Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Android Q Beta yayınlandı: Nasıl indirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: selimbilmez Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
42
Cevap
0
Favori
1.691
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Android Q Beta yayınlandı: Nasıl indirilir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3354 Mesaj
      14 Mart 2019 14:33:43 Konu Sahibi

Google yeni nesil mobil işletim sistemi resmen kullanıma sunuldu. Şirket özellikle Pixel kullanıcıları için ilk Android Q Beta sürümünü yayınladı. Android Pie versiyonuna kıyasla bazı önemli güncellemeleri de beraberinde getiren Android Q Beta 1'in en önemli özelliklerinden biri konum ayarları üzerinde daha fazla kontrol olanağı sunması. Ayrıca bu sürümde katlanabilir telefonlar ile ilgili iyileştirmeler de var.

Android Q Beta hangi telefonlara yüklenebilir?

Tıpkı geçen sene yayınlanan Android P işletim sisteminde olduğu gibi Android Q'nun birinci beta sürümü ilk etapta Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerinde kullanılabiliyor. Yani Pixel telefon kullanmayanların biraz daha beklemeleri gerekecek.

Android Q Beta nasıl indirilir?

Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 ve Pixel 3 XL kullanıcıları, Android Beta Programı'na katılarak Android Q'nun özelliklerini deneyimleyebilme şansına sahipler. Programa kaydolmak, uyumlu cihazların Android Q beta güncellemesini OTA yoluyla almalarını sağlayacak.

Ayrıca Bkz.Samsung yarı iletken şirketleri NXP, Xilinx ve Infineon'u satın almayı düşünüyor

Google ayrıca tüm Pixel telefonları için indirilebilir fabrika imajlarını da sundu. Eğer bir Pixel cihazınız yoksa ve Google’ın Android Q’nun ilk beta sürümünde ne gibi yenilikler sunduğunu görmek istiyorsanız, Android Studio'daki SDK Yöneticisi aracılığı ile en yeni emülatör sistem imajlarını indirebilir ve tüm değişiklikleri Android emülatörü üzerinden görebilirsiniz.

Mevcut tüm beta sürümlerde olduğu gibi Android Q'nun ilk beta sürümünün de yalnızca test amaçlı olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle kullanım sırasında bazı sorunlarla karşılaşmaya hazır olmanızda fayda var. Bununla birlikte geri bildirimde bulunarak ve hataları Android ekibine bildirerek işletim sisteminin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

|
      |

• Binbaşı
      1324 Mesaj
      14 Mart 2019 14:48:01
      Arama çubuğunun en altta konumlandırılması harika olmuş çok büyük değişiklikler harika

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yarbay
      2030 Mesaj
      14 Mart 2019 15:00:50

O çubuk widget degil mi?? Eğer widget se herkes onu ekranın altına kaydırabilir .ben kullanmıyorum bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Part Of The Nature kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1966 Mesaj
      14 Mart 2019 15:33:06
      İphone 8'e nasıl kurarım.
    • Misafir Üyelik
      56049 Mesaj
      14 Mart 2019 15:53:07
      Sat onu androidli telefon al. iphone devri kapanıyor
      |
      |
    • Yarbay
      7328 Mesaj
      14 Mart 2019 16:32:59

Yıllardır bakıyorum büyük bir gelişme göremiyoruz. Stabil bir düzen tasarım anlayışı yok. Bi sürümde eskiyi bi sürümde yeniyi sonra beğenmeyip tekrar eskiyi koyan bir düzen var . Bir şeylerin yerini değiştirmek ile yenilik olunmuyor bunu anlayamadılar. 3. parti üreticiler bile kendi arayüzünde bir çizgi belirledi o şekidle devam ediyor ama google ikizler burcu gibi. Bir yılı diğerine tutmuyor.
      Part Of The Nature kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      653 Mesaj
      14 Mart 2019 17:05:07

Rüyanda kurabilirsin
      |
      |
      S.Vettel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Misafir Üyelik
      56049 Mesaj
      14 Mart 2019 17:18:56
      Şakasın galiba veya baya bir cahilsin. Birini seç artık kendin.
      |
      |
    • Teğmen
      156 Mesaj
      14 Mart 2019 18:44:02
      Buna hangi tatlı ismini verecekler ki. Q harfi ile başlayan hiç tatlı ismi görmedim.
    • Teğmen
      176 Mesaj
      14 Mart 2019 18:52:01
      Android q diyorsun görsele koyduğun fotoğrafa bak amk

|
      |
    • Yarbay
      4764 Mesaj
      14 Mart 2019 18:56:01

Download android_q.exe
      |
      |
      S.Vettel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • 14 Mart 2019 18:58:26

quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve Buna hangi tatlı ismini verecekler ki. Q harfi ile başlayan hiç tatlı ismi görmedim.
      Queenie Var Türkçe tam karşılığı yok ama Kraliçe gözü diyorlar.

|
      |
      Bahsedilenler: Pizza Steve
    • Çavuş
      82 Mesaj
      14 Mart 2019 19:14:48

quote:

Orijinalden alıntı: Nashiro Android q diyorsun görsele koyduğun fotoğrafa bak amk
      Peki neden küfür?

|
      |
      Bahsedilenler: Nashiro
    • Çavuş
      82 Mesaj
      14 Mart 2019 19:15:24
      Biri. Beni aydınlatabilir mi?

|
      |
    • Yarbay
      9128 Mesaj
      14 Mart 2019 19:51:36
      Widget sandığınız arama çubuğu kaldırılamıyor ve Android One cihazlar da Android 9 Pie ile gelmişti zaten.
      |
      |
    • Binbaşı
      1915 Mesaj
      14 Mart 2019 20:29:27
      Ios 6 gibi adam akıllı oturakli bir tema yillardir cikmadi cikamadi cocuk oyuncagi gibi temalar midem bulanıyor artık bu cocuk cocuk renkli renkli temalardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      61 Mesaj
      14 Mart 2019 20:49:15

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse Yıllardır bakıyorum büyük bir gelişme göremiyoruz. Stabil bir düzen tasarım anlayışı yok. Bi sürümde eskiyi bi sürümde yeniyi sonra beğenmeyip tekrar eskiyi koyan bir düzen var . Bir şeylerin yerini değiştirmek ile yenilik olunmuyor bunu anlayamadılar. 3. parti üreticiler bile kendi arayüzünde bir çizgi belirledi o şekidle devam ediyor ama google ikizler burcu gibi. Bir yılı diğerine tutmuyor. Alıntıları Göster
      Android Q'da sadece tek bir özellikten bahsedecem. Sistemin tamamına giren karanlık tema. Bu bile büyük bir gelişmedir.

|
      |
      Bahsedilenler: ezimuse

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      14 Mart 2019 20:51:51
      Aynı okun lacivertini yeni sürüm diye yutturuyorlar
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.