Şimdi Ara

Android.patch virüsü(çözüldü)SONUÇ:DOKUNMATİK MEFTA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dun telefona google play storeden yukledigim reklamli uygulama yuzunden bu virusu kaptim...
    Telefonun her yerinde hunharca reklam cikmaya ve uygulama yuklemeye basladi...
    Bol bol isindi ve reset atti..
    Ama silmeyi basardim..
    Telefonu rootlayarak root yetkisi isteyen uygulama kaldiricilarla kaldirdim ve kurtuldum ancak..
    -telefonu reset yaptiktan sonra AYARLAR menusu artik calismiyor
    -telefon pc ye baglanmiyor
    -Pc suit telefonu sadece sarj etme modunda goruyor..
    Anlayacaginiz android ana dosyalari hasar aldi herhalde..

Simdi gelelim tavsiyelerinize...

Hicbir sekilde pc ye baglanmiyor telefon...
    Bunun yaninda pc goruyor ancak ayarlar menusu acilmadigi icin yine telefonda bulunan pc suit calismiyor...
    Anlayacaginiz telefonda hic bisey yapilmiyor..ne ayarlara giriyor ne de pc ye baglaniyor..

Bunu nasil cozecegim lutfen yardimci olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OyunaGelenAdam -- 17 Aralık 2015; 23:10:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OyunaGelenAdam kullanıcısına yanıt
    Bilgisayara LG Mobile Support Tool yükleyip programı açın. Programı açtıktan sonra programın telefonu tanımasını bekleyin. Telefonu tanıdıktan sonra Ek Özellikler'den Yazılım Yükseltme Hatası Kurtarma'yı seçin.

Hocam sıkıntıyı çözebildinmi.
    Uygulama sizin cihazi resetlemenizi uygulamayi kaldirmanizi onlemis sisteme zarar vererek, reklam acarakta kendine para kasmis. Bu uygulamaninda adini soyleyinde hocam bilgilenelim. Baskalarinin zarar gormesini engelleyelim.

• brynrdg kullanıcısına yanıt
    EVET DURUMU ÇÖZDÜM...

ilk önce telefonu rootlamadan asla düzeltemiyorsunuz tabi reklamlardan fırsat bulabilirseniz..

telefon pc üzerinden rootlamaya izin vermiyor bu virüsü kaptıgınızda...

YAPILACAKLAR....

1-ilk önce trevol rootl ile telefonu rotluyorsunuz ..apk dosyası ile..
    2-clean master gibi bir programla telefonun arka planda çalışan uygulamaları donduruyorsunuz...

3-ALG sistem android patch ve bunun gibi sistem tepsisinde çalışan tüm android uygulamaları kaldırıyorsunuz..
    4-kaldırma işlemini telefonda rrot yetkisi kullanan her hangi bir programla yapabilirsiniz ismini hatırlamıyorum....
    5-ant camera,handy cam,battery safe,gbi asla kalkmayan uygulamaları root yetkili temizleyicilerle temizleyebiliyorsunuz..

BULAŞTIRMAMAK İÇİN..

ASLA
    1-torrent tarzında apk asla yüklemeyin....
    BU VİRÜS KİCKASS.CR den bulaştı......
    2-TÜRK TORRENT SİTELERİNDENDE birşey indirmeyin...

AYRICA...

telefonu düzeltip hard reset atsanız bile telefon android sistemine girdiği için çalışmıyor bu yüzden mümkünse direk pc üzerinden orjinal yazılıma dönün...benim gibi telden yapmaya çalışmayın...
    TELEFONU YAPTIKTAN SONRA HARD RESET İLE ORJİNALİNE DÖNDÜĞÜMÜ SANDIĞIMDA

-AYARLAR VE AYARLAR MENÜSÜNDE Kİ HİÇ BİRŞEY ÇALIŞMADI...ANDROİD BU YÖNDEN ÇOK SIKINTI HALA KENDİNİ GELİŞTİREMEDİ..

-BUNUN YANINDA O KADAR ÇOK REKLAM UYGULAMA AÇILIYOR Kİ TELEFON LG G2 YANACAK DİYE KORKTUM..O YÜZDEN DİREK ORJİNAL YAZILIMI YÜKLEYİN..

-SONUÇ....

TELEFON ORJİNAL YAZILIMA DÖNDÜRDÜM VE DOKUNMATİĞİ ÇALIŞMADI...AYRICA TELEFONCUDA AŞIRI ISINDIĞINI SÖYLEDİ..

TELEFONUN EKRAN DEĞİŞİMİ YAPILACAK...
    BİR APK DOSYASI YÜZÜNDEN ELİMİZDEKİNDEN VE TÜM VERİLERİMİZDEN OLDUK.....

SONUÇ HÜSRAN...

cevap için eyvallah hocam. kötü olmuş adınıza üzüldüm. googleplayde tam olarak hangi uygulama bunu yapan
  • brynrdg kullanıcısına yanıt
    apk dosyası...google playden değil ama reklam uygulamalarını tıklamdan google playden indirdi...antcam meesela lanet bişey...zenfone2 laser ile yola devam..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.