Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1023. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.666
Cevap
517
Favori
1.723.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Gigabit Wi-fi de hiç önemli değil.

Yüksek hızlı internet aboneliklerinin aşırı pahalı olmasını bırakalım, internetteki 4K video akışlarında bitrate değeri hiçbir zaman 100 megabite yaklaşmıyor bile. 4K-Bluray film disklerinde bile veri akışı saniyede 55-60 megabit bandında.

Uçuk internet hızlarına zaten ihtiyaç duyulmamakta.

Android Box'larda gigabit internet olmasa da olur.

IPTV, Netflix, Youtube için 16-20 megabitlik internet hızı olsa yetiyor.

Önemli olan şey, gigabit değil, mikroişlemcilerin güncelliği ve gücü.

Bu konuda en iyisi S905X4'lü Android 10'lu cihazları beklemektir.

Ama A95X F3 almak da çok isabetli bir karar olacaktır.

Alıntıları Göster
    G.bit Wıfı neden önemli olmasın.

ISS ler 100m.bit sınırına dayandı. Yakında daha yüksek hızlarda sinyal vermeye başlayacaklar.

İnt. hızı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi.

Bu cihazlar sadece akış için kullanılmıyor.
    Taracıyı, torrent, oyun performansı da önemli.

A95X F3 te MIMO özellikli G.Bit wifi var.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    4 5 teknik servise ve elektronikciye gittim kimse android box a bakmak istemedi. elim boş döndüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Çinden de cihaz alınsa aynı oranda vergi çıkıyor. Hatta daha yüksek vergilerin uygulandığını da gördük.
    En azından bu ürünün vergisi standart olur.

TiVo Stream 4K nın Mi stick 4K ya göre üstün özellikleri var ve
    Mi Stick 4K nın TR satış fiyatı TiVo Stream 4K dan daha düşük olmaz.

Alıntıları Göster
    Mi stick suan trde hemen hemen aliexpres fiyati ile 270-280 tl gibi bir fiyata satiliyor. Ustelik hepsiburada vs gibi buyuk sitelerce garantili olarak. Haliyle ben sahsen alacak olsam mi stick4k yi beklerim, guncelleme garanti xiaomi markasi vs oncelikerim olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    1. Mi stick 4K nın piyasaya girişi çok gecikti.
    2. HB ve diğer sitelerde satılan Mi Stick FHD ler paralellerin garantisinde.
    3. Mi Stick UHD nin fiyatı TiVo Stream 4K nın anahtar teslim fiyatından çok da düşük olmaz.
    4. Tivo Stream 4K nın + ları için aradaki fiyat farkını vermeye değer.
    5. TiVo da olumsuz bir durum karşısında güncelleme verir.
  • quote:

TiVo Stream 4K ile Mi Stick ler yerleşik choremecast özellikleri ile önplana çıkıyorlar.

Alıntıları Göster
    Bende açılış ekranında takıldı kardeşim ne yaptıysam olmuyor. En azından Kendi açımdan kullanamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: beco93

Bende açılış ekranında takıldı kardeşim ne yaptıysam olmuyor. En azından Kendi açımdan kullanamadım

Alıntıları Göster
    Amozondan aldıysan iade etmeyi denedinmi?
  • quote:

G.bit Wıfı neden önemli olmasın.

ISS ler 100m.bit sınırına dayandı. Yakında daha yüksek hızlarda sinyal vermeye başlayacaklar.

İnt. hızı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi.

Bu cihazlar sadece akış için kullanılmıyor.
    Taracıyı, torrent, oyun performansı da önemli.

A95X F3 te MIMO özellikli G.Bit wifi var.

Alıntıları Göster
    Herhalde ayrı ülkelerde yaşıyoruz?

Türkiye'de 100 megabit üzerindeki bir hızla internet kullanan, yani gigabit ethernet ve gigabit wi-fi'den yararlanma lüksüne sahip olan kaç insan var?

Türkiye'nin sabit internetteki (ADSL & Fiber) indirme hızı ortalaması 25 megabit civarında. Dünya ortalaması ise 75-80 megabit civarında. Türkiye mobil internet-4.5G ortalaması ise 40 megabit civarında.

Türkiye'nin değerleri ikisinde de çok düşük.

100 megabit hıza zaten erişilemezken, alınacak cihazda gigabit'e destek varmış-yokmuş, ne önemi vardır?

Kaldı ki şu devirde 100 megabit üzerinde uçuk hızlara hiç ihtiyaç duyulmamakta.

- Tarayıcı için gerek yok, çünkü en yüksek akış 4K videolarda olur, onlarda da hiçbir zaman 100 megabite yaklaşılmaz.

