DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Android Tv Box için tavsiye.
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KeremDH Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
3.039
Cevap
126
Favori
177.871
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      138 Mesaj
      16 Nisan 2018 21:04:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

Zidoo H6 pro yazılımsal olarak halen stabil olmadığını okudum. Beelink GS1 ne durumda acaba? Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Teşekkürler
      Netflix 1080p izleyebileceğiniz boxlar malesef kısıtlı. Amaç netflix olunca bunlar ön plana çıkıyor.

Zidoo h6 pro kullanan feykbey var forumda isterseniz bir görüşün onunla. Memnun olduğunu biliyorum ama.

İşin içine araştırma olayı girince insanın kafası da karışıyor. Ama sizin bir avantajınız var = netflix (1080p) ;)

Ben mesela iyisi olsun die H96 Max sipariş verdim, beklemedeyim bakalım:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

INTEL i7 950 3.06 GHz Quad Core Socket 1366 8MB
      GIGABYTE X58A-UD3R
      GIGABYTE GTX 460 OC, 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X11, GDDR5, 256 bit, 715/3600
      KINGSTON 6 GB (2048X3) DDR3 1600 Mhz RAM CL9 KHX1600C9D3K3/6GX
      OCZ Vertex 3 (VTX3-25SAT3-120G), 2.5", 120GB, SATA, SSD - 2.5"/3.5"
    • Binbaşı
      1074 Mesaj
      16 Nisan 2018 21:11:43
      Şu lisans olayı can sıkıyor açıkcası. 4K tvim olmadığı için şu an 4K gereksiz görünüyor. Ama hiç 4K Tv olmayacak anlamına gelmiyor.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      2995 Mesaj
      16 Nisan 2018 23:01:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

Merhaba

Netflix (min 1080P) + Plex + Kodi + IPTV (olmasada olur) sorunsuz oynatabilen (tercihen ethernet girişli) bir box arıyorum.

Evimde 1 gbit lokal ağ + 40 mbit internet + 8 TB NAS sistemim mevcut... Ayrıca netflix 4k aboneliğim ( televizyonum maalesef 4K değil) yurtdışında plex medya sunucum mevcut.

Şu anda 2 adet mini pc ile bu işleri hallediyorum.

1. pc = librelec + kodi plex addon
      2. pc = win10 netflix + download

bunları bana tek boxta toplayacak ve menülerde gezerken maymun olmayacağım bir cihaz önerirseniz sevinirim...

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

amaç netflix en az hd olunca seçenek az hocam
      http://www.webunit.co.uk/TVBOXES/charts/tvboxchart2018.html
      4k istersen 3 cihaz var
      diğerleri hd yi Widevine digital rights management Level 1 ile gösterbiliyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      626 Mesaj
      16 Nisan 2018 23:18:46
      Valla bu listedeki veriler gerçekse son derece isabetli karar vermişiz gibi görünüyor..Gerçekten önceliği benim gibi netflix olan arkadaşlar için aldığı cihazın netflixi 480p izleme durumu varki çok hoş değil..Teşekkürler josh-r kardeş..Uyarmasan şimdi oyuncağım m96x idi..

• Yarbay
      2995 Mesaj
      17 Nisan 2018 10:01:17
      quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Valla bu listedeki veriler gerçekse son derece isabetli karar vermişiz gibi görünüyor..Gerçekten önceliği benim gibi netflix olan arkadaşlar için aldığı cihazın netflixi 480p izleme durumu varki çok hoş değil..Teşekkürler josh-r kardeş..Uyarmasan şimdi oyuncağım m96x idi..
      önemli değil hocam
      sonuçta amaçların içinde hd yada uhd netflix olunca seçenekler çok azalıyor malesef.
      boşa maceraya atılmaya gerek yok dediğiniz gibi.
      |
      |

• Teğmen
      105 Mesaj
      17 Nisan 2018 15:54:16
      quote:

Orijinalden alıntı: blekwolf

merhaba arkadaşlar, ben de bu tarz bir cihaz arıyorum, ama paralı kanalları açmasına, şifre çözmesine falan gerek yok. sadece wireless özelliği olsun, youtube'a face'e falan girsin yeter. bu tarz bir cihaz önerebilir misiniz gittigidiyordan, hepsiburada'dan falan ?
      ben de arıyorum arkadaşlar, gg'dan falan tavsiye edebileceğiniz birşey var mı ? ya da ikinci el bir laptop alıp televizyonun yanına koymak da aynı işi görür gibi sanki

• Yüzbaşı
      754 Mesaj
      17 Nisan 2018 17:37:32
      Mi box global sürüm alın sıkıntı yaşamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      433 Mesaj
      17 Nisan 2018 20:36:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Shield Tv

AmazonFire tv

Mibox -

Wetek

Roku,

Mecool MS Pro Plus. -
      Mecool W -
      Mecool L -
      Mecool Kl Pro -
      Mecool Klll Pro -

M8s pro

Beelink GS1 ile Zidoo h6 pro

Netflix i 1080 p de gösteren kutular.

