Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Agronur17 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü5 Mobil
5 sn
20.794
Cevap
416
Favori
1.144.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2166
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4865
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 9 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 61008
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2166
  • Favoriye Eklediklerim 484
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Atakan (71 mesaj) ozgur (2 mesaj) MencRarin (2 mesaj) TimFx (1 mesaj) cingibi (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12045 mesaj) Mobil (5723 mesaj) Tablet (699 mesaj) Mini (838 mesaj) Uygulama (1816 mesaj)
  • @
Giriş
    9 Mesaj

Değerli hocam;

Öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz V88'lerin android sürümleri 5.1 ve 6.0. Buna karşılık Alfawiseın ise 8.1. Dolayısıyla Alfawise mı tercih edilmeli? Zira her ikisinin de hem ramleri hem de işlemcileri aynı. Sürümler yükseltilebiliyor mu?

Bir de bunu aldığımda, örneğin genellikle tavsiye ettiğiniz Mecool KM8 i almadığımda neyi kaçırmış olacağım? Alfawise/V88 lerin arayüzleri daha mı kötüdür, kanal geçişleri mi zayıftır, cihaz daha çabuk mu ısınır? Yoksa kaybedilmiş birşey olmayacak mı?
    |
    |
    Limanyakan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Alfawise A8 in 8.1 oreo ile gelmesi de yeterli olmuyor.

Supersu güncelleme yapamıyor ya da uyumlu değil, Amazon Prime çalışmıyor, 4K video oynatma 720p'ye küçültülmüş., RKMC siyah ekranlar, geçiş yapmadı, gezinme çubuğu, alt üst görev çubuğu yok, kapatma düğmesi yok ntfs / exfat desteği vb. her açtığınızda ağı manuel seçmeniz gerekiyor. 65 inç gibi büyük panellerde tam çözünürlükte çalışmıyor.

Sonuç olarak 8.1 in geliştirilmesi gerekiyor ve firma bu konuda destek vermiyor.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Tugayy

Mi box ayarında merdivenaltı üretim olmayan güncelleme alabilen ethernet girişi ve usb girişi olan mediaplayer ne önerirsiniz acaba
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_009336371829.html?wid=1433363&lkid=11004390

mecool bilinen ve merdivenaltı diyemeyeceğimiz üretici firma.

Mibox netflix i 4K da açabiliyorken KM8 720p de açıyor. Bunun dışında KM8 çok esnek kullanımı olan bir box.

Bir de Mi box tan 15 $ civarında daha yüksek fiyatı olan Zidoo h6 pro var.

Üstteki mesajlarımda link var.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 27 Ağustos 2018; 10:19:39 >
    |
    |

• Yarbay
    6259 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ahkerkar

Değerli hocam;

Öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz V88'lerin android sürümleri 5.1 ve 6.0. Buna karşılık Alfawiseın ise 8.1. Dolayısıyla Alfawise mı tercih edilmeli? Zira her ikisinin de hem ramleri hem de işlemcileri aynı. Sürümler yükseltilebiliyor mu?

Bir de bunu aldığımda, örneğin genellikle tavsiye ettiğiniz Mecool KM8 i almadığımda neyi kaçırmış olacağım? Alfawise/V88 lerin arayüzleri daha mı kötüdür, kanal geçişleri mi zayıftır, cihaz daha çabuk mu ısınır? Yoksa kaybedilmiş birşey olmayacak mı?
    RK 3229 lar için en az 7.1 olmalı. 6.0 da yeterli olabilir fakat garantisi yok . Digiplay 2-3 yıl sonra üst sürümünü ister güncelleme yapmak gerekir. Kanal geçişleri yavaş fakat daha stabil çalışır. Aşırı ısınma sorunu yaşanmaz.

