Şimdi Ara

Android L video inceleme 'Yeni nesil Android işletim sistemini kullandık' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
1
Favori
8.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en çok merak ettiğim nexus hariç diğer telefonlarda ne zaman sade android keyfini yaşayacağız. Elimde şuan LG G2 var arayüzünden nefret ediyorum. Takoz gibi telefon. Anroid L güncellemesini umuyorum gerçek kalıbının dışına çıkartmaz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Fırmaların artık imzası gibi olan, LG nin Optimus arayüzü,Samsungun Touchwiz'i..

Çünkü android, takvim uygulamasından kamera uygulamasına kadar herşeyi mağazaya taşıdı ve sürüm güncellemesi gelmesede bu uygulamalar artık google play üzerinden güncelleme alabiliyor. Samsung yada LG neden işi yokuşa sokuyor? :D Sizde bu durum android L ile birlikte tarihe karışabilir mi?

• ios7=android slx :)

• whatsapp ART çalışma sorunu devam ediyormu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: mostramozic

en çok merak ettiğim nexus hariç diğer telefonlarda ne zaman sade android keyfini yaşayacağız. Elimde şuan LG G2 var arayüzünden nefret ediyorum. Takoz gibi telefon. Anroid L güncellemesini umuyorum gerçek kalıbının dışına çıkartmaz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Fırmaların artık imzası gibi olan, LG nin Optimus arayüzü,Samsungun Touchwiz'i..

Çünkü android, takvim uygulamasından kamera uygulamasına kadar herşeyi mağazaya taşıdı ve sürüm güncellemesi gelmesede bu uygulamalar artık google play üzerinden güncelleme alabiliyor. Samsung yada LG neden işi yokuşa sokuyor? :D Sizde bu durum android L ile birlikte tarihe karışabilir mi?

Katılıyorum, G2'ye cyanogenmod kurana kadar hızlı sanıyordum, bir kaç hafta önce cyanogenmod 11 nightly denedim. Henüz tam anlamıyla stabil olmamasına rağmen cihaz her konuda hızlandı ve tepkileri iyileşti. Eğer cihazı rootlamak istersen denemeni tavsiye ederim. Şuan pardus rom kullanmaktayım. Stable sürüm çıkınca muhtemelen geçerim. Zaten G2 alırken bunları göz önünde bulundurarak nexus almadım. Tabi yakında cyanogenmod ekibi Android L'ide ele alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

quote:

Orijinalden alıntı: laerrof

lumia 720 ile g2 yi kıyaslayanları da gördük ya oruçtandır sanırım.

Amaç cihaz karşılaştırması değil, yazılım karşılaştırması.

Wp bana göre de halen o donanımın çok daha üzerinde bir yazılıma sahip ve harika bir iş çıkartmışlar. Aynı donanımdaki androidler zaten yanına bile yaklaşamaz o sistemin 1.5 gb ram li samsung modelleriyle belki yazılım karşılaştırılabilir ki ben wp lerin burada da daha iyisini aunacağını düşünüyorum. Lakin daha 3-4 ay öncesinin amiral gemisiyle alt sınıf bir wp de pek aynı sınıfta değiller kararlılık anlamında ama şuraya ne bileyim galaxy s3 xperia sp ya da muadillerini falan yazsaydın ben bu yazıyı yazmamış olacaktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcanack

windows phone la kıyaslayan arkadaş oha

Aynı donanıma sahip bir wp ile androidin kıyaslaması bile yapılamaz wp şu anki eksikleriyle bile çok daha kararlıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Wp bana göre de halen o donanımın çok daha üzerinde bir yazılıma sahip ve harika bir iş çıkartmışlar. Aynı donanımdaki androidler zaten yanına bile yaklaşamaz o sistemin 1.5 gb ram li samsung modelleriyle belki yazılım karşılaştırılabilir ki ben wp lerin burada da daha iyisini aunacağını düşünüyorum. Lakin daha 3-4 ay öncesinin amiral gemisiyle alt sınıf bir wp de pek aynı sınıfta değiller kararlılık anlamında ama şuraya ne bileyim galaxy s3 xperia sp ya da muadillerini falan yazsaydın ben bu yazıyı yazmamış olacaktım.

O dediğin cihazları cyanogenmod 11 kurulu halde hiç kullandınmı?

• Reliq kullanıcısına yanıt
    Eskiden her telefonumda cyanogen kullanıyordum ama illaki bir noktada stabillik konusunda patlıyor. İstediğim verimi alamıyorum kullanıcı deneyimi açısından. Şuan için tek temennim Lg G2 güncellemesinin mümkün olan en az hasar ile port edilme işleminden çıkması :D

Beni umutlandıran, Google'ın Android L için söylediği şu,
    uygulamardan ayarlarına bildirimlerinden görünüşüne ortak bir görünüme sahip olacak Android L bu yüzden firmalara bu konuda bazı mecburiyetler getirebileceğini düşünüyorum. Yada en azından firmalar belkide bunu pazarlama taktiği haline dönüştürebilirler mi bilmiyorum. Ama herkez bu konuda müzdarip olduğu aşikar iken nasıl oluyorda hala firmalar bunlara kayıtsız kalıyor enteresan.
  • assasin34 A kullanıcısına yanıt
    ah bide nexus6 nın çıkmayacağını bilseydin
  • mostramozic M kullanıcısına yanıt
    Zamanında xperia u cyanogen kullanırken çoğu şey çalışmıyordu ve dediğin gibi sorunlar oluyordu. Ama artık eskide kaldı hiç bir sıkıntısı yok sadece biraz fazla pil tüketiyor gibi geldi ve stable olmamasından kaynaklı ufak tefek sıkıntılar olabiliyor o kadar, günlük kullanım için ideal. Zaten içinde yerleşik gelen cpu profilleri oluyor eve gelince frekansı düşüyorum dışarı çıkınca arttırıyorum vs.

