Şimdi Ara

Android Oreo ve Android Nougat arasındaki görsel farklılıklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android Oreo ve Android Nougat arasındaki görsel farklılıklar

Android O resmi olarak tanıtıldı. Android Oreo adı verilen yeni işletim sistemi, radikal değişikliklerden ziyade kullanıcı deneyimini güçlendirecek dokunuşlara imza atıyor.

Android O'da en büyük yenilik olarak olarak Apple'ın 3D Touch'ına benzer şekilde uygulama simgesine uzun basınca açılan menüde son bildirim ve uygulama widget'ları görüntüleniyor.

Pencere içinde pencere görünümünde de geliştimeler yapılmış. Daha önce belirli Android telefonlarda olan bu özellik, Android'in standart bir parçası haline geliyor.

Tasarımsal anlamda yapılan değişikliklere baktığımızda minimalist dokunuşlar, uygulama simgelerini ister kare ister dairesel yapabilme, daha açık tonlarda kısayol araçları, yenilenmiş ayarlar menüsü ve tasarımı baştan aşağı yenilenmiş kamera uygulamasını görüyoruz.

Android Oreo ve Android Nougat'ın tasarımsal farklılıklarına galeriden ulaşabilirsiniz. Görsellerde Android Oreo sol tarafta, Android Nougat sağda yer alıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Yıllardır bir sürümde kare diğer sürümde yuvarlak. Yetti artık...
    Her sürümde bir belirsizlik bir istikrarsızlık. Güzel bir tasarım yapıp yıllarca devam ettiremiyorlar. bu konuda oldukça geride android.
    Not: s7 edge kullanıcısı olarak bu yorumu yapıyorum :)

• "fılaş tivi" deki kadının muhteşem değişimi capsleri gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

"fılaş tivi" deki kadının muhteşem değişimi capsleri gelsin

Arkadaşın yoğun isteği üzerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: MPT-76

quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

"fılaş tivi" deki kadının muhteşem değişimi capsleri gelsin

Arkadaşın yoğun isteği üzerine

• Sonra neden IOS diyorlar.. sebep belli değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nougat'da beyazlıklardan şikayet ediyordum. Oreo daha da beyaz ağırlıklı olmuş. Özellikle geceleri parlaklık ne kadar kısık olursa olsun yine parlak. Herkesi düşünüp Kitkat'daki gibi bir siyah ağırlıklı tema da koysalar güzel olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gene yoğun goz dusmani beyaz rengi secmisler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Sonra neden IOS diyorlar.. sebep belli değil mi?

bir ios kullanıcısı olarak Androidde yaptığım şeylerin yarısını yapamıyorum. stabil olması dışında hiçbir artısı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bunaldim su beyazliktan yeter be

• quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

bir ios kullanıcısı olarak Androidde yaptığım şeylerin yarısını yapamıyorum. stabil olması dışında hiçbir artısı yok.

Mesela?

• quote:

quote:

quote:

Mesela?

android uygulamalarının yarısı yok çöp uygulamalardan bahsetmiyorum software ile alakalı yazılımlar örneğin, android dünyasının en yararlı ama pek bilinmeyen uygulamaları mesela.

bildirim seslerini ayarlamak tam bir işkence (ios kullanmayı biliyorum, istendiği gibi ayarlamaya izin vermiyor os.)

android sadece ios'un yaptıklarını yapmaya portlansaydı ios'tan daha stabil çalışırdı. bunu inkar eden çıkmaz sanırım

gördüğüm en büyük fark ios şarj süresi mükemmel ve cihaz yağ gibi, zırt pırt crash yemiyorsunuz

kullanım amacı çoğunlukla internet, mail, sosyal medya, fotoğraf vs olan bir kişi için ios doğru platform bunlardan başka bişey yapamıyorsunuz zaten.

ios 11 ile cihazın sonunda bizim olduğunu anlayıp bazı saçma engelleri kaldıracaklar inşallah bakalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mesela?

android uygulamalarının yarısı yok çöp uygulamalardan bahsetmiyorum software ile alakalı yazılımlar örneğin, android dünyasının en yararlı ama pek bilinmeyen uygulamaları mesela.

bildirim seslerini ayarlamak tam bir işkence (ios kullanmayı biliyorum, istendiği gibi ayarlamaya izin vermiyor os.)

android sadece ios'un yaptıklarını yapmaya portlansaydı ios'tan daha stabil çalışırdı. bunu inkar eden çıkmaz sanırım

gördüğüm en büyük fark ios şarj süresi mükemmel ve cihaz yağ gibi, zırt pırt crash yemiyorsunuz

kullanım amacı çoğunlukla internet, mail, sosyal medya, fotoğraf vs olan bir kişi için ios doğru platform bunlardan başka bişey yapamıyorsunuz zaten.

ios 11 ile cihazın sonunda bizim olduğunu anlayıp bazı saçma engelleri kaldıracaklar inşallah bakalım

IOS 11 cidden güzel olacak gibi.. Özellikle ram miktarı da arttıktan sonra cidden iyi olmaya başladı cihaz.

• ilk çıktıgı günden buyana memnunum android den

• Ben hep 50 TL'lik ali...... pardon ya o baska konuydu. XD Ben hep custom ROM kullaniyorum, degisen bir sey olmuyor bizler icin.

• Güzel karşılaştırma olmuş emeğinize sağlık. Bu arada neden IOS'un tercih edildiği ya da kullanıcıların genellikle o yöne yöneldiği de bence belli olmuş. Arada bana göre de bariz fark var doğrusu...

• Aradaki fark ürküttüğümüz kuşa değmiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.