- Oyun için gerek yok, 4K oyunda da hiçbir zaman o kadar yüksek veri akışına ulaşılmaz.

- Torrent için de gerek yoktur. UltraHD filmlerin ISO dosyalarını indiriyorsanız bile gerek yok. Saniyede 40 megabit eşittir saniyede 5 megabayt. 50 GB'lık dev bir dosyanın indirilme süresi 170 dakika oluyor. Gayet makul bir süre.

Zaten torrentten genelde remux/demux edilmiş disk değil, "rip" indirildiği için, çok daha küçük dosyalar indiriliyor. 40 megabit hızla 10 GB'lık rip dosyasını 35 dakikada indiriyorsunuz. Bu daha da makul bir süre.

Türkiye'deki yüksek hızlı internet paket fiyatları cep yakarken, elektronik cihazlarda gigabit interneti bu kadar öne çıkarmayınız.

Olmasa da olurlar.

Yok ille de Gigabit olsun isteyenler, şu sayfayı da incelesin:

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/1000-mbps-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 22 Ağustos 2020; 15:54:57 >

• Giga ethernet ihtiyacı internet için değil zaten. Tüm dünyada durum aynı, ülkemiz içinde farklı değil. Nas vs. veya dosya aktarımı için gerekli giga ethernet.
  • coreelec e baktım sanırım bu eklenti şeklinde kuruluyor. coreelec in normal android gibi olan rom versiyonu varmidir acaba. yoksa sadece kodi içine eklenti şeklinde mi. eklenti ise benim wifiye ne gibi bir faydası olur.. malum wifi açılmıyor bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyz -- 22 Ağustos 2020; 17:29:49 >
  • quote:

1. Mi stick 4K nın piyasaya girişi çok gecikti.
    2. HB ve diğer sitelerde satılan Mi Stick FHD ler paralellerin garantisinde.
    3. Mi Stick UHD nin fiyatı TiVo Stream 4K nın anahtar teslim fiyatından çok da düşük olmaz.
    4. Tivo Stream 4K nın + ları için aradaki fiyat farkını vermeye değer.
    5. TiVo da olumsuz bir durum karşısında güncelleme verir.
    Bekleyip gorelim bakalim fiyatini mi stick 4k nin. Suan tivonun maliyeti 90 dolara yakin. 660 lira civari. Mi stick hd 280 ise mi stick 4k da 500 e satilir insallah. Bu arada paralelden farkli olarak hb amazontr vs de kargo bir iki gunde elinize ulasiyor ve cihaz problemli ise yada begenmezseniz iade edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 22 Ağustos 2020; 21:32:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beco93

Alıntıları Göster
    Fire stick lerde son günlerde bu sorunu yaşayanlar artmaya başladı.

TiVo Stream 4K ve Mi Stick 4K karşısında fazla cazibesi kalmıyor.
    almayı düşünenler için bunu yazmıştım.

Fire TV cihazınızı yeniden başlatın.
    Cihazınızla birlikte gelen bağlantı ekipmanını kullanın.
    Fire TV cihazınıza bağlı tüm A / V alıcılarını veya ses çubuklarını açın ve bunları doğru girişe getirin. Veya Fire TV cihazınızı doğrudan televizyona bağlayın.
    Fire TV cihazını HDMI bağlantı noktasından çıkarın ve tekrar takın.
    HDMI portu aşınmış ya da arızalı olabilir Tv de varsa HDMI ARC portunu deneyin.
    HDMI kablonuzu veya HDMI hub'ınızı (dahil değildir) yenisiyle değiştirmeyi deneyin.
    4K Ultra HD'de içerik akışı yapmak için Yüksek Hızlı HDMI kablosu (dahil değildir) kullanın.
    Uzaktan kumandanızın kaynağını veya giriş düğmesini, Fire TV'nizin takılı olduğu HDMI bağlantı noktasıyla eşleştirin.

Sorun çözülmez ise cihazı satın aldığınız yere bildirin
    Satıcı sorunu çözemiyor ise Amazon ekibinden destek isteyin.
    https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=GWTKVNPDJLFKR4FR

• quote:

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Herhalde ayrı ülkelerde yaşıyoruz?

Türkiye'de 100 megabit üzerindeki bir hızla internet kullanan, yani gigabit ethernet ve gigabit wi-fi'den yararlanma lüksüne sahip olan kaç insan var?

Türkiye'nin sabit internetteki (ADSL & Fiber) indirme hızı ortalaması 25 megabit civarında. Dünya ortalaması ise 75-80 megabit civarında. Türkiye mobil internet-4.5G ortalaması ise 40 megabit civarında.