KM8 google a kayıtlı bir cihaz. Kırpılmamış ve güçlü 4 çekirdekli 2 GHz hıza sahip S905 X çipsetli.
    Harici anteninin olması wıfı çekiminin iyi olduğuna delalet eder. Ya da sinyal güçlendirici olarak kabul edilebilir. En önemli özelliği de DOLBY labarotuarının orijinal çif D ambleminin olması .

Digiturk play gerekli mi önce ona cevap vermek gerekir. Önceden fiyatı yüksek görüntü kalitesi düşüktü. Madem ki internet üzerinden seyredilecek. Ücretli IP serverlar da 4K yayın bile var. İnt. sinyali kesilmedikçe 1 kanalın 5 alternatifi ile maç yayınlarını izlemek garanti. Bütün maçların yanında belgesel, sinema, dizi ve Dünya kanalları var. Bütün maçları seyredebilmek için en az 3 digital kanala üye olmak gerekiyor ve hangi ligi hangi platformun vereceği de belli olmuyor.

İllegal mi illegal . Bu illagaliteyi hakediyorlar mı? Ediyorlar. Bu konu da tartışmaya açık.
    |
    |

• Binbaşı
    1645 Mesaj
    Merhaba

Netflix ve YouTube 4k veya 1080p açan. Stabil, isinmayan mutlaka ethernet girişi olan. Wifi si kuvvetli. En hesaplı hangi cihazı tavsiye edersiniz. Başka özellik aramıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    DENON AVRX1400H - MAGNAT MONITOR SUPREME 802 FRONT - MAGNAT SHADOWS 213 CENTER - TANNOY MX1 REAR - MAGNAT MONITOR SUPREME 302A SUBWOOFER - AUDIOQUEST KABLO - ZIDOO X9S - NVIDIA SHIELD PRO - LG PF1500G, OPTOMA İ5 4K LED PROJEKTOR
  • Yarbay
    9649 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Merhaba

Netflix ve YouTube 4k veya 1080p açan. Stabil, isinmayan mutlaka ethernet girişi olan. Wifi si kuvvetli. En hesaplı hangi cihazı tavsiye edersiniz. Başka özellik aramıyorum.
    Apple TV 4k
    Nvidia shild tv box

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 26 Ağustos 2018; 15:55:43 >

Mi Box, Netflix ve Youtube 4K . Hub ile ethernete bağlanılabiliyor. Modem uzakta ise wıfı sıkıntılı olabilir.
    Chrome gibi bir tarayıcı yüklenince kullanım seçenekleri artıyor.

Fiyat sıralamasına göre ;

s905 X çipsetli 4 çekirdekli , mecool m8s pro plus . Netflix HD. 720p, Youtube 4K

Yine aynı işlemci özellikli mecool KM8 . Netflix HD. 720p, Youtube 4k

Pro plus ile arasında fazla fiyat farkı yok. Mi Box a rakip olarak üretilmiş bir kutu.
    Test sonuçları olumlu. Google ANDROID TV sürümü OREO 8.0.0'ı resmi olarak sunmakta.
    Arayüzü Mi Box ve NVIDIA SHIELDS in ki gibi ayarları SHIELDS ten zengin.
    OTA var.

Olumsuz tarafları ;
    Uyumsuz NETFLIX. (Çözülebilir) NTFS desteği ve digital ses çıkışı yok . Sesli kumandası kullanışlı değil.

Mecool yazılım desteği veren iyi bir üretici .

Mecool ların bazı modellerinde NETFLIX KOD 14 hatası veriyor.

Sorunu çözmek için NETFLIX i kaldırıp ,( Başka Kaynaklardan Yüklemeye İzin ver ) şeklindeki sekmeyi aktif hale getirip NETFLIX i yeniden yüklemek gerekiyor .

Diğer alternatifler ;

Beelink GS1 6k ve

özellikle DDR4 ramlı Zidoo H6 pro . Heriki kutuda da Netflıx 1080p, Youtube 2K.

