Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
26.666
Cevap
517
Favori
1.723.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11621163116411651166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ugos güzel cihaz bir türlü denk gelip alamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Hocam model verseniz olur mu size zahmet yani hiremco nun şu modeli gibinden sizi de uğraştırıyorum ama :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ugoos kompak şık ve sağlam bir cihaz, en bilinen özelliği firmanın Andoid yazılımına verdiği destek.

Odrid-N2+ ile çipset ve malzeme kalitesi olarak aynı olsada görüntü ve kompak yapısını bir kaç adım onu öne çıkarır.

Ama N2+'ın OC olabilme yeteneği ve dahili wifi-BT si olmaması bariz bir avantaj sağlar.

Şimdi Wifi-BT olmamasının nasıl bir avantaj olduğunu soracaksınız. Harici Wifi-BT dangılları dahili olanlardan daha stabil ve çekim kalitesi dahai olduğu bir çok forumda tartışma konusu oldu ve bu yönde deneyimler ifade edildi.

OC avantajını şöyle açabilirim.

Ugoos 4x ARM Cortex-A53 @1800Mhz 2x ARM Cortex-A73 @2208Mhz ile çalışır.

N2+'ta aynı hızdadır ama OC ile 4x ARM Cortex-A53 @2100Mhz 2x ARM Cortex-A73 @2400Mhz ile çalışır ki ben Android ve Ubuntuyu bu hızda kullanıyorum.

N2+'ın altındaki mühendislik harikası soğutucu ile fansız kışın 35-45 (45'i nadiren görürüm) Yazın 40-55 arası, 55'i anca pubg oynarken belki görürüm.

Uzun bir süre daha s922z cipsetli cihazlar piyasanın en güçlüsü olarak kalacak, bakalım zaman ne gösterecek.

Seneye daha güçlü cihazlar görürüz diye umuyorum ama yazılımlarının ve driverlerinin geleişmesi, fiyatların alınır seviyelere gelmesi yine bir kaç sene ister.

• Ugoos un cihazın içine pil koyması en buyuk artılarından biri haliyle rom atarken vs ani elektrik kesintilerinde cihazın zarar görmesini engelliyor, bilgileriniz vs de gitmiyor cihazın kurtarma modu vs. Brick olmaktan cihazı kurtarıyor. Tabi ugoos remote yazılımı ilede cihazın kullanımı baya zevkli. Diğer beğendiğim olay ise ugoosun tüketici taleplerine duyarsız kalmaması, misal adamlara ses ayarları görüntüsü için yatay dikey ayar getir dedik eklediler, magiskromu bizzat yazılıma gömdüler haliyle androidtv yazılımını modul olarak stock android üzerinden çalıştırabiliyoruz. Bunlar tüketicinin taleplerine önem verilmesi güzel şeyler. Tabi cihazın bu noktaya gelmesinde rusların payı büyük, 3-4 tane ugoos grubu var ve toplamda 10 bini aşkın üyesivar. Adamlar devamlı rom üretmekle vs uğraşıyorlar ve tartışma halindeler. Bu arada magnetonun incelemesinide ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 14 Haziran 2021; 23:32:36 >

• CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt

Tabii ki S905X4 çipsetli bir ürüne AM7 kodunu vermeye kalkmaları çok saçma.

Modelin adı Ugoos X4 ya da cube X4 olmalı.

• parlamenter P kullanıcısına yanıt

Mecool KM2 567 TL ye kadar düşmüşken MiBox S alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaan__

tv de zaten Netflix olduğu için aldığım km2 yi km6 ile değiştirdim. banggood aradaki farkı iade etmek yerine kullandığım kuponu da üstüne ekledi. çok ucuza geldi.

Km2 performans olarak KM6 ların gerisinde kalmaz.

Ax standardında WIFI ve AV1 desteği olmamasına karşın kullanım durumuna göre ve

özellikle arşivciler için 12V1a adaptörü ve ses kodekleriyle tercih sebebi.

Burada önemli olan cihazın kullanım şekli.

Puanlamalar her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Yine de KM2 nin puanı yüksek.

https://www.xiaomitoday.com/compare/eQoG6u3bJPsjqkn/

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

KM2 nin yanına WIFI 6 lı AM6 ya da çıkarsa s922X-J çipsetin bir üst nesli çok iyi gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanguchii

Hocam model verseniz olur mu size zahmet yani hiremco nun şu modeli gibinden sizi de uğraştırıyorum ama :)

Hiremconun Enjoy ve Nitro 3+ modelleri.

SOC s905X3 GPU Mali g-31 olmalı.

Alpsmartın As555 X3, As565 X3 ya da As575 X3 modelleri de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

İmleç satır,sütun yönünde mi hareket ediyor. Çapraz hareket etmiyor mu  .

Evet ama kullanımı çook rahat :)

RTC (Real Time Clock-Gerçek Zaman Saati)pilini görevi o değil, bizim kullanım şeklimiz ve kullandığımız bir çok uygulama için lazım değil. bizim cihazlar zaten her daim internete bağlı bu yüzden klasik kullanımda size ekstra bir faydası olmayacak.

