Şimdi Ara

Android telefonlar 1 yil sonra ölüyor yavasliyor diyenler nasil oluyor anlamadim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
3
Favori
14.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonun kullanım ömrü tamamen kullanıcıya bağlı telefonu iyi kullanırsan 5 yılda kullanırsın benim 1 akrabam 5 yıldır iphone 5 s kullanıyor günde 2 kere şarj ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eskiden iphone stabilite Android özgürlüktü. Şimdi Android de stabilite kazandı ve yine özgürlük devam ediyor. İphon dan Android e geçeli inanın bana pc yı açmaz oldum. Torrent bile telefona indirip telefondan tv ye yansıtıp film izliyorum. Aynı anda bölünmüş ekranda tv seyrederken mesajlaşıyorum o anda arka planda torrent indiriyor diğer yandan evdekilere aynı telefondan tv ye film izlettiriyorum. Kullandığım cihaz Samsung galaxy a9 2018. Android 9 yüklü. Maçları tv ye aktarıp izliyorum. Şu iTunes saçmalığından bağımsız dosya aktarabiliyorum. Binlerce lira verip birde pc ye bağımlı ediyorlar insanı. Kısaca Android stabilite kazandıktan sonra ios u geçti bence. Ha bu arada Android tellerden örnek verirken gidip de fi tarihindeki s3 u niye örnek verirsiniz anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi5 ile 4. yılımıza giricez öyle aşşşırı yavaşladı diyemem ama ilk günkü gibi hızlı da değil tabiki. Batarya değiştirip hard reset atsam sıfır gibi olabilir.
  • Bak anlatayım
    Samsung S3 mini almıştım 2015'te iyidi kasma donma yoktu aradan 2 3 ay geçmişti telefon git gide daha çok kasmaya başlamıştı 1.5 yıl kullandım daha fazla dayanamayıp J2 2015 geçiş yapmıştım.
    S3 mini den sonra J2 çok hızlı bir telefon gibi geldi 3 sene kullandım tabi ilk aldığımda cihaz yeterince hızlıydı 3 yıl sonunda rehberi bile zar zor açan bir telefona dönüştü çoğu uygulama oyunu desteklemiyordu çünkü Android sürüm güncellemesi gelmemişti.
    2018'in sonunda artık yenilemeye karar verdim tekrardan para biriktirerek J8 aldım şimdilik bir sorun yok ama bunun da ilerde yavaşlayıp yavaşlamayacağını bilemiyorum beni 3 yıl götürmesi gerekir diye umuyorum ama keşke jiroskop,pusula olsaydı diye iç geçirmiyor değilim.
    S3 mini tam bir facia bunu özellikle ekliyorum şuan da çalışmaya devam ediyor ama çok aşırı ısınıyor kasıyor kullanılabilecek durumda değil J2 zar zor kullanılabilecek bir telefon

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Bende "Arkadaşım 2013 te Note 5 aldı" dan sonrasını okumadım.

• Eskiden yavaşlama oluyordu ama son yıllarda android gayet güzel hal aldı. Artık ios dan dolayı iPhone yaşıyor bu işi

2017 de resmi note 4x aldım ne yavaşlama ne de pil performansında düşme. En kotu hala 6 saat ekran alıyorum ki günde 2-3 saat oyun oynuyorum

• Hocam Samsung'un j serisi fazla iyi değil
    Elinizdeki j8 sizi 2 yıl sorunsuz götürür sonrasını bilemem.
    Ben j7 prime kullanıyordum
    J7 prime sattım daha eski olan Samsung note 4 aldım ikinci el
    Note 4 kesinlikle j7 prime dan daha hızlı

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle ben de ikinci el mi 6 aldım
    Cihaz şu an 1.5 yıllık
    Ben de ortalama 24 saat beklemeye 5 buçuk saat ekran suresi alıyorum

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Hocam ben şeyi anlamadım note 4 nasıl oluyor da daha hızlı oluyor J7 prime daha iyi olmasına rağmen

• Hocam konu yavaşlaması değil 2 yıldır en saf Android. denilen xiaomi a1 kullanıyorum ilk günden beri telefon içime sinmedi ama mecbur kaldım. Annemde xiaomi a2 si var durduk yere uygulamadan çıkıyor ortada hiç bir neden yokken donuyor vs. birde değer kaybı çok fazla oluyor inş 20 gün sonra ios a geçip lanet olası Android den kurtulacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Bu mesaj silindi.
    Yazılımcı olunca ne oluyor hocam onu neden belirttiniz

• Hocam ufak bir karşılaştırma yapacak olursam
    J7 prime'ın yazılımı daha iyi daha güncel Bir yazılım var
    Ön kamerası bence daha iyi
    Batarya ömrü kesinlikle daha iyi
    Ama işlemci olarak j7 prime note 4'ün gerisinde
    Özellikle oyunlarda belli oluyor performans farkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

Yazılımcı olunca ne oluyor hocam onu neden belirttiniz

Alıntıları Göster
    O an ki psikoloji hocam Kullanmasini bilmiyor demesinler. Java, symbian isletim sistemleri dahil bir cok telefonun icinden gectim. Android cerezdi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2011 HTC Evo 3D Ömrü tamamladı çöpe atıldı.
    2014 Sony Xperia Z2 ömrü tamamladı çöpe atıldı.
    2017 Huwai Mate 10 Lite Hala kullanımda.

3 akıllı telefon kullandım. Su yavaşlama olayını hiç yaşamadım, fark etmedim, çevremde de duymadım. Virüs giriyor diyenler de az torno sitesinde gezsin ler. Esenlikler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

O an ki psikoloji hocam Kullanmasini bilmiyor demesinler. Java, symbian isletim sistemleri dahil bir cok telefonun icinden gectim. Android cerezdi :)

Alıntıları Göster
    İçinde kalaydiniz ya hocam niye geçip bıraktınız. Kim bilir belki de yeni bir yazılım uretirdiniz. Huwai adam arıyormuş çalışacak kendi işletim sistemi için.

• shankssan kullanıcısına yanıt
    Biz hep cinlige ugrastik hocam ufak tefek hesaplar :) buyuk dusunseydik isler elbet daha farkli olurdu ama o yillarda kafa daha farkli calisiyor. Gecti artik baska islere yoneldik :)

Simdi ios var mis gibi kapali sistem. Jb yapmadim kafa rahat, tertemiz..

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Note 4 de bayağı özellik varmış gerçekten
    Peki aynı şeyi J8 için düşünsek 1.8 ghz işlemci var note 4 de 1.9 ghz işlemci var J8'in ekran kalitesi ve piksel yoğunluğu düşük olduğu için performans artacak.
    Bu hesap ile note 4 ile aşağı yukarı aynı hızda olması gerekiyor ama yılların telefonu note 4 ü almak daha mantıklı görünüyor.

• 2013'de Note 5 yoktu
  • Orası öyle hocam
    Note 4 sağlam telefon dur ama bazı note 4 lerde kronik şebeke sorunu var
    Bataryası günü kurtarmaz
    Zaten sıfır note 4 piyasada neredeyse yok bu saatten sonra da alınmaz
    Ancak uygun fiyata temiz note 4 alınabilir ikinci el olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi receep 32 -- 21 Ekim 2019; 23:49:11 >
  • Biraz usturuklu at note3 Ekim 2013 de piyasaya çıktı yani neredeyse 2014 oluyor 2012 nereden çıktı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.