Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kodi 17 beta kullanan var mı? Cihazım gelmedi fakat bilgisayara kurdum 17. versiyonu "seyirTürk" ü çalıştırmadı. Daha doğrusu yükleyemedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratx38

Aldigim yer burasi
    https://tr.aliexpress.com/item/3G-32G-S912-Octa-Core-Android-6-0-Smart-TV-Box-2-4G-5-8G-AC/32759205371.html?spm=2114.010208.3.353.LraRzn&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=49debfdd-eab3-46e2-a897-8be2bf50d8f9

Merhaba Murat bey,bende H96pro+ almayı düsünüyorum,sony analog müzik setim var,müzik setimin arkasında beyaz ve kırmızı stereo analog ses girişi var,acaba H96pro+ ın av kısmına bağlasam analog müzik setimden stereo ses alabilir miyim?Cünkü digital amfim yok,bu konu benim icin önemli.Projeksiyona cihazı bağlıycam fakat projeksiyonum hdmi 1.4a ve görüntü çözünürlüğü 1080p ama h96pro+ ile acaba 4k filmleri projeksiyona görüntü olarak aktarır mı onu merak ettim,projeksiyon 4k çözünürlüğe sahip olmadıgı icin sadece 1080pye kadar mı destekler?Pcden projeksiyona bağladıgım zaman 4kları izleyebiliyorum ama android belki farklı bi sistemdir diye tereddüt ettim. Cihaz elinize ulaştı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yellowsouth -- 26 Kasım 2016; 3:29:41 >

• yellowsouth Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba yellowsouth ,

Demek istediğinizi anladim fakat bende bu sistemi denemediğim için fazla birsey diyemem.
    Cihazim daha gelmedi belki 2 hafta daha sürer.
    Diycem belki diğer arkadaşlar daha yardimci olur bu konuda.

Selamlar.
  • Murat Bey cevabınız için teşekkürler.Selamlar.

Tecrübeli arkadaşlar acaba dac android işletim sistemini destekliyorsa android box media playerlara usbden dac baglayabilir miyim?Eğer baglayabilirsem dacıda analogtan müzik setime baglayıp problemi cözmüş olurum,zaten kullandıgım dacın ses kartı özelliği var.Av ile ilgili soket sanki görüntüyle ilgili geldi bana,a/v yazsaydı hem görüntü hem ses diyende var ama cihazda sadece av yazıyor yani a ile v arasında / işareti yok.USbden mouse ya da kablosuz mouse ve klavye uyumlu ise bu tür cihazlara baglanabilir mi?Splash pro programını pcde kullanıyorum,splash proya göre android boxlardaki kodi playerın verdigi görüntü kalitesini kıyaslama imkanınız oldu mu ?Görüntü kalitesinde fark var mı?Bi de motion özelliği splash proda var,yani araya kareler koyup görüntüyü daha akıcı hale getirmek acaba bu işlemi android boxta kodi player yapabiliyor mu ya da farklı playerlar var mı?Motion özelliği benim icin cok önemli cok fazla yüksek yapmasamda 10 üzerinden 4 te kullanıyorum,android boxta motion yapmadan görüntüde titreme var mı?Projeksiyon kullanıp deneyen arkadaşlar var mı?Android boxlar m2ts formatını acıyor mu cünkü özelliklerinde mkv filan yazıyor ama H96pro+ da m2ts dosya formatını göremedim. Asıl amacım görüntü kalitesi olarak pcme göre daha iyi görüntü almak,
    Pc özelliklerim: 16gb ddr3 ram, 3. nesil 3770k core i7 işlemci ve işlemcinin icindeki dahili intel hd4000 ekran kartı
    .İyi bi ekran kartı alsam film anlamında android boxlardaki görüntü kalitesine ulaşabilir miyim?Donanım olarak 4k h265 hevc destekleyen ekran kartı modeli bilen var mı?Çok soruda sordum teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yellowsouth -- 26 Kasım 2016; 15:53:18 >

• bu konuda az birseyler biliyorum herseye hakim degilim. sormak istedigim neden kimse xiaomi mi box'tan bahsetmiyor? acaba bilmedigim birsey mi var?

http://****/2gxkRsg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar android tv boxlarda netflix 5+1 ses desteği var mı?
  • Yellowsouth kardeş. Ben de bu motion özelliğini merak ederdim mini m8s 2 alana kadar. Lg tv var bende. Şöyle söyleyim. Kodide hdd den ya da online film sitelerinden film izlerken motion özelliği devrede oluyor. Cihazın ayarlarindan 1080p 24 hz secince durum bu. Bazıları 60 hz iyi diyor. Tvye gore degisir galiba. Denemek lazim. Yanlız youtubeda sorun var. Hem cihazın uygulamasında hem de kodide. Meselela güldür güldür bölümlerini açıyorum. Goruntude titreme oluyor. Ama bi klip açıyorum. Titreme olmuyor. Bunu bir türlü çözemedim. Kodi daha iyi ama kendi youtube uygulamasından. O daha çok titriyor. Çözümü bilen paylasirsa iyi olur. Kodide donanım hızlandırmayı devre dışı birakmak gerekiyor bir de.
  • Linkteki yurtdışı X 96 android box'u 11 gündür (130 TL'ye satın aldım) kullanıyorum.

