Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (724. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
519
Favori
1.724.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
78. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joyberk

merhaba arkadaşlar,

ben dts-hd ma 7.1, trueHd, dolby atmos gibi yeni ses formatlarını destekleyen ve direkt hdmi üzerinden 7.1 ses (olmadı 5.1) iletebilen cihaz arıyorum

bende hdmi 2.1 destekli 7.1.2 soundbar var ama yukarıda bahsettiğim sesleri soundbar çıkışından alamıyorum

bu hdmi audio pass through muhabbetini nvidia shield gibi güzel yapan android cihaz veya media player var mı acep?
    Zidoo x9s, z9s atmos dahil butun ses formatlarini oynatir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar..2 tb ya da üstü harici diski açabilen tv box modeli önerebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmserdar -- 4 Ekim 2019; 9:35:44 >
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    https://m.n11.com/xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv-box-media-player-hdr-ultra-hd-P376689773

Güzel kampanya işinizi fazlasıyla görecektir sesli komutta mevcut 😎

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan341

Limanyakan üstad nerelerdesin çoktandır konuya mesaj yazmıyosusun sağlık sıhhatin iyidir inşallah.
    Merhabalar;

Yaz ayları boyunca bir nevi dijital detoks yaptım. Televizyon seyretmedim, sosyal medyadan uzak durdum.
    Sadece bazen yürürken ilgi alanıma giren Youtube videolarını izledim.

Kış aylarında kapalı mekanlarda olduğumuz için her fırsatta doğaya çıktım. Bol bol yürüdüm. Fırsat buldukça uzun mesafeleri yüzdüm.
    Doğa, hem insanı dinlendiriyor hem de sağlıklı bir ortam.
    Özellikle bol oksijenli çam ormanlarında yürümenin dinlendiriciliği ve zevki çok farklı.

Sağlık derken belki insan tv seyrederken değişik pozisyonlarda oturabiliyor ya da uzanabiliyor fakat
    bilgisayar karşısında bunu yapamıyor.

İnsan vücudu bilgisayar karşısında oturmak için dizayn edilmemiş. Mümkün olduğunca hareket etmeli.

Mesajları okudum da genel olarak ucuz box alma eğilimi var. Tv box kullanımından zevk almak için biraz bütçeyi arttırmak gerekiyor.
    Ayrıca hep yazıyorum bu box çeşitliliğinde bilindik marka ve modeller üzerinden gidiyoruz.

Bir de hernedense bu uzakdoğu ürünlerini küçümseyenler var. Yeni piyasaya giren Beelink GT-King Pro da King te olduğu gibi G52 MP6 gibi muhteşem bir GPU ve ayrıca DOLBY, DTS sertifikası ve Hifi ile kayıpsız ses var.

Sanırım mini-A da olduğu gibi King lere de 4K Netflıx desteğini verecekler.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    eyvallah limanyakan üstad tekrar hoşgeldiniz.
    Bende dts-hd ma 7.1 ve True HD filmler var ancak bunlar kodi ile tv üzerinden hdmi ile soundbar a sesi iletemedim. O yüzden bir mediaplayer ihtiyacı doğdu. Ancak hangi cihaz bana uygun bilemedim. 4k netflix ve dolby atmos|vision seçeneklerini kapsayan bir cihaz olmalı.
    Soundbar sony zf9 wifi
    TV sony android xe8096

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan341

eyvallah limanyakan üstad tekrar hoşgeldiniz.
  • joyberk kullanıcısına yanıt
    s922X-H işlemcili GT-King Pro . DOLBY ve DTS Lisanslı . SPDIF çıkışı yok . HDMI düz geçiş ile bu sesler sağlanıyor. 5.1 kanallı.

Digital ses düz geçişle gideceği için soundbarda sorun olacağını sanmıyorum.

Herzaman olduğu gibi bu yeni ürün gearbestte satışa sunuldu. Diğer siteler satmaya başlayınca fiyat düşer.

https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_009284337237.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_gokturk

Hard Reset olayını dene
    https://www.youtube.com/watch?v=hVh6gzgi9yo

Benim cihazı Phoenixsuit programı düzeltmişti. Olmadı bu programı kur
    Sizin cihazınız H6 Allwinner çipsetli mi?

Bildiğim kadarıyla bu program Allwinner yongaları içeren cihazlarda kullanılıyor.
  • frozenmuslum F kullanıcısına yanıt
    Kutunun tv yi açması normal bir durum. TV nin hemen açılması isteniyorsa box ın bağlı olduğu HDMI ı seçince açılır.
    Bu cihazların uydu alıcıları gibi stand-by da beklemesi uygun değil.
    Cihaz kapalı iken elektrikler geldiğinde kendiliğinden açılıyorsa açılış ayarlarına bir bakın.
    Son çare adaptörü prizden çekmek.
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Bu kutular plazma panellerle çok iyi uyum sağlıyor. Daha doğrusu görüntü kalitesini arttırıyor.

Beelink GT1 mini
    Beelink GT1 mini-2
    ya da
    t95q

Bu s905X2 ya da X3 çipsetli ürünler mibox ların açamadığı pubG gibi güncel oyunları açabiliyor.
    Görüntü kalitesi iyi ve tarayıcı performansları yeterli.
  • Merhabalar. Samsung qled bir tv aldık ancak usbden film taktığımızda dts desteklemediğini gördük. Böyle 30-40 gb'lık bluray rip filmleri rahatça oynatabilecek bir ürün var mıdır? Xiaomi mi box önerdiler ama internette bazı video ve ses codeclerini oynatmada başarısız olduğunu gördüm. Bütçe 500 civarı diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

arkadaşlar..2 tb ya da üstü harici diski açabilen tv box modeli önerebilirmisiniz?
    MiBox dahil orta seviye diyebileceğimiz bütün kutular 2 TB ye kadar HDD yi çalıştırabiliyor.
    Bazı modeller 4 TB açabiliyor.

Beelink GT1 mini , mini-A , mini-2 4TB ye kadar açabiliyor.

T95Q yu da önerebilirim.
  • Arkadaşlar ben HİREMCO NİTRO 4S aldım şimdi buna klavye mouse almam gerekiyor nasıl bir şey alayım en kullanışlı hangileridir.
    Üstad hoşgeldiniz

• Engin.K kullanıcısına yanıt
    Sehpa üstünde kullanacaksanız , logitech markasının, beğendiğiniz ve bütçenize uyan bir modelini alabilirsiniz👍

• Fenman kullanıcısına yanıt
    merhaba, magicsee N5 almıştım geçen yıl. android 7 kullanıyor pek çok uygulama desteklemiyor artık. ayrıca turkcell tv+ da cihazınız root edilmiştir diyor. android 8 veya 9 kurabilirmiyim, bu konuda yönlendirebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miki

Üstad hoşgeldiniz
  • Engin.K kullanıcısına yanıt
    Bilekten kontrol edilen klavyeli airmouse ları kontrol etmek zor olabiliyor. Hızlarını iyi ayarlamak gerekir. Ayrıca bir çoğunda Türkçe karakterler yok.

Alınacak klavye Mouse ların pilli olması da önemli. Kendinden bataryalı olanların zamanla şarj süreleri kısalıyor, sık sık şarj etmek gerekiyor.

Mithat Kılıç gibi Logitech marka Klavyeli Mouse kullanıyorum . (K400 plus)

Pili 12 ile 16 ay arasında gidiyor. Hiçbir sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.