Şimdi Ara

Android L video inceleme 'Yeni nesil Android işletim sistemini kullandık' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
1
Favori
8.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android'i baştan yaratmışlar.
    Ön sürüm olmasına rağmen çokta hızlı ve stabil. Bir de 64 Bit işlemcili cihazlarla görmek lazım.
    Android L sürümünü alamayacak cihazlara yazık olacak.

• Stok Android'de artık görsel olarak güçlü bir arayüze sahip oldu. Performans anlamında da Google'ın dediğine göre iyi bir iyileştirme var. Android L sayesinde stok Android yüklü cihazlara rağbet artacaktır.
  • Android L, Android S, Android SLX

• quote:

Orijinalden alıntı: drfree1

quote:

Orijinalden alıntı: akare+bkare=ckare

quote:

Orijinalden alıntı: drfree1

S3 e gelirimi ? Edit: Erdi Bey Samsung Galaxy S3 Türkiye Versiyonuna Android L Gelirmi ? samsung Güncelleme Desteği Verip vermeyeceğini önceden açıkladımı ? 4.4 çalışmıyor gibi bir bağane uydurup yapmayacaklarını açıklamışlardı diye hatırlıyorum.Yani bunun anlamı Samsung Galaxy S3 Türkiye Versiyonuna Android L gelmez Demek mi? Böyle yazmam daha doğru sanırım çok kısa diye dalga geçtiğimi sanıyor insanlar sanırım.(S3 bi kaç sene önce amiral gemi deniliyordu ve ben halen kullanıyorum.Eğer eksileyecekseniz birde ne için eksiliyorsunuz söylerseniz sevinirim yorum vb bişi değil ben soru sordum soru sormamın neyini beğenmediniz ? )

Lütfen yazdıklarımı dalga amaçlı yazdım de

S3 kullanıyorum bilmiyorum gelip gelmeyeceğini sormak icin cok erken sanırım ondanmi boyle diyorsunuz ? Fakat benim sorduğumu anlamamis olmalısınız bi ara 4.4 desteklemiyor gelmeyecek gibi bi sacmalik aciklamisti yani baska guncelle anlamımi cikacak diye sordum anlatamadim

Alacağını sanmıyorum. 4.4 bile vermiyorsa L yi neden versin?

• güzel olmuş, çin malı cihazların stok arayüzü çok kötüydü, bu şekilde daha iyi olacak.

• Tahminimce android L'nin bir açılımı olmayacak, sanırım roma rakamlarında L = 50 sayısı ifade ediyordu.Buda android'in 5.0 sürümü olduğuna büyük bir kanıt sanki. :)

• @fx57

Erdi abi Android sürümüne tıklayınca açılan o easter egg'de Youtube'daki Webdriver Torso kanalına gönderme yapılmış bilgilendireyim flv dosyası falan değil yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: travers

quote:

Orijinalden alıntı: samedl

İphone 5s incelemesi yok çünkü apple ürün göndermedi.
    Bakınız xperia z2 incelemeside yok çünkü sony ürün göndermedi.
    Anlamayacak bir şey yok adamlar bütün telefonları alıp inceleyemezler.

Hocam dediğiniz doğru ama büyük site olduğunuzu iddia ediyorsanız bi şekilde bulursunuz. Mesela sponsor gsm firmalarının ya da teknomarketlerden teşhir ürünü isteyebilirler. Hiç birşey bulamazsanız fırından birinden istenebilir. Mesele üzüm yemekse yenir her şekilde. Bu tir hareketler donanimhabere yakışmıyor bence.

Adamlar seni takmıyorsa sen niye onların ürününü inceleyip onlara rant sağlayasın?

• Şu multitaskinge bakın bir de WP diyorsunuz

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Güldürdün beni ;))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

hala widows phoneye rakip olamaz.

