX-iPazzPort-Keyboard-387759.html?Currency=TRY&gclid=CjwKCAiA9MTQBRAREiwAzmytw8cfQS1NpzrLF3jqnhUaYtl-6g6YCZGCO11nWEil9nG_sJ4RL9wnCRoCPPgQAvD_BwE#googtrans/en/tr

@Limanyakan engin bilgilerinize danışarak şunu öğrenmek istiyorum. Forumda okuduğum kadarıyla H96 Pro cihazlarda adaptör ve ısınma sorunları mevcutmuş, doğru mu? Sizce bu T95Z plus'un böyle sorunları var mıdır?

Aslında aradığım android tv box'un performanslı olmasının yanında sorunsuz olması. Cihazı aldıktan sonra yok soğutma için fan, yok kendi adaptörünü kaliteli adaptör ile değiştir gibi sorunlarla boğuşmak istemiyorum. istediğim cihazı aldığım gibi sorunsuzca kullanmak.

Bu konuda hangi cihazları önerirsiniz. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

H96 pro da adaptör ve ısınma sorunları yaşandığı bir gerçek . Sorunların çözülüp çözülemeyeceği önemli.

Beelink Ultimate . T95Z + , Ultimate ile aynı özelliklere sahip.

Burada ilginç olan DDR 3 ramli H96 pro nun antutu değeri 42 binlerdeyken, DDR 4 Ramli Ultimatede 38 binlerde .

Demek ki DDR 4 ram ısınma problemini gideriyor ve cihaz daha stabil çalışıyor .

Ultimateden memnunum, bütün programları açıp açamadığını henüz deneyemedim .

T95Z + da kaliteli bir box . Adaptörü kaliteli ise 5v2a da iş görür . Dahili KODİ olması + bir özellik .

Videolardan arayüzünü inceleyin arayüzü kullanışlı ise alınabilir .

RK 3328 , RK 3399 çipsetli cihazlarda ısınma sorunu bildirilmedi .

Fiyatı zorlamaz ise son canavar bu RK 3399 DDR4 GB

http://www.ince-le.com/t96z-tv-box/

T96Z ve H96 ile Xiaomi 4K karsilastirma yaparsak bariz ustunluk gorulur mu yoksa yakin cihazlar midir? Amacim, annemlerin evine Netflix, BluTV, Kodi gibi platformlari kurmak. Yani film, dizi disinda kullanim olmayacak. Tesekkurler.

Xiaomi google lisansı olan bir ürün . Diğerlerinde google lisansı yok . D.smart , Tivibu gibi ücretli platformları T96Z ve H96 pro plus ya da max açamaz . Fakat Xiaomi de özellikleri kısıtlı bir cihaz . Media player gibi düşünün . Google playden direk program inridip kuramazsınız Google play uygulamalarını başka şekilde yükleyebilirsiniz . Sadece film ve dizi için Xiaomi iyi bir seçenek . Kaliteli bir cihaz . Global versiyonu daha da iyi .

T96Z , Pro, max , ultimate gibi cihazları da bir tablet , bir bilgisayar gibi düşünün. Bilgisayarla ne yapıyorsanız hemen hemen herşeyi bu cihazlarla yapabiliyorsunuz .

Ücretli, ya da ücretsiz IP serverlerle bütün kanalları, dizileri, filmleri izleyebiliyorsunuz .

Dizi ve film için Alfawise Z28 pro yeterli olur . Sınırlı kullanım olacaksa Xiaomi alınabilir .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam gearbest denmi aldılar? Oraya baya yabancıyım hiç alışveriş yapmadım sistemleri nasıldır bilmmiyorum.Aliexpress den bakıyorum

Evet , Gearbest in forum anasayfasında başlığı ve yetkilisi var . PM ile iletişime geçebilirsiniz

Kupon indirimi olan ürünler devamlı yayınlanıyor .

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 12:3:41 >
  • Sınırsız internetim olsa ben de alsam

• quote:

Şu ürün hakkında bilgisi olan varmı? 4 gb ram var cihazda fiyatı baya uygun

4 GB fakat DDR 3 . DDR 4 3 GB daha performanslı .

Aynı fiyatlarda H96 pro plus, T95Z gibi bilindik boxlar var.

