Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sentez* Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.813
Cevap
416
Favori
1.145.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 2169
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4873
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 9 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 61115
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2169
  • Favoriye Eklediklerim 484
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Limanyakan (4873 mesaj) canakan (318 mesaj) srvngrc (317 mesaj) miki (275 mesaj) Saint Ralph (274 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12059 mesaj) Mobil (5726 mesaj) Tablet (699 mesaj) Mini (839 mesaj) Uygulama (1817 mesaj)
  • @
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #8
Giriş
    37 Mesaj

O kadar fazla seçenek var ki kafam karıştı cidden. Sanırsam 3 seçenek arasında kaldım hangisini seçmeliyim bilmiyorum:
    Sizin de önerdiğiniz MXQ PRO 4K
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_728844.html?wid=1433363

X96 Mini (2 GB RAM)
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_715049.html?wid=1433363

Mecool M8S PRO W Android TV OS
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_895800.html?wid=1433363

Android TV OS'in artıları eksileri nelerdir, ve ben bu cihazlara normal telefona kurarmış gibi Turkcell TV+, Tivibu Go kurabiliyor muyum bilmiyorum hiç, sizin fikriniz nedir, hangisini seçerdiniz?

Bu arada gearbest'den hiç sipariş vermedim, sıkıntı yaşanıyor mu hiç?
    Teşekkürler tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebrocode -- 11 Ağustos 2018; 2:44:42 >
    |
    |
    Limanyakan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6271 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

GG de tek cihaz kaldığını biliyordum . Fırsatı değerlendirmeniz iyi oldu. Yurtiçi için çok güzel fiyat.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 11 Ağustos 2018; 3:58:7 >
    |
    |
    bohem3301 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: thebrocode

O kadar fazla seçenek var ki kafam karıştı cidden. Sanırsam 3 seçenek arasında kaldım hangisini seçmeliyim bilmiyorum:
    Sizin de önerdiğiniz MXQ PRO 4K
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_728844.html?wid=1433363

X96 Mini (2 GB RAM)
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_715049.html?wid=1433363

Mecool M8S PRO W Android TV OS
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_895800.html?wid=1433363

Android TV OS'in artıları eksileri nelerdir, ve ben bu cihazlara normal telefona kurarmış gibi Turkcell TV+, Tivibu Go kurabiliyor muyum bilmiyorum hiç, sizin fikriniz nedir, hangisini seçerdiniz?

Bu arada gearbest'den hiç sipariş vermedim, sıkıntı yaşanıyor mu hiç?
    Teşekkürler tekrardan
    İlandaki MXQ pro 1/8 . En az 2/16 olmalı.

Gearbestten düşünüyorsanız

Mecool m8s pro plus s905 X uzantılı olanı alın.

Yada daha aksesuarlısı var. Mecool KM8

https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_009336371829.html?wid=1433363&lkid=11004390

Kafanız karışmasın 2 boxtan birini seçin. Yine kafa karışıklığı varsa ben KM8 i alırdım .

Gearbest in Forum Anasayfasında başlığı var. Alışveriş için destek alabilirsiniz .

• Onbaşı
    37 Mesaj

Linkini attığınız ürün oldukça güzel duruyor ama bütçeme uymuyor maalesef. Yine araştırma yaparken başka bir ürün buldum:
    A95X PRO
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_1801352.html?wid=1433363
    Bu ve
    Mecool M8S PRO W
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_1600344.html?wid=1433363#goodsDetail
    arasındayım şu an. Son bir kez daha ikisinin arasından hangisini seçerdiniz diye sorup, sizi rahatsız etmeyi keseceğim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1058 Mesaj

RAM 1 bile olsa işlemcisinden dolayı daha mı iyidir diyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    H96 PRO PLUS ve H96 H2 MAX arasında kaldım, fiyatları yakın birbirine fakat H2 MAX 4 GB RAM ile geliyor. Sizce bu ikisi arasında hangisi iyidir?