Türkiye'nin değerleri ikisinde de çok düşük.

100 megabit hıza zaten erişilemezken, alınacak cihazda gigabit'e destek varmış-yokmuş, ne önemi vardır?

Kaldı ki şu devirde 100 megabit üzerinde uçuk hızlara hiç ihtiyaç duyulmamakta.

- Tarayıcı için gerek yok, çünkü en yüksek akış 4K videolarda olur, onlarda da hiçbir zaman 100 megabite yaklaşılmaz.

- Oyun için gerek yok, 4K oyunda da hiçbir zaman o kadar yüksek veri akışına ulaşılmaz.

- Torrent için de gerek yoktur. UltraHD filmlerin ISO dosyalarını indiriyorsanız bile gerek yok. Saniyede 40 megabit eşittir saniyede 5 megabayt. 50 GB'lık dev bir dosyanın indirilme süresi 170 dakika oluyor. Gayet makul bir süre.

Zaten torrentten genelde remux/demux edilmiş disk değil, "rip" indirildiği için, çok daha küçük dosyalar indiriliyor. 40 megabit hızla 10 GB'lık rip dosyasını 35 dakikada indiriyorsunuz. Bu daha da makul bir süre.

Türkiye'deki yüksek hızlı internet paket fiyatları cep yakarken, elektronik cihazlarda gigabit interneti bu kadar öne çıkarmayınız.

Olmasa da olurlar.

Yok ille de Gigabit olsun isteyenler, şu sayfayı da incelesin:

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/1000-mbps-

Alıntıları Göster
    En sondan başlayayım.

Dayatılan herşeyi kabul etmek zorundamıyız.
    Bu mesajı okuyan bir telekom yetkilisi bu halka bu hızlar fazla bile diye düşünmeye başlar.

Turk.net yükleme hızını 4 Mbps den 8 Mbps ye çıkardı bu bile çok farketti.

Burnumuzun dibindeki Romanya da durum.

Maksimum indirme / yükleme hızı: 970 Mbps / 490 Mbps
    Ortalama indirme / yükleme hızı: 570 Mbps / 400 Mbps

https://www.webtekno.com/turk-telekom-un-yeni-limitsiz-internet-fiyatlariyla-romanya-daki-internet-fiyati-karsilastirmasi-h59758.html

100 m.bit e kadar hız alabilenler var. Neden daha yüksek hızları herkes uygun fiyata alamıyor.
    Sıkıntı burada. Bu da telekomdan kaynaklanıyor.

Bu yüksek hızları alabilsek te G.bit hızları destekleyen cihazların hakkını verebilsek fena mı olur.
    50 G.bit hız alan bir and. box ile 100 G.bit hız alan kutunun çalışması farklı olur.

Romanyada 4.6 Gb lik DVD formatını sadece 2 dk. da indiriyorlar.

Torrrent indirirken 170 dk ya da 35 dk. beklemeyi kader olarak değerlendiriyoruz.
    Yaklaşımlar ve beklentiler bu şekilde.
    Torrent indirme süreleri yarı yarıya düşse fena mı olur.

Ayrıca bulut ve dosya aktarımı için bu int. hızı ve stabilitesi çok önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyz

coreelec e baktım sanırım bu eklenti şeklinde kuruluyor. coreelec in normal android gibi olan rom versiyonu varmidir acaba. yoksa sadece kodi içine eklenti şeklinde mi. eklenti ise benim wifiye ne gibi bir faydası olur.. malum wifi açılmıyor bende
    CoreElec, KODI içine eklenti şeklinde değil de ayrı bir işletim sistemi ve TF/SD karta kuruluyor.
    Normal android rom versiyonu yok. KODI benzeri bir arayüze sahip.

Android rom da wıfı dosyaları silindiyse ya da hasar görmüş ise bu ortaya çıkar.
    CoreElec bağımsız bir sistem olduğu için kendi dosyalarını kullanıyor.

CoreElec ile de wıfı sorunu devam ederse ya temassızlık ya da wıfı çipsetinde arıza var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Bekleyip gorelim bakalim fiyatini mi stick 4k nin. Suan tivonun maliyeti 90 dolara yakin. 660 lira civari. Mi stick hd 280 ise mi stick 4k da 500 e satilir insallah. Bu arada paralelden farkli olarak hb amazontr vs de kargo bir iki gunde elinize ulasiyor ve cihaz problemli ise yada begenmezseniz iade edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Bir arıza çıktığında 15 gün içinde olmaz da da 2-3 ay içinde ortaya çıkarsa geri alırlar mı?
    Satıcıya bile ulaşılması zor olur.
    Evafone garanti süresi boyunca geri alıp başka cihaz verir.

