Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
520
Favori
1.724.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pro L de dahil mecool lar kaliteli ve az sorun yaşanan cihazlar.
  • m.kemALL kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181108121944&SearchText=Mecool+pro+L+

En uygun fiyatlı olanı kutuyu. Ençok alışveriş yapılan ve ençok olumlu yorum yapılan satıcıyı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 8 Kasım 2018; 23:26:0 >
  • üstad peki pro L mi pro plus mı? başlıca amacım netflix izlemek. arada 60 70 lira fark var. plus 2/16 ile - L 3/16 arasında
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Evet büyük bir sorun değil ama araştırarak güvenerek yepyeni bir cihaz almışsınız. Bir de bakıyorsunuz, olmaması gereken bir sürü saçma hata ve eksikler. İnsanı canını sıkan durumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ömer akif Ö kullanıcısına yanıt
    Aradaki fiyat farkını vermeye değer. Pro L nin hep CPU su hem de GPU yüksek. 3GB ram de farkını hissettirir.
  • Bugun Limanyakan arkadasımızın yönlendirmesi ve h96 pro max yorumlarında aşırı ısınma ve aslında 4 USB portbulunup saklı olanları cihaz kutusunu kıyıp kesme gibi işlemlerle bulup kullanmak gibi saçmalıkları banggood sitesinde okuyunca Mecoll m8s pro l yi 378 TL ye aldım fiyatı yükse lten hızlı kargo istememden kaynaklı

Artık aranıza katılacak cihazım olacak

İlgilerinden ötürü burda paylaşım yapan her kişi kurum yazarlarına teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lektonstar kullanıcısına yanıt
    Bir DVD player, bir Blueray almak istersiniz en iyi markalar bellidir. Bütçeye göre karar verip alırsınız.
    Sorun yaşamazsınız çünkü sadece DVD ya da Blueray oynatırlar.

Tv Boxlar sadece 1 ya da 2 iş yapmaları için üretilmedi. Bu kutular çok yönlü ve hemen hemen yapamadığı birşey yok. Bu nedenle hiç sorun yaşanmaması , mükemmel olması mümkün değil .

Şöyle bir örnek vereyim. Diyelim ki ISO formatında film izlemek istiyorsunuz kutu bu formatı desteklemiyor, başka bir formatta açan bir film seyredeceksiniz. Alternatifler çok fazla.

Sonuç olarak Tv box alan bir kişi arayüzünü kişiselleştirip zevkine göre kullanacak.
  • amatörttl kullanıcısına yanıt
    H96 pro max demedim. s912 çipsetli H96 pro plus.

Pro L hayırlı olsun.
  • Merhaba

11.11 kampanyasından android box almayı düşünüyorum ama bu konuda bilgim kısıtlı kullanım amacı daha çok çocuk için youtube ve internet üzerinden film izlemek. İptv kullanırmıyım bilmiyorum cepe kurmuştum bir süre sonra çalışmadı güncelleme istedi vakit darlığından uğraşamadım.

Modem tv ye yakın ethernettende bağlayabilirim ama zaman zaman cep telefonundan bağlantı kurmak için wifi olması iyi olur. Bütçem 250-300 TL civarında ama daha iyi tercihler için biraz daha artırabilirim. Panasonic 42" S20 plazma tv de kullanılacak.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• serrikoc S kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/Mecool-M8S-PRO-L-ak-ll-tv-kutusu-Android-7-1-Amlogic-S912-3-GB-RAM/32925846473.html?spm=a2g01.11927233.1000009.1.3880NfXkNfXkay

Bilmiyorum biliyormusunuz box alırsanız YoutubeKIDS diye bir program var. Bu programı da yükleyin.
    Çocuklara yönelik başka programlarda vardır sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Aradaki fiyat farkını vermeye değer. Pro L nin hep CPU su hem de GPU yüksek. 3GB ram de farkını hissettirir.
    “DDR 4” Ram’ı PRO’da görebiliyorum.

PRO L hep DDR3 Ram’lı olarak çıkıyor karşımıza. PRO L’nin DDR4 Ram’lısı var mı?

Verdiğiniz linkin üstteki fotoğraflarda DDR4 etiketi var ancak ürün açıklamasında DDR3 diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekinO -- 9 Kasım 2018; 9:29:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ederim evet ben yanlış yazmışım sizle pm de paylaştığım üründen vazgeçip bunu aldım

• Merhabalar. Medya oynatıcı tavsiyesi istiyorum; aradığım şey için Android Tv box mı uygun olur emin değilim. Aradığım özellikler şöyle;

1) O format, bu bitrate demeden yüklediğim bütün 4K videoları akıcı oynatsın.

2) Netflix, Youtube gibi siteleri 4K kalitesinde takılmadan, yavaşlamadan kullanabileyim.

3) Wireless display, screen share gibi özellikleri olan telefon & tablet gibi cihazları görsün ve televizyona aktarsın.

4) Telefon & tablet gibi cihazların yanında Windows 10 yüklü bilgisayarımı da bağlı olduğu modem/ağdan görsün ve bilgisayar ekranımı televizyona ağdan aktarsın. Bunu yaparken internetin download ve upload'ını kullanmasın. Özellikle böyle belirttim çünkü bazı programlar var; sen program aracılığıyla stream yapıyorsun; diğer uçta ise program internetten bu yayını çekiyor ve cihazlar yan yana olmasına rağmen hayvan gibi internet kullanıyorsun; haliyle internetin kötüyse de düzgün bir aktarım olmuyor; baya saçma programlar. Bilgisayarımı televizyonun ekranına aktaracak olan cihazın kendi değil de bir program ise, paralı veya gereksiz pahalı olmadığı müddetçe ve az önce anlattığım internet data kullanımı istemediği müddetçe program yükleyebilirim. Yeter ki sesi ve görüntüyü eksiksiz ve akıcı olarak, sanki HDMI'dan bağlamışım gibi aktarsın.