Hatırladığım kadarıyla server cihazlarında RTC önem kazanıyor.

Kullandığımız Odroid cihazların çoğunda ya modul olarak ya soket olarak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 15 Haziran 2021; 10:17:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

RTC (Real Time Clock-Gerçek Zaman Saati)pilini görevi o değil, bizim kullanım şeklimiz ve kullandığımız bir çok uygulama için lazım değil. bizim cihazlar zaten her daim internete bağlı bu yüzden klasik kullanımda size ekstra bir faydası olmayacak.

Hatırladığım kadarıyla server cihazlarında RTC önem kazanıyor.

Kullandığımız Odroid cihazların çoğunda ya modul olarak ya soket olarak var.

Scrool üstadın yaptığı incelemeye istinaden söyledim. Aşağıdaki videonun 20:40 ıncı saniyesinde açıklamayı yapmış, açık konuşmam gerekirse ben cihazı açıp incelemeye kıyamadım 🙂

Eyvallah, Benim bilgimle örtüşmüyor. Youtuberler sallamayı sever genel olarak. Bu arkadaş sallıyor demiyorum ama biraz krema katmış olabilir.

RTC pili olmayan cihazlarda fişi çekin tekrar açın tüm arka plandaki uygulamalar bıraktığınız gibi çalışır, android zaten yerel hafızaya alıyor, android'in bios hafızası yok diye biliyorum zaten bios yok çalışma sistemi Linux gibi windowstan çok farklı.

Benim kullandığım tüm Odroid SBCde (HC4, C4, XU4, N2, N2+) RTC pili var. N2+ ve HC4'te tümleşik diğerlerinde soketle takılı.

Test etmek işçin takmadan denemiştim bir artısını görmedim.

• miki kullanıcısına yanıt

. 

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt

Evet o pilin görevi ağı uyandırmak.

• https://www.deviceranks.com/tr/tvbox-versus/16289-16660/beelink-gt-king-pro-vs-ugoos-am6-plus

https://teranews.net/tr/beelink-gt-king-pro-vs-ugoos-am6-plus

https://www.epey.com/medya-oynatici/karsilastir/634926-638730/beelink-gt-king-pro_ugoos-am6-plus/

Sorun yaşanmayan cihaz yok.

AM6+ için ağı uyandıramama, videolarda takılma gibi sorunlar bildiriliyor.

Ugoos un desteği kuvvetli fakat burada ustalık en az sorun çıkaran

cihazı dizayn edebilmek.

Beelink in mini ve KING modellerinde kronik sorun bildirilmedi.

KING pro ve AM6+ her ikisi de iyi cihaz.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt

Bence Ugoos'un tek kötü tarafı pahalı olması.

İkiside biribirine yakın cihazlar.

Paylaştığın linklerde Ugoos'un DV özelliğinden bahsedilmemiş bir artısı da Dolby Vision.

Kutu alacak olsam Ugoos tarafına giderdim.

Modellere isim bulma yaratıcılığı olmayan firmaları sevmiyorum, özellikle kendilerine King, uber , süper, ak, kara gibi diyenleri.

Kim kendine böyle isimler koyuyorsa ondan uzak olurum, hatta kaçarım bucak bucak :D

• Arkadaşlar merhaba TV box almak istiyorum 600-700 lira arasında bütçem var. Lakin aklımda bazı sorular ve bunlar için tavsiyelerinizi bekliyorum
    Elimdeki televizyon düz LCD TV yani akıllı filan değil.daha önce hiremco turbo IPTV vardı ama boot sorunu oldu ve ıskartaya ayrıldı.
    Uydu alıcı bozulduğu için ve TV eski olduğu için ben yeniden TV box almak istiyorum. Sorularım

1. Kullanımın çok fazlası ulusal kanallar çalışıcak

2. Netflix ile işim yok önceliğim lisansı var mı yok mu değil

3. LNB girişi olmayan boxtan aldığımı varsaydığımda 100mbit netten kaç mbit çalışması için yeterli olacaktır. Çünkü Tv izlerken aynı zamanda telefondan eşim Instagram çocuğum YouTube ye bağlanıcak

4. Oyun gibi kullanım yok denicek kadar az olur veya hiç olmaz

5. Cihaz beni uzun süre götürürse çok memnun kalırım.

6. Yazılarınızın bir bölümünü okudum aklımda daha çok a95x f4 modeli aklıma yattı ama tavsiyeleriniz benim için önemli , hele ki ortak cihazda gelen tavsiyeler olursa daha da iyi olur.

Şimdiden teşekkür ederim

• parlamenter P kullanıcısına yanıt

Mi box s iyi ancak hiremco s2+ düşünüyorum şu aralar stok sıkıntısı var yoksa iyi bir cihazmis

• oxygenly kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bahsettiğiniz A95X F4 cihazı yan oda için aldım memnunum tavsiye edebilirim ayrıca dediğiniz bütçe ve kullanma durumuna göre yerli cihazda alabilirsiniz; alpsmart as565 de kullandım yerli/garanti ve içinde ulusal kanalların ve film grubunun olduğu 1 yıllık iptv hediyesi mevcut...

• 
Sayfa: önceki 11621163116411651166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.