Mi box ın 2/8 olmasını eleştirirken wetek 1/4 . Mi box 8 gb romuna karşın alınabilecek amaca göre kullanışlı ve sorunsuz bir cihaz .

Esnek kullanım için cihaz bakanlar listedeki mecool modellerini incelemeliler .

M8s pro yu sesli kumandası ve saldırgan fiyatı ile mi box a rakip olarak çıkartmışlar .

Netflix i 1080 p açan cihazlar listesine

Beelink A1 i de ekleyebiliriz .

https://www.banggood.com/tr/Beelink-A1-RK3328-4GB-RAM-16GB-ROM-5_0G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth-4_0-Android-7_1-TV-Box-p-1213488.html

Ayrıca Youtube 4K destekliyor .

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-A1-RK3328-4GB-16GB-TV-Box-387448.html
      |
      |

• Yüzbaşı
      433 Mesaj
      18 Nisan 2018 18:43:33

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/xiaomi-mi-box-4k-ultra-hd-android-tv-global-versiyon-344562375

ya da

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/mecool-m8s-pro-w-2gb-ram-16gb-hafiza-android-tv-7-1-sesle-kontrol-kodi-17-6-tv-box-iptv-player-342506515

m8s pro nun sesle kontrol özelliği biraz zayıf ve yurtdışında 179 Tl ye kadar düşüyor .

Panele laptop bağlamak aynı havayı vermez , KODI , VLC ve diğer ıntel tabanlı programlar iş görür .
      |
      |
      blekwolf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      105 Mesaj
      18 Nisan 2018 22:16:06

eyvallah hocam, inceleyim
      |
      |
      Limanyakan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      282 Mesaj
      19 Nisan 2018 19:00:46
      Android TV Box'ta hangi uygulamaları kullandığınızı da paylaşsanız yararlı olur arkadaşlar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      626 Mesaj
      19 Nisan 2018 23:27:17
      quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/xiaomi-mi-box-4k-ultra-hd-android-tv-global-versiyon-344562375

ya da

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/mecool-m8s-pro-w-2gb-ram-16gb-hafiza-android-tv-7-1-sesle-kontrol-kodi-17-6-tv-box-iptv-player-342506515

m8s pro nun sesle kontrol özelliği biraz zayıf ve yurtdışında 179 Tl ye kadar düşüyor .

Panele laptop bağlamak aynı havayı vermez , KODI , VLC ve diğer ıntel tabanlı programlar iş görür .
      Bu cihazlara neden adam gibi optik ses çıkışı koymayıp , hdmi üzerinden ses receiverına atıp 5.1 ses veriyor..hdmi girişi olmayan ses receiverlarının optik girişi var..Yazık valla vatandaş 2-3 bin Tl de ses receiverı alsın ..amaç bu..
      mi box ı iade ettim bu yüzden..
      mecool m8s de durum aynı..Adam gibi bir cihaz piyasada ..olanda 2 bin Tl...
      Android Dünyasına Netflix den dolayı bulaştığıma bin pişman olmaya başladım..

• Yüzbaşı
      626 Mesaj
      20 Nisan 2018 16:20:50
      Arkadaşlar kullananlarda özellikle rica ediyorum..Özellikle lisanslı , Netflix ve youtube 1080p oynayabilen , gerçek optik ses çıkışı olan(yalnız hdmi üzerinden 5.1 ses taşımayacak) 5.1 Dolby digital ses aktaran.kullanımı kolay tvbox arıyorum.. Ses receiverımın hdmi giriş çıkışı olmadığından 5.1 sesi optik girişten alabiliyor..
      Mi box sınıfta kaldı..optik çıkışı stereo 2.0 ses aktarıyor..Diğer özellikleri süper..
      |
      |

• Teğmen
      197 Mesaj
      20 Nisan 2018 16:31:10

İşin içine netflixi 1080p/4k izlemek girince en uygun cihazın Amazon fire tv 4k 3rd gen. olduğunu düşünüyorum

Artıları;
      + Netflixte sorun yaşama ihtimaliniz sıfır.
      + Fiyatı makul
      + İngilizceniz varsa kumanda üzerinden Amazon Alexa ile konuşarak istediğiniz içeriği tüketebilirsiniz.
      + Cihaz Amerikada çok popüler olduğundan büyük bir komünite desteği mevcut. Uygulama geliştiricileri bu cihazda uygulamalarını özellikle test etmelerinden dolayı sıkıntı yaşama ihtimali düşüyor.
      + Android tv boxlardaki tüm popüler streaming uygulamalarını(kodi terrarium stremio vs..) sideload etmeniz mümkün sıkıntısız çalışıyorlar.
      + Arkasında Amazon var ve amazon çinli üreticiler gibi 100 tane cihaz üretip sokağa salıp seyiplemiyor ürettiği cihazın yazılım desteğini sürdürüyor.

