Şimdi Ara

Android media player seçimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
11.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de samsung c8000 smart tv ama ondanda dplay izleme sansınız yok ama yeni cıkan samsun es serisinde d.play seyrediliyormuş samsung un tanımıtını yaptıgı gelişişm kiti eski tvlere de son sürüm tevlerin aynı özelliklerini verecegini okumuştum ama öyle olmayacagını yazmış arkadaş öyle olmassa bende android media player düşünüyorum onunda tr de olmaması düşündürücü bakalım şimdilik samsung gelişim kitini bekliyorum bi cıksın nedir ne deildir ondan sonra buradaki arkadaşların yorumlarına göre hareket etmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: raicaip

Sağol gelince paylaşırım bilgileri

Dün elime geçti hızlı kargo süper 6 günde elime ulaştı. İlk izlenimler süper ancak c çocukların fly mause ile oyun oynamalarına bayıldım o yüzden kurcalayamadım.
    Benim tek denemek istediğim optik çıkıştan dts ses alabilmek bu özelliği satıcıya sormuştum oda sorun yok demişti.
    Bunu deneyip alışveriş onayını sonra vereceğim. Eğer DTS ses almak mümkün değilde iade edeceğim.

Bu cihazdan olup kullanan ve DTS ses alabilen varsa temasa geçebilir mi?
  • Arkadaşlar ben ingiltereden sony google tv NSZ-GS7 getirttim ve dün biraz kurcaladım.Bişeyi anlamadım.Google play store a giriyor ama uygulamaların hepsi görünmüyor..Bazı uygulamaları indirmek istediğinde de cihazınızla uyuşmuyor diyor.Turkiyeden baglandıgım içinmi oyle diyor pek anlayamadım.
    Birde sanırım harici harddisk okumuyor.Hem fat32 hemde ntfs takım denedim ikisinide okumuyor ama usb bellekleri okuyor.
    Cihaz Türkiye de henüz satılmadıgı için pek bilgisi olan yok.

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcio_nobre

Arkadaşlar ben ingiltereden sony google tv NSZ-GS7 getirttim ve dün biraz kurcaladım.Bişeyi anlamadım.Google play store a giriyor ama uygulamaların hepsi görünmüyor..Bazı uygulamaları indirmek istediğinde de cihazınızla uyuşmuyor diyor.Turkiyeden baglandıgım içinmi oyle diyor pek anlayamadım.
    Birde sanırım harici harddisk okumuyor.Hem fat32 hemde ntfs takım denedim ikisinide okumuyor ama usb bellekleri okuyor.
    Cihaz Türkiye de henüz satılmadıgı için pek bilgisi olan yok.

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Merhaba,

Aynı cihazı Amerika 'dan arkadaşım geçen ay getirdi hediye. Bildiklerimi yazayım.

-- Android 2.3 versiyonlu eski bir model olduğundan uygulamaların çoğunu kuramıyorsunuz. Play Store 'daki ürünler güncel versiyonlardır. İnternet üzerinden bilgisayarınızdan uygulamalrın 2.3 versiyon uyumlu olan APK uzantılı dosyaalrını aratın ve bulun. Onları usb bellekten file browserdan açarak kurabilirsiniz.

-- Cihaz aslında hard sikleri okuyor ama ilginçtir ki 500 Gb. sonrasını bende okutamadım. Yaa Android desteğinden yada cihaz donanım desteğinden bilemedim. Ama 1 Tb. hdd mi tanımadı. (Fat32,Ntfs ve Ext3 denediğim halde.)

-- Görüntü fena değil, oynatım kalitesi idare eder. Açıkçası elimde Minix Neo var. O bundan milyon kat güzel ve kaliteli. Diğer cihazım Egreat R150+Pro ise hepsinden güzel. Cihazın tek güzel yanı kumandası ve görünümü. Gerisi tırtt..

• Bildiğim kadarıyla Android platformlarda DTS desteği yok, DTS-Android anlaşması yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bildiğim kadarıyla Android platformlarda DTS desteği yok, DTS-Android anlaşması yok.

Peki bu anlaşma olduğunda yazılım ile bu cihazlar DTS sesi amfiye iletmeyi becerebilirler mi yoksa bu şekilde kalır mı?
  • quote:

quote:

Bildiğim kadarıyla Android platformlarda DTS desteği yok, DTS-Android anlaşması yok.

Peki bu anlaşma olduğunda yazılım ile bu cihazlar DTS sesi amfiye iletmeyi becerebilirler mi yoksa bu şekilde kalır mı?

Aldığınız cihaza bağlı. Dolby ve dts codecleri çözen dac olması lazım içinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

Cihaz MELE A2000G bunda dediğiniz var mıdır?
  • FORUMA ÖZEL PAKET

İSTEYENLER PM DEN İRTİBAT KURABİLİRLER

Android media player seçimi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dts sesi çözmesi ne işe yararki.

sonuçta dts 5+1 veya 7+1 le kulalnılacak o sistemlerin receiverlarıda dts yi çözer .dts yi aktarması passtrogh deniyor sanırı yeterli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

quote:

quote:

quote:

dts sesi çözmesi ne işe yararki.

sonuçta dts 5+1 veya 7+1 le kulalnılacak o sistemlerin receiverlarıda dts yi çözer .dts yi aktarması passtrogh deniyor sanırı yeterli olur.