Ayrıca birşey daha kafama takıldı. Piyasadaki cihazların çoğu Netflix'i maksimum 480p oynatabiliyor. Netflix'e önem vermediklerinden mi yoksa bilmediğim başka bir sebebi mi var? Bir de Netflix'i 1080p oynatabilen cihaz öneriniz var mıdır?
    Asus Z390-E // İntel Core-i5 9600K // 2*8GB Kingston 3200 Mhz DDR4 // ASUS ROG STRIX GTX1080TI OC // Samsung 970 Evo 500GB // Evga 850Watt Platinum // Cooler Master HAF-XB // Logitech G710 Klavye // Logitech G602 Mouse
  • Yarbay
    6271 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: thebrocode

Linkini attığınız ürün oldukça güzel duruyor ama bütçeme uymuyor maalesef. Yine araştırma yaparken başka bir ürün buldum:
    A95X PRO
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_1801352.html?wid=1433363
    Bu ve
    Mecool M8S PRO W
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_1600344.html?wid=1433363#goodsDetail
    arasındayım şu an. Son bir kez daha ikisinin arasından hangisini seçerdiniz diye sorup, sizi rahatsız etmeyi keseceğim :)
    İki kutunun da özellikleri aynı . A95Xpro nun antutusu 500 puan daha fazla bu da çok önemli değil.

A95X pro nun sesli kumandası daha randımanlı yine de kablosuz mouse kullanmak daha iyi.

İkisi de sınıfının en iyi cihazları arasında . Seçim yapmak zor.

Videolardan arayüzlerini inceleyin artık hangisi içinize yatarsa .
    |
    |

• Yarbay
    6271 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

RAM 1 bile olsa işlemcisinden dolayı daha mı iyidir diyorsunuz.
    1 Gb Ramli cihazlar yürürlükten kalkıyor.

A10X Fusion chip, QUADTEGRA X1 yada RTD 1295 gibi çipsetlerin 2 GB si, Amlogic ya da RK çipsetlilerin 4 Gb. sine bedel .

Verdiğiniz linkteki cihaz 1 GB dı o açıdan sordum

|
    |
  • Yarbay
    6271 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Babazula80

H96 PRO PLUS ve H96 H2 MAX arasında kaldım, fiyatları yakın birbirine fakat H2 MAX 4 GB RAM ile geliyor. Sizce bu ikisi arasında hangisi iyidir?

Ayrıca birşey daha kafama takıldı. Piyasadaki cihazların çoğu Netflix'i maksimum 480p oynatabiliyor. Netflix'e önem vermediklerinden mi yoksa bilmediğim başka bir sebebi mi var? Bir de Netflix'i 1080p oynatabilen cihaz öneriniz var mıdır?
    H96 lıların çok farklı üreticileri var. Malzeme kaliteleri düşük . Pro plusta aşırı ısınma sorunu yaşanabilir.

Netflix in 1080 p açması için google a kayıtlı olması gerekiyor.

H96 ları son tercih olarak düşünün .

Bütçe sorunu yoksa mecool KM8 ya da m8s pro plus .
    |
    |

MXQ pro nun 1/8 olanının linkini ben vermedim.

Roku , Apple nin eski jenerasyonlarının dışında , 1 GB lik cihaz alınmaz .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 11 Ağustos 2018; 13:53:41 >
    |
    |
    labkamil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Limanyakan

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/mxq-pro-4k-3d-64bit-android-7-1-smart-tv-box-365007467

Bu box ı kaçırmayın . s905 X işlemcisi ve HD ses özelliği için alınabilir.

Miracast, airplay var.

Alıntıları Göster
    Bu linki demiştim hocam. İlginize teşekküller.

• Yarbay
    6271 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok link verdim. Aceleye gelmiş olmalı .