5) O siteye girmem, bu sitenin oynatıcısını oynatmam, flash yüklemen lazım, **** yükleyemezsin gibi bilgisayarımızda karşılaşmadığımız ama smartTV ve oynatıcılarda karşılaşabilen büyük dertleri yaşatmasın ve hangi siteye girersem takılmadan film-dizi oynatabilsin.

6) İster USB'den olsun, ister internetten olsun, her ne oynatıyorsa saatlerce takılmadan etmeden, senkron kaybı olmadan sonuna kadar oynatsın. Bu konuda Vestel TV ile yaşamış olduğum çok büyük dertler var; bu yüzden görüntü aktarma ve takılmadan oynatma konusunda bu kadar takığım. Beni televizyonun ekranından soğuttu; sırf bu sebeple ne izleyeceksem küçük odaya geçip, sandalye tepesinde bilgisayar başında açıp izlemeyi tercih ediyorum; şu eski mesajıma bakarsanız anlarsınız; tam bir kanser Smart TV denen şey.https://forum.donanimhaber.com/vestel-ua9300-serisi-4k-tv-incelemesi--111931095-106#121366125

7) Bluetooth klavye, fare, speaker bağlayabilelim.

Fiyat önemli tabi ama fiyata şimdilik takılmayalım. Tüm bunları lâyıkıyla yapabilen cihazlar içerisinde uygun fiyatlısını arıyorum diyelim. Olmazsa artık HTPC piyasasına yöneleceğim resmen. Hem Smart TV tarafında hem de şimdiye dek araştırarak ve iyi yorumlara bakarak aldığım medya oynatıcılarda hep bir eksiklik ve sıkıntılar vardı. Bu yüzden şimdiye dek sıkıntı yaşadığım konuların madde madde üzerine basma gereği duydum ve biraz kafanızı şişirdim, kusura bakmayın. Yardım ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 9 Kasım 2018; 8:0:35 >

• Vontar official storeye x96 maxlarda problemin çözülüp çözülmediğine ve ne zaman kargoya verilecegine ilişkin soru sormuştum. Gelen cevap şu şekilde:

Hi, yes, the problem was fixed well, and now we goods in stock, welcome to place the order.

Artık yalan gerçek bilemiyorum. Hep aklımda var s905x2 li cihazlar. ne yapsak bilemedim.

GS1 için NETFLIX 1080p çözünürlük doğrulanmadı.
    DDR4 s912 Mecool m8s pro , Saf Android
    DDR3 s912 Mecool m8s pro L , Atv ve Saf Android
    DDR3 s905 Mecool m8s pro+ , Saf Android
    Bu kutular NETFLIX i 1920x1080p de açıyor.

Hocam bu modeller ile ses sistemi üzerinden 5.1 ses çıkışı alabilirmiyim. Optik çıkış göremedim de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgkhn01 -- 9 Kasım 2018; 8:45:46 >
  • Beelink a1 tv box almıştım gearbest'ten hiç memnun kalmadım.

Hızı yavaş.

Bir türlü istediğim randımanı da vermedi.

Son olarak da telefonumun ekranını tv.ye yansıtmak istiyorum.

Güncel televizyonlarda direkt olarak aktarabiliyorsun zaten birşeye ihtiyaç duymadan ama biraz daha eski nesil tv.ler sıkıntılı.

Wifi paylaşımı diye birşey var telefona bağlanmaya çalışıyor ama bir türlü olmuyor, nasıl telefonumun görüntüsünü tv.ye aktarırırım. Son çare ezcast diye birşey almak ama ona da şimdi gereksiz yere 60 tl vermek de istemiyorum.

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    X96 yerine KM9 sanki daha mantıklı. Ben karar değişir miyim bilmiyorum son anda ama değişirsem KM9 alırım H96 yerine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    benim x96 lar kargoya verildi sıkıntılar düzeldi diye yazmışlardı wechipden bugün n5 ve plus L gelicek Pro L istanbul başakşehirde hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgkhn01

GS1 için NETFLIX 1080p çözünürlük doğrulanmadı.
    DDR4 s912 Mecool m8s pro , Saf Android
    DDR3 s912 Mecool m8s pro L , Atv ve Saf Android
    DDR3 s905 Mecool m8s pro+ , Saf Android
    Bu kutular NETFLIX i 1920x1080p de açıyor.

Hocam bu modeller ile ses sistemi üzerinden 5.1 ses çıkışı alabilirmiyim. Optik çıkış göremedim de.
    Ben sırf optik bağlantı için X96 max almayı planlıyorum. 5.1 ses sistemine optik bağlantı ile hem diğitürk cihazını hem de tv box u bağlayacağım. Logitech z906 yeni cihazlara ses vermek için bekliyor :)
  • Merhaba

S912 işlemcili , mali-t820 ekran kartlı bir cihaz arıyorum , en uygum fiyatlar şöyle;

Meecol m8s plus l - 207 TL

M96x plus - 217 TL

Vontar t95z plus - 257 TL

M8s plusin eksi yönü Ethernet girişi yok , sizce bu cihazlardan hangisini tercih etmeliyim , fark varmıdır araların da?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.