Bilgisizliğimi mazur görün ama " dts yi aktarması passtrogh " bu özellik bu cihaza yüklenir veya eklenebilir mi?

• valla o kadarını bilmiyorum. bazı siteler dts destekler demiş .muhtemelen çözmeden aktarıyordur .ama tv yada anfi receiverin çözmesi lazımki dts dinleyebilesiniz.çin mallarında resmiyette yazmasada vardır kesin :)
  • quote:

valla o kadarını bilmiyorum. bazı siteler dts destekler demiş .muhtemelen çözmeden aktarıyordur .ama tv yada anfi receiverin çözmesi lazımki dts dinleyebilesiniz.çin mallarında resmiyette yazmasada vardır kesin :)

+1

Receiverınız DTS destekli değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: etokaraduman

quote:

valla o kadarını bilmiyorum. bazı siteler dts destekler demiş .muhtemelen çözmeden aktarıyordur .ama tv yada anfi receiverin çözmesi lazımki dts dinleyebilesiniz.çin mallarında resmiyette yazmasada vardır kesin :)

+1

Recevier amfi DTS destekli ama ona ses çözülmeden gelmesi lazım ki sesi çözebilsin ses stereo gelirse amfi ne yapsın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: etokaraduman

quote:

+1

Recevier amfi DTS destekli ama ona ses çözülmeden gelmesi lazım ki sesi çözebilsin ses stereo gelirse amfi ne yapsın

aletin yapacağı şey ses paketine dokunmadan aktarmak.onuda yapamıyorsa isterse 10tl olsun alınmaz bence. amacınız zevkle film seyretmekse anladığım kadarıyla anfi receiverinizve 5+1nizde var daha kalitelibir cihaz edinmeniz.

anfi receiver alıpta filmleri adam gibi5+1 seyredemedikten sonra medya player alamanın bence anlamı yok.

• mrb eski bir konu ama sormak istedim yinede media player arıyorum istediğimi bulamadım. bunların usb 3.0 olanı yok mu ?

Online film izlemek, 2 TB harici harddiskten film izlemek ve internete girmek için kullanacağım.

ayrıca bunlar bizim buralarda satılmıyor mu ? darktan başka yok mu ?

gümrüktü vergiydi ekstra maliyet olur mu? arızalınca ne yapacağız ?

ayrıca ebay da 3 model beğendim. sizinde tavsiyeleriniz neler.

http://www.ebay.com/itm/Quad-Core-Mele-A1000G-Mini-PC-TV-Box-Media-player-Android-4-1-2G-16G-4K-Dislay-/251282118029?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item3a8194d58d

http://www.ebay.com/itm/Dual-Core-Android-4-2-Smart-TV-Box-Pro-Media-Player-1080P-WIFI-HDMI-XBMC-YOUTUB-/171165052680?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item27da3b6f08

http://www.ebay.com/itm/Rikomagic-MK802-IV-Android-4-2-Quad-Core-RK3188-2GB-RAM-A9-1-8GHz-MINI-PC-HD-TV-/151049801776?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item232b451030

son olarak bütçe 200-250 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfbhkn1907 -- 6 Kasım 2013; 8:27:48 >

• Tronsmart Prometheus. Ben kullanıyorum, film oynatmada üstüne yok. Eğer ev sinema sisteminden DTS veya AC3 izlemek gibi bir derdin yoksan hiç düşünmeden al. Ben benimkini aldığım fiyata vereceğim. Sebebi de ev sineması mevzusundan dolayı Himedia almış olmam.
  • bir önceki nesil "wd tv live media player" kullanıyorum, cihaz performans olarak başarılı fakat program görselliği olarak benim nazarımda sınıfta kaldı.

XBMC media player uygulamasını Pc de denedikten sonra ne kadar güzel ve başarılı bir uygulama olduğunu gördüm.

Dolayısıyla, mx.com Çin'den "RKM(Rikomagic) MK902 Quad Core 1.6 ghz Android 4.2 Mini PC Google TV Player w/ 2GB RAM / 16GB ROM / 5.0MP"
    ve "Latest Measy RC11 Mini 2.4G Wireless Gyroscope Keyboard for PC Android TV BOX"

siparişi verdim, bekliyorum.

Elveda wd tv live.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 15 Aralık 2013; 6:36:50 >
  • Yorumlar için teşekkürler.Sn seko92 Sinema sistemimde dts sesleri oynatma takıntım var :) O kadar para vermişken tam kullanmam lazım.
    Sayın kayamtky elinize ulaşınca yorumlarınızı bekliyorum.Tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.