Androiddeki arayuz WPde olsa Android biter. Windows Phone'un temelleri daha sağlam NT çekirdeği üzerine kurulu. Android hala sanal makine ancak ve değişecek gibi de durmuyor

• Arkadâşta windows phone var wp tema yükledim.Bizde wp var adam wp teması yüklemiş daha iyi dedi Android çok fazla kişi kestirilebilir.Çok güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Androiddeki arayuz WPde olsa Android biter. Windows Phone'un temelleri daha sağlam NT çekirdeği üzerine kurulu. Android hala sanal makine ancak ve değişecek gibi de durmuyor

Niye yok o zaman?
  • Android'i ilk defa bu kadar hızlı gördüm. Nexus cihaz olmasından mı bilinmez amua Google iyi iş çıkarmış gözüküyor. Tek eksiği ikonlar, ikonlar iOS' taki gibi şekil ve büyüklük bakımından standarta oturtulsa (daire, yuvarlatılmış dikdörtgen gibi) daha güzel olur.

Bu arada Google'ın bu kadar tekkelleşmesi beni korkutuyor, insanların takip edildiklerini bile bile bu cihazları kullanması zaten garip. Tabii işin içinde sadece Google yok ya, neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 29 Haziran 2014; 4:32:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsgun

Tahminimce android L'nin bir açılımı olmayacak, sanırım roma rakamlarında L = 50 sayısı ifade ediyordu.Buda android'in 5.0 sürümü olduğuna büyük bir kanıt sanki. :)

Çok kasmayın bişeyler uydurmak için.
    Sıradaki harf L idi. Kitkat'tan sonra L ile başlayan bir tatlı olması gerekiyordu. Çok yenilik yaptık, ismini de değiştirelim L yapalım demişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vash The Stampede -- 29 Haziran 2014; 4:35:35 >
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    Android L için çekilip 8.1 / iOS 8 Beta incelenmiyor merak ettim. İnceleme güzel ama

• quote:

Orijinalden alıntı: 3yuq

http://youtu.be/14fgPhWy2-4 hala bir ios degil

sen buna kıyaslama videosu mu diyorsun yoksa ?
  • farkında mısınız bilmiyorum ama kaç tane özellik ios dan araklanmış

eksilemeden önce okuyun da fanboyluk taslamayın.

1-) notificationlar banner şeklinde. ios kullananların bildiği gibi bu özellik zaten 4 yıldır ios da bulunmakta..

Android L video inceleme 'Yeni nesil Android işletim sistemini kullandık'

videoda da 12:38 de erdi abi bunu dile getiriyor.

2-)do not disturb özelliği. aynen kopyalanmış daha fazla yoruma gerek yok sanırım.

3-) uygulama değiştirme sekmesi size de tanıdık geldi mi ? evet bu da aynen iphone passbook.

4-) lockscreen sağ altta kamera butonu ve kameraya kolayca erişim.

5-) ios 7 ayarlar menüsü

6-) arayüzün de ios 7 çakması olduğunu da inkar edicek haliniz yok herhalde.. neredeyse her yeni sayfada ios 7 ile başlayan pastel renklerin fazlalığı ve basit tonlar var

+ şu alttaki butonlar da bildiğin sony
    valla şu google çalmadan çırpmadan kendi niye bir şey geliştirmiyor anlamış değilim.

son olarak videonun tamamını izlemedim. yarısına yakın bu kadar çıkarımım oldu belki daha fazlası da vardır. amacım sizlere nelerin araklandığını göstermekti. şu en beğenilen yorumda olduğu gibi yok android her gün daha fazla stabilleşirken ios bu yetisini kaybediyor tarzı alakasız fanboyluk yapacak da değilim.

• Haklısında. Bu siteden beklenti bu değil. İnceleme yapmazlarsa emin ol kaybeden ne sony ne apple olur. Ayrıca benim kastettiğim büyüklükle ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Stok launcher ile kullanacaksam android neden kullanayım ki. Androidin bir özelliği varsa oda kişiselleştirilebilir olması

adam diyoki çok güzel tasarımı var işlevsel vs özelleştirmeye gerek yok diyo. sen diyosunki ben niye kullanıyım özelleştirme yapcam. yap yine yapta sanki o özellik kaldırılmış gibi yorum yapma hani.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.