Bütçe sorunu yoksa Allwınner H6 çipsetli bir kutu almak uygun olur.
    |
    |
    bitsede gitsek mi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1645 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Mi Box, Netflix ve Youtube 4K . Hub ile ethernete bağlanılabiliyor. Modem uzakta ise wıfı sıkıntılı olabilir.
    Chrome gibi bir tarayıcı yüklenince kullanım seçenekleri artıyor.

Fiyat sıralamasına göre ;

s905 X çipsetli 4 çekirdekli , mecool m8s pro plus . Netflix HD. 720p, Youtube 4K

Yine aynı işlemci özellikli mecool KM8 . Netflix HD. 720p, Youtube 4k

Pro plus ile arasında fazla fiyat farkı yok. Mi Box a rakip olarak üretilmiş bir kutu.
    Test sonuçları olumlu. Google ANDROID TV sürümü OREO 8.0.0'ı resmi olarak sunmakta.
    Arayüzü Mi Box ve NVIDIA SHIELDS in ki gibi ayarları SHIELDS ten zengin.
    OTA var.

Olumsuz tarafları ;
    Uyumsuz NETFLIX. (Çözülebilir) NTFS desteği ve digital ses çıkışı yok . Sesli kumandası kullanışlı değil.

Mecool yazılım desteği veren iyi bir üretici .

Mecool ların bazı modellerinde NETFLIX KOD 14 hatası veriyor.

Sorunu çözmek için NETFLIX i kaldırıp ,( Başka Kaynaklardan Yüklemeye İzin ver ) şeklindeki sekmeyi aktif hale getirip NETFLIX i yeniden yüklemek gerekiyor .

Diğer alternatifler ;

Beelink GS1 6k ve

özellikle DDR4 ramlı Zidoo H6 pro . Heriki kutuda da Netflıx 1080p, Youtube 2K.

Bütçe sorunu yoksa Allwınner H6 çipsetli bir kutu almak uygun olur.
    Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.

Bende halihazırda zidoo x9s var zaten.

Sadece Netflix 1080p açan, ethernetli, ama wifisi de kuvvetli olan nispeten düşük bedelli bir android box arıyorum

DENON AVRX1400H - MAGNAT MONITOR SUPREME 802 FRONT - MAGNAT SHADOWS 213 CENTER - TANNOY MX1 REAR - MAGNAT MONITOR SUPREME 302A SUBWOOFER - AUDIOQUEST KABLO - ZIDOO X9S - NVIDIA SHIELD PRO - LG PF1500G, OPTOMA İ5 4K LED PROJEKTOR

• Binbaşı
    1645 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Apple TV 4k
    Nvidia shild tv box

Alıntıları Göster
    Sağolun, zidoo var zaten, sadece Netflix 1080p açan makul fiyatlı bir android box lazım

• Yarbay
    5202 Mesaj

Al benim gibi bir tane Amazon Fire TV Stick , bak rahatına. Ama androd Box amacıyla kullanmak için değil . sadece Netfkix , Youtube v.s kulllanım amaçlı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 26 Ağustos 2018; 20:39:32 >
    |
    |
    bitsede gitsek mi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    -- Speakers By Aytekin Erçin -- Marantz PM6003 Stereo Integrated Amplifier
    -- audio-gd NFB-3 ESS Sabre 9018 DAC -- Daphile Intel NUC
    -- Google Home Max Wi-Fi Speaker -- Logitech Harmony Hub -- Philips Hue LED Lighting System
  • Binbaşı
    1645 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Al benim gibi bir tane Amazon Fire TV Stick , bak rahatına. Ama androd Box amacıyla kullanmak için değil . sadece Netfkix , Youtube v.s kulllanım amaçlı...
    Maalesef bana uymuyor, projektör ve Avr ile kullanılacak. Torrent içinde kullanmayı düşünüyorum

|
    |
  • Yarbay
    9649 Mesaj
    quote:

Sağolun, zidoo var zaten, sadece Netflix 1080p açan makul fiyatlı bir android box lazım

Alıntıları Göster
    Var dediğiniz cihaz netflix 4k açmıyor diye bu iki örnek verdim

|
    |
    quote:

Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.

