Şimdi Ara

Android kullanıcıları neden iPhone'a geçiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
3.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android kullanıcıları neden iPhone'a geçiyor?
    Son on yılda Android kullanıcılarının iPhone’a geçişinde artan bir eğilim var. CIRP’ın Mayıs ayı raporuna göre, Android’den iOS’a geçiş %10 - %15 oranında arttı.

Ayrıca Bkz.Android'den iPhone'a geçiş yapanların oranı giderek artıyor

Android'den iPhone'a geçiş nedenleri

En son veriler, Android kullanıcılarının iOS’a geçmelerinin ardındaki çeşitli faktörleri açığa çıkarıyor. İşte Android'den iPhone'a geçme nedenleri:

• Önceki telefonda yaşanan sorunlar

• Geniş aksesuar seçenekleri

• Daha sezgisel kullanıcı arayüzü

• Maliyet

• Çevresel faktör

iPhone alıcılarının yarısından fazlası, önceki telefonlarında yaşadıkları sorundan bahsetti. Bağlantı sorunları, pil ömrü ve başka önemli cihaz işlevlerinde yaşadıkları sorunları neden olarak gösterdi.

Android’den iPhone’a geçiş yapanların %26’sı, yeni işletim sisteminin özelliklerinden veya iPhone’un donanımından etkilendiklerini belirtti.

iPhone’a geçenlerin küçük bir kısmı, yeni bir Android telefon almanın daha maliyetli olacağını düşünüyor. %6’lık bir kesim de aile ve arkadaşlarıyla aynı uygulamalara erişmek için iPhone’a geçtiklerini belirtti.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/23/05/31/why-android-users-have-been-switching-to-iphone-in-greater-numbers

• iPhone kullananlar genelde teknoloji cahilidir, kaliteyi yalnızca "yüksek fiyat" ile ilişkilendirebilen düşük zekalıların tercihidir.

önceki yorumlara baktım da iPhone tarafını savunanların elindeki tek argüman para. Karşı tarafı suçlarken de kullandıkları kelimeler fakirlik, zenginlik, bütçe, ikinci el fiyatının çok düşmemesi vs... Teknoloji anlamında bahsettikleri tek kelime yok, çünkü anlamıyorlar kafaları basmıyor. 

bakın iPhone tarafını kötülemiyorum kesinlikle, ben kullanıcılarını kötülüyorum. iPhone tarafından envai çeşit teknoloji/yenilik var ama kullanıcının o taraf umrumda bile değil. Dediğim gibi tek kriteri para ve statü. Adam duvar kağıdı bile değiştirmiyorum diyor gururla, gerisini siz anlayın :DD

Of Of Of :(

mevzuya bak... hiç değişmiyor bu ülke

yıl 1996-1997 olmalı... Nokia 6110 felandı... almak ulaşmak zordu...

faturasını ödeyemediği için çağrı alan ama arama yapamayan hikayelerden buralara...

1999'da hazır kart çıkmıştı... son model nokia telefonlar ama arama için kontör yok...

çaldır kapat yapanlar ?... değişmiyor...gelişmiyor kahrolası coğrafya...

• Mağazadaki uygulamaların doğrudan bir cihaz grubuna yapılması ve sadece kendi donanımına özel olarak yazılım üretimi yapması iphone u çok ön plana çıkarıyor ve yurtdışında androidler ile benzer fiyattalar durum böyle iken android tercih eden kısım baya az oluyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bizim ülkemizde Androidlerin değer kaybı ve iPhonenin prestiji içindir. Ne istediğini bilen kullanıcıları ayrı tutuyorum. Çünkü bazıları gerek iPhone gerek Androidde bazı uygulamalar ve özgürlükler dahilinde o telefonları kullanıyorlar.

• Prestij için geçiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de bu furyaya katılacağım yakında. s23 ultra da bile android market uygulamalarında optimizasyon sorunları yaşanıyor. telefonu özelleştirmeden çok açtığım uygulamalarda stabilite arıyorum. tek bir yazılım ve standart birkaç çözünürlük için yapılmış uygulamalar daha stabil. suç tabiki telefon üreticilerinin değil. bence suçlu uygulama geliştiriciler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tamamen algı haberi. İphone dan androide geçiş de çok fazla.