H96 nın bilinen ve çözülebilen sorunları var .

Bir box alırsınız sorunlarla karşılaşırsınız çözümünü bulamazsınız o zaman kötü .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Sınırsız internetim olsa ben de alsam

turk.net için biraz sabır gerek se de avantajları için üye olmaya değer .

50 m.bite kadar hız alıyorum . YAPA santralleri yaygınlaşınca hız 100 M.bite çıkacak .
    Zamanla indirme hızını da arttırırlar . Şuan 2 m.bite yakın hız var .

Kota aşım derdi olmadan box ı kaygısız bir şekilde kullanıyorum .
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Öğrenciyim. Yurtta kalıyorum. Yılda en fazla 5.5 ay evde kalıyorum. Yeni led tv aldık. Film izlemeyi çok severim, evde 300 tane dvd film var ama hepsini izledim. Yurt interneti sayesinde birazcık film depoladım tabii ama hafıza kartı, usb yetmiyor artık.

Evde internet varken 4 gb kotası vardı, taa 2007 yılıydı.. Şimdi onu da bulamıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Öğrenciyim. Yurtta kalıyorum. Yılda en fazla 5.5 ay evde kalıyorum. Yeni led tv aldık. Film izlemeyi çok severim, evde 300 tane dvd film var ama hepsini izledim. Yurt interneti sayesinde birazcık film depoladım tabii ama hafıza kartı, usb yetmiyor artık.

Evde internet varken 4 gb kotası vardı, taa 2007 yılıydı.. Şimdi onu da bulamıyorum..

Ultimate var . Büyük bir kibrit kutusu kadar . Bu boxları taşımak zor değil .

2 TB ye kadar hardisk destekleyen cihazlar var . Yüklersiniz filmleri internet olmasa da seyredersiniz . Sadece 32 GB rom bile yeterli olabilir .

Bu küçük Boxlar 4k başta olmak üzere bütün film ve ses formatlarını destekliyor .

Görüntü ve ses kalitesi çok güzel .
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Ciddi şekilde ilgilenirsem düşüneceğim, teşekkürler.

• quote:

quote:

Şu ürün hakkında bilgisi olan varmı? 4 gb ram var cihazda fiyatı baya uygun

4 GB fakat DDR 3 . DDR 4 3 GB daha performanslı .

Aynı fiyatlarda H96 pro plus, T95Z gibi bilindik boxlar var.

H96 nın bilinen ve çözülebilen sorunları var .

Bir box alırsınız sorunlarla karşılaşırsınız çözümünü bulamazsınız o zaman kötü .

Hocam teşekkür ederim yardımın için.kaç gündür araştırıyorum araştırdıkça içinden çıkamadım.Anladığım kadarıyla bu fiyat bandındaki her ürünün bazı eksi yönleri var ama sonuç olarak sen bu iki cihazdan birini tavsiye ediyosun ve bende artık bu ikisinden birini önümüzdeki hafta sipariş edicem.yoksa çıkamıcam işin içinden. Bu arada adaptörü gelir gelmez değiştirmeyi düşünüyorum elimde modem,printer ve laptop adaptörü boşta duruyo.sence hangisini yada kaç amperlik bi adaptör kullanmalıyım kullanmalıyım ?

• must@fa M kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir adaptör olursa 5 V 2 amper yeterli olur .

Yine de garanti olması açısından 5 V 3 amper kullanmak gerekir .

Elinizdekiler uymaz ise Gittigidiyor , N11 gibi int. sitelerinde var .
  • quote:

Kaliteli bir adaptör olursa 5 V 2 amper yeterli olur .

Yine de garanti olması açısından 5 V 3 amper kullanmak gerekir .

Elinizdekiler uymaz ise Gittigidiyor , N11 gibi int. sitelerinde var .

Elimdekiler uyavaktır o zaman amperi yüksekti.büyük ihtimal ile T95Z sipariş edicem.görüşleriniz için teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.