Bende halihazırda zidoo x9s var zaten.

Sadece Netflix 1080p açan, ethernetli, ama wifisi de kuvvetli olan nispeten düşük bedelli bir android box arıyorum

Alıntıları Göster
    zidoo x9s olduğunu imza da gördüm. Düşük fiyatlı ve ethernet girişli bir kutu gerektiği için o boxları önerdim.

Allwınner H6 çipsetli cihazlar en uygun olanları.

Video bilgisi; 1920x1080p mpeg-4 4.2.2 YUV Ortalama 15mb/s bitrate hızı var, ham video yayınıdır.

Video linki:http://89.43.78.179/yuksekbitrate.ts

nvidia shiled dışında bunu oynatabilecek bir android box var mı öğrenmek istiyorum.
    |
    |
    slm. yurtdısına tasındım. telefunken smart tv aldım. 100 mb hızlı internet baglattım. bir de turk kanalları ve bein sport için box almak istiyorum. Bu ip tv olayından hiç anlamam arkadaslardan duydum. Tecrübesi olanların taviyesini öğrenmek isterim. tv de ss ip tv var ama kanal yuklemek sorun oluyor. calısmıyor cogu lınk randıman alamadım.

Lig maçları ve 10-15 civarı ana türk kanalları izlesem yeterli. Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazcocuk -- 27 Ağustos 2018; 15:20:21 >

Orijinalden alıntı: Limanyakan

zidoo x9s olduğunu imza da gördüm. Düşük fiyatlı ve ethernet girişli bir kutu gerektiği için o boxları önerdim.

Allwınner H6 çipsetli cihazlar en uygun olanları.

Alıntıları Göster
    Netflix 4k lisans var mi bu cihaz da

Netflix i 1080p de açabiliyor.
    |
    |
    eraycelik80 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: beyazcocuk

slm. yurtdısına tasındım. telefunken smart tv aldım. 100 mb hızlı internet baglattım. bir de turk kanalları ve bein sport için box almak istiyorum. Bu ip tv olayından hiç anlamam arkadaslardan duydum. Tecrübesi olanların taviyesini öğrenmek isterim. tv de ss ip tv var ama kanal yuklemek sorun oluyor. calısmıyor cogu lınk randıman alamadım.

Lig maçları ve 10-15 civarı ana türk kanalları izlesem yeterli. Tesekkurler

Daha ucuz kutularda var. 4k yı saniyede 30 kare gösterebiliyorlar , 1080 p de dahi takılma yaşanabiliyor.

Mecool KM8 s905 X çipsetli 4K 60fps. Parasını hakeden bir cihaz.

IP server için PM attım.
    |
    |

• Er
    7 Mesaj
    Slm arkadaşlar tvbox almayı düşünüyorum fakat çok karmaşık ve derin bir mevzu.beklentim çok fazla yok antensiz uydusuz canlı tv izlemek kodi veya başka bir uygulama ile.x96 mini,v88 plus ve r39 cihazlardan hangisi beni üzmez uzun sure kullanırım.donanımları sanki aynı gibi 2gb ram 16 gb rom var.sizce hangisini almalıyım?
    https://tr.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_654924.html?lkid=11888488

Gearbestte %39 indirimli .

Realtek RTD 1295 üst düzey işlemci . DDR4 ramli. Aliminyum pasif soğutma özellikli kasa.

Dual wıfı, 1 x 3.0 3 x 2.0 USB , 7.1 kanal ses çıkışı, Bluetooth 4.0, HDR, 10 bit.

VP10 codec yok. X9s deki gibi 3.5 değil 2.5 luk HDD yuvası var.

6.0 ile geliyor . Başka sitelerde siyah renk seçeneği var. Beelink imalatı .
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.