Sipariş verirken özelliklerini iyice incelemek gerekiyor .
    |
    |
    labkamil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1. cihazların işlemcileri önemli yeni nesil işlemci alsınlar. ancak s905w yeni işlemci olmasına rağmen kırpılmış bir işlemci incelenenlerde iyibir 1080p ya da 4k performansı veren görmedim duymadım. o yüzden s905w işlemcili cihazlardan uzak durun. s905x işlemcililer ve yeni rk33** serisi işlemciler ucuz çin kutularında iyidir. yeni oreo güncellemesi de su anda amlogic işlemcilerde sadece s905x işlemcililere geliyor, mibox da olduğu gibi. realtek işlemcili cihazlar üst seviyede kalıyor.
    2. ram olarak kesinlikle 2 gb altına düşmeyin. şu anda kullandığımız tüm uygulamalar video ağırlıklı o yüzden ne kadar fazla o kadar iyi. şimdi yeni cikan telefonlarda ramler 4 ün altında değil.
    3. ucuz cihaza çok kaçmayın. çünkü malzeme kalitesi de o kadar düşüyor. ısınma problemleri, yavaşlık, bağlantı kopması hep ucuz malzemeden. hdd nin bilgisayarı yavaşlattığı gibi ucuz bellekler de bizi yavaşlatıyor.
    4. yeni android sürümlerinde (7 ve sonrası) harici bellekleri diskleri yerel hafıza olarak gösterebiliyorsunuz. hafıza azlığı problem değil.
    5. pubg ve fortnite oynamayı bu cihazlarda düşünmeyin. kaliteli donanım, iyi bir rom ve soğutma yaparsanız düşük kalitede oyun karşınıza geliyor ama kontrol edemiyorsunuz. onun için harici bir klavye bağlasanız bile tuşlar eşlenmiyor. android oyunları dokunmatik ekrana göre yazıldıkları için çok oynanabilir değiller eğer klavye ve harici gamepad desteği vermiyorlarsa.
    6. fabrika çıkışı cihazlar sizi tatmin etmiyorsa freaktab.com gibi sitelerden cihazlara özel custom romlar var. onları deneyebilirsin.
    7. son bir sey daha sanırım artık internet sağlıyıcılar yoğun video bağlantılarına engelleme veya yavaşlatma uyguluyorlar. son zamanlarda çok takılmalar oluyor. bu hafta gs maçı süresince periscope a engelleme gelecek haberleri vardı. bilginiz olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    6922 Mesaj
    Iptv için en f/p ürün hangisidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 13 Ağustos 2018; 11:29:6 >
    |
    |
    6271 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bir tane f/p ürünü yok . Kullanım durumuna göre alternatifler çok.

ATV romlu Mi Box. Özellikleri, kullanım şekli, geliştirilmesi ve kişiselleştirmesinin nasıl olduğu önceki mesajlarda var.
    Kalitesiyle ödenen parayı hakeden bir ürün.

Saf android olarak mecool m8s pro plus ile yeni çıkan 8.0 ile gelen mecool KM8 var. KM8 in aksesuarları çok iyi.

Bu üç box s905 X işlemcili . W uzantılı işlemciler 4K 30 fps olduğu için 4 k da olduğu gibi 1080p de de takılmalar yaşanabiliyor.

s905 W işlemcili, mecool m8s pro W netflix i 1080 p de açabilen en ucuz kutu olduğu için alınabilir. Tabii ki 4K 60 fbs özelliğine sahip s905 X işlemcili olanları özellikle tercih etmeli.

Fiyatları biraz daha yüksek olan Allwinner h6 çipsetli Zidoo h6 pro ve Beelink GS1 6k .

Birde fayatı 70 $ ' a kadar düşen Zidoo X9S var.

Bir çıkarımda bulunmak gerekirse Mi box , mecoollardan kaliteli, Zidoo da beelinkten daha kaliteli .
    |
    |
    Tommy Shelby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    146 Mesaj
    Arkadaşlar daha önceden de sordum ama o anki şartlar farklıydı diye şimdi tekrar yardımınıza ihtiyacım var.

Mi Box 3 aldım ben, evde soundboxım var ve 1 tanede uydu cihazım var. Uydumun sesi soundbox a optik ile bağlı dolayısıyla soundbox ın arkasında giriş olarak HDMI IN ve OUT ayrı girişler birde PORT. IN diye bir giriş var dakka başı tak çıkar yapmamak adına Box 3 ümü Soundbox ıma nasıl bağlarım ses olarak. Bu arada Box 3 HDMI kablosu ile TV ye bağlı.

Saçmalamış olabilirim bilmediğimden...

Bu arada Box 3 den çok memnunum düşünen varsa alsın Kodi felanda kurdum Chrome da kurdum herşey çatır çatır çalışıyor maşallah tek eksiği klavye onuda telefona bağladım telefondan yazıyorum.
    |
    |
    Daha önce yazıldıysa kusura bakmayın. Bende Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 32GB ROM 5.0G WIFI TV Box var. Netflix i sorunsuz izliyordum. Ancak Netflix NW-6-404 hatası vermeye başladı. İnternette araştırdım biraz Netflix in google ın onay vermediği cihazlarda açılamayacağı konuşuluyordu forumlarda. Sonra netflix müşteri hizmetleriyle chat yaptım ve böyle birşeyin olmadığını sorunun en kısa zamanda çözüleceğini yazdılar. Forumlarda aynı cevabı diğer kişilere de vermişler. Netflix Türkiye ile daha konuşmadım. Bu sorunu yaşayan, netflix Türkiye ile konuşan veya konu hakkında kesin bilgisi olan var mı?
    |
    |
Bitcoin
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.