TiVo için 86 dolarlık fiyat çok da yüksek değil. Özellikleriyle bu fiyatı hakediyor.
    Mi Stick 4K nın da 550-600 Tl gibi bir fiyatla geleceğini tahmin ediyorum.
    Dolby vision, Dolby Atmos, Ödüllü fıstık formundaki ışıklı kumandası için aradaki fiyat farkını vermeye değer.

Mi Stick 4K çıksın. Donanım özellikleri ve fiyatı kesinleşsin daha net değerlendirme yapabiliriz.

• ARkadaşlar merhaba, yaklaşık 5 senedir kullandığım Mini m8s android tv vardı, çoktaiyi çalışıyordu 2 gb ram'li modeliydi. tatile gittim giderken tüm fişleri vs çektim. 20 gün sonra geldim taktım fakat sinyal yok diyor. kabloyu deiştim hdmi protunu değiştim yok.. kutuyu power geliyor ışık yanıyor içerden ama bi türlü gelmiyor görüntü "no signal" diyor.. karşılaşan varmı acaba? ya da cihaz ömrünü tamamladımı acaba? hdmi portunun gittiği anlaşılıyor bu durumda ama bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

ARkadaşlar merhaba, yaklaşık 5 senedir kullandığım Mini m8s android tv vardı, çoktaiyi çalışıyordu 2 gb ram'li modeliydi. tatile gittim giderken tüm fişleri vs çektim. 20 gün sonra geldim taktım fakat sinyal yok diyor. kabloyu deiştim hdmi protunu değiştim yok.. kutuyu power geliyor ışık yanıyor içerden ama bi türlü gelmiyor görüntü "no signal" diyor.. karşılaşan varmı acaba? ya da cihaz ömrünü tamamladımı acaba? hdmi portunun gittiği anlaşılıyor bu durumda ama bilemedim.
    M8s lerde sorun genelde bu tur durumlarda adaptor oluyor. Isik yaniyor ama gucu zamanla tam veremiyor. Baska bir adaptorle deneyiniz.

• quote:

Bir arıza çıktığında 15 gün içinde olmaz da da 2-3 ay içinde ortaya çıkarsa geri alırlar mı?
    Satıcıya bile ulaşılması zor olur.
    Evafone garanti süresi boyunca geri alıp başka cihaz verir.

TiVo için 86 dolarlık fiyat çok da yüksek değil. Özellikleriyle bu fiyatı hakediyor.
    Mi Stick 4K nın da 550-600 Tl gibi bir fiyatla geleceğini tahmin ediyorum.
    Dolby vision, Dolby Atmos, Ödüllü fıstık formundaki ışıklı kumandası için aradaki fiyat farkını vermeye değer.

Mi Stick 4K çıksın. Donanım özellikleri ve fiyatı kesinleşsin daha net değerlendirme yapabiliriz.

Alıntıları Göster
    Iste en azindan yurt icinde 15 gunluk iade degisim imkani hizli kargo vs var. Yurt disi urunlerde bu yok. Xiaominin mi sticklerinin yurt disi fiyatiyla yurt icinde satilmasi bu acidan cok iyi

• Sadece ip tv için. Xiomi stick almak çokmu lüx kaçar öneriniz nedir bide sadece wifi netim çok iyi değil 6-7 mb kablolu baglanabilcegim bi ürün öneriniz nedir xiaomi almak istiyordum ama sadece wifi baglantısı olması sıkıntı gibi duruyor? 350 400 tl geçmicek şekilde önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: duracel42

Sadece ip tv için. Xiomi stick almak çokmu lüx kaçar öneriniz nedir bide sadece wifi netim çok iyi değil 6-7 mb kablolu baglanabilcegim bi ürün öneriniz nedir xiaomi almak istiyordum ama sadece wifi baglantısı olması sıkıntı gibi duruyor? 350 400 tl geçmicek şekilde önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    Ugoos x3 cube isinizi gorur. Kaliteli saglam cihazdir. Iptvler hele son zamanlarda kalite arttigi icin yogun veri akisi oldugu icin cihazlari yormaktadir. Bu cihazi dertsiz tasasiz uzun sure kullanirsiniz.

• CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle cevap için teşekkürler ürün videolarına bakıyorum ama sadece yurt dışı satışı var sanırım gümrük vergisi bekleme süresi vs baya zahmetli gibi.

• 
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.