Samsung 40C 650 Lcd tv'de web tarayıcı özelliği ve youtube yoktu. Youtube'yi Rus ve seyirTURK portallarından izliyordum ama zor oluyordu.
    Dreambox 500 uydu cihazımın da Hdmi çıkışı olmadığı için tv'ye scart kabloyla bağlıydı.

Şimdi box'dan cam gibi süper net bir görüntü var. Android 6.0 Türkçe ve kodi yüklü geldi. 2.0 Ghz dört çekirdekli işlemci desteği, 2 GB ram, 16 GB rom, ethernetten yada kablosuzdan nete bağlanma özelliği var. Kumandasında mouse da var. seyirTURK portalı kurdum. Dizi ve film izleme seyri çok daha hızlı ve kaliteli oldu. Bir cep telefonunda (telefonla aramak hariç) olması gereken herşey var. Cihazda uydu özelliği yoktur. Youtube, facebook, web tarayıcı v.s birçok özellik var. Menüler arasında geçiş çok hızlı ve akıcı. Birçok oynatma modunu destekliyor. Kısacası tv'niz tam bir android tv'ye dönüşüyor.

Sadece bu box'un bir özelliğinden yararlanamadım. Bu box'da Hdmi-Cec özelliği vardır. Tv'de de bu özellik varsa tv ile box'un kumandasını eşleştirip tek kumanda kullanabiliyorsun. Sanırım benim tv uyumsuz olduğu için eşleştiremedim.

https://tr.aliexpress.com/item/X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-Android-6-0-TV-BOX-1G-8G-2G-16G-KODI-4K/32737758871.html?spm=2114.13010608.0.0.d2u8d7&detailNewVersion=&categoryId=5092303

https://forum.donanimhaber.com/m_38842843/mpge_183/tm.htm

Android Tv Box için tavsiye.

• Hocam cihazın kaç günde geldi? Benim 6 kasımda aldığım cihaz hala ortada Yok.. en son hareket de 16 kasım gözüküyor.. olmadı bir de bu adamdan sipariş vereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayıtlı posta ile 12 Kasım'da sipariş verdim, 28 Kasım'da elime ulaştı. Cihaz önce Hollanda'ya geldi. Oradan da Türkiye'ye gönderildi. Satıcıyla bağlantı halinde olmalısın.
  • Fazla pahalı ürüne kaçmamak lazım

• ettu E kullanıcısına yanıt
    Hocam malum dolar yüzünden s912 yerine böyle s905 bir ürün düşünüyorum. Acaba 4k video dışında gerek stream görüntü gerekse kayıtlı 1080p gibi çözünürlükte veya web sayfalarında, cihazın arayüzde kasılma gibi sorunlar var mı

• Merhaba
    Android box arıyorum amacım kaliteli film ve Digiturk izlemek

sanırım Digiturk play sorunlu ve bu konu şimdilik çözülmedi , acaba android delki browser da Dilediğinyerde Web sitesi üzerinden izleyebilir miyim ?

Bunu soruyorum çünkü evdeki pc de CHrome da dahi problem vardı
    Sadece internet explorer silverlight varsa yada Firefox üzerinden pc de izleyebilmiştim

Bunu yapacak android box yok ise uygun fiyatlı bir htpc alacağım bütçe 900 TL
    Saygılar

• Bendeki cihazda web tarayıcı sorunsuz çalışıyor. Mouse biraz yavaş hareket ediyor ama laptopunda kablosuz mouse varsa, alıcısını android box'un usb portuna takıp çok daha seri kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 14 Aralık 2016; 13:17:46 >
  • Bir arkadaşım internet uygulamaları için tvsini satışa çıkardı.Yeni androidli bir tv almak istiyor.Acaba İnternette gezinmek netten film izlemek için ekonomik bir andorid bir tv box vs bir alet varmı?
  • http://www.banggood.com/X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-2G16G-Android-6_0-Marshmallow-Wifi-HDMI-4K-Kodi-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1071134.html?rmmds=search

slm arkadaşlar bu cihazı sipariş verdim nasıl bir cihaz pişman edermi?

• ycangir
    Bendeki cihazın aynısı. Gönül rahatlığı ile kullan. Ödemeyi kredi kartı ile mi yaptın?
  • evet kredi kartıyla la aldım

• http://www.banggood.com/X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-2G16G-Android-6_0-Marshmallow-Wifi-HDMI-4K-Kodi-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1071134.html?rmmds=category

ben de şu aleti almayı düşünüyorum herkes memnun mu herhangi bi kronik sorunu yoktur umarım.
  • earth
    Verdiğiniz link ycangirin verdiği linkle aynı. Yani benim kullandığım android box'dan.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.