• Androidde video story atildiginda izlenmeyecek derecede kotu olmasi ve malum deger kaybi yuzunden kismetse bende onumuzdeki gunlerde gecmeyi dusunuyorum.

• S10'dan 14 Pro'ya geçtim, şarjım normal kullanımda 2 günü çıkartıyor, telefonum hiç ısınmıyor ve müşterime malzeme fotoğrafı gönderdiğimde kalite bariz bir şekilde daha iyi. Eksi yönü var mı? evet, var. telefon çok ağır ve kılıfsız kullandığım için keskin kenarlara 6 ay geçmesine rağmen alışamadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hic gercekci gelmedi bu haber. 😅

• ENTÜRKTEYNMENT E kullanıcısına yanıt
    Değerli hükümetimize kaynak lazım. En güzel kaynağıda elmalardan elde ediyor sonuçta

• Hyperchondriac kullanıcısına yanıt

Samsung o sorunu çözeli 2-3 sene oldu.

Orta alt segment kullanıp artık şu andoidi kötüleyi bırakmadınız.

Al bir S serisi telefon bak bakım düşüş oluyor mu 👍

• EsatSemih E kullanıcısına yanıt
    S20 fe kullaniyorum dostum bi tarafimdan salladigim falan yok videoya yazi vs ekledigimde kalitesi bariz dusuyor.

• dadofley kullanıcısına yanıt

Bende kullanıyorum bende öyle bir sorun yok sen bence özelliştirirken telefounu bozmuş olmayasın bazı özelliktirme uygulamalırı genel optimizasyonu çok bozuyor.

• Hyperchondriac kullanıcısına yanıt

FE fan serisi demek orta segment en üstü bir amiral değil yani 👍

S23 F# exynos la geliyor aradaki fark anlayabilmişimdir diye umuyorum.

S23 lerde 8+ gen 2 var.

• ÖZENTİ..
    Bacak kadar işsiz güçsüz çocuklarda bile ayfon 13-14 var.
    Tamamen artislik (fakirlerin ki eziklik) başka bişey değil.
    Çocuğun okul servis hostesinde bile 13 var ama interneti olmadığı için bizi mağdur ediyor 2 gündür 😀.

Hocam bu forumda apple ve iphoneu benim kadar yeren yoktur ama ben bile gecme karari aldim ios un kapali kutu olmasini ayni performansi alacagim bi cihaza iki kat para vermek falan hic hosuma gitmiyor s23 e cikacaksam zaten ustune biraz daha ekler iphone 13 falan alirim hic degilse zarar kaybim olmaz ikinci el satmaya kalktigimda kirk takla atmam zaten iphoneu da yurtdisindan alacagim icin 3 sene sonra tr den alinma bi telefondan hicbir farki kalmayacagi icin o gun cebime daha fazla para girecek. Bilsem ki 3 sene sonra s23 ultrayi 14 promaxe gore ayni deger oraninda satacagim gider s23 ultra alirim yani.

bilinçli ve bilgili bir kullanıcıyım. birçok uygulama telefonlarda ekran yenileme hızları ile alakalı sorunlar yaşatmakta örneğin samsung marka cep telefonlarında stabil çalışan ve 120 Hz de kullanabildiğin uygulama başka bir marka model cihazda 60 hz de bug lu bir şekilde çalışıyor. bu sadece bir sürü örnekten biri benim düşüncem uygulama yapımcılarının hepsi için konuşmuyorum yeterli Özen gösterilmeyen ama popüler olan uygulamalardan bahsediyorum

• Sıfır iPhone almıştım bir sene kullanıp sattım. Bi daha tövbe dedim. Pil zaten sorun. Bir gün anca gidiyor. Telefona çok para vermek mantıksız. Düşer, kaybolur... Redmi note serisi gayet memnunum.

• ENTÜRKTEYNMENT E kullanıcısına yanıt

Bu Türkiye'de böyle yurt dışında böyle değil .. Android kullanıclaır iphone'a geçiş yapıyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.