Cihazın ethernet girişi yok ancak wireless ac desteği ve 2.4 ve 5 ghz wireless desteği mevcut. Ayrıca bir aparatla ethernet de mümkün.

Gördüğüm tek eksisi ise Amazon'un kendi streaming servislerini menülerde çok gözümüze sokması.
      |
      |
      Tiésto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1074 Mesaj
      20 Nisan 2018 17:48:52

Cevap için teşekkürler...

Peki Fire TV 4K nın plex ve kodi performansı nasıl acaba ?
      Ayrıca x265 HECV 10bit sorunsuz oynatabiliyor mu?
      |
      |
      dortcahar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

- Packard Bell TM81-SB-003TK -
      | AMD Phenom II X4 N930 2.0GHz | ATI Mobility Radeon HD5650 1GB 128Bit GDDR3 | 8GB DDR3 | 500GB HDD | 15.6" HD LED LCD |
    • Teğmen
      197 Mesaj
      20 Nisan 2018 18:12:51

Plex ve kodi performansı gayet iyi ancak ancak x265 HEVC 10 bit desteğini test etmediğimden bilemeyeceğim.

4k arşivciliği yapıyorsanız cihazın donanımsal gücü de önem kazanacağından eğer fiyatı sorun olmazsa Nvidia Shield TV de çok uygun bir seçenek olacaktır. Netflixde hiçbir sıkıntı olmaz ve x265 hevc 10 bit rahatlıkla oynatır ayrıca oyun pcniz varsa oyunları tvden de oynamanıza imkan verir sizin gigabit lanınız üzerinden çok verimli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dortcahar -- 20 Nisan 2018; 18:14:6 >
      |
      |
      Tiésto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1074 Mesaj
      20 Nisan 2018 18:45:55

4K arşivim yok fakat almışken iyisini alayım diyorum. En son 5 sene önce almıştım mini pc.. Halen librelec yüklü ve kodinin plex eklentisi ile işimi görüyor. Ama bu seferde netflix seyredemiyorum. Nvidia Shield de gözüm var ama amazondan bile 900 tl ye geliyor. Fire tv max 400 tl civarında gelebilir. Aslında atv 4k nvidia ve fire tv 4k arasından seçim yapamıyorum =)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      dortcahar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      626 Mesaj
      20 Nisan 2018 19:17:40
      quote:

Orijinalden alıntı: dortcahar

İşin içine netflixi 1080p/4k izlemek girince en uygun cihazın Amazon fire tv 4k 3rd gen. olduğunu düşünüyorum

Artıları;
      + Netflixte sorun yaşama ihtimaliniz sıfır.
      + Fiyatı makul
      + İngilizceniz varsa kumanda üzerinden Amazon Alexa ile konuşarak istediğiniz içeriği tüketebilirsiniz.
      + Cihaz Amerikada çok popüler olduğundan büyük bir komünite desteği mevcut. Uygulama geliştiricileri bu cihazda uygulamalarını özellikle test etmelerinden dolayı sıkıntı yaşama ihtimali düşüyor.
      + Android tv boxlardaki tüm popüler streaming uygulamalarını(kodi terrarium stremio vs..) sideload etmeniz mümkün sıkıntısız çalışıyorlar.
      + Arkasında Amazon var ve amazon çinli üreticiler gibi 100 tane cihaz üretip sokağa salıp seyiplemiyor ürettiği cihazın yazılım desteğini sürdürüyor.

Cihazın ethernet girişi yok ancak wireless ac desteği ve 2.4 ve 5 ghz wireless desteği mevcut. Ayrıca bir aparatla ethernet de mümkün.

Gördüğüm tek eksisi ise Amazon'un kendi streaming servislerini menülerde çok gözümüze sokması.
      5.1 sesi hdmi üzerinden veriyor..optik ses çıkışı yok..
      Tv ye tak izle..projeksiyon + 5.1 ses sitemi(hdmi girişsiz) varsa yandın..sesi aktaramazsın..
      |
      |

• Yüzbaşı
      626 Mesaj
      20 Nisan 2018 19:24:50
      Arkadaşlar bu listeye itirazı olan varmı netflixi 3 cihaz 4k verebiliyor..İnanılır gibi değil.
      https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=http://www.webunit.co.uk/TVBOXES/charts/tvboxchart2018.html
      Listanin taraflı olduğunu savunan yada belirtilen cihazlardan kullananlar varsa bilgilendirse..mümkünse..

H96 max netflix 480p , kullanan , yardımcı olabilecek var mı?

• Binbaşı
      1074 Mesaj
      20 Nisan 2018 21:15:05

Lisans sorunu yüzünden. Zaten bende sesi televizyon çözüp amfime gönderdiği için sorun yok =)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      kemalege2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
SEO
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.