Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (300. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.583
Cevap
516
Favori
1.718.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fenman

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim için gayet tatminkar oldu ve bu cihazı alıp şansımı denemeyle ilgili kaygılarımı oldukça azalttı. Hem gerekirse @daytripper25 forumdaşın bahsettiği ince ayarları yapmak (FPS düşürmek ve/veya videoları MX Player üzerinden açmak) suretiyle daha sorunsuz kullanmak mümkün görünüyor.

Bu durumda 11.11 indirimiyle Magicsee N4 siparişi vereceğim. Elime geçince, ince ayarları yaptıktan ve bir süre kullanım deneyimi yaşadıktan sonra naçizane yorumlarımı buraya yazarım.
    Hocam kodideki fps düşüklüğü sağolsun daytripper25 üstadın önerdiği yöntemle çözüldü. Şu an akıcılık tam. Sorun kodinin oynatcısındaymış.

Eğer mevcut cihazınızda kodide böyel bir fps düşüklüğü hissediyorsanız ( işlemci zayıflığından kasılma yada internet hızı ile ilgili olmayan) şu şekilde test yapabilirsiniz. Eğer 1080p film usb yada yerel kaynaktan oyanatılırken mxplayer ile fps düşmüyorsa işlemcinizde yeterlidir, bu durumda kodiye mxplayer atadığınızda internet probleminiz yok ise aynı şekilde izlersiniz.

Özetle N5 cihazımda ( s905x, Mali 450, 2/16GB) kodide akıcı bi şekilde her türlü çözünürlükte izliyorum. Ek bilgi genelde Turkvod kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 10 Kasım 2018; 11:34:21 >
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Rica ederim kardeş. Ben de çok uğraşmıştım zamanında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X96 Max için yeni video

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Bir de şunu söyleyim. YouTube uygulamalarında genelde akıcılık yoktu. Ancak YouTube for Android TV uygulaması akıcı. Son sürümlerinde sıkıntı vardı. Aptoide yükleyip oradan aratirsaniz orda bulursunuz. yalnız yeni sürümlerinde sıkıntı var. Eski sürümlerinden deneme yapın. Çok eskiler de iyi değil. Mesela ben güldür güldür izlerken box un çözünürlüğünü 50 Hz yapıyordum. Bu şekilde akıcı oluyordu. Bazı videolarda 24 Hz akiciydi. Kullandıkça farkedip ona göre ayar yapmak gerekiyordu. Uygulamanın arayüzü pek iyi değil ama akıcı en azından. Bende box olmadığı için şu an hangi sürümler sorunsuz hatırlamıyorum. Ama denemeyle bulabilirsiniz. Çok eskiler de iyi değil. Yeni sürümler en son donma yapıyordu. Normal Android TV lerde ve mi box gibi ATV işletim sistemli cihazlarda kullanılan YouTube uygulaması bu. Son olarak freaktab daki romlardan s905x için olan ATV Experience on numara. Ben yüklediğimde görüntü kalitesi bile farketmişti.

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstadım
  • Yarınn 11.11 ne alcaz. 😀 bu 905x2 işlemçiler ile ilgili bilgi çıktı mı hiç, takip edebilen oldu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: canakan

Karışmasın diye oyle bir baslik açtık cunku burda arada surekli ne alabiliriz diye soruyorlar ne alalim diyene ilk msja bak deriz diye yeniden açtık ayni konulari oradan devam edebiliriz

Anlaşamıyoruz.
    Tavsiye burası olsun.
    Ne alacağuz vs.
    -------------
    Teknik konular orası.
    Ne kuracağım, nasıl kuracağım, hangi proğram. Cihaz ısınıyor vs vs.

Yada yönetim ne derse, şeriatın kestiği parmak acımaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 10 Kasım 2018; 20:12:26 >
  • İptv için box olarak en iyi en akıcı görüntüyü verecek box hangisi şu an elimde zidoo x9s var youtube da bile istediğim akıcılığı vermiyor, fiyat önemli değil akıcılıkta sorun yaşatmasın 4k tv için en iyi cihaz hangisi ise tavsiyw bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alphi3458 -- 10 Kasım 2018; 13:46:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakan

Karışmasın diye oyle bir baslik açtık cunku burda arada surekli ne alabiliriz diye soruyorlar ne alalim diyene ilk msja bak deriz diye yeniden açtık ayni konulari oradan devam edebiliriz
    Şu anda aynı konuda iki başlık olunca iş daha çok karışıyor, nereye bakacağımızı şaşırıyoruz. Bence eskisi gibi tek başlık altında devam edelim.

"Android Tv Box için tavsiye" başlıklı bir konu zaten varken sizin ikinciyi açmanıza gerek yoktu aslında. Tavsiyelerle ilgili mesajınızı buraya kopyalayın. Tavsiye isteyene kendi mesajınızı alıntı yapar, "buraya bak" diye cevap verirsiniz.
  • 1 - Tavsiye konusu.
    2 - Teknık konular diye iki başlık olur anlarım. O arkadaş ürün satma derdinde.
    Forumlardan bedava ürün dağıtılsa almam.

• Arkadaşlar kırmayın birbirinizi konu gayet güzel gidiyordu ikinci bir konu takibi ve ilgiyi zorlaştırır diye düşünüyorum.

Mümkünse ve oluyorsa bu konuyu siz devralın veya forum yönetimi bu konu sahibinin izniyle orasını güncel tutacak birine devretsin.

Yarın 11.11 herkesin görüş ve önerilerine ihtiyacımız var.

• Bence de bu konu gayet güzel gidiyordu. Aynı konuda ikinci bir başlığa ne gerek vardı, hala anlamış değilim.

Şimdi orada insanlar "diğer başlıkta da bahsetmiştim" diye yazılar yazıyorlar. Ne gerek var, bütün yazılar aynı yerde olsun, güzel güzel tartışmaya devam edelim.
  • Mecool KM9 aldım. Umarım hayal kırıklığı yaratmaz.

Satıcılardan biri Netflix 4K dedi. Şu an için olmasa da gelecek için ve 2. el piyasası için önemli. Umarım dediği gibidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uza konunda takıl sen kimsin ki muhatab olacağım.
    Senden ürün almam dediğim için hezeyanlarını millete gark etme, konuyu kirletme.
    Türkçe özürlüsü möhötöb olma diyor.
    Sen daha telefonun klavyesini Türkçe yapamıyorsun cihazı kurup göndermek kim. 😂😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Mecool KM9 aldım. Umarım hayal kırıklığı yaratmaz.

Satıcılardan biri Netflix 4K dedi. Şu an için olmasa da gelecek için ve 2. el piyasası için önemli. Umarım dediği gibidir.
    ben de km9 aldım. 260 liraya geldi.
  • quote:

Mecool KM9 aldım. Umarım hayal kırıklığı yaratmaz.

İkinci el olayı için mantıklı bir yaklaşım.

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Hangi satıcıdan?

e-HomeTech store’dan aldım ben. 65/6 kupon vardı mağazada. Ayrıca 69/10 kuponum vardı. 1-2 şey daha alacaktım. Ekleyip aldım. Oldukça uyguna geldi.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    aynen ehome
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    260’a nasıl geldi peki?

• quote:

260’a nasıl geldi peki?
    50ye10 kupon vardı
  • 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.