Benim asıl merak ettiğim cyanogen ekibinin android L'i ne zaman yapacakları
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O dediğin cihazları cyanogenmod 11 kurulu halde hiç kullandınmı?

resmi romlar için zaten wp önde custom lara gelirsek s3 için konuşuyorum ben o halde bile 720 kadar performans vereceğini düşünmüyorum. Yalnız cihaza başka romlar yükleyeceksek burada yazılım başarısından ne kadar bahsedilebilir o da ayrı bir dert. Ayrıca tüm custom rom larda belirli bir süre sonra kararsızlaşıyor ve otomatik olarak yeni rom arıyorsun sorun romlardan çok sistemde sanal makineyle çalışan bir siatem android. Sorun burada romlar ya da arayüzler bu işin ufak kısmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zamanında android 4.1 jelly bean için de çok şey söylendi. yok 60 fps yaptık, yok kernel i optimize ettik artık takılmalara elveda deyin falan.

ama noldu, iş son kullanıcıya gelince öyle olmadı. Zaten stock android olmayanlar yine kastı. Stock olanlar ise görece daha stabil oldular fakat yine native işletim sistemlerine yaklaşamadılar. Hadi, stock arayüzde menüleri stabil hale getirdin ama uygulamalar nasıl yazılıyorsa hala yavaş ve "crash" verebiliyorlardı.

Android hiç bir zaman istediğimiz beklediğimiz stabiliteye kavuşamayacak. Tek donanım olmadan, yüzlerce çeşit telefonda, tablette bu mümkün değil. O yüzden bu L güncellemesi, işletim sistemini belki %20-30 daha stabil hale getirebilir ama mucizeler beklemeyin, abartmayın

• mümkünse bi kaç sorum olcak
    kilit ekranında telefon veya kamera için sağ veya sola değilde ikona basarak geçebiliyomuyuz
    telefona kilit koymudugumuzda kilit ekranında bildirimler nasıl oluyor veya ios gibi her uygulamanın kilit ekranında veya bildirimde nasıl gözükeceğini ayarlabiliyomuyuz
    bide antutu testi yapılmamış oda 4.4.2 ve android l varken aradaki puan farkı ne kadar
    bunları test edebilirmisiniz
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

zamanında android 4.1 jelly bean için de çok şey söylendi. yok 60 fps yaptık, yok kernel i optimize ettik artık takılmalara elveda deyin falan.

ama noldu, iş son kullanıcıya gelince öyle olmadı. Zaten stock android olmayanlar yine kastı. Stock olanlar ise görece daha stabil oldular fakat yine native işletim sistemlerine yaklaşamadılar. Hadi, stock arayüzde menüleri stabil hale getirdin ama uygulamalar nasıl yazılıyorsa hala yavaş ve "crash" verebiliyorlardı.

Android hiç bir zaman istediğimiz beklediğimiz stabiliteye kavuşamayacak. Tek donanım olmadan, yüzlerce çeşit telefonda, tablette bu mümkün değil. O yüzden bu L güncellemesi, işletim sistemini belki %20-30 daha stabil hale getirebilir ama mucizeler beklemeyin, abartmayın

Virgülüne kadar katılıyorum. Sorun rom lardan çok sistemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laerrof -- 29 Haziran 2014; 12:58:25 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

ah bide nexus6 nın çıkmayacağını bilseydin

nexus programinin devam edecegi aciklandi.sende bunu bilseydin keske.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

bence artik gic gerek yok abidik gubidik arayuzlere sahip kasilan donan 2000+ cihazlar almaya.ben gecen aralik ayindan beri nexus5'i sorunsuz kullaniyorum.32gb modeline sahibim.nerdeyse 10gb'a yakin uygulama+oyun kurulu.ilk aldigim hizi nasilsa ayni sekilde.simdi millet htcone m8,s5,lg g3 aliyor.iyi guzelde daha 3 ay gecmeden ust modelleri cikiyor.ornek 805'li versiyonlar.sahsen ben artik nexus disinda android cihaz kullanmam.nexus6 ile yoluma devam ederim.

Ben de aynı şeyleri düşünüyorum, Android olacaksa kuşkusuz Nexus, gerisi fasa fiso.
  • shineon25 kullanıcısına yanıt
    Ah bide forumu ve haberleri takip etsen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samedl

İphone 5s incelemesi yok çünkü apple ürün göndermedi.
    Bakınız xperia z2 incelemeside yok çünkü sony ürün göndermedi.
    Anlamayacak bir şey yok adamlar bütün telefonları alıp inceleyemezler.

adamlar incelemeye kalktı da telefon mu yok piyasada. isteselerdi verirdim benim iphone 5s'i. mesele sadece incelemek değil. incelerken para da kazanmak lazım. öyle bedava inceleme olmaz.
  • Sanal tuslarin etrafini bi seffaflastirmadilar gitti yaw!

• maalesef twitter durdu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.